Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΘΗΛΑΣΤΡΟΥ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ,ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΙΣΩ ΟΣΕΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ.....

ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΙΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ 6η ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ

ΝΑ ΒΓΑΖΩ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ ΜΕ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑΙΖΩ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΟΥ

ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ Η ΜΠΕΜΠΑ ΗΤΑΝ ΛΑΙΜΑΡΓΗ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΜΟΥ

ΠΛΙΓΩΣΕ ΤΙΣ ΘΗΛΕΣ ΚΑΙ ΠΟΝΟΥΣΑ ΠΟΛΥ....

ΕΒΛΕΠΑ ΠΟΣΟ ΠΙΝΕΙ Η ΜΠΕΜΠΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΑΥΤΟΣ Ο ΤΡΟΠΟΣ

ΝΑ ΕΧΩ ΗΡΕΜΗ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΚΑΙ ΧΟΡΤΑΤΗ ΠΑΝΤΑ .....

ΠΟΛΥ ΛΙΓΕΣ ΦΟΡΕΣ ΧΡΕΙΑΣΤΙΚΕ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΑΦΟΥ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ

ΗΤΑΝ ΕΠΑΡΚΕΣ ΣΕ ΠΟΣΟΤΗΤΑ .......

ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΙΩΣΗ ΤΟΥ ΓΑΛΑΚΤΟΣ ΜΟΥ ΟΜΩΣ

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΤΑΙΖΩ ΜΕ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΜΗΤΡΙΚΟ ΓΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΔΟΚΙΜΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΝΑ ΞΑΝΑΘΗΛΑΣΕΙ Η ΜΠΕΜΠΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΑΛΙ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ...

ΕΧΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΙΩΘΕΙ Η ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΖΩ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ

ΜΕ ΘΗΛΑΣΤΡΟ? ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΟ ΑΥΤΟ?Η ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΘΑ ΔΩΣΩ ΞΕΝΟ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει κοριτσι μου καταρχήν.

Θήλαστρο ε;;;; Χμμμ. Δεν το πολυσυνιστώ. Αν η μητέρα είναι σπίτι αξίζει ο θηλασμός. Ασε που θα γλιτώνεις και χρόνο.

Γιατί σε πλήγωσε. Και στα δύο στήθη;; Την τοποθετείς σωστά;;; Μήπως την τραβηξες απότομα;;

Ασε το στηθος να αερίζεται και βάζε του συνεχώς μητρικό γάλα/

Πάντως προσπαθησέ το. Το θήλαστρο είναι μανίκι και αν δεν είναι νοσοκομειακό μειώνει ραγδαία την παραγωγή γάλακτος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαλε στις θηλες την purelan της medela..ειναι πολυ καλη..προσφατα γεννησε μια φιλη μου και της ειπαν οι μαιες οτι η συχνη χρηση του θηλαστρου μπορει να κοψει το γαλα..η κινηση που γινεται για την αφαιρεση του γαλατος δεν ειναι ιδια με την κινηση που κανει το μωρακι(που ειναι και η φυσιολογικη),ειναι πολυ πιο βιαιη, και μαλλον για αυτο σου μειωθηκε το γαλα,βαλε κρεμουλα και προσπαθησε να τη θηλασει οσο μπορεις απο σενα..αν οχι ολα τα γευματα,τα περισσοτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει η μπεμπα σου :)

Ποιο θηλαστρο εχεις ?Ποσες αντλησεις κανεις το 24ωρο ? Ποσο γαλα βγαζεις ?

Θα επανέλθω μολις απαντησεις αυτα !

Ειναι αφυσικο το θηλαστρο οταν δεν υπάρχει ουσιαστικος λογος !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει το μωράκι σου.

Αν θέλεις να συνεχίσεις να θηλάζεις πέτα το θήλαστρο και βάζε το μωρό στο στήθος. Η παραγωγή μειώθηκε από την συνεχή χρήση του θήλαστρου. Δεν υπάρχει λόγος να το χρησιμοποιείς. Αν τοποθετείς σωστά το μωρό στο στήθος οι θηλές σου δεν θα πληγώνονται.

Μετά το θηλασμό βάζε λίγο από το γάλα σου στις θηλές και άφηνέ τες ελεύθερες να αερίζονται. Μπορείς επίσης να βάζεις και λανολίνη. Σιγά σιγά θα σκληρήνουν και δεν θα σε ενοχλούν. Για ότι χρειαστείς είμαστε εδώ να σε βοηθήσουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποιο θηλαστρο?

τηρεις προτωκολλο αντλησεων?

ποσες ακνεις την ημερα?

βαζε το μωρο στο στηθος οταν δεν θα ειναι πολυ πεινασμενο !

ο τραυματισμος ειναι πο κακη σταση!

με υοβ θηλασμο ενδειξη ποσο πινει ειναι οι βρεγμενες πανες, οποτε δεν

υπαρχει λογος να αντλεις για να βλεπεις ποσο πινει!

υα υπολοιπα αυριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπέλα μου απο την λίγη πείρα που έχω ξέρω ότι όποιο θήλαστρο και να χρησιμοποιείς όσο καλό και να είναι κανένα δεν αντικαθιστά την θηλαστική κίνηση που κάνει το μωράκι σου και αυτό θα έχει σαν αποτέλεσμα να σου κοπεί το γάλα.Και εγώ είχα πληγές στο στήθος στην αρχή γιατί ούτε εγώ ούτε και το μωράκι μου ξέραμε να θηλάζουμε σωστά αλλά δεν σταμάτησα να θηλάζω ακόμα και όταν πόναγα πολύ.Έβαζα μια κρέμα στις θηλές της madela που μου σύστησε ο γιατρός και άφηνα το στήθος όσο πιο πολύ μπορούσα εκτεθειμένο στον αέρα(δεν ακούμπαγε η μπλούζα πάνω του)και έτσι σε λίγες μέρες μου πέρασαν οι πληγές.Μια μαία στο μαιευτήριο μου είχε πει να σταματήσω τον θηλασμό για 24 ώρες αφού έχω πληγή και ευτυχώς που δεν την άκουσα γιατί εκτός του ότι θα είχα γίνει pamela αν την άκουγα το μωράκι μου δεν θα έπινε και το μητρικό γάλα τότε.Προσπάθησε γνώμη μου είναι έστω και αν πονάς να το θηλάσεις.Ας μας πει και η lala την γνώμη της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τον ίδιο ακριβώς λόγω ξεκίνησα και εγώ με την ενοικίαση του medela - symphony και θήλασα αποκλειστικά 6 μήνες και το μωρό ήταν 8500 τότε. Δεν άντεξα όμως άλλη ώρα να βγάζω γάλα και άλλη να πίνει το μωρό. Έβγαζα κάθε 3 ώρες ανεξάρτητα αν κοιμόταν το μωρό ή όχι.Και έβγαζα στο τέλος 1.2 λίτρα την μέρα. Είχα στο ψυγείο μαζέψει παραγωγή. Αν θες και νοικιάσεις τέτοιο θήλαστρο μπορείς να τα καταφέρεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ......

ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ

ΜΙΝΙ ΕΛΕΚΤΡΙΚ ΤΗΣ ΜΕΝΤΕΛΑ......

ΓΕΝΙΚΑ ΒΓΑΖΩ ΚΑΘΕ 4 ΩΡΕΣ........ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ Η ΜΠΕΜΠΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ

ΒΓΑΖΩ ΣΤΙΣ 5 ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ Η ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ 80-110 ml

ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΟΜΩΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΦΤΑΝΩ ΤΑ 70-80

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΘΗΛΕΣ ΠΟΥ ΜΕ ΠΟΝΑΝΕ Η ΜΑΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ

ΠΩΣ ΕΧΩ ΕΥΑΙΣΤΗΤΗ ΕΠΙΔΕΡΜΙΔΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΞΑΝΘΙΑ ΚΑΙ ΘΑ

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΝΤΕΧΩ ΤΟΝ ΠΟΝΟ

ΘΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΞΑΝΑ ΠΑΝΤΟΣ ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ......ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΙΣΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κ απο μένααα!!!

Κ εγώ πιστεύω οτι αν ξαναβάλεις το μωρό στο στήθος κ μάλιστα πιο συχνά θα αυξηθεί κ πάλι η παραγωγή σου!

Κ εγώ στην αρχή πονούσα φρικτά,κάθε φορά που ξεκινούσε η ψυχούλα μου να θηλάζει έκλαιγα απο τον πόνο,παρόλο που έβαζα συνέχεια άφθονη κρεμούλα(όπως μου συνέστησε ο γιατρός μου την nipple care της frezyderm)...Μετά απο 2-3 λεπτάκια όμως περνούσε ο πόνος κ απολάμβανα το μωρό μου να τρέφεται απο το ζιζάκι μου..

Προσπάθησε γλυκιά μου,μη τα παρατάς,αν μου λείπει κάτι αυτή τη στιγμή είναι ο θηλασμός,μακάρι να μπορούσα να θηλάζω ακόμη..Είναι απολαυστικές οι στιγμές...Ζήσε τες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον ...

Το θηλαστρο ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ! Το συγκεκριμένο ειναι για περιστασιακή χρηση το πολυ 1 αντληση την ημερα .

Μονο τα νοσοκομειακα θηλαστρα ειναι καταλληλα για την ηλικια που ειστε και για τις αντλησεις που κανεις .

Ειναι πρωτοφανες που βγαζεις τοσο γαλα με τοσο λιγες αντλησεις και με τοσο ακαταλληλο θηλαστρο !

Οι Σκανδιναβες οπως και οι Γερμανιδες , πες στη μαια σου , ειναι κατάξανθες αλλα θηλάζουν για ενα χρονο τουλάχιστον ! Η ΣΩΣΤΗ ΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΛΥΣΗ !

Πρεπει να βαλεις το μωρο στο στηθος . Να ειναι ηρεμο , οχι πολυ πεινασμενο , να εισαι και εσυ ηρεμη και θα τα καταφέρετε . Ανοιξε το στομα σου και κανε ΑΑΑΑ να σε δει το μωρακι και απαλά φερε τη μυτούλα του επανω στη θηλή . Μολις ανοιξει το στοματάκι του πιεσε ελαφρά το κεφαλάκι του επάνω στο στηθος να πιασει καλα μεγαλο μερος απο το στηθος . Κοιτα απο το πλαι το κατω χειλακι να ειναι προς τα εξω , να εχει μεγαλο τμημα της αλω μεσα στο στομα , να ειστε κοντα -να εφαπτονται οι κοιλιες σας -.

Ο θηλασμος ειναι ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟΣ ! Χωρις θηλαστρα , αποστειρωσεις , πλυσιματα και αντλησεις !!!

Θα τα καταφέρεις !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαλα μου καθοδηγεις απίστευτα πραγματικά!!!!Συγχαρητήρια...

Θα ήθελα να προσθέσω οτι στο στοματάκι του μωρού πρέπει να μπαίνει ολόκληρη η θηλή(όλο το σκούρο τμήμα δηλαδή) κ όχι μόνο η ρόγα γιατι έτσι τραυματίζεται κ καθιστά το θηλασμό αδύνατο!

Ευτυχώς είχα μια υπέροχη μαία με τρομερή υπομονή κ μου μαθε όόόλα τα μυστικά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΘΥΜΑΣΤΡΟ ΤΗΣ ΜΕΝΤΕΛΑ ΤΟ SWING.

ΠΟΣΕΣ ΑΝΤΛΗΣΕΙΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΜΕΡΑ?

ΚΑΙ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΟΛΙΣ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΑΡΚΗΣ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΓΑΛΑΚΤΟΣ/

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κακώς πήρες απο τώρα θήλαστρο κοριτσάκι μου...Για αντλήσεις κτλ δε ξέρω να σου πω...

Το σίγουρο είναι οτι πρέπει να τρως σωστά κ καλά κ να πίνεις πολλάάάά υγρά κ το γαλατάκι σου θα είναι μια χαρά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κακώς πήρες απο ώρα θήλαστρο κοριτσάκι μου...Για αντλήσεις κτλ δε ξέρω να σου πω...

Το σίγουρο είναι οτι πρέπει να τρως σωστά κ καλά κ να πίνεις πολλάάάά υγρά κ το γαλατάκι σου θα είναι μια χαρά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα βρε κοριτσια αυτη η μοδα με την αγορα θηλαστρου ποτε ξεκινησε ? Γιατι πατε και τα σκάτε ολες και αγοραζετε ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΑ θηλαστρα ? Ποιος σας τα συμβουλευει αυτα ?

Γλυκερια αν θηλάσεις απο τη πρωτη στιγμη που γεννηθει το μωρο και δεν δωσεις ξενο ή δεν βαλεις θηλαστρο , τοτε να σαι σιγουρη θα χεις οσο γαλατακι θελει το μωρο σου :)

mummydi να σαι καλα , σ΄ευχαριστω :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aglikeria γιατι πηρες θηλαστρο?

αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να θηλσεις το μωρο!

οπως λεει και μια φιλη να κανεις το μωρο σκουλαρικι!

να γινετε αυτοκολήτα!

στην αρχη μπορει να εχει ςτο μωρο στο στηθος ακιμα και 23ωρες το 24ωρο!

στην πορει ατ απραγματ γινονται καλυτερα!

αν νομιζετε οτι αμ αντλητε ειναι πιο ευκολο απο το να θηλαζετε κανετε μεγα λαθος!

εγω αντλω 14 μηνες και εχω φρικαρει,οταν ειμαι σπιτι και δεν εργαζομαι απολαμβανω θηλασμους!

αρχικα να σου πω οτι το θηλαστρο που πηρες ειναι για 1 το πολυ 2 αντλησεις την ημερα και για μανουλες που εχουν εδραιωσει γαλουχια!

ειναι ακαταλληλο για νεες μανουλες!

οτο χρειαστεις με το θηλασμο ειμαστε εδω!

με το καλο το μωρακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΟΣ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΕ ΣΩΣΤΗ ΘΕΣΗ

ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΗΠΙΕ ΚΑΝΑ 15 ΛΕΠΤΟ ΑΠΟ ΚΑΘΕ

ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΚΟΙΜΙΤΗΙΚΕ ΒΑΘΕΙΑ ΕΙΧΑ ΖΕΣΤΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΠΟΥ

ΧΑ ΑΝΤΛΙΣΕΙ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΗΠΙΕ,ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΧΟΡΤΑΙΝΕ

ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΑΝ ΤΙΣ ΦΤΑΝΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΗΠΙΕ ΚΑΙ ΑΝ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΒΑΡΟΣ

Η ΑΝ ΘΑ ΞΥΠΝΙΣΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ........

ΕΙΜΑΙ ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΑΝ ΤΑ ΚΑΝΩ ΣΩΣΤΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΟΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΙΤΙΜΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΤΕ ΕΜΑΣ ΤΙΣ ΑΡΧΑΡΙΕΣ

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

veraman δεν κραταμε ρολοι με τον θηλασμο!

το μωρο τρωει οσο θελει και για οσο θελει!

μπορει να ειναι ολη μερα στο στηθος!

ετσι πρεπει να κανει!

με το να κανει εναλλαγες στηθους το μωρι παιρνει το ¨ελεφρυ¨αλλα πολυ καλοποιοτικα γαλα σε σχεση με το γαλα που ερχεται ποιο μετα στο θηλασμο που ειναι πιο πλουσιο σε θερμιδες

ενδειξη αν ενα μωρο σιτιζεται σωστα ειναι οι βρεγμενες πανες!

θα πρεπει να εχετε 6-8 την ημερα!

και θα πρεπει να κανετε το λιγοτερο 8 θηλασμους την ημερα!

δεν θα πρεπει να ξεπερνατε το 3ωρο σαν μεσοδαστημα θηλσμου(μετροντας απο την εναρξη)

οσο θα μεγαλωνει το μωρο τα πραγματα θα γινονται πιο ευκολα!

εμεις τωρα 22 μηνων θηλαζουμε το πολυ 5 λεπτα!

το μωωρο θα πρει να θηλαζει την θηλαια αλω , δηλ το σκουρο μερος του στηθους!

υπαρχουν πολλες στασεις θηαλσμου, η καθε μανουλα βολευεται διαφορετικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ευχαριστουμε πολυ για τις πληροφοριες..

αρα λοιπον ξεκιναμε αποκλειστηκα με το στηθος και αν εχουμε παραπανω γαλα μπορουμε να βγαλουμε μια φορα την μερα, σωστα?

αν οχι διωρθωστε με.

ευχαριστω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγλυκερια αμα εχεις την αποδειξη επεστρεψε το κ παρε κατι αλλο,μην μπαινεις στο τρυπακι του θηλαστρου ,ειμαι κ εγω μια απο αυτες που νομιζαν οτι το να ξερω ποσα μλ πινει το μωρο θα ηταν το ιδανικοτερο,το αποτελεσμα?με ενα ακαταλληλο θηλαστρο που σταδιακα μου μειωσε την παραγωγη ,εμενα που το στηθος μου ετρεχε απο τον 5ο μηνα της εγκυμοσυνης και ενω τον πρωτο καιρο εβγαζα στο διωρο 180 μλ εφτασε να βγαζει το δεξι 30!!!και φυσικα επειδη αδειαζε σε πολυ μικρο χρονικο διαστημα το μωρο επινε μονο αυτο το πρωτο γαλα που ξεδιψαει αλλα δνεεχει πολλες θερμιδες με αποτελεσμα να μην βαζει βαρος κ στο μηνα να διακοψουμ ετο θηλασμο με χαπια,εχεις καιρο μπροστα σου διαβασε το βιβλιο θηλασμος μια υπεροχη σχεση!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...