Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλή σας συνέχεια


faiowyn

Recommended Posts

Καλησπέρα σας και από εμένα

Με αφορμή τα τελευταία γεγονότα στο forum, ήθελα να σας ευχαριστήσω για τις συμβουλές σας σε όσες απορίες (όχι συχνά ίσως) δημοσίευα.

Είμαι (όχι ενεργό ιδιαίτερα) μέλος στο mammyland από την περίοδο ήδη τις εγκυμοσύνης μου όταν ψάχνοντας για απαντήσεις έπεσα πάνω στο forum.

Μου έγινε εθισμός από άποψη ενημέρωσης, έμπαινα συχνά και πολλές ερωτήσεις μου απαντήθηκαν μέσω άλλων ερωτήσεων που είχαν κάνει άλλες κοπέλες.

Σας συμπάθησα από την πρώτη στιγμή, είδα τις ιστορίες πολλών κοριτσιών εδώ μέσα, λυθήθηκα και χάρηκα με πολλές.

Αισθανόμουν μάλιστα άσχημα που ποτέ δεν συστήθηκα σε πιο προσωπικό επίπεδο καθώς ένιωθα πως ήξερα πράγματα για σας ενώ εσείς δεν ξέρατε για μένα.

Από την άλλη, ο εθισμός αυτός τελικά δεν είναι τόσο καλός διαπιστώνω...

Σε βάζει στο τρυπάκι να προβληματίζεσαι με θέματα που δεν σε αφορούν, καταναλώνεις τον χρόνο σου για ζητήματα που δεν έχουν καμία απολύτως σχέση με την "αληθινή" σου ζωή - γιατί κακά τα ψέματα εκτός από μερικές κοπέλες εδώ μέσα που έχετε δεθεί σε προσωπικό επίπεδο (και δεν εννοώ ότι συναντηθήκατε 1-2 φορές), οι υπόλοιπες γνωρίζετε για τις άλλες όσα κι εγω: ότι διαβάσατε εδώ μέσα.

Δεν με νοιάζει και ιδιαίτερα ποιά είναι αληθίνή και ποια όχι. Στο κάτω κάτω δεν μπήκα για να βρω παρέα εδώ πέρα. Δεν βρήκα το mammyland σαν ένα πριβέ chatroom, αλλά σαν ενα forum που απαντώνται από όσες έχουν την καλή διάθεση ερωτήσεις με βάση την εμπειρία ή την ειδικότητά τους.

Και επειδή μπήκα στον πειρασμό να μακρυγορήσω, συγγνώμη, παρασύρθηκα :))

Ήθελα να σας ευχαριστήσω για τις όσα μου προσφέρατε ως ενημέρωση, όσες μου απαντήσατε στις απορίες και να σας ευχηθώ καλή συνέχεια στο forum.

Διαγράφομαι για ευνόητους λόγους -πιστέυω-.

Γιατί από forum καταντάει σιγά σιγά σε συνεχές "ξεκατίνιασμα" χωρίς λόγο και ουσια. Εντάξει, όποια μου πει πως τώρα διαπίστωσε για πρώτη φορά κακόβουλους χρήστες ή τρόμαξε που τέτοια άτομα μπαίνουν στο internet θα ψεύδεται. Όποια μου πει πως τώρα συνειδητοποίησε πως πιθανότατα η ιστορία της ζωής της έχει γίνει γνωστή σε σχετικούς και άσχετους που περνάνε από εδώ ακόμα και ως επισκέπτες θα είναι υπερβολική.

Θα μου πείτε, πολύ που μας νοιάζει η άποψή σου. Συμφωνώ.. και καλά κάνετε :))

Απλά είπα να την εκφράσω, και σας αποχαιρετώ για να ασχοληθώ με τα σημαντικά πράγματα της ζωής μου, την οικογένειά μου και το μωράκι μου :))

Να είστε όλες καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζαβαρακατρανεμιαααααααααααα

αντε εχε γεια σου κοπελια!!!!!

Χαιρετηστε την κοπελα βρε γαιδουρες...εμεις κι εμεις θα μεινουμε εδω μεσα!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

ωχχχχχ θεε μουυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zaxarenia έγραψε:

ζαβαρακατρανεμιαααααααααααα

αντε εχε γεια σου κοπελια!!!!!

Χαιρετηστε την κοπελα βρε γαιδουρες...εμεις κι εμεις θα μεινουμε εδω μεσα!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

ωχχχχχ θεε μουυυυυυυυυ

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zaxarenia έγραψε:

ζαβαρακατρανεμιαααααααααααα

αντε εχε γεια σου κοπελια!!!!!

Χαιρετηστε την κοπελα βρε γαιδουρες...εμεις κι εμεις θα μεινουμε εδω μεσα!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

ωχχχχχ θεε μουυυυυυυυυ

:blink::blink: :woohoo: :woohoo: :P :laugh: ;)

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ...ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΔΕ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΙΝΑΝΕ ΑΛΛΑ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΦΥΓΟΥΜΕ..

ΑΑΑΑΑΑ...ΔΕ ΘΑ ΚΑΝΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΤΗ ΧΑΡΗ :P

ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΣΑΙ Κ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΑΛΛΩΝ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ,ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΜΟΝΟ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ..ΜΗ ΞΕΧΝΑΣ ΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ ΠΟΛΥ ΑΞΙΟΛΟΓΑ ΑΤΟΜΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ..

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λυπηρο ειναι το κλιμα !! τι εγινε ρε κοριτσια ;;; που ειναι το φορουμ που διαβαζα και ηθελα να γινω μελος γιατι ζηλεψα ;;;;; γιατι ολο αυτο ;;; δεν πανε να πνιγουνε ολοι αυτοι οι αρωστοι και ανωμαλοι ψυχασθενεις ;;;; εσεις γιατι δειξατε αλλον χαρακτηρα απο αυτον που ειχατε τοσον καιρο ;;; γιατι δειξατε ολες τετοια νυχια ;;; κριμα γιατι ειμαι νεο μελος και ολα τα καινουρια μελη θα σχηματισουμε ασχημη αποψη για καποιες απο εσας και να θελουμε να σας συμβουλεψουμε η να συμβουλευτουμε δεν θα μπορουμε απο φοβο μην μας υποψιαζεστε !! αλαξτε λιγο υφος γινετε οπως πριν !!! δεν ξερω την ελβιρα η την νελυ που λετε αλλα σιγουρα θα κρατανε τα σομαχια τους απο τα γελια !!! :( :silly: :S !!!!!!! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχετε υπ'οψιν σας οτι δεν ειναι το μοναδικο φορουμ που εχει προστριβες... σε ολα τα φορουμς παγκωσμιως γινονται παρεξηγησεις...!!! Αν ηταν ετσι θα επρεπε ολα αυτα τα φορουμς να εχουν αδειασει απο μελη...!!!

Ειδικα οταν δεν σε αφορα και δεν παιρνεις μερος δεν βλεπω τον λογο να αποχωρησεις αφου οπως λες σου εχει προσφερει και τοσα...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zaxarenia έγραψε:

ζαβαρακατρανεμιαααααααααααα

αντε εχε γεια σου κοπελια!!!!!

Χαιρετηστε την κοπελα βρε γαιδουρες...εμεις κι εμεις θα μεινουμε εδω μεσα!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

ωχχχχχ θεε μουυυυυυυυυ

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Ζαχαρά δεν υπάρχεις!!!

Ωχ! δεν παίζεσαι εννοώ!!! (πρεπει να προσεχουμε και τι λέμε τώρα!!!) :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

faiowyn ,συμφωνώ απόλυτα με αυτά που είπες.Ισως επειδη και εγω με το mammy έχω μια σχέση όπως την περιγράφεις: ξεκίνησε με την εγκυμοσύνη μου, κυρίωσ διάβαζα τα θέματα που με ενδιέφεραν και έλυσα πολλές απορίες μου έτσι και, σχετικά πρόσφατα, άρχισα να γράφω σε θέματα που θεωρουσα οτι η γνώμη μου ίσως βοηθούσε κάποια κοπέλα.Προσωπικά δεν έχω γνωρίσει καμία -αν και αρκετά ατομα εδω μέσα που φαίνεται οτι είναι πολύ αξιόλογα- ωστόσο ποτέ δεν αναζήτησα παρέα μέσω internet.

Η απόφαση να αποχωρήσεις είναι φυσικά δική σου, αν και η παρουσία 1,2 ή 20 ατόμων που απλά περιφέρονται με ψέυτικα στοιχεία και ιστορίες δεν υποβιβάζουν την αξία και την συμβολή που έχει το forum του mammy σε αρκετές μανούλες (ή μανούλες"to be").Εύχομαι τα καλύτερα για την συνέχεια. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είμαι μέλος από πριν μείνω έγκυος στον μπέμπη

μου όχι πολύ ενεργο βέβαια,

αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι κάποια φέικ μέλη

θα με κάνουν να διαγραφώ.

Υπάρχουν και αξιόλογα άτομα εδώ μέσα και στο κάτω κάτω

δεν νομίζεται ότι δώσατε πολύ σημασία και χαλάσατε την ζαχαρένια σας

για κάποιες-ους που δεν αξίζουν;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tsiggou Κορίτσια είμαι μέλος από πριν μείνω έγκυος στον μπέμπη

μου όχι πολύ ενεργο βέβαια,

αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι κάποια φέικ μέλη

θα με κάνουν να διαγραφώ.

Υπάρχουν και αξιόλογα άτομα εδώ μέσα και στο κάτω κάτω

δεν νομίζεται ότι δώσατε πολύ σημασία και χαλάσατε την ζαχαρένια σας

για κάποιες-ους που δεν αξίζουν;;;

kalispera egw simfwnw apolita me tin tsiggou... B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα κι εγω ειμαι καινουρια και πιθανων να υπαρχει δυσπιστια...παντως μου φαινεται πολυ υπερβολικο το να διαγραφει καποιος επειδη υπαρχουν φεικ μελη.εδω κυριως γινεται ανταλλαγη πληροφοριων και εμπειριων.αν βεβαια ανπτυχτουν και καποιες φιλιες ακομα καλυτερα.αλλα να θιχτει καποιος τοσο πολυ και να διαγραφει λογω φεικ μελων...λιγο υπερβολικουλι μου ερχεται :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΜΦΩΝΩ, πολυ υπερβολικο!!!

ΩΧΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

πηξαμε στην ........αυτες τις μερες!!!! :angry:

Απο που κατεβηκατε εσεις και σας παραξενεψαν ολα αυτα???

Απο το ροζ συννεφακι???? :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweetmammy έγραψε:

Εχετε υπ'οψιν σας οτι δεν ειναι το μοναδικο φορουμ που εχει προστριβες... σε ολα τα φορουμς παγκωσμιως γινονται παρεξηγησεις...!!! Αν ηταν ετσι θα επρεπε ολα αυτα τα φορουμς να εχουν αδειασει απο μελη...!!!

Ειδικα οταν δεν σε αφορα και δεν παιρνεις μερος δεν βλεπω τον λογο να αποχωρησεις αφου οπως λες σου εχει προσφερει και τοσα...!!!

ΠΕΣ ΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΗΗΗΗΗΗ!!!!

;););):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζαχαρενια κοψε το (ΠΑΝΑΗ) γιατι θα παρεξηγηθουμε!!!!!Ασχετο με τη συζητηση αλλα τωρα σε τσακωσα!!!!Ο μοναδικος Παναης εδω μεσα που εχει λογο ,ειναι ο γιος μου!!!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου ανεβασα και το καρμα γιατι ,μολις τωρα καταλαβα πως γινετε!!!!Καλα μιλαμε για αστερι!!!!!Τυχερος ο Παναης που με εχει μανα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ το βρίσκω πολύ υπερβολικό! :dry:

Αλλά εάν αυτή είναι η απόφασή σου, τη σέβομαι! :ohmy:

Εάν πάλι αλλάξεις γνώμη ξέρεις που θα μας βρεις! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαμα Παναη έγραψε:

Σου ανεβασα και το καρμα γιατι ,μολις τωρα καταλαβα πως γινετε!!!!Καλα μιλαμε για αστερι!!!!!Τυχερος ο Παναης που με εχει μανα!

ΓΑΛΑΞΙΑΣ ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ ΕΙΣΑΙ...ΟΧΙ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΝΟ!!!! :laugh:

ΩΣΤΕΕΕΕΕ εσυ μου ανεβασες το καρμα κυρα μου??? :laugh: :laugh:

Θα αποχωρησω για αυτο τον λογο!!!! :P

Κοβω το Παναης και λεγε με ΠΑΝΑΓΟ!!!!! :ohmy::ohmy::ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zaxarenia έγραψε:

μαμα Παναη έγραψε:

ΓΑΛΑΞΙΑΣ ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ ΕΙΣΑΙ...ΟΧΙ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΝΟ!!!! :laugh:

ΩΣΤΕΕΕΕΕ εσυ μου ανεβασες το καρμα κυρα μου??? :laugh: :laugh:

Θα αποχωρησω για αυτο τον λογο!!!! :P

Κοβω το Παναης και λεγε με ΠΑΝΑΓΟ!!!!! :ohmy::ohmy::ohmy:[/quote:1sbqlzyp]

Τι θα γινει ρε ζαχαρενια ολο θα σε ξεσκεπαζουν?χαχαχαχα

Καλε εχει παρτυ διπλα..ελατε στης Eleny2!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολοι με ξεσκεπαζουν γιαυτο και κρυωσα γμτ!!!

ΧΑΛΙΑ ειμαι... αλλα στο παρτυ θα ρθω!

ΑΑΑΑΑΑΑΝ το βρωωωωωω

αψου

:laugh: :laugh: :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • 17/3 ήταν η προτελευταία περίοδος (τελικά όπως φαίνεται ήταν η τελευταία). 22η μέρα του κύκλου έκανα ωορρηξία (επιβεβαιωμένο με τεστ) και 1 εβδομάδα μετά είχα αίμα. Το αίμα κράτησε ουσιαστικά 3 μέρες με την πρώτη να μην έχω καθόλου ροή. Οι άλλες δύο όμως είχαν κανονική ροή περιόδου οπότε υπέθεσα ότι είχα απλά μικρή ωχρινικη φάση λόγω θηλασμού. Ξεκίνησα κανονικά τα τεστ ωορρηξίας όπου έφτασα 27η μέρα του "κύκλου" και δεν έβρισκα θετικο. Ανωορρεκτικος  κύκλος σκέφτηκα, αλλά ας συνεχίσω τα τεστ μήπως και την πετύχω.. Και χτες που ήρθε η παραγγελία με τα νέα τεστ της hometest είδα αυτήν την απίστευτα έντονη γραμμη. Επιπλέον να συμπληρώσω ότι σε αυτόν τον υποτιθέμενο κύκλο δεν είχα καμία επαφή, περίμενα να βρω θετικό για να ξεκινήσουμε, μιας και με την μικρούλα και το κυλιόμενο ωράριο του άντρα μου οι επαφές είναι πολύ περιορισμένες.. Από συμπτώματα είχα ναυτιες την τελευταία εβδομάδα και έκανα και εμετό, αλλά το απέδωσα στο ότι από εκεί που έτρωγα σαλάτες και φιλέτο κοτόπουλο λόγω διατροφής, πήγαμε διακοπές και τρώγαμε συνέχεια junk (το ίδιο σκέφτηκα και για τα πονακια στην κοιλιά). Πολύ έντονη υπνηλία που μου φαινόταν φυσιολογικό με ένα μωρό που βγάζει δόντια. Και είχα και πόνο στις θηλές όταν θηλαζα αλλά δεν έδωσα σημασία.  Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Τα one step της ωορρηξίας δεν είχαν σίγουρα δεύτερη γραμμή, θα το πρόσεχαν αν ήταν μόνο η γραμμή του θετικού 100%. Και μάλιστα μου έκανε εντύπωση και έλεγα καλά σε κάθε κύκλο έστω κ αχνη, υπήρχε μια γραμμή, σε αυτόν τον κύκλο δεν υπάρχει καθόλου ορμόνη στο σώμα;; Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να ήταν ελαττωματική παρτίδα...    Μου έχουν τελειώσει οι αντιδράσεις κορίτσια μου. Ακόμα δεν έχω καταλάβει τι συμβαίνει, θα καλέσω αύριο τον γιατρό μου να μου πει τι να κάνω. Λογικά θα πάω για υπέρηχο, δεν ξέρω αν έχει νόημα η χοριακη στην εβδομάδα που είμαι (από εκείνη την τελευταία ωορρηξία δεν είχα ξανά επαφή, άρα αποκλείεται να είμαι λιγότερο). Ο άντρας μου να σας πω ότι είναι σε μεγαλύτερο σοκ. Μου λέει "ΑΝ είσαι έγκυος.....". Λέω ναι αν είμαι... 😂😂 Αν δεν είχα αλλάξει τεστ ωορρηξίας άραγε ποτέ θα το μάθαινα;; 😂😂 Ο,τι καλύτερο εύχομαι σε όλες σας, εγκυμονούσας και όσες προσπαθούν λ. Βλέπετε, από εκεί που δεν το περιμένουμε έρχεται τελικά 🥳🥳
    • Χρόνια πολλααααα σε όλες τις μανούλες❤️❤️❤️ αλλά και στις μανούλες που έχασαν τα μωράκια τους πριν ακόμη να έρθουν στη ζωή🙏👼🙏 χρόνια πολλα σε όλες μας κοριτσια μουυυυ και εύχομαι του χρονου να γιορτάζουμε με τα μωρά στην αγκαλια μας🥳🥳🥳🌈🥰🥰🥰
    • Κορίτσια μου, μαχητριες της εξωσωματικής χρόνια σας πολλά! Γιορτή της  μητέρας σήμερα και εσείς γιορτάζετε πιο πολύ από όλες όσες έχουμε περάσει απέναντι! Θα γεμίσει η αγκαλιά σας... Αργά ή γρήγορα θα γεμίσει... Το ξέρω και το πιστεύω! ❤️
    • @Elli13 κορίτσι μου σοοοκ!!! Ποσο πολύ χαίρομαι!! Με το καλό το δεύτερο μπεμπακι!! Περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου!! Εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη που φέτος θα την περάσεις με την καλύτερη παρέα!! Φέτος τα Χριστούγεννα θα τα περάσετε όλοι μαζί ❤️❤️❤️
    • Χαχαχα αυτό με το φαγητό ξεκάθαρα έτσι είναι ναι! Και για το στήθος, πρησμένο αλλα μαλακό ταυτόχρονα έτσι fluffy!  Όσο για τον υπέρηχο μετράω αντίστροφα τις μέρες, ιδανικά θα ήθελα κάθε 3 μέρες να πηγαίνω 😅  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...