Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΚΠΕΜΠΩ SOS!!!


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα... εκπέμπω SOS!!! 'Εκανα τη 2η εξωσωματική πριν από λίγες μέρες (η εμβρυομεταφορά έγινε στις 25/1, τη Δευτέρα πάω για χοριακή!) Το θέμα είναι ότι σήμερα το πρωί που ξύπνησα, είδα λίγο αίμα, πολύ ανοιχτό κόκκινο (στο χαρτί, ούτε καν στο εσώρουχο, μετά συγχωρήσεως για τις ανατριχιαστικές λεπτομέρειες...) Μετά τίποτα... το απόγευμα, πάλι τα ίδια... ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ??? Πονάω αρκετά, σα να πρόκειτα να μου'ρθει περίοδος αλλά εκτός αυτού, έχω και "άσχετα" πονάκια, σαν τσιμπήματα, στην κοιλιά και στη μέση... Τα έμβρυα που μου έβαλε ο γιατρός ήταν 4, τα 3 τέλεια και το 1 πολύ καλό μου είπε ο εμβρυολόγος... Πήρα λοιπόν το γιατρό μου τηλ και μου είπε πως αυτό μπορεί να μη σημαίνει και τίποτα, αλλά μπορεί και να "έφυγε" κάποιο έμβρυο... ποια η γνώμη σας? να τρελαθώ τώρα ή να περιμένω λίγο ακόμα? Το μπορεί να μη σημαίνει τίποτα τι σημαίνει? Ποιος μπορεί να είναι ο λόγος, εκτός από την πιθανή αποχώρηση εμβρύου? Και αν όντως συνέβηκε αυτό, πράγμα που ελπίζω να μην έγινε, λέτε να ζηλέψουν και τα υπόλοιπα έμβρυα που ελπίζω να είχαν εμφυτευθεί και να χορέψουν όλα μαζί το χορό του Ζαλόγγου? Σκέφτομαι ότι μπορεί να μου'ρθει περίοδος και παθαίνω... Πείτε μου τη γνώμη σας, την έχω ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΓΚΗ! Και στείλτε μου τη θετική σας ενέργεια...

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου!

δεν ξερω και πολλα πραγματα να σου πω.

αλλα το μονο που μπορω να σου πω σιγουρα ειναι οτι ολα θα πανε καλα μην φοβασαι.

Σου ευχομαι γρηγορα να γινεις μανουλα εχε πιστη και ολα θα σου πανε καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μπορώ να σου απαντήσω στις ερωτήσεις σου γιατί τον άλλο μήνα θα κάνω την πρώτη μου εξωσωματική όμως δεν νομίζω να είναι κάτι σοβαρό. Εσύ καλύτερα να μην κουράζεσαι και να μην αγχώνεσαι. Η θετική σκέψη είναι το παν σε τέτοιες καταστάσεις. Όσο για τον χορό του Ζαλόγγου,η επανάσταση του 21 τέλιωσε πιο πολλού και τα έμβρυα δεν είναι Σουλιώτες για να πάνε να γκρεμοτσκιστούν!!! Άλλωστε δεν τα κηνυγάει κανείς... Να είσαι χαρούμενη όλα θα πάνε σούπερ. Έχε πίστη. Άντε και στα δικά μας. Φιλιά Μαμαμία2010

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μου και εγω ειχα το αιμα που περιγραφεις μετα

την εμβρυομεταφορα.Εμενα μου ειχαν βαλει 2 εμβρυα και τελικα

εμεινε το ενα.Δεν ξερω αν επειδη εφυγε το ενα ειχα το αιμα παντως

οταν ρωτησα και γω το γιατρο μου,μου ειπε οτι το αιμα

δεν ειναι απαραιτητα ανησυχητικο και οτι ειναι αποτελεσμα της διαδικασιας.Πονακια ειχα και εγω και ειδικα αν κουραζομουν λιγο ή αν

στεκομουν ορθια.

Σου ευχομαι παντως,ακομα και αν καποιο εφυγε,τα υπολοιπα να μην ζηλεψουν και να μεινουν στη ζεστη τους φωλιτσα..!!

Μακαρι ολα να πανε καλα και να ξεκουραζεσαι...utrogestan βαζεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην αγχωνεσαι δεν κανει καλο...η κουνιαδα μου εκανε εξωσωματικη με 3 εμβρυα....οταν εκανε τον πρωτο υπερηχο τα δυο υπηρχαν το αλλο οπως λες κ εσυ χορεψε το χορο του ζαλογγου...(με εκανες κ γελασα)..απλα ειναι φυσιολογιο δεν γινεται τοσα πολλα....γεννησε πριν λιγο καιρο τα δυο αγορακια της....μετα απο πολυ ζορι....με αιμοραγιες κ πολλες νοσηλειες αλλα ολα καλα...ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NtieLa, ευχαριστώ για την απάντηση... εσύ είχες δει το αίμα λίγο πριν τη χοριακή, όπως εγώ ή νωρίτερα? και πόσο σου κράτησε? πάντως τώρα έχω λίγο περισσότερο... δεν ξέρω τι να υποθέσω... να απελπιστώ ή όχι ακόμα? 4 μου βάλανε, ας έφυγε και κανένα, δεν πειράζει... αρκεί να μην ήταν ομαδική η απόδραση!!! δε θα το αντέρξω να ξυπνήσω το πρωί και να μου έχει έρθει περίοδος...ειλικρινά δε θα το αντέξω... πάντως λένε ότι και αίμα να έχεις κανονικά, πρέπει να κάνεις τη χοριακή... τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω τιποτα για το θεμα σου αλλα πιστευω πως σιγουρα εισαι ηδη μανουλαααα και δεν το ξερεις!!!

Οτι κι αν ειναι δεν δειχνει ναναι ανησυχητικο!ξεκουρασου και μεινε στο κρεβατι μεχρι να πας στο ιατρουλη σου!!!

Ευχομαι πολλα γερα νινακιααααααααα!!!!!

ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΣΑΙ ΗΔΗ ΜΑΝΟΥΛΑ !!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

φΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΜΑΚΑΡΙ!!! ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ... ΔΕΝ ΞΕΡΩ... ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.......... Η ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΑΝ ΜΗ ΤΙ ΑΛΛΟ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και πριν και μετα για 2-3 βδομαδες,οχι συνεχεια αλλα ερχοταν και εφευγε.

Μαλιστα λογω αυτου μετα την πρωτη χοριακη που εδειξε εγκυμοσυνη εκανα με αποσταση λιγων ημερων αλλες 2 χοριακες για να βλεπουμε οτι αναπτυσεται και προχωραει η εγκυμοσυνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην στεναχωριεσαι ξαπλωσε κ μην κανεις ΤΙΠΟΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!ολα θα πανε ΚΑΛΑ!!!!!μην αγχωνεσαι δεν πρεπει!!!κ ειμαι σιγουρη πως σε μερικους μηνες θα σαι μια σουπερ mamamia!!!!!!!!!!!!!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MAMAMIA καλημερα κοπελα μου αν ειδες εστω κ λιγο αιμα ξαπλωσε κ μην κανεις τιποτε .....ετσι κ εγω στη δευτερη προσπαθεια ειδα κ εγω ροζ κ ημουν σιγουρη οτι θα μου ερθει περιοδος κ αρχισα να κανω δουλειες,,τρομαρα μου......πηρε ο αντρας μου το γιατρο τηλ κ του ειπε να με δεσει γιατι δεν ξεραμε ακομη, να μη στα πολυλογω εκανα τη χοριακη εχοντας λιγο αιμα κ ναι ημουν εγκυος..... :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Καταρχήν ηρέμησε γιατί ό,τι και να έχει γίνει το άγχος σίγουρα δεν βοηθάει την κατάσταση.

Θα σου πω τη δική μου περίπτωση. Από τη 10η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά είχα πονάκια στην κοιλιά και στη μέση σαν να επρόκειτο να μου έρθει περίοδος. Την 11η μέρα πρωί πρωί κάνω τεστ Clearblue και μου βγαίνει κατευθείαν θετικό! Δεν πρόλαβα όμως να χαρώ γιατί το απόγευμα βλέπω στο χαρτί τουαλέτας ροζ αίμα. Παίρνω τηλέφωνο το γιατρό και μου λέει ξάπλωσε, κατά πάσα πιθανότητα δεν είναι τίποτα. Πήρα και άδεια από τη δουλειά μου και τις επόμενες μέρες δεν εμφανίστηκε τίποτα και κάνω και χοριακή και ήταν θετική. Σε μία βδομάδα που ήμουν στη δουλειά χωρίς να έχω πόνο ή κάποιο άλλο σύμπτωμα, παώ τουαλέτα και βλέπω σκούρο κόκκινο αίμα και στο εσώρουχο. Για να μην στα πολυλογώ το αίμα κράτησε λίγες ώρες και τελικά όπως αποδείχτηκε δεν ήταν τίποτα. Απλά χρειάζεται ηρεμία, ξεκούραση και να παίρνεις τα φάρμακα που σου έχουν πει.

Από τα 4 έμβρυα που μου έβαλαν, έμεινε τελικά το ένα. Και τώρα περιμένω σε λίγους μήνες το γιο μου! :woohoo:

Καλά αποτελέσματα να έχεις και ηρέμησε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, σας ευχαριστώ πολύ για τι κουράγιο που μου δίνετε... Το βράδυ κοιμήθηκα χάλια από την αγωνία. Εξακολουθώ να έχω αυτό το λίγο αιματάκι... αχ, Παναγία μου, ελπίζω να μην είναι τίποτα και να βγει θετική η χοριακή μου!!! Καλημέρα και φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην φοβάσαι.Μπορεί όπως είπες κι εσύ να απέδρασε κάποιο.Δεν θα του άρεσε η κλεισούρα μάλλον!Να γελάσουμε και λίγο. Πότε θα κάνεις χοριακή? Περιμένουμε νέα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα,

κ εγω δεν ξερω απο εξωσωματικη, αλλα θελω να σου ευχηθω τα καλυτερα!!

Καλη χοριακη :) Μην μας ξεχασεις την δευτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οσο εφικτο και αν ειναι, προσπαθησε να μην το σκεφτεσαι..Εγω ειχα αιμα μεχρι κ τον 4ο μηνα,και αυτη την στιγμη με τραβαει για να ανεβει στην καρεκλα..Και παλι σου ευχομαι ολοψυχα τα καλυτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ, να σου ζήσει το παιδάκι σου, να το καμαρώσεις όπως επιθυμείς σου εύχομαι!!! Είχες από την αρχή αίμαι μέχρι τον 4ο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nαι στον δευτερο μου γιο.Να σου πω εν συντομια το βιογραφικο του.

Ειχα σταθεροτατο κυκλο καθε 28, απο την 26η μερα ειχα στο σκουπισμα καφε, μετα εγινε κοκκινο κ αν το πιστευεις ημουν με σερβιετα μεχρι τον 4ο!!!Η χοριακη μου ξεκινησε με 57, σε 2 μερες 110, σε μια εβδομαδα 1100, μετα αρχισε να φαινεται στον σακο, και αυτη την στιγμη κοιμαται(..επιτελους)..Ποτε δεν πιστευα οτι θα γεννηθει παιδι με τοσο αιμα..

Καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη, και γι αυτο θελω να σου τονισω οτι το αιμα δεν ειναι παντα κακο...

Και παλι καλα αποτελεσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πάαααααααααααααααααααααααρα πολύ για την απάντηση... συγγνώμη που σε κουράζω, αλλά μπορώ να σε ρωτήσω κάτι ακόμα? είχες κάνει εξωσωματική? θέλω να πω, αφού είχες αίμα, πως μπήκες στη διαδικασία να κάνεις χοριακή? Δηλαδή λες πως ακόμα κι αν συνεχιστεί μέχρι τη Δευτέρα το αίμα, να την κάνω όπως και να'χει τη χοριακή, ε? Και τι σου είπε ο γιατρός σου, που μπορεί να οφείλονταν αυτό? χίλια ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σου ευχομαι πραγματικα να εισαι εγκυος,περιμενε λιγο ακομα μαλλον εισαι εγκυος,και εγω αυτα τα συμπτωματα ειχα πλην του πονου της μεσης.καλη τυχη και καλα αποτελεσματα.... :):):):kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...