Μετάβαση σε περιεχόμενο

αν κατά την ωοληψία λείπει ο άντρας στο εξωτερικό;


Recommended Posts

κορίτσια σας έχω γράψει σε άλλο ποστ ότι σκεφτόμαστε τον Απρίλιο να ξεκινήσουμε εξωσωματικη. Σύμφωνα με τους υπολογισμούς μου ίσως χρειαστεί μέσα προς τέλη Απριλίου να κάνουμε ωοληψία και από όσο ξέρω τότε είναι που δίνει ο άντρας και σπέρμα. Το πρόβλημα είναι πως μέσα στον Απρίλιο (κοντά σε αυτές τις ημερομηνίες) θα έχει ένα επαγγελματικό ταξίδι στο εξωτερικό και θα λείπει 7 μέρες.

Τι κάνουμε αν χρειαστεί να γίνει η ωοληψία και αυτός είναι στο ταξίδι;

Μπορούμε να δώσουμε σπέρμα και νωρίτερα και να καταψυχθεί; ή πρέπει να τα ακυρώσουμε όλα εκείνο τον μήνα και να ξεκινήσουμε ή νωρίτερα ή αργότερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για την ωοληψια δεν σου χρειαζεται ο συζυγος.αλλα συνηθως σε 2-3 μερες γινετε μεταφορα εκει χρειαζεται το σπερμα!!τωρα οσο για καταψυξη ρωτα τον γιατρο σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

silika έγραψε:

απαπαπαπα...αποκλείεται!!!

ο άντρας μου είναι ένας κούκλος και θέλω τα γονίδιά του!!!!

:laugh:

ενταξει ΔΕΚΤΟΝ!!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kelina έγραψε:

για την ωοληψια δεν σου χρειαζεται ο συζυγος.αλλα συνηθως σε 2-3 μερες γινετε μεταφορα εκει χρειαζεται το σπερμα!!τωρα οσο για καταψυξη ρωτα τον γιατρο σου...

kelina ακριβώς το αντίθετο συμβαίνει.Την ημέρα της ωοληψίας δίνουν και οι δυο σύζυγοι υλικό,την επόμενη μέρα γονιμοποιείται και σου λένε πόσα έμβρυα προέκυψαν και μετά από 2-3 μέρες γίνεται η εμβρυομεταφορά.Εκεί δε χρειάζεται ο σύζυγος μπορείς να πας και μόνη.Όμως στην ωοληψία silika μου είναι απαραίτητος.Καλύτερα επισπεύστε το ή καθυστερήστε το για τον επόμενο μήνα.Καλή επιτυχία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από όσο ξέρω μπορείς και με κατεψυγμένο σπέρμα, αν δεν προτιμάς το γείτονα. Ο γιατρός βέβαια θα σου πει, ανάλογα και με το σπέρμα, γιατί ένα κακό σπέρμα κατεψυγμένο δεν είναι είναι όσο καλό είναι φρέσκο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ στην ίδια θέση ήμουν!ξεκινήσαμε και ο άντρας μου ήταν εξωτερικό γιατρός μας είπε ότι μπορούμε και με κατεψυγμένο, αλλά όταν πέρνεις μια τέτοια απόφαση, προσπαθείς να κάνεις ότι καλύτερο. Ετσι προσπάθησε και τα κατάφερε!Πάω για ωοληψία το Σάββατο μάλλον και θα έχω δίπλα τον αντρούλη μου!

Γνώμη μου είναι να αλλάξεις την ημερομηνία έναρξης! Θα στο πεί και ο γιατρό σου.Δέν είναι μόνο το σπέρμα.Θα χρειαστουν ίσως κάποιες εξετάσεις αίματος και το πιο βασικό είναι η συμπαράσταση και η ψυχολογία ότι το κάνετε μαζί! Ακουσε με.Εμένα έρχετε την παρασκεύη γιατι δεν μπορούσε νωρίτερα, για να δώσει υλικό.¨ολο αυτό το διάστημα τον είχα πραγματικά ανάγκη.Ηθελά να το περάσουμε όλο μαζι.Φαντάσου και να λείπει στην ωοληψία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

silika μου ειμαι κι εγω στην ιδια φαση και γιαυτο το συζητησαμε με τον γιατρο και ο αντρας μου εχει ηδη δωσει σπερμα για καταψυξη. Αν καταφερει να ειναι και την ημερα της ωοληψιας μαζι μου θα ειναι το καλυτερο αλλα ο γιατρος μας ειπε οτι και με το κατεψυγμενο μια χαρα γινεται η δουλεια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARDIO έγραψε:

kelina έγραψε:

kelina ακριβώς το αντίθετο συμβαίνει.Την ημέρα της ωοληψίας δίνουν και οι δυο σύζυγοι υλικό,την επόμενη μέρα γονιμοποιείται και σου λένε πόσα έμβρυα προέκυψαν και μετά από 2-3 μέρες γίνεται η εμβρυομεταφορά.Εκεί δε χρειάζεται ο σύζυγος μπορείς να πας και μόνη.Όμως στην ωοληψία silika μου είναι απαραίτητος.Καλύτερα επισπεύστε το ή καθυστερήστε το για τον επόμενο μήνα.Καλή επιτυχία.[/quote:31a3f5yt]ναι ρε κοριτσια εκνα λα;θος και το απογευμα το σκεφτηκα και το καταλαβα....εμ κουρκουτιασα.....συγνωμη κοριτακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...