Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αχνο θετικό


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολα τα κοριτισια!!!

Οπως καταλαβατε εκανα χθες τεστ και ειναι αχνο θετικο!!!

Η ιστοριουλα μου εχει ως εξής:

Μετα απο ενα χρονο και τρεις μηνες(αν θυμαμαι καλα) χωρις κανενα θετικο αποτελεσμα πηγα στο γυναικολογο και ξεκινησαμε ολες τις απαραιτητες εξετασεις οπου με ενημερωσε οτι εχω θειροειδη!!!!

Αυτο το μηνα παραγγειλα απο ενα ελληνικο site τεστ ωορηξιας και εγκυμοσυνης.

Τελευταια περιοδο ειχα 28/12 και εχθες το πρωι ξυπνησα το πρωι και εκανα τεστ(20 μερα του κυκλου μου), ο μονος λογος που το εκανα τοσο νωρις ειναι οτι νιωθω περιεργα ενιωθα μεσα μου οτι καποιες φορες συλλαμβανω και δεν προχωραει η κυηση.

Εσεις τη γνωμη εχετε θελω βοήθεια.

Εχει τυχει σε καμια αλλη κοπελα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΟΟΟΟΣ!!!!!!ΤΟ ΟΤΙ ΕΔΕΙΞΕ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ..ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΑ ΣΕ ΔΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ..ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν εννοεις τα Home test τοτε εισαι εγκυος. Τρεις φιλες μου τα εχουν παρει και τα εχουν κανει νωριτερα και ειναι. Ειναι πολυ καλα τεστ και σκεφτομαι κι εγω να τα αγορασω.....

Σου ευχομαι ολα να πανε καλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lolitaa μου τα συγχαρητηρια μου σου ευχομαι να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη!!!

mina2 μου οπως ειπε και η γλυκεια tinkerbel ειναι τα Home test.

Δεν μου εχει ξανατυχει να δω θετικο εστω και αχνο!!!!

Βεβαια κραταω πολλες επιφυλαξεις μεχρι να μιλησω με το γιατρο μου και να με κατευθυνει γιατι τον τελευταιο καιρο διαβαζα οτι τα τεστακια ειχαν τρελαθειιι!!! εδειχναν θετικά και η χοριακη ηταν αρνητικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν εγώ κατάλαβα την ημέρα που συνέλαβα ότι κάτι διαφορετικό είχε ξεκινήσει...κι έτσι κι έγινε , έκανα το τεστ χωρίς καθυστέρηση και βγήκε αχνά θετικό...το κοιτάζαμε στο παράθυρο και φαινόταν δε φαινόταν :laugh: κι όμως ο μπέμπης μου είναι πραγματικότητα!!!Πήγαινε να κάνεις μια χοριακή και θα τα ξαναπούμε , με το καλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:) se efxaristo pados ego efxomai to diko sou testaki na min exei trela8ei k na sinexiseis na mas les ta efxarista !!!/!

k ego tin idia mera akrivos eixa adia8etisi me sean 28/12 alla ego perimeno allaaaaaaaaa prepei na po oti me ksesikosses me to testaki sou oxi oti exo ego elpides giati den epesa akrivos stis meres oriksias mou alla na leo k ego etsi gia na parigorieme gai na mi to paro epi ponou pou allos enas minas pige xamenos :)) ti na kano i ateknh :)

loipon sou efxomai t akalitera k perimenoume ta nea sou apo ti xoriaki pou sou efxomai na einai megaaaaaaaaaaaaaali se filo kalo vradi k perimenoume avrio nea sou :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

felicity μου σε ευχαριστω πολυ με το καλο να κρατησεις τον μπεμπη σου αγκαλιτσα!!! και εγω δεν εχω καθυστερηση. Μακαρι να εχω και εγω ενα νινακι!!!

mina2 μου μακαρι να σου φερω γουρι και να σου ερθει το θετικο αποτελεσμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kelly μου σε ευχαριστω πολυ σου εχω απαντησει και στο δικο σου θεματακι!!!

mina μου σου το ευχομαι ολοψυχα αν ειμαι οντως εγκυουλα( ουτε να τολμησω να το πω δεν μπορω) θα σου στειλω τα τεστακια που εχουν περισσεψει ετσι για περισσοτερο γουρι(θα του μαθουμε του πελαργουλη)!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι πολύ πιθανό ότι θα δείξει.

Εγώ είχα πάει με παρότρυνση του γιατρού (για συγκεκριμένο λόγο) 23η μέρα. Οπότε, αφού μου είπε να πάω, πάει να πει ότι αν ήμουν θα έδειχνε!

Μακάρι να επιβεβαιωθεί το αχνό θετικό με μια θετική χοριακή! Στο εύχομαι ολόψυχα!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα παρω αυριο το γιατρο μου και οτι μου πει θα κανω!!! Ελπιζω και εγω το τεστακι να ειναι αξιοπιστο.

Σου ευχομαι και σε εσενα μεσα απο τη καρδια μου να σου ερθει συντομα το μωρακι σου που τοσο λαχταρας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γρηγορα για χοριακη καρδουλα μου!!!μονο αυτη ειναι αξιοπιστη πλεον!!!!!!!δεν θελω να σου κοψω την χαρα αλλα προσεχε γιατι εχουν ακουστει πολλα για τα τεστ που βγαινουν θετικα κ χοριακες αρνητικες!!!!!!γι αυτο βουρ για χοριακη κ σου ευχομαι εναν μεγαλο θετικο αριθμο!!!!!!φιλακια πολλα κ θα περιμενουμε νεα σου!!!κ γω στις 28 περιομενω κ ευχομαι να μνην με επισκευτει κ να μπω στον κλαμπ σας!!αλλα θα περιμενω την καθυστερηση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...