Μετάβαση σε περιεχόμενο

μαμαδες με τρια ζουζουνια -παιδάκια


ρουλα 3

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 105
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ρουλα 3 έγραψε:

geia sou maninaki ! vlepo exis megala paidakia ! pos einai? emena einai sxedon 8 , 7 kai 3 . kai ta tria ton augousto!

Γεια σου Ρουλάκι!

Λοιπόν με τα 2 μεγάλα είναι όλα σχεδόν ιδανικά, αφού έχουν ξεφύγει από τη μωρουδίστικη φάση, πάνε στα σχολεία τους, βοηθάνε με τον μικρό και παίζουν μαζί του και τον απασχολούν όταν χρειάζεται...

Αλλά τα μη ιδανικά είναι τα εξής:

Ο μικρός δεν έχει αδερφάκι κοντά στην ηλικία του και το άλλο είναι ότι όταν έρχεται η ώρα να διαβάσουν οι μεγάλες, τότε θυμάται να λυσσάξει ο μικρός, οπότε καταλαβαίνεις τι γίνεται στο σπίτι, χε χε.. :laugh: :silly:

Αυγουστιάτικα τα μωρά σου, ε...αν σου πω ότι πολύ θα γούσταρα ένα καλοκαιρινό μωράκι αλλά δεν μου έκατσε ποτέ...Φαίνεται δεν είμαι γόνιμη από Σεπτέμβριο ως Δεκέμβριο, ποιος ξέρει... :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natali.str έγραψε:

μανινακι πονεμενη ιστορια..

ειμαι χωρισμενη..και το τεταρτο ειναι με τον τωρα συντροφο μου..

:/

Α..οκ, τότε αλλάζει βρε, είναι σαν να είναι το πρώτο σας...Ο νυν σύντροφος έχει άλλα πιτσιρίκια ή είναι το 1ο του; Φαντάζομαι τη χαρά του! Με το καλό κοπέλα μου, όλα να σου πάνε καλά από εδώ και πέρα, χαίρομαι που ήρθε στη ζωή σου μία δεύτερη ευκαιρία να σε κάνει ευτυχισμένη! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανινάκι έγραψε:

ρουλα 3 έγραψε:

Γεια σου Ρουλάκι!

Λοιπόν με τα 2 μεγάλα είναι όλα σχεδόν ιδανικά, αφού έχουν ξεφύγει από τη μωρουδίστικη φάση, πάνε στα σχολεία τους, βοηθάνε με τον μικρό και παίζουν μαζί του και τον απασχολούν όταν χρειάζεται...

Αλλά τα μη ιδανικά είναι τα εξής:

Ο μικρός δεν έχει αδερφάκι κοντά στην ηλικία του και το άλλο είναι ότι όταν έρχεται η ώρα να διαβάσουν οι μεγάλες, τότε θυμάται να λυσσάξει ο μικρός, οπότε καταλαβαίνεις τι γίνεται στο σπίτι, χε χε.. :laugh: :silly:

Αυγουστιάτικα τα μωρά σου, ε...αν σου πω ότι πολύ θα γούσταρα ένα καλοκαιρινό μωράκι αλλά δεν μου έκατσε ποτέ...Φαίνεται δεν είμαι γόνιμη από Σεπτέμβριο ως Δεκέμβριο, ποιος ξέρει... :huh:[/quote:1xw991re]

kapos etsi eimaste kai emeis . ta megala exoun diavasma kai to mikro ta enoxlei

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχιι δεν εχει αλλα παιδια..

ηταν μια δυσκολη κατασταση αλλα ενταξει τωρα πανε ολα τελειωσαν

και τα καλυτεραα ερχονταιιιιιιιιιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natali.str έγραψε:

οχιι δεν εχει αλλα παιδια..

ηταν μια δυσκολη κατασταση αλλα ενταξει τωρα πανε ολα τελειωσαν

και τα καλυτεραα ερχονταιιιιιιιιιιιιι

Έτσι, θετική σκέψη θέλω, όλα να σου πάνε καλά κοπέλα μου, μέσα από την καρδιά μου το λέω! Πάρε αγκαλίτσα! :kiss:(γμτ δεν βρήκα εικονίδιο με αγκαλίτσα, δεν πειράζει πάρε φιλάκι...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα..ευχαριστω γλυκια μου..

γενικα ειμαι πολυ θετικο ατομο και αυτο βοηθαει παρα πολυ..

τρελα χαμογελο και γελιο θελει..

Χαμογελατεε γιατι χανομαστεεεεεεεεεεεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως ηρθες μανινακι!!!να σου ζησουν τα αυγουστιατικα παιδακια σου!!! :silly:

εμας η μαρια μας σημερα εκλεισε τα 2!!εχει γενεθλιακιαααα!!!!η ναζιαρα μου!!! :woohoo: :silly:

καναμε χτες το παρτι ομως επειδη σημερα δουλευει ολη μερα ο μπαμπας μας...!!!κ σημερα τρεχω πανικοβλητη να φερω κ παλι την ταξη!!!ακομα το παλευω!! :P:P

ευτυχως ειναι καλοκαιρακι κ το πρωι βγαινουν κ τα 3 εξω να παιξουν κ κανω τις δουλειες μου!!καλα ο μικρος δεν παιζει ακριβως.....κανει βολτες με την περπατουρα κ χαζευει τα μεγαλα!! :laugh: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυχρονο το κοριτσακι σου ! να το χαιρεσαι!

α , και τα αυγουστιατικα παιδια ειναι τα δικα μου , τα μπερδεψες ! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρουλα 3 έγραψε:

πολυχρονο το κοριτσακι σου ! να το χαιρεσαι!

α , και τα αυγουστιατικα παιδια ειναι τα δικα μου , τα μπερδεψες ! :laugh:

ευχαριστωωωω ρουλα μου!!

αχου παναγια μου..τα μπερδεψα ε??αχ!ελεος που ειναι το μυαλο μου???αλλα με 3 παιδια ξερετε που ειναι το μυαλο μου ε???!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου μανινακι καλωςηρθες,να σου ζησουν τα παιδια σου εγω εχω τρια αγορακια 6,4 και 5 μηνων με το καλο να κανεις και τετερτο αφου το θες σιγα σιγα θα τον πεισεις τον αντρα σου ;);)

manoula3 να σου ζησει η κορουλα σου πολυχρονη :):)

ρουλα3 και ο δευτερος μου ειναι γεννημενος τον αυγουστο :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια κι εσάς για το καλωσόρισμα! manoula3 να τη χαίρεσαι την κοράκλα σου! :)

Οσο για το να πείσω τον άντρα μου για το 4ο αφήστε το κορίτσια, είναι χαμένη υπόθεση, δεν πείθεται, είναι κι αυτή η εποχή δύσκολη για όλους μας, ε δεν θέλω να τον καταπιέσω κιόλας, αυτά τα πράγματα πρέπει να γίνονται με την βούληση και των 2, οπότε χαίρομαι τα 3 μου και θα παρακολουθώ και θα χαίρομαι με όσες από εσάς προχωράτε στο 4ο...εκτός αν έχει ο Θεούλης άλλα σχέδια, ποτέ δεν ξέρεις.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑ1 κ ΜΑΝΙΝΑΚΙ ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας!!!να ειστε καλα κ να χαιρεστε τα παιδακια σας!!

ΜΑΝΙΝΑΚΙ οντως ειναι δυσκολο να πιεσεις τον αντρα σου για 4ο παιδακι..πρεπει να ειναι κοινη η αποφαση!αλλα πιστευω πως θα θελησει καποια στιγμη!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερααα κοριτσουδια τι κανιυν τα διαβολακιααα σας?

[γιατι αγγελουδιαα δεν νομιζωω να τα λετε οταν σνεργαζονται και τα 3 μαζι...χαχαχα]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

ρουλα 3 έγραψε:

δεν εχουν λεφτα να μας δωσουν επιδοματα .. :dry:

:huh::huh::ohmy::unsure::unsure:

τι γινεται καλε???εγω τωρα μαλλον ιουλιο θα παρω το πρωτο επιδομα τριτεκνιας.....αλλα απ'οτι καταλαβα να το ξεχασω καλυτερα.... :angry::dry::(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ερωτηση προς τριτεκνες μαμαδες

σκοπευετε να κανετε αλλο παιδακι?

εγω μια το σκεφτομαι και την αλλη λεω οχ παλι απο την αρχη? :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρουλα μου εγω θελω πολυ να κανω κ 4ο κ 5ο....

αλλα εχω κανει κ τα 3 με καισαρικη κ μαλλον μεχρι 4 θα με αφησει η γιατρος....μακαρι ομως να ειναι καλα η μητρα μου κ να μπορεσω κ για 5ο!

θα δουμε,πρωτα ο θεος!

δεν μ'ενοχλει ο χαμος που γινεται,αν κ ωρες-ωρες αναζητω εστω μια ωρα να μην ακουω τιποτα....αλλα αυτα ειναι λεπτομερειες!!τα παιδακια ειναι ευτυχια κ οι χαρες που προσφερουν δεν συγκρινονται με τιποτα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

τι κανετε μανουλες τριων? εχουμε καιρο να τα πουμε. εμεις τωρα ειμαστε καλα. ειχαμε κατι αρρωστιες που μας ταλαιπωρησαν αλλα ολα ηταν περαστικα. να σας πω την αληθεια αν και η μικροτερη μου ειναι 15 μηνων αρχιζουν να μου λειπουν τα μωρακια. ξερετε αυτα που πινουν γαλα απο το βυζι 24 ωρες το 24ωρο. μαλλον δεν παω καλα εεεε? μαλλον εχω εθιστει στην περιοδο που λεγεται εγκυμοσυνη κυηση λοχεια.

ελεγα να περασει κανενας χρονος ακομα και βλεπουμε αλλα τωρα τελευταια βλεπω εγκυο στο δρομο και ζηλευω!!!

θελω και τεταρτο

ειμαι σοβαρα γιατρε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια τι τελεια.θελω και εγω πολλα παιδακια αλλα....προς το παρων ειμαστε με ενα και ελπιζουμε......... τελικα ολα τα πλουτη του κοσμου ειναι τα παιδια :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

καλημερα κοριτσια ! μπηκα για λιγο γιατι δεν προλαβαινω απο τις δουλειες!

να ρωτησω , ξερετε τι γινεται με τα επιδοματα τριτεκνων ? απο ποιους θα τα κοψουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...