Μετάβαση σε περιεχόμενο

koritsia voitheia!!!!!!


Recommended Posts

koritsia mu kalispera!!!antimetopizo ena provlima kai tha ithela tin voitheia sas!

exo ena moraki 30 imeron pu einai to proto mu...!den exo empeiria kai elpizo na me voithisete eseis oi manoules an exete akousei kati i an to exete perasei.opos sas eipa to moraki mu einai 30 imeron..to mono provlima einai oti den koimatai mono tou..thelei sunexeia agkalia..to vradu koimamaste mazi agkalia..olo auto xekinise me ton thilasmo..thilazoume to vradu ana 2oro kai polles fores ana mia ora..opos katalavainete eimai ena ptoma kai voleuei na ton exo dipla mou..kai fusika o upnos einai anuparktos..afou fovamai min ton xtupiso,min topn rixo kato...exoume prospathisei ta panta...me to pou ton vazoume ston lukno meta apo 2 lepta xipnaei kai klaei sparaktika..pos na to afisoume?????sparazei i kardia mas..prospathisame na koimithei sto port bebe..tipota..sto relax...tipota...pirame tis chicco ta sfinakia pou exoun kai xtupous kardias..ton kouname..tou milame...ti voltes mesa sto spiti..ti tragoudi...tipota!!!!na koimatai orthios stin agkalia mu kai me to pu ton vazo xipnaei!!!!

stin arxi..legame einai polu moro..niothei anasfaleia...den einai kalo na klaei..ta neogennita exoun anagkes kai oxi kapritsia...e...einai kai to proto mas..kai tora den koimomaste!!!!den kathetai monos tou...!den thelo na kakomathei kai na katantisoume pos kati alla zeugaria pou koimountai me ta paidia tous mexri megala!!!to thema einai oti fovamai na to afiso na klapsei min pathei tipota!!

sas parakalo an kapoia to exei perasei..kai exei na mou proteinei kati..tha to ektimiso polu!!!!!

euxaristo polu polu!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου δυστυχώς δεν έχω τις γνώσεις για να σου απαντησω ακόμα...

Θεωρώ οτι είναι η ανασφάλεια που νιώθει όταν δεν τον θηλάζεις...

Ο θηλασμός φέρνει πολύ κοντά τη μανούλα με το μωρό και αφήνοντάς το εσύ κάτω δεν νιώθει τη σιγουριά της αγκαλιας...

Ελπίζω σύντομα να βρεις λύση και να κοιμάται ο μπεμπάκος σου στο κρεββατάκι του κι εσύ επιτέλους να κλείσεις κάνα μάτι...

Τα φιλιά μου στο μικρούλι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax vasouli mu na sai kala!!!to xero oti niothei asfaleia..alla oli nuxta agkalia mu???pianomai i kaimeni..kai oti thelei na piei gala..katevainei arga arga sto stithos mu kai arxizei ta filakia...!einai polu oraio olo auto..alla pleon pianomai i kaimeni..o auxenas..i plati mou..ola ponane..agalma olo to vradu...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζησει!!!!!!!!αν πριν το θηλασεις για να κοιμηθει το τυλιξεις με μια κουβερτουλα για να νιωθει πιο ζεστα??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕλένηΧ έγραψε:

Να σου ζησει!!!!!!!!αν πριν το θηλασεις για να κοιμηθει το τυλικεος με μια κουβερτουλα για να νιωθει πιο ζεστα??????

elenaki euxaristo!!!

kai auto to dokimasame..alla einai antartis kai den thelei..mas eipan oti an to tulixeis aisthanetai asfaleia kai koimatai...nai siga...an to parei xampari...ekneurizetai petaei ola ta skepasmata kai arxizei kai klaiei..to xerei pleon oti i mama stenaxorietai kai ton pairnei agkalia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

na σου ζησει το μωρακι σου :)

αυτο στο κανει και κατα την διαρκεια της ημερας?

εχεις δοκιμασει να τον βαλεις στο κρεββατι του μποερει να μην θελει το λικνο :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τυλιξε το με μια πανα οχι φασκιωμα σφιχτο αλλα ελαφρυ.να νιωθει σα να ειναι στη μμητρα.ο γιος μου μονο ετσι κοιμοταν κ μονος του στο κρεβατακι η στο ριλαξ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

RafAlex έγραψε:

τυλιξε το με μια πανα οχι φασκιωμα σφιχτο αλλα ελαφρυ.να νιωθει σα να ειναι στη μμητρα.ο γιος μου μονο ετσι κοιμοταν κ μονος του στο κρεβατακι η στο ριλαξ

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΑΠΟΛΥΤΑ..Κ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ ΜΙΑ ΦΟΡΕΜΕΝΗ ΜΠΛΟΥΖΑ ΣΟΥ..ΝΑ ΝΙΩΘΕΙ ΤΗ ΜΤΡΩΔΙΑ ΣΟΥ Κ ΝΑ ΣΕ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΚΟΝΤΑ..

*ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΠΟΛΥ ΥΠΟΜΟΝΗ..ΠΡΙΝ 3-4 ΜΗΝΕΣ ΤΑ ΠΕΡΑΣΑ Κ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΠΛΕΟΝ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΥΝΑ ;)

ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΗ..ΜΗ ΞΕΧΝΑΣ ΠΩΣ "ΠΑΙΖΟΥΝ" Κ ΠΟΝΑΚΙΑ Κ Η ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ ΤΟ ΠΑΡΗΓΟΡΕΙ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑ..!!! Κ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΗ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΦΑΝΕΙ "ΧΑΖΟ" ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΕ ΕΙΧΕ ΣΩΣΕΙ (Κ ΤΟ ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ)

Α Π Ο Ρ Ο Φ Η Τ Η Ρ Α Σ !!!! :woohoo: :woohoo:

ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΛΑΤΡΕΨΕΙ!!ΕΜΕΝΑ ΔΕ ΣΤΑΜΑΤΑΓΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΚΛΑΜΑ Κ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΟΝ ΑΠΟΡΟΦΗΤΗΡΑ ...ΣΤΟΠ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ!!

ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΤΕΤΟΙΑ "ΒΟΥΗΤΑ" ΤΟΥΣ ΘΥΜΙΖΟΥΝ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΤΗΣ ΜΗΤΡΑΣ,ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΑΚΟΥΓΑΝ ΕΠΙ ΜΟΝΙΜΟΥ ΒΑΣΕΩΣ ΕΝΑ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΒΟΥΗΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΑΙΜΑ ΜΑΣ Κ ΤΑ ΥΓΡΑ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ :dry::blink::huh:

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΑ...ΨΕΜΜΑΤΑ ΘΑ ΠΩ :P ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΟΜΩΣ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια μου και εγω ακουσα για διαφορες ηλεκτρικες συσκευες... αλλα πιστευω εμαθε στην αγκαλια της μανουλας του...

οπως ειπε και μια κοπελα πιο πανω, αφησε διπλα του μια μπλουζιτσα σου, ενα ρουχαλακι διπλα του...ισως βοηθησει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera,na sou zisei to moraki sou na einai ena tuxero moraki stin zoi tou!na se roiso kati?giati den tou vazeis pipila?mporiei stin arxi na min tou araisei ,mporei na xreiastei na pareis alli marka pipilas,alla dokimase to.den exeis na xaseis kati!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ntina.ef. έγραψε:

ΑΑΑΑ..!!! Κ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΗ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΦΑΝΕΙ "ΧΑΖΟ" ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΕ ΕΙΧΕ ΣΩΣΕΙ (Κ ΤΟ ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ)

Α Π Ο Ρ Ο Φ Η Τ Η Ρ Α Σ !!!! :woohoo: :woohoo: )

εμενα κ στα 2 με εσωσε ο βραστηρας :blink::blink:

δεν ειναι τα υγρα του σωματος αλλα το οτι οσο ηταν στην κοιλια ακουγαν κ βραστηρα κ σκουπα κ απορροφητητα κλπ κ ο ηχος τους ειναι οικειος κ τον συνδιαζουν με τη μητρα.

για την φορεμενη μπλουζα διπλα στο μωρο συμφωνω κ μαλισταα γυρισμενη απο την αναποδη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dafni08 έγραψε:

kalispera,na sou zisei to moraki sou na einai ena tuxero moraki stin zoi tou!na se roiso kati?giati den tou vazeis pipila?mporiei stin arxi na min tou araisei ,mporei na xreiastei na pareis alli marka pipilas,alla dokimase to.den exeis na xaseis kati!

οντως η πιπιλα κανει θαυματα :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΕΞΑΝΤΛΗΣΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ .

Η ΔΕΝ ΤΟΥ ΦΤΑΝΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΣΟΥ Κ ΘΑ ΘΕΛΕΙ Κ ΣΚΟΝΗ Η ΤΟ ΕΧΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΓΙΑ ΠΙΠΙΛΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ (ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΠΙΠΙΛΑ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΣΩΣΕ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ) Η ΕΧΕΙ ΚΟΛΙΚΟΥΣ . Κ ΕΜΕΝΑ ΕΤΣΙ ΕΚΑΝΑΝ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΣΤΑΜΑΤΑΓΑΝ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΑΛΛΑ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ ΕΔΙΝΑ ΣΚΟΝΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΚΑΛΑ Κ ΛΙΓΟ ΠΙΠΙΛΑ ΜΟΝΟ ΒΡΑΔΥ Κ ΠΡΟΣΕΞΑ ΟΤΙ ΜΠΡΟΥΜΥΤΑ ΚΟΙΜΟΝΤΟΥΣΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ .ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΣΑΡΑΝΤΙΣΑ ΤΑ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥΣ

ΜΠΑΣ Κ ΚΟΙΜΗΘΩ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΟΜΑΙ Κ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΠΑΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΠΛΕΥΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΥΠΝΗΣΟΥΝ ΑΠΟ ΘΟΡΥΒΟ, Κ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΝΗΘΙΣΟΥΝ ΤΙΣ ΜΥΡΩΔΙΕΣ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟΥ ΜΟΥ Κ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΟΥ ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ Κ ΣΕ ΣΕΝΑ ΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΕΠΙΜΟΝΗ Κ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

polles manoules fovounte tin pipila ,gia to pos tha tin kopsi to paidi meta,apla pistevo pos opos koveis alles "kakies"sinithies etsi kovete kai auti!i pipila ta kanei na aisthanonte omorfa,apla prepei na paixeis me diafores mexri na deis pia tou araisei!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kopela mou na sou zhsei to mwraki sou.tha sumfwnhsw gia ton aporofhthra k oxi mono.egw otan ebaza hlektrikh k plhnthrio hremouse.mou to eixe susthsei k paidiatros.einai o leukos thorubos.oso gia ton upno,prospathise na trabas gala me to thilastro an den dineis katholou kseno k dine to bradu gia na mhn talaipwrhsai.xreiazetai megalh upomonh.to mpimpero omws tha se swsei giati tha se bohthaei k o antras sou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάλλον είναι πολύ μικρούλι ακόμα και δεν πρέπει να απογοητεύεστε. Θα βρείτε τους ρυθμούς σας αν και είναι πολύ πιθανό όλη αυτή η ανησυχία να προέρχεται απο κολικούς. Προσπάθησε, όταν κλαίει, να του κάνεις μασαζάκι στη κοιλίτσα και πιθανά να ηρεμήσει.

Πάντως τα μικρά πάνω στο σαραντισμό αλλάζουν πολύ και ηρεμούν, οπότε δώσε χρόνο.

Να σου ζήσει το μωράκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου manm να σου ζήσει το μωράκι σου.Μου θύμισες εμάς στις αρχές!! :laugh: :laugh: Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλα εμένα η μπέμπα μου ακόμη κ τώρα που είναι 9 μηνών και κάτι έχει θέμα με τον ύπνο, πιστεύω ότι είναι κ στο μωρό.Αυτό που μας είχε βοηθήσει εμάς γιατί είχε κ κολικούς ήταν ο θόρυβος από :) το πιστολάκι!!!!Ασε που ακόμη την έχουμε στο κρεβάτι κ πάλι ξυπνάει η σουρτούκο!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζησει το μωρακι σου! Εγω αυτο που εχω να πω ειναι να μην ανησυχεις γιατι ειναι πολυ μικρουλι ακομη κι ολο αυτο μου φαινεται φυσιολογικο μιας κι ο δικος μου ετσι εκανε. Κι εγω μαζι του κοιμαμαι και στην αρχη ηταν δυσκολα γιατι πιανομουν αλλα τωρα συνηθισα και την ημερα ειμαι ξεκουραστη κι εχω και ενεργεια να παιξω μαζι του. Τωρα αν συνηθισει και δεν ξεκολλαει ειναι αλλο θεμα. Καθετι εχει συν και πλην. Οι ανατολικοι λαοι παντως οπως οι Ιαπωνες το εχουν στην κουλτουρα τους να κοιμουνται με τα μικρα τους, οποτε ολα ειναι σχετικα. Αν θες ριξε μια ματια εδω cosleeping.org. Oσο για το κλαμα, γνωμη μου, οπως και πολλων ειδικων ειναι να μην το αφηνεις να κλαιει. Θα στρωσει το παιδακι. Ακομη μικρουλι ειναι. Κιο δικος μου ετσι εκανε αλλα κοντα στο 2μηνο που αρχισε να παρατηρει περισσοτερο τα πραγματα γυρω του, αλλαξε πολυ και καθεται και λιγο μονος.

Mην ανησυχεις!!!!!

Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

manm έγραψε:

ax vasouli mu na sai kala!!!to xero oti niothei asfaleia..alla oli nuxta agkalia mu???pianomai i kaimeni..kai oti thelei na piei gala..katevainei arga arga sto stithos mu kai arxizei ta filakia...!einai polu oraio olo auto..alla pleon pianomai i kaimeni..o auxenas..i plati mou..ola ponane..agalma olo to vradu...!

Επισης να σου πω οτι σε λιγο καιρο δε θα πιανεσαι. Τωρα που ειναι αρχη ακομα και δε συνηθισε το σωμα σου πιανεσαι ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει κοπέλα μου. Καταρχάς το να κοιμάσαι με το παιδί σου δεν είναι κατάντια!! Έβαλες έναν στόχο. Να θηλάσεις. Αν θεωρείς ότι μπορείς να θηλάζεις και το μωρό σου να κοιμάται ξέχωρα και να μην κουράζεσαι τότε καλώς. Επειδή όμως το έχω περάσει αυτό και ξέρω πως είναι να βρικολακιάζεις θεωρώ ότι η καλυτερη λύση είναι αυτή που εφαρμόζεις τώρα. Το μωρό σου σ'εχει αναγκη, θέλει να σε νιωθει να σε μυρίζει. Λειτουργεί με το ένστικτό και είναι απόλυτα φυσικό. Εμένα κοιμάται ακόμα μαζί μου και είναι ενός έτους. Δε με ενοχλει καθόλου γιατί επέλεξα να θηλάσω χωρίς να καταπονηθώ. Στην αρχή είχα και γω το νου μου μη το πλακώσω. Μετα συνήθισα και τώρα κοιμάμαι μια χαρά και ας ξυπνάει 5-6 φορές για να θηλάσει. Η πιπίλα δεν συνηστάται για μωρά που θηλάζουν και δεν έχει εδραιωθεί η γαλουχία. Καλό είναι να τη δώσεις μετά τον τρίτο μήνα. Δεν ξέρω να σου προτείνω τρόπους να το κάνεις να κοιμάται μόνο του χωρίς να κλαίει γιατί εγώ δεν το τόλμησα καν. Θεώρησα φυσικό να κάνω αυτό που λέει το ένστικτό μου και να του προσφέρω απλόχερα τη ζεστασιά που ήθελε και δεν το μετάνιωσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζήσει το μωράκι κοπέλα μου!συμφωνώ απόλυτα με το papaki 70δεν είναι κακό να κοιμάστε αγκαλίτσα ούτε το κακομαθαίνεις.Όταν ο ίδιος αισθανθεί ότι θέλει να κοιμηθείμ μόνος του θα το κάνει,ακόμα είναι πολύ μωρό όπως και ο δικός μου ο μπέμπης.Να φανταστείς εμένα ξυπνάει μέσα στην νύχτα πολλές φορές όχι γιατί θέλει να φάει ή έχει κάνει κακά του αλλά γιατί θέλει απλά αγκαλίτσα και ας κοιμάμαι δίπλα του ακριβώς :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...