Μετάβαση σε περιεχόμενο

παιδογαστρεντερολογος στη θεσσαλονικη


Recommended Posts

ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΑΚΟΜΗ ΣΤΗΝ ΚΑΡΥΔΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΑΣ

ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΦΩΤΟΥΛΑΚΗ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΜΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΣΧΕΤΗ

ΕΧΟΥΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΓΑΛΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΑ ΛΕΝΕ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΛΕΝΕ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ

?????????

ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΕΣ ΜΑΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

manoula 2 den kserw pou na pas pantws 8a sumfwnhsw me thn sakman.sigoura edw kapoios 8a mporei na sou dwsei mia apanthsh.gia px o antras mou einai paidiatros kai kanei ekpaideush auto to diasthma sthn gastrenterologia.8a mporouse na sou dwsei polutimes sumvoules.akoma kai an o idios den mporouse na sou dwsei 8a rwtouse epimelhtes kataksiwmenous ston xwro kai 8a epairnes pali apanthsh.o antras mou kanei ekpaideush ekei kai oxi upoeidikothta.apla enhmerwtika,zoume sto ekswteriko kai edw h ekpaideush einai 1000 fores kaluterh apo ths elladas dustuxws!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πω μας εχουν μπερδεψει και κυριως εχουμε μπερδεψει το μωρο.το μωρακι μου το θλαζα μεχρι 9 μηνωβν μετα γυρισα στην δουλεια και αρχισαμε ξενο με τα χιλια ζορια εντωμεταξυ το μωρο απο τις στερρεες τροφες δεν ετρωγε οποτε δεν ειχε παρει κατα την παιδιατρο βαρος επιθυμητο.καναμε εξετασεις και μας βρηκαν μια απο οτι ελεγαν πιθανη αλλεργια στο γαλα οποτε μπηκαμε στην διαδικασι παλι απο την αρχη.το μωρο εννοειται τα ειδε ολα δεν ετρωγε για μεγαλο διαστημα.μετα απο 6 μηνες καναμε ξανα εξετασεις και ολα καλα οποτε ειπαν να ξεκινησουμε γαλακτομικα.ειναι ομως τωρα 18 μηνων και εννοειται το γαλα δεν το θελει και τα γευματα μας ειναι μικρα.και η παιδιατρος μας ειπε παλι οτι επειδη δεν ειδαμε διαφορα ουτε πριν ουτε τωρα να παμε θεσ/νικη.απλα ο οργανισμος του εχει μπλοκαρει μια ετσι μια αλλιως.και το πρωτο μου το παιδακι την ιδια αναπτυξη εχει.παντως η συμεριφορα και η εκπαιδευση των γιατρων εδω ειναι αθλια χωρις να σημαινει οτι δεν υπαρχουν ισως μικρες εξαιρεσεις!συγνωμη αν σας κουρασα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

loipon manoula2 enhmerwsa ton antroulh mou sxetika me to 8ema pou se apasxolei+mou eipe kapoies erwthseis tis opoies o idios kanei stis manoules gia na vgalei kapoio sumperasma pou 8a ton odhghsei sthn diagnwsh kai stis para8etw:exei kapoia alleria sth gloutenh(koiliokaki),to psuxokoinwniko 8ema apasxolei polu tous paidiatrous dld an to oikogeneiako perivallon einai normal sumfwna me tis anagkes tou paidiou,exei prhsmenh koilia?exei kapoio ekzema?einai duskoilio?exei emetous,?diarroies?exei oreksh gia faghto?ti eksetaseis exoun par8ei?ti kampulh anaptukshs exei?auto einai duskolo na to grapseis alla me vash auta pou sas elege h-o paidiatros sas mporeis na mas peis.h anaptuksh tou htan mesa sta plaisia tou fusiologikou?poia einai ta sumptwmata tou?o antroulhs mou an to evlepe amesws 8a sou elune to provlhma!gia ekeinon opws eipe to sugkekrimeno 8ema einai "paixnidaki"!exei sunanthsei polla tetoia peristatika..

pantws mhn anhsuxeis!!!edw eimaste kai 8a to lusoume!!!!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα.

εγω θα διαφωνησω για την φωτουλακη.την βρηκα παραπολυ καλη και καθησυχαστικη.το θεμα ειναι καθαρα υποκειμενικο.καθε γιατρος δυστυχως σε καποιους φαινεται καλος σε αλλους οχι.συγνωμη που δεν βοηθησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω για το ενδιαφερον.για κοιλιοκακη καναμε εξετασεις αρνητικες,φουσκωμενη κοιλια δοιαρροια, εμετους,δυσκοιλιοτητα οχι τιποτα απο αυτα.ορεξη για φαγητο για καποιο διαστημα δεν ειχε δηλαδη καναμε τα παντα για να φαει αυτο συνεβη το διαστημα που του κοψαμε ταγαλακτομικα τωρα που τρωμε ξανα αρχισε να ανοιγει η ορεξη του και τρωει πολυ καλυτερα γαλα δεν πινουμεομως !οι εξετασεις οι τελευταιες ηταν γενικη αιματος,,f76(0,29),f77(0,26),f2(0,70) στην γλουτενη f79 αρνητικες και ft3(4) ft4(14) tsh(5.44) anti tro(7,7) anti-tg(25,19).ειναι και ενα παιδι που κινειται πολυ νευρικο παιδακι.στην καμπυλη αναπτυξη ειμαστε στην 3η θεση δηλαδη οριακα.τωρα τα κιλα του ειναι 9.κανει την μερα 4 στην καλυτερη 5 γευματα.καποιο ιδιαιτερο συμπτωμα δεν εχει απλα κατα την παιδιατρο δεν παιρνει βαρος δηλαδη τωρα που ειναι πανω απο τον χρονο 100,50γρ το μηνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

loipon,manoula2 8a ta deiksw ston antroulh mou aurio pou 8a epistrepsei apo to seminario tou k 8a sou apanthsw aurio kata to apogeumaki..na ksereis.mporw na ton rwthsw kai to prwi alla epeidh exeis para8esei times eksetasewn protimo na tis dei o idios gia na mhn kanoume kana la8os!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

manoula2 eide o antras mou tis eksetaseis tou paidiou sou kai tis 8ewrei fusiologikes.8ewrei ontws pws ta kila tou einai liga.se auto pou prepei na sta8eite perissotero afou oi eksetaseis vghkan sxedon fusiologikes einai ton psuxokoinwniko tomea.px. me poion trwei poio polu,an to piezei kapoios na faei,an uparxei kati pou to enoxlei.oi paidiatroi afou apokleisoun tis eksetaseis elegxoun thn katastash sthn oikogeneia.to paidaki sou vhxei?ta kaka tou murizoun?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Ο ΜΙΚΡΟς ΤΡΩΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕ ΜΕΝΑΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΚΑ.ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑΙ ΤΟΝ ΕΙΧΑΜΕ ΖΟΡΙΣΕΙ ΛΑΘΟς ΜΑς ΦΥΣΙΚΑ.ΟΧΙ ΟΥΤΕ ΒΗΧΕΙ ΟΥΤΕ ΜΥΡΙΖΟΥΝ ΤΑ ΚΑΚΑ ΤΟΥ.ΑΠΛΑ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ,ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΟ ΔΙΝΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΝΑ ΜΙΣΑΩΡΟ ΟΠΟΤΕ ΣΥΝΗΘΩς ΤΟ ΤΡΩΕΙ.ΑΠΛΑ Ο ΜΙΚΡΟς ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΥ ΗΡΘΑΝ ΟΛΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΘΟς ΟΠΟΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΖΟΡΙΣΤΗΚΑΜΕ ΕΦΥΓΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΗΤΑΝ ΑΔΕΜΕΝΟς ΜΑΖΙ ΜΟΥ,ΜΕΤΑ ΤΕλΟς ΓΑΛΑΚΤΟΜΙΚΑ ΟΠΟΤΕ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ............ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΒΑΡΟς ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΡΩΜΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΑ!ΑΠΛΑ ΤΩΡΑ ΑΝ ΠΑΜΕ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΑς ΠΕΙ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

afou trwei me sena kalutera sunexiste to etsi.apla to paidaki sou xreiazetai enisxush sth diatrofh tou.mhn allazete taktika giatro,to paidaki opws eipes kai su den einai peiramatozwo.psakste na vreite enan polu kalo giatro,en anagkh apeu8un8eite se kapoio iatriko sullogo ths polhs sas kai epeita phgainete mono se auton wste to paidaki sou na akolou8ei mia sugkekrimenh diatrofh kai na sunh8isei se auth!ksegela ton ka8e fora pou trwei,opws k kaneis dld..kane tou gkrimatsoules asteies wste na 8ewrei euxaristh auth thn wra tou faghtou.ola kala 8a pane,8a mpei se mia routina giati exei apoksenw8ei apo auth kai ola 8a einai paixnidaki meta..otidhpote xreiasteite,edw eimaste!!! :):):):kiss::kiss::kiss::kiss::kiss: polla ston mpemph sou!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και παλι!οχι το μωρο ουτε βηχει και τα κακακια του μυριζουν αλλοτε ναι αλλοτε οχι αναλογα τι εχει φαει η αν ειναι λιγο αδιαθετος.απλα απο τοτε που κοπηκε ο θηλασμος του ηρθαν τα πανω κατω.ηταν δεμενος μαζι μου εφυγα στην δουλεια αναγκαστηκε να πιασει μπουκαλι κατα καποιο τροπο.μετα αφου πηγαιναμε καλα με το γαλα το κοψαμε λογω πιθανης αλλεργιας και παλι απο την αρχη......εκει λιγο πιεστηκε!τωρα απαγορευω σε ολους να το πιεζουν!φυσικα δεν τον πιεσαμε απο κακο αλλα γιατι ειχαμε ανησυχησει που δεν ετρωγε.αλλα λογικο γιατι ολο του αλλαζαμε συνηθειες!γι αυτο δεν θελω παλι καποιος γιατρος να μου πει θα κανουμε αυτο... και στην ουσια να κανουμε πειραματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...