Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙ ΜΕ ΚΑΘΙΣΜΑ ΣΕ ΣΜΑΡΤΑΚΙ??


RUBELA

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΥΚΛΙΤΣΕΣ... :cheer:

ΕΧΩ ΕΝΑ ΣΜΑΡΤΑΚΙ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ ΜΕ ΕΝΑ ΛΙΓΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΤΕΤΡΑΘΕΣΙΟ Η ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΖΩ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΔΙΠΛΑΝΟ ΚΑΘΙΣΜΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ... :huh:

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΑΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΟΜΟ... :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rubela ομοιοπαθούσα επίσης!και εγώ σμαρτάκι έχω και θα το κρατήσω για οικονομικούς λόγους.Ξέρω ότι γενικά δεν πρέπει να το βάζεις μπροστά το μωράκι για λόγους ασφαλείας και φυσικά επειδή υπάρχει και αερόσακος είναι ακόμα πιο επικίνδυνο.Έχω ακούσει απο κάποιους ότι απενεργοποιούν τον αερόσακο αλλά αυτό δεν συμφέρει οικονομικά. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλλαξε το!!!

εχω δει τρακαρισμενο smart που το είχαν τρακαρει απο τη μερια του συνοδηγου . είχε μεινει ακριβως το μισο η καρεκλα του συνοδηγου ειχε καβαλησει την καρεκλα του οδηγου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρούμπη μου θα σου έλεγα να το αλλάξεις.Γενικότερα το συγκεκριμένο είδος αυτοκινήτου είναι επικίνδυνο(έχω χάσει φίλη μου :( )πόσο μάλλον οταν θα επιβαίνει η κουκλίτσα σου.Πιστεύω οτι γενικά δεν θα σε βολεύει με το παιδί,ειδικά όσο θα μεγαλώνει... :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΕΤΑΚΙΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΙΑ ΜΕ ΤΟ ΣΜΑΡΤ....Η ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΛΥ 10-15 ΧΛΜ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ...ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑ ΤΟ ΒΑΖΩ ΜΟΝΟ ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΣΤΑ 6 ΧΛΜ ΑΠΟ ΕΜΑΣ! ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ :blink::blink: ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΑΚΡΗ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΩ ΤΟ ΣΜΑΡΤ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΛΛΟ... :huh::huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hope_89 έγραψε:

Ρούμπη μου θα σου έλεγα να το αλλάξεις.Γενικότερα το συγκεκριμένο είδος αυτοκινήτου είναι επικίνδυνο(έχω χάσει φίλη μου :( )πόσο μάλλον οταν θα επιβαίνει η κουκλίτσα σου.Πιστεύω οτι γενικά δεν θα σε βολεύει με το παιδί,ειδικά όσο θα μεγαλώνει... :dry:

ακουσε μας κοριτσι μου δεν είναι ασφαλη τα σμαρτ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hope_89 έγραψε:

Ρούμπη μου θα σου έλεγα να το αλλάξεις.Πιστεύω οτι γενικά δεν θα σε βολεύει με το παιδί,ειδικά όσο θα μεγαλώνει... :dry:

ΓΙΑ ΣΟΥ ΝΕΛΛΗ ΜΟΥ...ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΣΟ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ....ΕΙΔΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4-5 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΒΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ.....ΕΠΙΣΗΣ ΛΕΩ ΠΩΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΤΣΕΙ ΤΟ ΤΡΑΚΑΡΙΣΜΑ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΤΣΕΙ....ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΣΕΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΣΜΑΡΤ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΕΧΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ....ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΕΧΩ ΤΡΑΚΑΡΕΙ ΜΕ CITROEN XSARA ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕΓΑΛΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ...ΞΕΡΩ ΓΩ ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ....ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟ ΔΩΣΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΕΦΙΚΤΟ.... :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι καλά αν είναι να σου κάτσει,θα σου κάτσει με οτι αυτοκίνητο και αν έχεις.Απλά τα φοβάμαι πολύ :( Σίγουρα 4-5 χρονών κάτι κάνεις,αλλά νωρίτερα;Βέβαια δεν χάθηκε και ο κόσμος αμα δεν το αλλάξεις αλλά αν μπορείς κάνε το. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΩ ΝΕΛΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΩ ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΛΛΟ ΑΛΛΑ ΑΝ ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ....ΓΙΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΤΥΧΗ ΜΟΛΙΣ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΑΛΛΑΖΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ MERCEDES ΟΤΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΠΟΥ ΜΑΚΡΙΑ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ....ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ... ;);) ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΑΝΝΟΥΛΑ ΣΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι,κάποια λύση θα βρείτε! :)

Ευχαριστώ πολύ,θα της τα δώσω!Κι εσύ φιλιά στο Μελινάκι σου!(Ε,καλύτερα βάλε τον μπαμπά να φιλήσει την κοιλίτσα χιχι :kiss: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα,

κοριτσια αν δεν ξερετε κατι τεκμηριωμενο μην το γραφετε κ αγχωνεται την κοπελα.Αρκετα εχει στο μυαλο της, μην της φορτωσουμε και αλλα :dry:

Λοιπον εγω ειχα σμαρτ μεχρι που εμεινα εγκυος στον 2ο, εκει με βαρια καρδια το αλλαξα σε 4θυρο.Εγω γενικα επενδυω σε καλα καθισματακια ανεξαρτητως αυτοκινητου.Αν το παιδι ειναι καλα δεμενο στο καταλληλο καθισμα δεν εχεις προβλημα, εννοω οτι οτι πιθανοτητα εχεις σε οποιοδηποτε αυτοκινητο εχεις κ στο σμαρτ.Επισης εγω πιο πολυ φοβομουν το saxo, to getz to matiz παρα το σμαρτ.Η πορτα του ηταν διπλασια απο τα παραπανω.Αν ειναι να σου τυχει , θα σου τυχει και δεν ξερεις ποτε απο που θα σου ερθει.Γι αυτο λενε καθισματακια.Εγω κοριτσια οδηγω απο το 99 σχεδον σε καθημερινη βαση και τρακαρα φετος(λιγο βεβαια) με τα 2 μικρα μεσα μεσα στο ηρακλειο που ζω απο 4 ετων.

Απο θεμα νομοθεσιας, επιτρεπεται μπροστα αρκει να ειναι σε καθισμα και να μην ειναι ενεργοποιημενος ο αεροσακος.

Και εμεις εχουμε οικογενειακο αυτοκινητο κ το σμαρτ το ειχα μονο για τις μετακινησεις προς μαμα κ σουπερ μαρκετ κ γενικα οπου ηθελα να παω μονη με το παιδι.

Φιλια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΧΝΤΟU....ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΓΩ ΕΧΩ ΧΙΛΙΟΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ... :blink::blink: Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΩ ΘΑ ΣΚΑΣΩ ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΗΣ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ... :cheer::cheer::cheer: ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΥARIS H AYGO H POLO H SWIFT.... :cheer::cheer:

ΤΑ 'ΧΩ ΠΑΙΞΕΙ.... :blink::blink::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...