Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες από Θεσσαλονίκη!!!


Recommended Posts

Τι θα λέγατε να μαζευτούμε οι μελλοντικές και ήδη μαμάδες από Θεσσαλονίκη? Σίγουρα θα έχουμε πολλά να μοιραστούμε!!!

Ας κάνουμε κι εδώ μια λίστα!!!

georgia11a ΠΗΤ: τέλη Μαΐου ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΓΟΡΑΚΙ!!!! :laugh: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 94
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

georgia με το καλο να ερθει το αγορακι σου!!

Εγω ειμαι ηδη μανουλα και οταν θα γεννας εσυ το μωρακι σου

εμεις θα χρονιζουμε.Γεννηθηκαμε 27/05/09 και το ονομα μας Ελευθερια.. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου τι καλά να ήμουν και γω σε αυτό το θέμα.

δυστυχώς όμως ακόμα δεν μπορώ να γίνω μέλος του θέματος αυτού.

ελπίζω όμως σύντομα... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...

Είμαι έγκυος στην 17η εβδομάδα στο πρώτο μου παιδάκι..Ακόμα δεν γνωρίζουμε το φύλο.Θα χαρώ πολύ να τα λέμε..!!!

Οι ήδη μανούλες να χαίρεστε τα παιδάκια σας,οι εγκυούλες με το καλό να τα πάρετε αγκαλίτσα και όσες προσπαθούν εύχομαι γρήγορα με ένα μωράκι στην κοιλίτσα..!! :):)

Χρυσα82 ΠΗΤ : 04/07/2010

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και απο εμένα, είμαι η Χριστίνα και μένω λίγο έξω απο τη Θεσσαλονίκη.Έχω ένα γιο 2 χρονών και περιμένω και τον δεύτερο μέχρι τον Ιούνιο. Θα χαρώ πολύ να τα λέμε. Άντε καλή μέρα να έχουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

NtieLa να σου ζήσει η κοριτσάρα σου.

fatsoula σου εύχομαι σύντομα να είσαι κι εσύ στο ...club :)

Χρύσα μου, με το καλό κι εσύ να αγκαλιάσεις το μωράκι σου. Σε λίγο θα δεις και το φύλο του :silly: !!!

Chris αγορομάνα!!! Να σου ζήσει ο κούκλος και με το καλό και ο δεύτερος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα.ειμαι και εγω απο θεσσαλονικη και οπως φαινεται απο τα τικερακια εχω δυο παιδακια τον δημητρη 5 ετων και την χριστινα 3 μηνων.να χαιρεστε τα μωρακια σας και να προσεχετε τις kinder εκπληξεις σας.fatsoula να μπαινεις να μιλαμε και ας μην εχεις ακομα μωρακι. ολες καποτε ετσι ειμασταν. μπορει να ειμαστε γουρλουδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ!!! Να σου ζήσουν κι εσένα!!!

Εννοείται fatsoula να μπαίνεις να τα λέμε!!! Και όλες οι εν δυνάμη μέλλουσες μαμάδες!!! Θα παίρνουμε και συμβουλές από τις ήδη μανούλες!!! :) :) :) :) :)

Άντε να μεγαλώνει η παρέα μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.

Και εγώ από Θεσσαλονίκη. Είμαι έκγυος με ΠΗΤ 2/9/10.

Αχ αυτό το φυστικάκι μου (από σποράκι έγινε φακή, μετά φασολάκι και πλέον φυστικάκι....)πολυ με μπεδεύει. Το στομάχι μου έχει τρελλαθεί.Εσείς από συμπτώματα πως πάτε? Τι περάσατε ή μάλλον καλύτερα τι περνάτε ακόμα??

Κορίτσια θέλω μία βοήθεια.Πως βάζω τικεράκι?? Ελπίζω να με βοηθήσει κάποια.

Επίσης μπορείτε να μου πείτε που κάνατε ή που θα κάνετε την αυχενική διαφάνεια? Εγώ εκεί που ρώτησα μαζί με τις εξετάσεις αίματος μου ζητησαν 200€.

Σας ευχαριστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα.Μενω και γω θεσ/νικη και πριν απο 25 ημερες γεννησα το αγορακι μου.

Ευχομαι σε ολες τις εγκυουλες με το καλο !!! και στις ηδη μανουλες να χαιρονται τα παιδακια τους.

Giouli30 εγω αυχενικη δεν εκανα γιατι εκανα ληψη τροφοβλαστης και εδωσα πολυ περισσοτερα.Οποτε δεν ξερω να σου πω απο τιμες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας μανουλες και μελλοντικες μανουλες, και εγω απο την θεσσαλονικουλα μας οπως λεει και η πετρουλα ας κανουμε ολες ενα μεγαλο club,εχω ενα κοριτσακι 5μιση μηνων και ζω σε πελαγη ευτιχιας με το μωρο μου!!!το ποθουσα πολυ και τελικα εγινε,για οσες το θελουν και δεν το εχουν ας καλουν λιγη υπομονη ακομη,θα ερθει και οσες τα εχουμε να τα χαιρομαστε τα ζουζουνια μας!!!!!με το καλο να γεννησετε κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιούλη μου καλημέρα!!! Με το καλό το φυστικάκι και ανθρωπάκι :) :) :) !!!

Κι εγώ δεν έχει πολύ καιρό που ηρέμησα... Να φανταστείς είχα χάσει 5 κιλά από τους εμετούς. Βέβαια ακόμα δεν μπορώ να πώ ότι τρώω με όρεξη. Δεν ξέρω γιατί αλλά ότι και να φάω μετά από λίγα λεπτά με πιάνει μια αηδία στο λαιμό και στο στόμα μου τρομερή...

Επίσης έχω πρόβλημα και με τα υγρά... Δεν μπορώ να πίνω πολλά υγρά. Με πειράζει πολύ το γάλα (και ότι περιέχει γάλα), τα φρούτα και κατ'επέκταση οι χυμοί... Αλλά πού θα πάει...θα περάσουν κι αυτά!!!

Δεν ξέρω για 'σένα αλλά εγώ νύσταζα και πάρα πολύ!!! Αφού στη δουλειά κατά τις 2 το μεσημέρι ένιωθα τα μάτια μου κλείνουν και δεν μπορούσα να τα ανοίξω!!! Επίσης με ενοχλούσαν πολύ και οι μυρωδιές. Για να φανταστείς άλλαξα τρία μαλακτικά, την κολώνια του άντρα μου, δεν μπορούσα να μαγειρέψω για 2 μήνες και δεν άνοιγα ποτέ το ψυγείο :) :) :) :) :)

Δεν πειράζει όμως, μπροστά σε αυτό το θαύμα που μας περιμένει, όλα μπορούμε να τα αντέξουμε. Μετά δεν θα θυμόμαστε τίποτα!!!!

Εγώ τον υπέρηχο της αυχενικής τον έκανα στη γιατρό μου οπότε και πλήρωσα κανονικά την επίσκεψη 50€. Για όλες τις αιματολογικές εξετάσεις και τις εξετάσεις ούρων πήγα στην "ΑΝΑΛΥΣΗ" και έδωσα περίπου 140€ οπότε λίγο πολύ είναι τα ίδια λεφτά. Μετά βέβαια έγραψα τις εξετάσεις στο ΙΚΑ και πήρα 89€ πίσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oliax73 να σου ζήσει ο παίδαρος!!! Είναι ένας κούκλος!!!

myl κι εσύ να χαίρεσαι την πριγκιποπούλα σου

Σας ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές σας!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κορίτσια, σήμερα με έχει τρελάνει στις κλωτσιές :laugh: ... Πολύ πλάκα έχει. Όλη την ώρα νιώθω μπουρμπουλίθρες στην κοιλιά μου :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω αυχενικη και υπερηχο ειχα κανει στον αποστολο αθανασιαδη 150 εκαστη. τις αιματολογικες να σου πω την αληθεια δεν θυμαμαι πως λεγοταν το κεντρο αλλα ηταν στο υψος της αγιας σοφιας με μητροπολεως και κοστιζαν γυρω στα 100 ευρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ την αυχενική την είχα κάνει (υπέρυχο δλδ) στον γιατρό μου.Έδωσα 50€ όσο δίνω και στην κάθε επίσκεψη.Την αιματολογική papp-a την έκανα σε ενα μικροβιολογο κοντά στο σπίτι μου και έδωσα 80€.

Δυστυχώς όμως το μηχάνημα του γιατρού μου είναι σχετικά παλιό και δεν έχω την δυνατότητα να βλέπω το μωράκι μου 3d.

Με το ίδιο μηχάνημα θα κάνω και την Β επιπέδου.

Γεωργία μου κ εγώ στις αρχές είχα πολύ υπνηλία..μέχρι την 12η εβδομάδα νομίζω.Όπως είπες με ενοχλούν εμένα τα φρούτα το γάλα και οι χυμοί.Με τις μυρωδιές είχα ένα θεματάκι 12 με 16 εβδομάδα.Τώρα πολύ σπάνια θα με πειράξει κάτι.

Όσο για τις κλωτσιές...κ εγώ θέλω... :laugh: :woohoo: :silly: :laugh: :silly: :woohoo:

Νομίζω πως εχθές έφαγα την πρώτη μου light κλωτσιά.. :laugh: :silly: :woohoo: :laugh: Αλλά απο εκεί και πέρα τίποτα ξανά :(:( .

Φιλάκια σε όλες :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχαχα Έχει πολύ γέλιο!!! Σε λίγο θα αρχίσεις να το νιώθεις πιο συχνά!!! Μάλιστα διάβασα κάπου ότι σε αυτή τη φάση τα μωράκια μας κοιμούνται περίπου 18-20 ώρες την ημέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από εμένα! Έχω ήδη ένα κοριτσάκι μικράκι, 3 μηνών.

Με το καλό τα μωράκια σας.

Αυχενική έκανα στις Ψαρά-Σεβαστοπούλου και κόστισε 100 ευρώ. Τις συστήνω ανεπιφύλακτα.

Τα αιματολογικα σε ένα εργαστήριο στο κέντρο, δεν θυμάμαι τιμή όμως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:cheer: να ΄μαι και εγω.Γεια σας κοριτσια με το καλο να γεννησουμε,οι κοπελες που δεν ειναι εγκυες γρηγορα να μεινουν.

Εγω εχω πητ 08/06/10 αλλα επειδη εχω θρομβοφιλια θα γεννησω με το καλο τελη μαιου.Ειμαι 20 weeks και περιμενω την bouboulina μου.Ειναι το δευτερο παιδακι μου και το πρωτο ηταν αγορακι και ειναι αγγελακι στον ουρανο :(

Αυτα τα λιγα λογακια για μενα..ευχομαι να πανε ολα καλα σε ολες μας και να τα λεμε.

Α! να πω επισης οτι σε 2 περιπου βδομαδες θα κανω τον μεγαλο υπερυχο στο κο ΚΑΡΥΔΑ στην Μητροπολεως και θα ηθελα να πει καμια αν ξερει τιποτα ή αν εχει πεει και πως της φανηκε.

φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα πατριώτισσες!

Περιμένω κι εγώ το αγοράκι μου μέχρι την 7η Απριλίου και ανυπομονώ!

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου μόλις βγήκα απ' το ραντεβού της αυχενικής!! ΟΛΑ ΚΑΛΑ ❤️ Το μωράκι βέβαια αυτή τη φορά κοιμόταν του καλού καιρού που λέμε 😂 😂 😂 😂 εννοειται @Kiddo εκεί εσένα σκέφτηκα, μου φύγε ο γελωτας, και λέω Παναγιά μου πες ότι απλά κοιμάται το μωρουλι μου 🙏🙏🙏 μου λέει ο εμβρυολογος γιατί δεν έφαγες κάνα γλυκό 30' πριν; Του λέω δε μου το ανεφερε κανείς όταν ρώτησα για προετοιμασία 🙄  Ε τελικά μου κουνούσε την κοιλιά με τον υπέρηχο, Μ έβαλε να κουνηθώ πάνω κάτω μπας και ξυπνήσει 😂😂 τελικά μας έκανε τη χάρη αλλά είχε σίγουρα τα νεύρα του και δεν γυρνούσε να δούνε όλες τις πλευρές. Ε κουτσά στραβά όμως ο γιατρός τα κατάφερε να δει αυτά που ήθελε, όλα μας είπε είναι φυσιολογικά, ακόμα και για τρισωμιες βγήκαν η 13 και 18, πιθανοτητες 1 στις 20000 και για σύνδρομο ντάουν 1 στις 10000.  Φύλο ούτε καν, το μωρό σου λεει εμ ξυπνήσατε εμ θέλετε και να σας κάνω νάζια;;; 🤣🤣🤣🤣 Δε μπορώ να πω, ο γιατρό προσπάθησε να το κάνει κουνηθεί μπας και έχουμε εικόνα ανάμεσα στα πόδια αλλά δεν ψήθηκε 😅 Τέλος πάντων, τα βρήκε όλα φυσιολογικά αυτό έχει σημασία εννοείται ❤️ μετά μας εξήγησε τις επιλογές μας για ΝΙΠΤ και αμνιοπαρακέντηση αν θέλουμε, αλλά ο ίδιος δε το κρίνει απαραίτητο. Αν το αποφασίσουμε πρότεινε το πιο βασικό πακέτο ΝΙΠΤ αλλά κορίτσια νομίζω είναι ανώφελο με τέτοια ποσοστά κι επιπλέον η ασφάλεια δε το καλύπτει εδώ. Είναι στα 370€ για τρισωμιες 13,18,21 + 30€ για φύλο προαιρετικά. Τώρα ρωτάω τις φίλες μου και τις κουνιάδες μου τι πιστεύουν κι αυτές και μέχρι στιγμής μου λένε ότι οι τιμές μας είναι σούπερ και δε θα έκαναν.  Αυτά από εμάς 😍  Αααα καλέ και ΠΗΤ έχω μαζί με @Kate1992 8/01/2025!!! Ε χέρι - χέρι απ' την αρχή πάμε βρε κορίτσι ❤️❤️❤️
    • Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας θα δω τι θα κάνω ίσως την παρω τηλ την Τετάρτη να τα στείλω να δει 
    • 2 φιλες μου π είχανε πάρει τις βόλεψε πολύ η φωλιά, εγώ τότε είχα πολλά έξοδα κ ζούσαμε σε ένα μικρό διαμέρισμα κ δεν είχαμε πολύ χώρο όποτε βολεύτηκα με το πορτ μπεμπέ κοιμόταν εκεί  για αυτό τώρα σκέφτομαι για την φωλιά αν κ μου είπανε να πάρω κάποια τύπου 40-50 ευρώ δε χρειάζεται κάτι ακριβό… καροτσι εννοώ κανονικό με 4 τροχούς γιατί ο δικός μου κοιμάται κιολας στο καρότσι αν πάμε κάπου όποτε ψάχνω κάποιο καλό… γιατί τώρα το άλλο μας καρότσι θα πάει στην μικρή… αυτό π λες έχουμε μας πήρανε δώρο οι νονοί του τον πάμε βόλτα κ σου αρέσει π είναι σαν ποδήλατο λες;    κρεβάτι θα του πάρω χαμηλό ναι από ικεα δε δινω πολλά λεφτά γιατί μετά από λίγα χρόνια θα ξανά αλλάξουμε κ τότε ναι να πάρω κάτι πιο ακριβό 
    • αχ κορίτσι μου, διαβάζω το μήνυμά σου και η καρδιά μου πονάει. Πρόσφατα βίωσα αποβολή στην αρχή της εγκυμοσύνης δεν μπορώ καν να φανταστώ πώς είναι να χάνεις το μωρό σου στις 35 εβδομάδες.  Είναι τόσο λογικό όλο αυτό που νιώθεις.. πάρε το χρόνο σου κάνε ό,τι καλύτερο μπορείς για την ψυχική σου ηρεμία και φυσικά είναι παρήγορο το ότι έχεις ήδη ένα κοριτσάκι αλλά σε καμία περίπτωση δεν αντικαθιστά το μωρό που έφυγε, το καταλαβαίνω. Ο πόνος θα μαλακώσει κάποια στιγμή, θέλει χρόνο, και είναι εντάξει να σου δώσεις αυτό τον χρόνο ενώ ταυτόχρονα φροντίζεις το παιδί σου. Τι σου είπαν οι γιατροί, γιατί μπορεί να έγινε αυτό; 
    • Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να γράψω κάπου να πω τον πόνου πριν 15 μέρες έχασα το μωρό μου ήμουν έγκυος 35 εβδομάδων είχα μια τέλεια εγκυμοσύνη όλα καλά οι εξετάσεις εξαιρετικά όλες και ξαφνικα ένα βράδυ άρχισα να έχω πόνους ελαφρούς μετά από λίγο δυνατούς μαζί με αίμα στο εσώρουχο μου πήγα νοσοκομείο γρήγορα και εκεί μου λένε το μωρό σου δεν εχει παλμό είναι νεκρό με έβαλαν για καισαρική εκείνη έσβησαν όλα ....νιώθω πως έχει σταματήσει ο χρόνος με πιάνουν συνέχεια κλάματα πονάω μέσα μου έχω και ένα κοριτσάκι το πρώτο μου παιδί αυτό που παιδί που πρέπει να σταθώ δυνατή μου λένε όλοι αλλά δεν μπορώ να ξεχάσω το μωρό που είχα στη κοιλιά μου τόσους μήνες.. συγνώμη αν κούρασε το μνμ ήθελα να τα πω κάπου
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...