Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μα καλα εσεις πως ταιζετε τα παιδιά σας;


Recommended Posts

Βρε κοριτσια μου μια ερωτησουλα:

πως ταιζετε ή ταιζατε τα μωρακια σας;

σας κανουν κι εσας κονξες οταν ειναι καθιστα;

τους μαθανε τα πεθερικα μου βολτα και ορθιοι να τρωνε μια -δυο φορες φανταστειτε για να ταισουν και εχουν εδψ κι ενα μηνα που πασχιζω να τους το κοψω

μεχρι και να φανε λιγο τους δινω καποιες φορες

αλλα με τα χιλια ζορια το φαι

καλα εχουν και παλινρομηση αλλα ειναι λες και τσαντιζονται πολλες φορες οταν τρωνε και κλαινε ολη την ωρα με λιγμουςε καιμ οχι οτι πονανε

δεν ξερω τι να κανω πραγματικα

μια γουλια και κλαμα ασταματητο

καλε θα σκασουν στο τελος! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ πολύ καλά κάνεις κ προσπαθείς να τους κόψεις τις βόλτες στο γαλατάκι...Αν τους κάνεις βόλτες τώρα,θα πρέπει να τους κυνηγάς σε όλη τη γειτονιά αργότερα για να φάνε κ φαγητό!!!

Υποψιάζομαι οτι δε θηλάζεις...Οπότε ρε κορίτσι μήπως δε τους αρέσει το γαλατάκι που τους δίνεις?

Η ολίνα μου όταν σταμάτησε να θηλάζει άλλαξε 3-4 γάλατα για να καταλήξει σε αυτό που πίνει ευχάριστα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marker μου γεια σου κ εμεις εδω κ ενα μηνα ολα τα γευματα εκτος απο το πρωινο 6 το πρωι τα κανουμε στο ριλαξ, αγκαλια δε θελει μονο το πρωι το γαλα τον εχω αγκαλια δεν μου πινει κ πολυ γαλα μη φανταστεις 100γραμ μεσημερι κ βραδυ κ ευτηχως 140 το πρωι,οσο κ να προσπαθουμε μεσημερι βραδυ παραπανω δεν πινει γουλια λες κ εχει μεζουρα... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sakoulina ναι για το γαλατακι λεω

mymmydi αυτο ακριβως σκεφτομαι κι εγω και τους λεω οτι δεν ειναι ενα το παιδακι να πω αντε πας το καλο να το καομαθω και λιγο - ειναι δυο δεν μπορω να τους μαθαινω κακες συνηθειες.να σε ρωτησω κατι; και σε εσενα εκλαιγε πολυ οταν προσπαθουσες να την ταισεις;

εμενα μπορει να πιουν 20 και κλαινε ασταματητα

δεν θελουν να κατεβασουν γουλια παραπανω

ninina μου τοσο λιγο τρώει βαρος πέρνει κανονικα;

εγω εδινα το novalac και τωρα μου ειπε να παρουμε το s26 το υποαλλεργικο μπας και εχουν καμια αλλεργια

το θηλασμο τελειως τον εχω σταματησει εδω και μια εβδομαδα

λετε να μην τους αρεσει το γαλα και να μην κατι παθολογικο τελικα;γιαυτο να κανουν ολον αυτο το σαματα

για κλαμα κοριτσια

πλεον εχω αρχισει και λαλαω

δεν μπορω πλεον να τα ακουω ουτε να μιλανε ταραζομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η κορη μου οταν ηταν 3 μηνων δεν ηθελε καν να δοκιμασει απο το γαλα και ειχα μιλησει στην παιδιατρο και αλλαξαμε γαλα και εκτος απο το γαλα αλλαξαμε και σταση που το πιναμε οχι σηλ στα χερια την εβαζα η στο ριλαξ η στο κρεβατι με ενα μαξυλαρι(με το οποιο ετσι το πινουμε ακομα και δεν με κουραζει τωρα που ειμαι παλι εγκυος)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sifnaki έγραψε:

Η κορη μου οταν ηταν 3 μηνων δεν ηθελε καν να δοκιμασει απο το γαλα και ειχα μιλησει στην παιδιατρο και αλλαξαμε γαλα και εκτος απο το γαλα αλλαξαμε και σταση που το πιναμε οχι σηλ στα χερια την εβαζα η στο ριλαξ η στο κρεβατι με ενα μαξυλαρι(με το οποιο ετσι το πινουμε ακομα και δεν με κουραζει τωρα που ειμαι παλι εγκυος)

λετε κοριτσια να δοκιμασω και το ρηλαξ

φοναμαι μην πνιγουνε

για δωστε περισσοτερες οδηγιες

να δω τι θα κανω

δεν μπορω αλλο λαλαω πραγματικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MAΡΚΕΡ ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΣΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ ΜΥΡΙΖΕΤΑΙ..ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΕΠΑΙΡΝΕ ΗΔΗ ΤΟ ΣΙΡΟΠΙ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ Κ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΗΡΕΜΗΣΕΙ,ΑΡΧΙΣΕ ΠΑΛΙ ΤΟ ΤΡΕΛΟ ΚΛΑΜΑ,ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΞΗΓΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟ ΣΙΡΟΠΙ & ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ & ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΣΤΟ ΓΑΛΑ..

ΤΟ S26 ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΓΑΛΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΟ & ΜΗΝ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ!!!ΑΛΛΑΞΕ ΓΑΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΙΟΛΑΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάρκερ όπως σου είπαν και τα κορίτσια μάλλον δεν τους αρέσει το γαλατάκι που τους δίνεις, για κάνε και καμιά δοκιμή σε κάτι διαφορετικό. Πάντως επειδή λες πως πρόσφατα έκοψες το θηλασμό να ξέρεις πως παίζει και αυτό ρόλο στην αντίδρασή τους, χάσαν κάτι όμορφο και πιθανά με το κλάμα να πιστεύουν πως θα το ξανά αποκτήσουν.

Επίσης δοκίμασε να τους δίνει για αρχή κάποιος άλλος το γαλατάκι τους γιατί εσένα σε έχουν συνδέσει με το μεμέ (ο άντρας σου ή η μητέρα σου)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SAKOULINA έγραψε:

Μάρκερ όπως σου είπαν και τα κορίτσια μάλλον δεν τους αρέσει το γαλατάκι που τους δίνεις, για κάνε και καμιά δοκιμή σε κάτι διαφορετικό. Πάντως επειδή λες πως πρόσφατα έκοψες το θηλασμό να ξέρεις πως παίζει και αυτό ρόλο στην αντίδρασή τους, χάσαν κάτι όμορφο και πιθανά με το κλάμα να πιστεύουν πως θα το ξανά αποκτήσουν.

Επίσης δοκίμασε να τους δίνει για αρχή κάποιος άλλος το γαλατάκι τους γιατί εσένα σε έχουν συνδέσει με το μεμέ (ο άντρας σου ή η μητέρα σου)

Σακουλινα μου ηδη το αλλαξαμε το γαλατακι και παλι τα ιδια

μην σου πω και χειροτερααλλα θα το κρατησω ακομα

οσο για να τα ταισει αλλος ηδη τωρα που αρχιζουν και αναγνωριζουν σιγα σιγα κλαινε σε αλλα χερια

ασε που γενικα οποιος και να τα ταισει το ιδιο κανουν

απογοητευομαι πιο πολυ γιατι ο γιατρος ειπε οτι μεχρι να τρωνε κανονικα μαλλον θα το εχουμε αυτο το προβλημα

μπορει και να χρονισουμε με αυτο

αχ τι να κανω ;

πως θα τα ακουω να κλαινε σε καθε γευμα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marker μου ναι τοσο λιγο μου τρωει κ περνει βαρος κανονικα ειναι 7800 κ ειναι 6μιση μηνων ο γιατρος λεει να μην τον ζοριζω,κ κατι ακομη ως τωρα ειναι λιγες οι φορες που θα κλαψει για φαγητο... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliax έγραψε:

Μαρακι φανταζομαι εχεις ελενξει τις 8ηλες κ την ροη τους...

Ναι τζουλια μου

σχεδον πλεον κοντευουμε να παρουμε τις θηλες για εξι μηνων

τωρα τρωνε με αυτες με τις 3 τρυπες για 4ων μηνων και πολλες φορες εαν το γαλα ψιλοκρυωσει δεν μπορουν να ρουφιξουν καλα

και θελει συνεχεια ζεσταμα το γαλα

θα δοκιμασω να ανοιξω καμια 2 να δω πως θα παει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marker έγραψε:

sakoulina ναι για το γαλατακι λεω

mymmydi αυτο ακριβως σκεφτομαι κι εγω και τους λεω οτι δεν ειναι ενα το παιδακι να πω αντε πας το καλο να το καομαθω και λιγο - ειναι δυο δεν μπορω να τους μαθαινω κακες συνηθειες.να σε ρωτησω κατι; και σε εσενα εκλαιγε πολυ οταν προσπαθουσες να την ταισεις;

εμενα μπορει να πιουν 20 και κλαινε ασταματητα

δεν θελουν να κατεβασουν γουλια παραπανω

ninina μου τοσο λιγο τρώει βαρος πέρνει κανονικα;

εγω εδινα το novalac και τωρα μου ειπε να παρουμε το s26 το υποαλλεργικο μπας και εχουν καμια αλλεργια

το θηλασμο τελειως τον εχω σταματησει εδω και μια εβδομαδα

λετε να μην τους αρεσει το γαλα και να μην κατι παθολογικο τελικα;γιαυτο να κανουν ολον αυτο το σαματα

για κλαμα κοριτσια

πλεον εχω αρχισει και λαλαω

δεν μπορω πλεον να τα ακουω ουτε να μιλανε ταραζομαι

Κοριτσάκι μου εμένα έκλαιγε τόσο πολύ 3-4 μέρες αφου σταματήσαμε το θηλασμό...Βασικά ξεκίνησε να πίνει γαλατάκι απο μπιμπερό με τον μπαμπά της γιατι εμένα με μύριζε,ήθελε στήθος κ ξεσηκωνόταν-μήπως είναι κ αυτός ένας λόγος????

Μην απογοητεύεσαι κ μην ταράζεσαι γιατι το μεταδίδεις κ στα αγοράκια σου αυτό κ είναι χειρότερα!!

Δοκίμασε κ το άλλο γάλα που πρότεινε ο γιατρός σας κ επίσης δοκίμασε ν αλλάξεις θηλή...Εμένα λόγω του οτι θήλαζε έπιασε πιο εύκολα καουτσούκ,αλλα μωράκι με μωράκι έχουν διαφορά!!

Περιμένουμε νέα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ninina έγραψε:

marker μου ναι τοσο λιγο μου τρωει κ περνει βαρος κανονικα ειναι 7800 κ ειναι 6μιση μηνων ο γιατρος λεει να μην τον ζοριζω,κ κατι ακομη ως τωρα ειναι λιγες οι φορες που θα κλαψει για φαγητο... :)

Μπραβο του του μπομπιρα σου

απο τη μια βεβαια περνει ευκολα βαρος - θα σε παιδεψει οταν μεγαλωσει

απο την αλλη τρωει οσο θελει τωρα και δεν εχεις προβλημα

να σου ζησει κοπελαρα μου

να τον χαιρεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα κοριτσια ηταν λιγο καλυτερα τα πραγματα

δεν ηπιαν τρομερες ποσοτητες γαλατος

αλλα δεν εκλαιγαν σαν κατσικια

ποια μανουλα ειπε για το ρηλαξ να της δωσω οχι ενα πολλα καρμακια

τον μεγαλο τον ταισα το πρωι στο ρηλαξ αφου σε εμενα ηπιε 60 και μετα εκλαιγε και ΤΟ ΗΠΙΕ ΟΛΟ

χωρις τσιριδες

ο μικρος τον ειχε η γιαγια τον κοιμησε και το ηπιε κοιμησμενος

αχ θα τρελαθω

ελπιζω αυτο με το ρηλαξ να πιασει

θα μου λυσει ακι τα χερια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ninina το καρμακι με ολη μου την καρδια

εστω σε ενα γευμα μου ελυσες τα χερια

αφου μεχρι και με την πεθερα μου μιλησα και πιασαμε κουβεντα

που της μιλαγα αποτομα καθε φορα! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΤΕ ΡΕ ΜΑΡΑΚΙ,ΜΠΡΑΒΟ!!!!ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΠΙΟΥΝ ΛΙΓΑΚΙ ΓΑΛΑ & ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ Κ ΕΣΥ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΘΕΜΑ!!!!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ!!!

ΜΠΡΑΒΟ Κ ΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑΝ ΤΟ ΡΗΛΑΞ!!!ΣΩΤΗΡΙΟ ΤΟ ΜΑΜΜΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marker μου ευχαριστω κουκλα μου εγω το ριλαξ το δοκιμασα γιατι μολις τον επερνα αγκαλια καταλαβενε πως θα φαει κ ουρλιαζε... :( οσο για τα γραμ αν του δωσω παραπανω το κανει γαργαρες ναι οπως τ'ακουτε γαργαρες...εμενα παλι μου φαινεται πως αν αρχησει κ φαγητο θα μου κοψει το γαλα κ σκεφτομαι τα γιαουρτακια απο ποτε να του τ'αρχισω κ βλεπουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ninina έγραψε:

marker μου ευχαριστω κουκλα μου εγω το ριλαξ το δοκιμασα γιατι μολις τον επερνα αγκαλια καταλαβενε πως θα φαει κ ουρλιαζε... :( οσο για τα γραμ αν του δωσω παραπανω το κανει γαργαρες ναι οπως τ'ακουτε γαργαρες...εμενα παλι μου φαινεται πως αν αρχησει κ φαγητο θα μου κοψει το γαλα κ σκεφτομαι τα γιαουρτακια απο ποτε να του τ'αρχισω κ βλεπουμε....

αχ Ninina μου χιλια ευχαριστω

και δευτερο γευμα χωρις πολλα κλαματα

μπραβο κουκλα μου αν το συνεχισει και δεν κλαιει

πω πω με εσωσες

κρεμουλες δεν εχετε αρχισει ακομα;

εμενα παλι λογο της παλινδρομησης μου ειπε οτι κρεμα και φρουτο θα τα αρχισουμε σε 3 εβδομαδες δηλ θα ειναι περιπου 4,5

ασε τον ιδιο φοβο εχω κι εγω οτι μωλις φανε το γαλα θα παει περιπατο

εχεις δικιο ας τρωνε τουλαχιστον γιαουρτακια και βλεπουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κρεμουλες ξεκινησαμε εδω κ ενα μηνα τρωμε ολο το μπολακι :cheer: του εδινα ρυζαλευρο κ φρουτοκρεμα τωρα αυτες τις μερες ξεκινησαμε φαριν λακτε αλλα δεν την τρωει οπως το ρυζαλευρο λεω να βαλω μπισκοτοκρεμα κ θα δουμε με ποια θα συνεχισω... ;):kiss:

μακαρι να σωθεις με το ριλαξ εγω οταν δεν ετρωγε κ εκλεγε μ'επιανε πονοκεφαλος.... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...