Μετάβαση σε περιεχόμενο

εχουμε ψυχολογικα!


mama_xina

Recommended Posts

κοριτσια το παιδακι μου πασχει απο αγχος της αποχωρισης!δεν εχει αυτοεκτιμιση και δεν μπορει να μεινει μονος!φοβαται μηπως δε γυρησομυε πισω και γινεται καταστροφικος μεσα στον πανικο του! επισης πρεπει να κανει φιλους να γινει κοινωνικος και να τα βρει με τον γειτονα δεν ειναι φυσιολογικο να τον ξερει 2μηνες και παντα να του γαυγιζει ενω αυτος του μιλαει ομορφα! εχω σοβαρο προβλημα ανυσηχω! θα γινει καλα?θα αποκτισει αυτοπεποιθηση το καλο μου? το χειροτερο ειναι οτι ο καλος μου το φορτωνει σε μενα το προβλημα γιατι τον εχω κανει μαμωθρεφτο λεει! αχ τι τραβαω η μανα! ναι κ εγω μανα ειμαι ξερετε ποσο πολυ τον αγαπαω τον φοιβο μου?σαν μωρο τον εχω!

ξερει καμμια τιποτα παραπανω για το αγχος της αποχωρισης?αληθεια το εχουνε και τα μωρα???φοβουντε οταν φευγουν οι γονεις μηπως δε γυρησουν??????

post-5900-13873934774263_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ εγω να σου πω για αγχος αποχωρισμου......στο μπανιο πηγαινα,μαζι μου ερχοταν :woohoo: :woohoo: :woohoo: !!!!!!Αν εκλεινα την πορτα χαλαγε τον κοσμο!!!Ελειπα απο το σπιτι κανα δυο μερες κ επεφτε σε καταθλιψη!!Δεν ετρωγε,καθοταν ολη την ωρα κατω απο το κρεβατι ή στην πορτα του δωματιου μου,εκανε εμετους...ασ'τα!Με παιρνε τηλ η μαμα μου απελπισμενη!!!

Το παιδι μου κ το παιδι μου ελεγα συνεχεια οτι ειναι!Αφου μια μερα η μανα μου μπερδευτηκε κ μου λεει "ποτε θα τον πας στον παιδιατρο?" :woohoo:Κτηνιατρο εννοουσε :silly:

Τωρα εδω κ 7 μηνες που γεννησα τον εχω δωσει στη μαμα μου :(Εκλαιγα μερες... !Ειναι υπερβολικα ζηλιαρης,χαλαει τον κοσμο με τα πιτσιρικια κ δεν ηεθελα να εχω προβλημα με το μωρο...θα προσπαθησω σιγα σιγα τωρα που μεγαλωνει η μικρη κ κυριως οταν περπατησει να τον φερνω κανα 2ημερο σπιτι να δω πως θα τα παει με τη μικρη ,μηπως εξοικιωθουν,το ελπιζω!Αχ τι θα κανω αμα δε τα πανε καλα δε ξερω...ουτε να το σκεφτομαι δε θελω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα υποτιθεται οτι εχουν καψουρα με τα παιδια και τα χαδια τους!

εχθες τον εδωσα στη μαμα μου το βραδυ για να παμε πηλιο αυριο και οταν γυρησαμε σπιτι νιωθαμε και οι δυο ενα κενο φιλεναδα! αστα ειδε ο αγγελος ενα παιχνιδι και στεναχωρηθικε "το κοκκαλο του παιδιου " ετσι ειπε!

οποτε παμε να φυγουμε απο το σπιτι κλαιει!και οταν γυρναμε κατουριεται!εχει ανασφαλειες! αχ αστα!με καταλαβαινεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ραμόνα :kiss::kiss::kiss:

Τι γλυκό ζωάκι ρε συ!!!Φτου φτου.

Ε, σίγουρα υπάρχει προσκόλληση στον ιδιοκτήτη. Αλλά αφού λες ότι τον αφήνεις στους δικούς σου οκ.

ΘΑ τον περιποιούνται μωρε .Μη στενοχωριέσαι.

ΚΑλά να περάσετε στο Πήλιο.Χαρουμενη επέτειο εύχομαι.

ΥΓ1:Εγώ θέλω γλυκο μηλαράκι. :unsure::unsure::unsure:

ΥΓ2:Πώς είναι η μητέρα σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax ασ'τα!!Κ μενα μολις εμπαινα σπιτι κατουριοταν απο τη χαρα του!

Τη μερα που πηγαμε κ τον αφησαμε στη μαμα μου (ετοιμογεννη πια!!)πονεσε η καρδια μου...μας κοιταγε που πηγαιναμε στην πορτα με τον αντρα μου για να φυγουμε κ χοροπηδαγε απο χαρα γιατι νομιζε οτι θα ερθει μαζι μας οπως παντα κ μολις καταλαβε οτι δε θα τον παρουμε κατεβασε την ουρα κ με κοιταγε με ενα βλεμμα.........Αδειασε το σπιτι τοτε,ολο εκλαιγα..εκανα μερες να συνελθω!

Να δουμε τωρα τι θα γινει!

Παω να ταισω το αλλο μου παιδι!

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον παναγιωτα μου γλυκια...καλημεραααααα

λοιπον οσον αφορα τη μητερα μου οπου υπαρχει καλη ψυχολογια ολα λυνονται!οχι οτι ειναι καλα σωματικα αλλα ψυχολογικα τον εχει βαλει κατω τον καρκινο!πραγματικα η ψυχολογια της ειναι φοβερη και αντιδρα πολυ θετικα στη θεραπεια τωρα περιμενουμε να τελειωσει ακτινοβολιες!

ο σκυλακος μου εχει καψουρα μαζι μας πραγματικα!τρελο κολλημα αλλα και τη μαμα μου την αγαπαει οποτε θα μας ξεπερασει!ισως αυτο μας πληγωνει οτι μετα οταν γυρισει θα κλαιει για τη μαμα μου!αστα

μηλο?υπαρχει γλυκο του κουταλιου μηλο?κανεις πλακα????εννοειτε οτι αν εχει θα φερω!επιβαλλεται!!!αχ τελειο χαρηκα!!!

υγ ειναι γλυκος αλλα μερικες φρες καταπιεστικος!θελει συνεχεια να του δειχνεις την αγαπη σου!συνεχεια ομως!σαν παιδακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν Ραμόνα.. χθές ο Στέφανος και η Ξένια φλερτάρανε Εντονα...

Η Κάτια κ η Ελενα σκουπίδι την έκαναν πάλι τη Τόνια! Ο Φάνης ακόμα στην εντατική..

Η Τόνια είπε στους γονείς της για τη συμπαράσταση του Μάνου..

Ο Χάρης γνώρισε την μανατζερ του εστιατορίου κ αυτή θέλει να εχει το πρώτο λόγο για όλα κ κοντράρονται άσχημα!!! ;)

Δεν μπορούσα να μπώ στο facebook και γιάυτο τα γράφω εδω :blink:

Πάλι εκτός τόπου είμαι??? :dry:

Κούκλος το παιδί σου...φτου φτου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε το πιστευεις οτι ακομη και η θεια του αγγελου το παρακολουθει!εχθες το βραδυ το εμαθα!και μου ειπε οτι η ξενια ειναι πολυ απληστη!

σσ η θεια του ειναι κοντα 80ετων.

λοιπον σοβαρα λες η τονια να τα φτιαξει παλι με τον σωτηρη?δε το δεχομαι αυτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama_xina έγραψε:

λοιπον σοβαρα λες η τονια να τα φτιαξει παλι με τον σωτηρη?δε το δεχομαι αυτο!

Ax oxi ........... πολυ θα στεναχωρηθώ μωρέ :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mama_xina το ιδιο προβλημα εχουμε και εμεις οταν τον αφηνουμε στο σπιτι μονο του γινεται καταστροφικος το τζουτζουνακι μας οχι παντα αλλα οτι σακουλα η χαρτοπετσετα βρει δεν εχει μελλον εδω μωρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...