Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΒΑΡΟΣ ΕΜΒΡΥΟΥ


Recommended Posts

Καλημερα σε ολες κ σε ολους (αν υπαρχουν κ αντρες στην παρεα μας) :)

Θελω να ρωτησω το εξης:

Στην 34η εβδ, ο μικρος μας ειχε βαρος συμφωνα με τον υπερηχο 1700γρ.

Ο γιατρος μας ειπε οτι ειναι φυσιολογικη η τιμη κ οτι αυτο που μας ενδιαφερει δεν ειναι τοσο το βαρος οσο η ωριμοτητα του εμβρυου (πνευμονια, κτλ)

Επισης μας ειπε οτι αλλες γυναικες γεννουν μεγαλα μωρα (3,5-4 κιλα) κ αλλες μικρουλικα (2,5-3κιλα) Εγω ανηκω στην δευτερη κατηγορια.. κ ο μικρος μας υπολογιζει να βγει γυρω στα 2800γρ.

Αυτο που με απασχολει ειναι αν πραγματι για την συγκεκριμενη βδομ που εγινε ο υπερηχος κ η μετρηση, τα κιλακια του ειναι οντως καλα. Και αν οντως ειναι ετσι.. πότε θα προλαβει να παρει τοσα κιλα για να φτασει τα 2800 που μας λεει? :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην μου στεναχωριεσαι η μικρη μου γεννηθηκε 2500 κιλα και ειναι υγιεστατη και οταν γεννηθηκε ηταν υπερδραστηρια :P

με το καλο να φερεις στον κοσμο το μωρακι σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα η μιρκή μου στην 33η εβδομάδα ήταν 1830γρ και μου είπε ο γιατρός ότι είναι φυσιολογικό. Σίγουρα διαφέρουν τα αγοράκια από τα κοριτσάκια αλλά να μην ανησυχείς. Και 2800 να πάει είναι μια χαρά! Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...