Μετάβαση σε περιεχόμενο

konteuw na trelathw!!!lete exw elpida??


Recommended Posts

prwti mera kathisterisis....o antras mou epidi kathe mina pernoume test kai apogoiteuomaste den mafinei na parw...den exw kanena pono periodou tpt...mono ligo prismeno stithos ...den exw kati allo....mou lei na perasoun 2-3 meres k an sunexistei perneis..egw konteuw na trelathw...panta otan perimenw exw ponous periodou...ma kai egguos na mai den tha prepe na xw liga ponakia...???ax den xerw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kelly καλησπέρα...!

Εγώ στην εγκυμοσύνη μου,πριν μάθω ότι είμαι έγκυος είχα πονάκια περιόδου,κι ίσως πιο έντονα και καφέ εκκρίσεις..Τα λεγόμενα "καθαρίσματα" της μήτρας.Το κακό είναι ότι και στην εγκυμοσύνη,και στην αρχή της περιόδου τα συμπτώματα είναι περίπου ίδια:Πρήξιμο στήθους-καφέ εκκρίσεις που καθαρίζουν την μήτρα από την προηγούμενη περίοδο,πόνοι περιόδου(προετοιμάζεται η μήτρα να φιλοξενήσει το σποράκι).Βέβαια,ΔΕΝ έχει κάθε γυναίκα τα ίδια συμπτώματα.Άλλες γυναίκες δεν καταλαβαίνουν τίποτα κι έχουν απλά ένα πρήξιμο στο στήθος όπως εσύ.

Μην τρελαίνεσαι,κάνε διάφορα πράγματα να ξεχνιέσαι,και περίμενε ένα διήμερο ακόμα.Δεν μας είπες...Έχεις καθυστέρηση;

Μην ανησυχείς,να είσαι αισιόδοξη.Μην σε πιάνει άγχος,γιατί με το άγχος σκοτώνουμε τις ορμόνες κι είναι δύσκολη η σύλληψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

einai i prwti mera kathisterisis...ma den exw kai poli stathero kuklo...mia mporei na rthei kanonika mia na argisei merikes meres...apla akoma kai na argei exw ponous periodou pou simenei oti tha mou rthei...egw den exw ponous...exw simera kyriws kati mikrotsimpimatakia aristera....kai mporw na pw oti niwthw ena poli poli elafri kapsimataki xamila...den exw oute anagoules oute tpt...mono to stithos ligo prismeno..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είναι απαραίτητο το αίμα ή οι εκκρίσεις. Εγώ δεν είχα τίποτα από αυτά παρά μόνο πρησμένο στήθος. Καλύτερα να ηρεμήσεις και να περιμένεις μερικές μέρες ακόμη. Εγώ ήμουν τόσο σίγουρη ότι απλώς καθυστέρησε η περίοδος που έκανε τεστ την 7η ημέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τίποτα δεν είναι απαραίτητο...Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,καμία εγκυμοσύνη δεν είναι ίδια με κάποια άλλη.Όσα συμπτώματα κι αν σου πούμε όλες μαζί,θα δεις ότι αν τελικά θα είσαι έγκυος,τα δικά σου θα διαφέρουν!

Να ηρεμήσεις,και να περιμένεις..Εγώ,πάλι,έκανα τεστ εγκυμοσύνης 6 εβδομάδων,είχα 2 εβδομάδες καθυστέρηση,αλλά επειδή κάθε καλοκαίρι έχω περίπου μια εβδομάδα από την θάλασσα(αλλάζει ο κύκλος μου),δεν πήγε το μυαλό μου.Πήγα στο γιατρό ήδη 7 εβδομάδων.

Υπομονή και ηρεμία,όλα καλά να πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κελλυ καταρχην μην αγχονεσαι ειναι το μιστικο να μεινης εγκυος,αν δεν εισα,που σ ευχομαι να εισαι.εγω ειχα τα ιδια συμπτωματα με την πιο πανω κοπελα ελαχιστα πονακια για λιγα δευτερολεπτα στις σαλπιγκες εναλαξ και ελαχιστες καφε εκρισεις εσυ καλα θα κανεις να περιμενεις λιγο ακομα κακο δεν ειναι,και μην ανχονεσαι αν το τεστ δειξη στο τελος οτι δεν εισαι χαλαρωσε παρε μια βαθια ανασα και υρεμισε και ολα θα ρθουν μονα τους.στο λεω συνεχεια γιατι το εζησα με ενα φιλικο ζευγαρι απο το ανχος τους δεν μπορουσαν να πιασουν παιδι και μολις χαλαρωσαν και ειπαν δεν θα σκασουμε αν ειναι να ρθει θε να ρθει αλλιως......αστο και θα δεις μολις χαλαρωσετε και οι δυο και δεν το σκευτεστε πολυ να δεις που το τεστ θα δειξει θετικο.

σου ευχομαι καλα αποτελεσματα....... :kiss::kiss::kiss::kiss: [fi [img/] [file/]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

K egw sou euxomai ta kalutera apotelesmata kopela mou...egen to katalava oti imoun egkuos..fantasou eixa k kanonika periodo..perimena tn dekemvri k mou irthe kanonika..k twra tn ianouario pou perimena den mou irthe k elega oti apokleietai na eimai..telika piga stn giatro mou k imoun idi 8 evdomadwn..katse xalarwse k tha deis...tha exeis polu kala apotelesmata..:);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου σου ευχομαι σπορακι στην κοιλιτσα.....διανυω την 4-5 εβδομαδα κυησης, το εμαθα την πεμπτη, προχτες επισημα, δεν το εχω συνειδητοποιησει ακομη για να ειμαι ειλικρινης, την δευτερα εγω την προηγουμενη 11/01/2010 περιμενα , μετρουσα 2η μερα καθυστερησης την τριτη, την Τεταρτη 3η μερα και την Πεμπτη πηρα το τεστακι μου, θετικο και παρασκευη εκανα και μια αιματολογικη που βγηκε θετικη. Γιατι στα λεω ολα αυτα? γιατι μπορει να εισαι διπλα με μενα βρε στο μαιευτηριο αντε.....λοιπον: εγω δεν ειχα τιποτα απο αυτα που λες, ουτε πονους εντονους, ουτε τιποτα...μονο λιγο πρηξιμο στο στηθος και συνεχως το συναισθημα οτι θα μου ερθουν....σαν νερακια νιωθεις κατι χαμηλα στην κοιλιτσα σου? ε? κανε υπομονη και παρε το τεστ το clearblue το digital, οχι μονο θα σου πει αν εισαι αλλα και ποσο εβδομαδων εισαι μετα την συλληψη. με 21,50 ευρω!!!! ασε να περασουν τρεις μερες ακομη καντο στην 5η μερα καθυστερησης!!!φιλια και υπομονη....περιμενουμε νεα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ,ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ!!!! ΕΓΩ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΔΕΙΞΕΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ...ΛΕΩ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΟΚ...ΕΠΡΕΠΕ ΟΜΩΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΘΕΤΙΚΗΗΗ!!!! ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΓΙΑ ΧΟΡΙΚΗ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΗΗΗ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia enw tin deutera to prwi ertoimazomoun na paw gia xwriaki..mou irthe i katarameni...alla...eixa tragikous ponous...poli dunatous...den eixa poli aima...kai tin triti mono katharismata kai simera 2-3 stagones katharismata giati re koritsia??ti mporei na exw kai eixa toso ligo aima?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...