Μετάβαση σε περιεχόμενο

επισκληριδιο:ΠΟΝΑΕΙ ΝΑΙ Η ΟΧΙ. Η καλυτερα ολικη;;;


debbie871

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια,εσεις που ειδη ειστε μαμαδες και γεννησατε με καισαρικη πειτε μου καλυτερα ειναι η επισκληρίδιος η η ολικη;;;;

Εγω ακουσα απο ατομο γνωστο μ οτι ποναει η επισκληριδος οταν στην κανουν στο κοκαλο και οτι δεν την αντεχουν ολες και φοβαμε να κανω επισκληριδιο,θελω να κανω ολικη αλλα μου ειπαν οτι αργης να συνελθεις και εχεις κομαρες και τετοια αναλογα,ισχιει αυτο;;;βεβαια που ρωτισα και αλλες κοπελες μου ειπαν οτι δεν καταλαβαν τιποτα και οτι δεν ποναει η επισκληριδιος.

Εσεις οι υπολιπες που κανετε επισκληριδιο πειτε μου ποναει;;;;;;

και οσες εκαναν ολικη τι κακο εχει και τι συμπωματα εχεις μετα;;;;;

post-11611-13873934772853_thumb.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε ποναει καθολου..και σκεψου οτι εγω εκανα 2 φορες γιατι δεν επιασε η πρωτη..

αν μπορεις ν παοφυγεις την ολικη αναισθησια,καλο θα ειναι..δε παθαινεις τιποτα..απλα αργεις να μπεισ στους ρυθμους σου σε σχεση με την επισκληρηδιο που εισαι ζωντανη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ δεν πόνεσα καθόλου!!Το μόνο δυσκολο ειναι να έρθεις σε εμβρυική στάση με την κοιλιά για να σου κάνει την ένεση.Σε μιση ώρα γέννησα με καισαρική και δεν πόνεσα..!!

Η ολική απ την άλλη δεν ξέρω..

φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ντζουλιανα τι ειναι η εμβρυική στάση;;;;

συγνωμη που ρωταω αλλα δεν ξερω;;;;ειναι συγκεκριμενη σταση που πρεπει να παρεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ

ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕ ΟΛΙΚΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΝΟΙΩΣΑ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΞΥΠΝΗΣΑ

ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Η ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ (ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΕΙΝΑΙ,ΦΥΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ

ΝΑ ΠΟΝΑΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ..)ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΑΙΣΘΗΜΑ ΝΙΡΒΑΝΑΣ..ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ ΑΠ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΕΙΔΑ ΑΣΤΡΑΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΖΑΛΙΖΟΜΟΥΝ ΑΠ ΤΗΝ

ΕΠΙΡΕΙΑ ΤΗΣ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑΣ.

ΚΟΙΤΑ,ΕΓΩ ΕΠΕΙΔΗ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΞΥΠΝΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ

ΘΑ ΜΕ ΕΓΧΕΙΡΗΖΑΝ ΠΡΟΤΙΜΗΣΑ ΤΗΝ ΟΛΙΚΗ,ΜΑΛΛΟΝ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΗΤΑΝ ΚΑΘΕΤΟΣ

ΣΤΗΝ ΟΛΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ,ΑΛΛΑ

ΜΟΝΟ ΟΛΙΚΗ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΕΠΙΛΟΓΗ,ΑΠΛΑ ΟΣΟ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΠΡΙΝ ΤΟ

ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΛΕΩ''ΔΕ ΒΑΡΙΕΣΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ''.

ΑΠ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΑΛΗ ΚΑΙ Η ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ

ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΒΓΕΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΣΟΥ.

ΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΕΓΩ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ.ΚΑΛΥΤΕΡΑ

ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΚΑΝΕ,ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΑΙ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ

ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟΣΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ.

ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ

ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕ ΟΛΙΚΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΝΟΙΩΣΑ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΞΥΠΝΗΣΑ

ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Η ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ (ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΕΙΝΑΙ,ΦΥΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ

ΝΑ ΠΟΝΑΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ..)ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΑΙΣΘΗΜΑ ΝΙΡΒΑΝΑΣ..ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ ΑΠ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΕΙΔΑ ΑΣΤΡΑΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΖΑΛΙΖΟΜΟΥΝ ΑΠ ΤΗΝ

ΕΠΙΡΕΙΑ ΤΗΣ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑΣ.

ΚΟΙΤΑ,ΕΓΩ ΕΠΕΙΔΗ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΞΥΠΝΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ

ΘΑ ΜΕ ΕΓΧΕΙΡΗΖΑΝ ΠΡΟΤΙΜΗΣΑ ΤΗΝ ΟΛΙΚΗ,ΜΑΛΛΟΝ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΗΤΑΝ ΚΑΘΕΤΟΣ

ΣΤΗΝ ΟΛΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ,ΑΛΛΑ

ΜΟΝΟ ΟΛΙΚΗ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΕΠΙΛΟΓΗ,ΑΠΛΑ ΟΣΟ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΠΡΙΝ ΤΟ

ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΛΕΩ''ΔΕ ΒΑΡΙΕΣΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ''.

ΑΠ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΑΛΗ ΚΑΙ Η ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ

ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΒΓΕΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΣΟΥ.

ΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΕΓΩ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ.ΚΑΛΥΤΕΡΑ

ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΚΑΝΕ,ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΑΙ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ

ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟΣΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ.

ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙ ΕΓΩ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΑΛΛΑ ΚΑΘΩΣ Η ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΟΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΒΑΛΕΙ ΤΟΝ ΚΑΘΕΤΗΡΑ ΣΤΗΝ ΣΠΟΝΔΥΛΙΚΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ ΠΙΣΩ ΤΟ ΣΚΑΛΙΣΜΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ. ΤΗΣ ΛΕΩ ΣΤΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΜΟΥ ΟΛΙΚΗ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΕΙΔΑ ΒΙΝΤΕΟ ΜΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ.... ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΦΟΒΙΤΣΙΑΡΑΣ..ΧΙΧΙ! ΠΑΝΤΩΣ ΜΕΤΑ ΜΙΑ ΖΑΛΑΔΑ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΑΝ ΚΑΝΩ, ΜΕ ΟΛΙΚΗ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΠΟΝΕΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΗΔΙΟ.ΕΝΑ ΤΣΙΜΠΗΜΑ ΕΝΙΩΣΑ Κ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ Κ ΕΜΕΝΑ ΤΑ ΦΟΒΕΡΑ!!ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΚΑΝΕΝΑΝ.ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ Κ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΕΤΣΙ;ΑΠΛΑ ΜΕΤΑ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΝΙΩΘΑ ΕΝΑ ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΚΝΕΥΡΙΖΕ ΛΙΓΟ.

ΕΠΙΣΗΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΠΙΣΚΛΗΡΗΔΙΟ ΠΑΡΑ ΟΛΙΚΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nemi ευχαριστω πολυ για τις πληρωφοριες,εγω ειμαι απο κομοτηνη και θα γεννησω Αλεξανδουπολη στο πανεπιστιμιακο νοσοκομειο,γιατι λογο ενως προβληματος μου που εγω(επιλιψια αν εχεις ακουστα)θα πρεπει να υπαρχει ειδικος γιατρος εκει να εξετασει το παιδι,νεογνολογος μου ειπανε λεγετε.και μονο εκει εχει τετοιο γιατρο,ααα και μου εχουν πει οτι η καισαρικη ειναι δεδομενη θα την κανω σιγουρα..... :angry::angry: και δεν θελω καθολου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΣΤΑ ΕΙΠΑ Κ ΣΤΟ FACEBOOK ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΤΟ ΠΩ Κ ΕΔΩ....

ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙΠΟΤΑ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ.

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΛΙΚΗ...ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΒΓΕΙ Κ ΘΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΟΥ ΚΛΑΜΑ...

ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ!!!!!!!!!!!!

ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ Κ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΟΝΑΕΙ...ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω βικακι,stroumf οταν λες καθετηρα τι εννωεις;;;;;με ενεση δεν σου κανουν την επισκληριδιο,ο καθετηρας δεν ειναι για αλλο λογο;;;;;εγω αυτο ξερω οτι ο καθετηρας ειναι για αλλο σκοπο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ βουλα,δεν πιστευω να παρεξηγηθικες που ρωτισα και τα αλλα κοριτσια,ηθελα να ακουσω και αλλες γνωμες.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γέννησα φυσιολογικά και έκανα επισκληρίδιο και σου λέω ότι δεν πονάει καθόλου! Μετά δεν μου έκανε καμιά παρενέργεια ! Γιατί θα κάνεις καισαρική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οταν κανεις επισκληριδιο ο αναισθησιολογος σου κανει τοπικη ναρκωση σε εκεινο το σημειο και δε πονας καθολου εγω δεν καταλαβα τιποτα. Αλλα με ανατριχιασε το φαρμακο πολυ παγωμενο βρε παιδι μου . Η κουμπαρα μου παλι μου λεει τι τελεια εμπειρια η επισκληριδιος δεν καταλαβε τιποτα. Αλλα πρεπει να επιστευετε ο γιατρος τον ανασθησιολογο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣ ΜΩΡΑΚΙ.ΕΓΩ ΔΥΟ ΓΕΝΝΕΣ ΕΚΑΝΑ.ΣΤΗ ΜΙΑ ΠΗΓΕΝΑ ΓΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ(ΕΧΩ ΚΑΙ ΣΚΟΛΙΟΣΗ) ΔΕΝ ΠΟΝΕΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΟΜΩΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΕΝΕ ΚΑΙ Η ΕΠΙΔΡΑΣΗ ΤΗΣ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟΥ ΠΕΡΝΟΥΣΕ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕ ΕΒΑΛΕ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΟΛΙΚΗ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΗΤΑΝ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΟΝΕΣΑ ΑΡΚΕΤΑ.ΜΕΤΑ ΗΤΑΝ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΤΟΥ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΟΥ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΖΗΤΑΣ ΠΑΥΣΙΠΟΝΑ.ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΕ ΠΗΡΕ Ο ΥΠΝΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΘΥΜΩΜΟΥΝ ΟΛΑ ΘΟΛΑ.ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΕΝΝΑ ΜΟΥ,ΠΑΛΙ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΠΟΝΕΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΗΜΟΥΝ ΞΥΠΝΙΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΔΑ ΚΑΘΑΡΟΤΑΤΑ.ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΡΟΤΗΝΩ ΛΟΓΩ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΑΝ ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΣ ΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ.ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΕ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΓΙΕΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ.ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΞΕΧΝΙΟΥΝΤΑΙ.ΦΙΛΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ, ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ.

ΜΑΚΑΡΙ ΟΛΕΣ ΝΑ ΓΕΝΝΟΥΣΑΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΠΙΜΕΝΕΙ

ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΟΥΜΕ. ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΙ ΕΣΥ

ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ. Ο ΤΡΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ.

ΜΕΤΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ.

ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΦΟΒΗΘΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!

ΟΙ ΜΙΣΕΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΛΕΟΝ ΓΕΝΝΑΝΕ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟΠΙΚΗ ΕΙΤΕ

ΜΕ ΟΛΙΚΗ ΝΑΡΚΩΣΗ.

Ο,ΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΑΛΛΟ ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ.ΘΑ ΣΟΥ ΓΡΑΨΩ ΑΝ ΜΠΟΡΕΣΩ ΑΥΡΙΟ ΠΙΟ

ΠΟΛΛΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΑΠ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ.

ΣΕ ΦΙΛΩ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ( ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΑΠ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΣΤΗ ΦΩΤΟ Ε?? ΘΑ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ ΑΔΕΛΦΑΚΙΑ.ΧΙΧΙ))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ....ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 2 ΚΑΙΣΑΡΙΚΕΣ,ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ...

ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕ ΤΗΝ ΟΛΙΚΗ ΝΑΡΚΩΣΗ ΥΠΕΦΕΡΑ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΝΟΙΩΣΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΥ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΤΟ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΤΙΚΟ ΖΟΥΛΗΓΜΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ,ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΞΥΠΝΗΜΑ,ΠΑΝΩ ΣΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ...ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΔΡΟΥΝ ΤΑ ΠΑΥΣΙΠΟΝΑ...ΑΣΤΑ,ΔΕΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.

ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ, ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΚΑΝΑ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ!!!Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟΥ ΚΡΑΤΗΣΕ 7-8 ΛΕΠΤΑ,ΠΡΩΤΑ ΜΙΑ ΕΝΕΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΤΙ ΕΝΟΙΩΘΑ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑΝ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΜΕΣΗΣ ,ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΠΟΝΟ.ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΟΛΑ.ΑΚΟΥΣΑ ΤΟ ΚΛΑΜΑ ,ΕΙΔΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ,ΕΚΛΑΨΑ ΑΠΟ ΧΑΡΑ,ΟΧΙ ΑΠΟ ΠΟΝΟ..Η ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΕΓΙΝΕ ΣΤΙΣ 9:30 ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ Η ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟΣ ΥΠΟΧΩΡΗΣΕ ΣΤΙΣ 19:30 ΟΠΟΤΕ ΧΑΡΗΚΑ ΑΝΕΤΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΩΡΕΣ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙ Η ΛΙΓΟ ΕΠΙΠΟΝΗ ΑΝΑΡΡΩΣΗ...

ΟΠΟΤΕ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΛΛΗΜΑ.

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΟΥ,ΕΓΩ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΕΝΟΧΛΗΣΗ(ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ,ΖΑΛΑΔΑ,ΠΟΝΟ ΣΤΗ ΜΕΣΗ),ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΕΣ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ.

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ...ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dallia θα κανω καισαρικη γιατι εχω επιλιψια (ειναι ενα προβλημα με τα νευρα του εγκεφαλου για οσους δεν ξερουν,βεβαια ειναι ελαφριας μορφης η δικια μ)και φωβουνται οι γιατροι μην λιποθιμισω κατα την διαρκεια της φυσιολογικης γεννας,δεν το ρισκαρουν.MARAKI@21 ευχαριστω για την πληρωφορια.nemi ναι οντος ειμαι μικρη μανουλα ειμαι 22 χρονον.χαχα

ευχαριστω και ολες τις υπολοιπες κοπελες.......:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

debbie871 έγραψε:

ευχαριστω πολυ βουλα,δεν πιστευω να παρεξηγηθικες που ρωτισα και τα αλλα κοριτσια,ηθελα να ακουσω και αλλες γνωμες.:)

ΤΙ ΛΕΣ ΒΡΕ??????????

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΩ??????????

ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ Κ ΡΩΤΗΣΕΣ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

debbie871 έγραψε:

dallia θα κανω καισαρικη γιατι εχω επιλιψια (ειναι ενα προβλημα με τα νευρα του εγκεφαλου για οσους δεν ξερουν,βεβαια ειναι ελαφριας μορφης η δικια μ)και φωβουνται οι γιατροι μην λιποθιμισω κατα την διαρκεια της φυσιολογικης γεννας,δεν το ρισκαρουν.MARAKI@21 ευχαριστω για την πληρωφορια.nemi ναι οντος ειμαι μικρη μανουλα ειμαι 22 χρονον.χαχα

ευχαριστω και ολες τις υπολοιπες κοπελες.......:)

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μην φοβάσαι για τίποτα! Σου προτείνω να κάνεις επισκληρίδιο, χωρίς να φοβάσαι δεν πονάει!! Και με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου γερό κι υγιή!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελιτσα μου,αν κα εχεις παρει πλεον πολλες απαντησεις,θα σου πω κ εγω τη γνωμη μου...γιατι αν δεν την πω ...θα σκασω!!! :silly: :silly:

Λοιπον,περα απο την πλακα,καταρχας μην σκεφτεσαι ετσι...αρνητικα για την καισαρικη,επειδη στο post σου γραφεις πως θα κανεις αναγκαστικα καισαρικη λογω επηληψιας κ δεν το θελεις καθολου.Σημασια γλυκια μου εχει πως παρόλο το προβληματακι σου,μπορεις να κανεις παιδακι!Αυτο εχει σημασια κ αυτο να σκεφτεσαι!!!Το θεμα αυτο το εχουμε εξαντλησει στο forum!!Τι παει να πει καισαρικη η φυσιολογικα;;Το θεμα ειναι να μπορουμε να κανουμε παιδακια κ να γενναμε ευκολα χωρις κινδυνους,ουτε για εμας,ουτε για τα μωρα.

Τωρα...για το θεμα ολικη η επισκληριδιο...ο γιατρος σου καταρχας τι σου λεει;;το εχετε συζητησει;;γιατι περα απο αυτα που λεμε εμεις,σημασια εχει τι λεει ο γιατρος!

Αν ειναι μονο στο χερι σου να αποφασισεις,θα σου πω κ εγω την εμπειρια μου κ υστερα κατσε..σκεψου κ μαζι με ολα αυτα που σου εχουν πει ολα τα κοριτσια,αποφασισε.

Εγω εκανα καισαρικη με επησκληριδιο,βασικα δεν με ρωτησε κ κανεις εκεινη την ωρα....απλα επειδη ο τοκετος ξεκινησε για φυσιολογικα,στην πορεια κατι...στραβωσε...κ δεν γινοταν να γεννησω ετσι.Οποτε χωρις πολλα,πολλα γιατι χαναμε κ τους παλμους του μωρου,μπουκαρησε ο αναισθησιολογος μεσα κ μου την εκανε.

Η εμβρυικη σταση ειναι οτι απλα γυρνας στο πλαι κ ανεβαζεις οοοοσο μπορεις τα ποδαρακια σου στο στηθος,κουλουριαζεσαι που λεμε...

Σου κανουν πρωτα τοπικη κ μετα σου τοποθετουν ενα καθετηρα(ενα σωληνακι,πολυ λεπτο)για να σου παρεχουν απο εκει το φαρμακο.Γιατι μετα τη γεννα μπορει να πονας λιγακι,οποτε ειναι εκει ο καθετηρας κ τσουπ,αν το ζητησεις σου ριχνουν λιγο ακομη.

Μολις μουδιασεις,ξεκιναει η διαδικασια,εχεις μπροστα σου ενα παραβαν(εννοειτε) κ σε λιγα λεπτακια ολα εχουν τελειωσει.Δηλ.μεχρι να καταλαβεις τι γινετε,το μωρο εχει βγει!

Δεν πονας ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!Δεν καταλαβαινεις τιποτα κ επειδη η επιδραση της επισκληριδιου αργει να περασει,θα σηκωθεις κ ανετα,οταν βγαλεις καθετηρες,ορους κ τετοια κ θα εισαι μια χαρα,θα θηλασεις,γενικα θα εισαι παρα πολυ καλα.

Απλα...επειδη ολες λιγο-πολυ εχουμε τις φοβιες μας...κ εγω βεβαια τις δικες μου,οταν με το καλο ξαναγεννησω,ενω οπως σου εγραψα δεν ταλαιπωρηθηκα καθολου την πρωτη φορα,ε...αυτη τη φορα θα προτιμησω την ολικη.Αλλα αυτο εχει να κανει ΜΟΝΟ με εμενα,δεν θελω να σε εππηρεασω,προς Θεου,γιατι εχω ενα θεματακι με τα χειρουργεια!!!Μολις δω χειρουργειο...οτι ψυχραιμια εχω,οτι δυναμη,οτι αντοχη...τα χανω ολα κ τα κανω πανω μου :P:P:P .

Επειδη εχω,δυστηχως,κανει κ αλλα χειρουργεια...αυτο το φοβο δεν το ξεπερασα.Οποτε λεω την επομενη φορα,καλυτερα να μου βαρεσουν μια ενεση κ να ξεραθω για κανα 20"...και ας δω το μωρο πιο μετα...

Αααα,αν τελικα κανεις ολικη,να ξερεις πως κ παλι δεν ειναι τιποτα το τραγικο.Ενταξει μπορει μολις ξυπνησεις να εισαι λιγο ζαλισμενη,λιγο να πονας αλλα δεν ειναι τιποτα πονοι φοβεροι κ τετοια,εξαλλου θα μπορεις να ζητησεις παυσιπονα.

Οτι και αν διαλεξεις σου ευχομαι να πανε ολα καλα,κ να φερεις στον κοσμο ενα μωρακι υγιες κ ομορφουλικο!!!!!!Αντε..με το καλο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου καλημερα κ εγω καισαρικη μ'επισκληριδιο εκανα κ δεν πονεσα σχεδον καθολου, ακουσα το κλαμα του μπεμπη μου κ σε λιγη ωρα μου τον εφερε ο μπαμπας του ντυμενο κ καθαρο κ τον ειδα :) το ιδιο απογευμα σηκωθηκα κιολας κ ημουν μια χαρα.... :)

με το καλο το μωρακι σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΤΕΜΠΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ !!ΛΟΙΠΟΝ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ!!ΔΕΝ ΠΟΝΕΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΝΙΩΣΑ ΜΟΝΟ ΤΟ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑΚΙ !!ΑΣΕ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΟΥ ΚΑΝΑΝ ΞΥΛΟΚΑΙΝΗ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙΠΟΤΑ!!!!ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΛΑΦΡΥΧΕΡΗ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΓΕ ΣΕ ΚΑΘΕ ΒΗΜΑ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΝΕΙ!!!!ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΕΓΩ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΑΝΕΤΑ!!!!ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ :kiss: ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΘΕΤΗΡΑΚΙ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΛΕΠΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!ΜΗ ΦΟΑΒΑΣΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΗΘΕΙΑ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ απο μένα κοριτσάκι μου..

Εγώ γέννησα φυσιολογικά,κ πριν τη γέννα μου πέρασε ο αναισθησιολόγος το σωληνάκι,άσχετα που τελικά δε προλάβαμε να ρίξουμε το αναισθητικό γιατι είχα τελεία διαστολή κ γεννούσα! :ohmy:

Έχω να σου πω να μη φοβάσαι ΚΑΘΟΛΟΥ,πραγματικά,το μόνο που αισθάνεσαι είναι΄3 πολύ ελαφριά τσιμπηματάκια κ τελειώνει εκεί!

Μη προτιμήσεις την ολική νάρκωση,σου μιλάμε όλες εκ πείρας!!

Φιλιά πολλά :kiss::kiss:

Κ με το καλό.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Απαντήσεις

    • Μια χαρά κι εγώ! Καούρες έχω μόνο πολλές μέρα νύχτα, ότι και να φάω! Ααααχ τι τέλεια που θα κάνετε gender reveal! Έλεγα κι εγώ να κάνω αλλά δεν μπορούσα να κρατηθώ να μην μάθω, μετά έλεγα να το κάνω για τους άλλους και να ξέρω εγώ, αλλά και πάλι δεν κρατήθηκα και το είπα 😂 Εγώ τη νιώθω κανονικά πια, αλλά είναι και 2η και το αναγνώρισα πιο εύκολα κι επίσης έχω οπίσθιο πλακούντα, και η διαφορά με την πρώτη που είχα πρόσθιο είναι πραγματικά τεράστια! Να μην έχεις κανένα άγχος, όλα καλά είναι! Τα δύσκολα πέρασαν! Κορίτσι μου έχεις γιατρό στο Έλενα ή κάνω λάθος? Νομίζω είχα δει κάπου το Χες γράψει!
    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ για αυτήν την κατάληξη... Είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό ... Σου εύχομαι ότι καλύτερο κ πάνω από όλα υγεία 🙏
    • περι πιπιλας που αναφέρεται εγω σωθηκα με την πιπίλα! στην αρχή έλεγα δεν την θελω με τίποτα και δεν πρόκειται να του δώσω... δοκιμάστε να τα βάλετε όταν κλαίνε οχι στα καλα του καθουμενου..μηπως την πιάσουν πιο εύκολα! εμενα την Philips Avent μου πήρε... ενώ στην αρχή ειχα δοκιμάσει μια της nuk ειχε μεγαλύτερη θηλή και δεν την έπαιρνε με τίποτα... αυτή εχει πολύ μικρή θηλή και του άρεσε φαίνεται!
    • Καλημέρα κορίτσια, χαθηκα λίγο...αυτες τις μέρες ο μικρός εκλαιγε ασταμάτητα...απο το εμβόλιο...και δεν ειχα χρόνο να γράψω... πυρετό δεν κάναμε...αλλα τον πονουσε το ποδαρακι του τον καημένο και έκλαιγε 😔  ελπίζω σήμερα να είναι καλύτερα... κορίτσια εσας τα παιδάκια σας το στηρίζουν το κεφαλάκι; εμενα όχι ακόμα 😔 εσεις βλεπω είστε πολύ μπροστα... εμένα δεν κάνει ουτε κίνηση για να πιάσει πράγματα κτλ ..στο γυμναστήριο δεν τον έχω βαλει ακόμα...
    • Κορίτσι μου, πέρασα και εγώ κάτι παρόμοιο. Τα baby blues που κρατάνε 2 βδομάδες. Ήμουν τυχερή που είχα δει μια γνωστή influencer που είχε μιλήσει γι αυτό και έτσι το αναγνώρισα και κατάλαβα πως δεν είναι επιλόχειος. Γενικά επιρρεπής στην κατάθλιψη, με χρόνια ψυχοθεραπεία για να έρθω στα ίσα μου. Αυτό που με βοήθησε πάρα πολύ εμένα, είναι να επαναφέρω την ρουτίνα μου προ μωρού. Παράδειγμα τις πρώτες 2 βδομάδες, ακολουθούσα το πρόγραμμα του μωρού, αλλάζοντας εντελώς το δικό μου (λογικό). Κοιμόμουν ακανόνιστα και ειδικά μετά το απόγευμα ερχόταν το σύννεφο. Όταν άρχισα να κοιμίζω το μωρό και να καθόμαστε το βράδυ με τον άντρα μου για φαγητό και σειρά, όπως κάναμε παλιά, επανήλθα σταδιακά. Έστω μισή ώρα έβλεπα και μετά κοιμόμουν, αλλά με έκανε να νιώσω πως είμαι ακόμη εδώ και δεν έχω εξαλειφθεί σαν παρουσία. Δεν ξέρω αν έχεις τη δυνατότητα να κάνεις κάτι παρόμοιο, δεδομένου πως έχεις κ άλλα παιδάκια, αλλά πιστεύω ότι θα βοηθήσει να επαναφέρεις με κάποιον τρόπο το εγώ σου και έτσι θα δεις καθαρά. Στέλνω μεγάλη αγκαλιά και είμαστε εδώ ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...