Μετάβαση σε περιεχόμενο

AGKALIA GIA PANTA?????


Recommended Posts

ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΓΕΝΗΘΗΚΕ Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 6ΜΙΣΗ ΜΗΝΩΝ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΜΟΝΟ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΝΕ ΑΓΓΚΑΛΙΑ , ΧΩΡΙΣ ΑΓΚΑΛΙΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΚΥΜΑΤΑΙ ΒΑΘΙΑ , ΕΣΙ Η ΜΠΕΜΠΑ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΟ ΘΕΩΡΕΙ ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΓΚΑΛΙΑ , ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ Η ΣΤΟ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ ΦΑΓΗΤΟΥ ,

ΕΡΩΤΙΣΗ ΥΠΑΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΚΑΠΟΤΕ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ Η ΣΤΟ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ ΦΑΓΗΤΟΥ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ 30 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΤΥΠΙΕΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΛΕΕΙ ΘΕΛΟΝΤΑΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΝ ΑΓΚΑΛΙΑ , ΑΝ ΝΙΑ ΣΕ ΤΙ ΗΛΙΚΙΑ ???

ΥΠΟΣΗΜΕΙΩΣΗ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΑΠΑΙΤΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΕ ΑΜΕΣΟ ΚΥΝΔΙΝΟ ΕΦΝΙΔΙΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΕΠΙΔΕΙ ΚΟΥΒΕΡΤΕΣ ΜΠΕΜΠΑ ΚΑΙ ΜΑΜΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΑ ΚΟΥΒΑΡΙ ΟΤΑΝ ΚΥΜΟΜΑΣΤΑΙ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΠΟΤΕ ΝΑ ΚΥΜΑΤΑΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΔΩΜΑΤΙΟ ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οταν θα παψετε να την κρατατε συνεχεια αγκαλια ισως.....ενταξει τα λατρευουμε τα παιδια μας αλλα πρεπει να τα αφησουμε να ανασανουν και λιγο ,δεν καθετε ακομα η μπουμπου σας να παιξει?δεν τη βαζετε σε γυμναστηριο να παιξει εστω ξαπλωτη?ολη μερα αγκαλια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ALIMONO μας αν την αφησουμε κατω να παει η μανα της τουαλετα και δεν ασχοληται καποιος μαζι της

οταν ειμαι σπιτι ελαχιστα τηνβλεπω νΑ καθετε μονη ε τα παιχνιδια της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω την εντύπωση ότι αυτό κάνει κακό και στην κινητική εξέλιξη του παιδιού! Γιατί δεν το συζητάτε με τον παιδίατρο? Η γνώμη του γιατρού ίσως επηρεάσει και τη στάση της μαμάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρέ δεν της κάνετε καλό!

Ολοι μας τα αγαπάμε τα παιδάκια μας.

Συγνώμη που θα το πω,αλλά το βρίσκω

λίγο εγωιστικό από μέρους της μαμάς

να θέλει το παιδί της να είναι προσκολλημένο

πάνω της συνέχεια!

Πώς θα το κάνει ένα ανεξάρτητο άνθρωπο?

Δε σκέφτεται οτι όταν μεγαλώσει δε θα έχει

αυτοπεποίθηση και εμπιστοσύνη στον εαυτό της?

Ασε που δεν είναι και καλό από πρακτικής άποψης.

Τώρα η μικρή είναι ελαφριά.Αργότερα τι θα γίνει?

Στην αγκαλιά της μητέρας της παίρνει τη ζεστασιά

την τρυφερότητα και την ασφάλεια που χρειάζεται

αλλά δεν έχει την ευκαιρία να ανακαλύψει το

θαυμαστό κόσμο,γεμάτο ερεθίσματα που υπάρχει γύρω της!

Προσπαθήστε να το διορθώσετε όσο είναι καιρός!

Είναι μικρή ακόμη και μπορείτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ απόλυτα με τη Μόλη.

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να αρχίσετε σιγά σιγά να την αφήνετε κι ας κλάψει και λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JOHN_GREEK εγω πιστευω πολύ στην αγκαλιά. όσο περισσότερο δΩσεις τόσο πιο πολύ θα "χορτάσει" το παιδι και θα ανεξαρτητοποιηθεί γρηγορότερα.ποτέ δεν ΤΗς στέρω την αγκαλιά

Ασχετα αν λενε οτι την κακομαθαινω

μωρακι ειναι ακομα

Η κορη μου δεν θελει να την αφηνω κατω χωρις να της εχω πολλα πολλα παιχνιδακια και να αισθανεται οτι ασχολουνται μαζχι της

ακομα και οταν την εχω στο καρεκλακι φαγητου μεψ διαφορα παλι παιχνιδια ειναι διπλα μου και θελει να κοιταζει τι κανω και να της μιλαω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιταξε, κι εγω νομιζω πως ενα μωρο πρεπει να το παιρνουμε αγκαλια και να μην το αφηνουμε να κλαιει.Ομως, σιγουρα πρεπει να μαθει να καθεται και λιγο μονο του. Οχι τιποτε αλλο, αλλα για να μπορει κι ο γονιος να κανει ενα καφε, να παει τουαλέτα, τετοια, μικρα πραγματα. Οσο για τον υπνο τι να σου πω... κι εμεις μαζι κοιμομαστε κι ας ελεγα οτι δεν προκειται να το κανω ποτε αυτο...

Γνωμη μου παντως ειναι, λιγο-λιγο να την αφηνετε μονη της. Πρωτα 1 λεπτο μετα 2 λεπτα και καθε φορα λιγο παραπανω. Ετσι νομιζω πως θα μαθει σιγα σιγα...

Καλη τυχη σε ολους μας με τα μωρακια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σου πρότεινα να ζητήσεις την συμβουλή στο συγκεκριμένο θέμα του παιδιάτρου του mammy του κουΤζορμπατζάκη. Δεν ξέρω κατά πόσο αυτό κάνει καλό (οχι μόνο όσον αφορά την κινητική εξέλιξη) στο μωρό σας αν και το βρίσκω ΠΟΛΥ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ αν όντως συμβαίνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

¨Οταν το παιδί κλαίει, ιδιαίτερα μέχρι 6 μηνών, θα πρέπει ογονιός να το παρηγορεί είτε με αγκαλιές, είτε με τρυφερά λογάκια και χάδια.

Κανένα παιδί δεν κάθεται μόνο του εξ αρχής σε οποιοδήποτε παιχνίδι, κούνια, ρηλάξ, καθισματάκι, αν δεν το βάλει η μητέρα του να τη βλέπει να είναι από δίπλα και να ασχολείται μαζί του για να μην φοβάται.

Η φροντίδα και η ασχολία με τα παιδιά μας δεν συνίσταται μόνο στο να τα πάρουμε αγκαλιά, αλλά να είμαστε δίπλα τους όταν αυτά ανακαλύπτουν τον κόσμο μέσα από τα χρωματιστά τους παιχνίδια και τις μουσικούλες και τα τραγουδάκια που τόσο πολύ τους αρέσει να ακούνε.

Δηλαδή δεν σημαίνει ότι βάζουμε το παιδί στο πάρκο, κάθισμα κτλ και φεύγουμε. Καθόμαστε από δίπλα , ιδιαίτερα στην αρχή για να μην αισθάνεται ανασφάλεια.

Δεν ξέρω αν τα έχετε κάνει όλα αυτά, αλλά σίγουρα όταν ένα παιδάκι ιδιαίτερα τόσο μικρό φαίνεται ότι έχει παραξενιά, σημαίνει ότι κάτι το "ενοχλεί" ή κάτι χρειάζεται που δεν το έχει.

Εύχομαι σύντομα να ξεπεράσετε αυτή τη φάση της μόνιμης αγκαλιάς, για΄τι όσο το παιδί βαραίνει και μεγαλώνει, τα πράγματα γίνονται πιό δύσκολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

Δεν πιστευω λεξη απο αυτα που γραφεις , θα θελα να ακουσω και την αποψη της μητέρας .
Συμφωνω! Πολλες φορες οι μπαμπαδες τα μεγαλοποιουν! Δεν νομιζω να θελει η μαμα αυτην την κατασταση. Σιγουρα θα την κουραζει αν οντως ισχυει κατι τετοιο. Μαλλον μπαμπα βαριεσαι λιγακι να ασχοληθεις εσυ ισως απο κουραση ισως επειδη δεν ξερεις να την απασχολησεις και γκρινιαζει και τα βαρη πεφτουν στην γυναικα σου.. Συγνωμη αν κανω λαθος αλλα αυτην την εντυπωση μου δινεις.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι ακόμα μικρή και μπορεί να στρώσει η μπέμπα για την γυναίκα σου δεν ξέρω αν μπορεί να την ξεκόψει από την αγκαλιά της.

Σίγουρα θα αντιδρά και θα κλαίει στην αρχή, αλλά με λίγη καλή θέληση όλα θα στρώσουν.

Στην αρχή κι εμένα η κόρη μου είχε μάθει να κοιμάτε αγκαλιά, όσο μεγάλωνε όμως αυτό έπρεπε να αλλάξει κι έτσι ύστερα από λίγες μέρες γκρίνιας έστρωσε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΜΩΣ ΑΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΑ ΕΓΡΑΦΕ ΜΙΑ ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΘΑ ΤΗΝ

ΠΙΣΤΕΥΑΤΕ Κ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΘΑ ΤΗΣ ΛΕΓΑΤΕ ΟΤΙ ΥΠΕΡΒΑΛΕΙ Κ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ

ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ.Κ ΟΥΤΕ ΘΑ ΖΗΤΑΓΑΤΕ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΤΕ Κ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΥΠΑΡΧΟΥΝΕ Κ ΜΠΑΜΠΑΔΕΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ Κ ΑΠΟ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΤΙΣ

ΜΗΤΕΡΕΣ!!!!!!!!

ΑΝ ΙΣΧΥΟΥΝ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕ ΣΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑ

ΛΑΘΟΣ.ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΔΕΛΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΑ ΑΠΑΝΩ ΜΑΣ,ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ

ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ,ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΤΕ ΜΑΖΙ ΣΤΟΝ

ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

yiotaki!!!! έγραψε:

ΟΜΩΣ ΑΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΑ ΕΓΡΑΦΕ ΜΙΑ ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΘΑ ΤΗΝ

ΠΙΣΤΕΥΑΤΕ Κ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΘΑ ΤΗΣ ΛΕΓΑΤΕ ΟΤΙ ΥΠΕΡΒΑΛΕΙ Κ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ

ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ.Κ ΟΥΤΕ ΘΑ ΖΗΤΑΓΑΤΕ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΤΕ Κ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΥΠΑΡΧΟΥΝΕ Κ ΜΠΑΜΠΑΔΕΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ Κ ΑΠΟ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΤΙΣ

ΜΗΤΕΡΕΣ!!!!!!!!

ΑΝ ΙΣΧΥΟΥΝ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕ ΣΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑ

ΛΑΘΟΣ.ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΔΕΛΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΑ ΑΠΑΝΩ ΜΑΣ,ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ

ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ,ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΤΕ ΜΑΖΙ ΣΤΟΝ

ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΑ!

Eεεεεεε αλλο η μαμα κι αλλο ο μπαμπας! Η μαμα ειναι αυτη που αναλαμβανει συνηθως το μεγαλωμα του παιδιου κι αυτο δεν ειναι κακο. απλα ο μπαμπας συνηθως δουλευει κι η μαμα ειναι σπιτι και περναει τις περισσοτερες ωρες μαζι του, τουλαχιστον το πρωτο διαστημα! Δεν διαφωνω οτι υπαρχουν μπαμπαδες που το παιρνουν "ζεστα" το ζητημα! Ομως ετσι ειναι κατα γενικη ομολογια :) και η αποψη μου ειναι οτι τα παιδια πρεπει να ειναι βδελες με την μαμα τον πρωτο χρονο, Η παιδοψυχολογια λεει πως τα παιδια που εχουν αφθονη αγκαλια γινοντε πιο εξυπνα γιατι εχουν περισσοτερα ερεθισματα, βλεπουν τον κοσμο απο "ψηλα", και ειναι τοσο καλυμμενα συναισθηματικα που ανεξαρτητοποιουντε γρηγορα και πετυχαινουν στην ζωη τους! Το χω ψαξει πολυ γιατι το παιδι μου ειναι μονιμως κολυμενο πανω μου και καπου ειχα κουραστει. Τελικα ομως ετσι πρεπει και στην τελικη ετσι μ αρεσει!! ;)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ Κ ΜΕΝΑ ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ

ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΟΤΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΛΟ

ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΕΙΧΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Κ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ .ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝΕ ΜΟΝΙΜΩΣ

ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ!!!

Κ ΓΩ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΠΕΡΝΩ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΣΑΝ ΤΗΝ ΣΥΖΗΓΟ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ

ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΣΕ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΒΑΘΜΟ!!!

ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ Κ ΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΘΑ ΤΟ ΟΡΙΣΕΙ Η ΚΑΘΕ ΜΑΝΟΥΛΑ ΠΟΥ ΘΕΩΡΕΙ ΑΠΟ

ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟ ΣΩΣΤΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σήμερα κλείνουμε την 6η εβδομάδα 🥰🥰🧿🧿.. Όχι όχι ξυπνούσε ανά 3ωρο για φαγητό...οι κολικοί μας συνήθως κρατάνε από τις 7 μέχρι τις 11 το βράδυ!!
    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...