Μετάβαση σε περιεχόμενο

παιδικό καθισματάκι αυτοκινήτου


Recommended Posts

θα ήθελα να πάρω γνώμες για το ποιο κάθισμα αυτοκινήτου να διαλέξω σύμφωνα με την εμπειρία σας.

Θέλω ένα κάθισμα για 15-36 κιλά(με πλάτη όχι σκέτο booster)και όχι 9-36 κιλά.

Αυτά τα καθίσματα,μου λένε στα μαγαζιά που πήγα,είναι απλά ανυψωτικά και εφόσον το παιδί δένεται με τη ζώνη του αυτοκινήτου δεν τίθεται θέμα ιδιαίτερων προδιαγραφών ασφάλειας του καθίσματος.

Διαβάζω όμως στο internet για διάφορες μάρκες που αναφέρουν ότι το κάθισμα τους έχει extra πλευρική προστασία που προστατεύει από συγκρούσεις.Τέτοια καθίσματα κοστίζουν πάνω από 200 ευρώ.

Δεν έχω πρόβλημα να αγοράσω ένα ακριβό κάθισμα αρκεί να ισχύει κάτι τέτοιο και όχι να δίνω τζάμπα λεφτά.

Για το 2ο αυτοκίνητο(εντός πόλεως) πήρα σε έκπτωση ένα με 50 ευρώ από 70 αρχική που είχε πριν.

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι και το ύφασμα να είναι βαμβακερό όπως το προηγούμενο maxi cosi που είχα(9-18 κιλά).Βέβαια ξεθώριασε πολύ ενώ το πρώτο βρεφικό που είχα ήταν εντελώς συνθετικό και το μωρό ίδρωνε πολύ.

περιμένω τις εμπειρίες σας. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω προ ολιγων ημερων παρηγγειλα ενα μαξι κοσι αλλα 9-18 κιλα ,απο το www.mytoys.de ,εχει καλες τιμες ,ριξε μια ματια,ενδεικτικα να σου πω οτι το συγκεκριμενο το ειδα στα Λητω 150 ευρω πιο ακριβα....το περιμενω απο βδομαδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...