Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ....


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσακια μου ..τι κανετε????

οπως ξερετε οι περισσοτερες ειμαι εγκυος στην 6εβδομαδα ..στον γιατρο μου δεν εχω παει ακομη εχω ραντεβου το Σαββατο ...Το προβλημα μου ειναι οτι ενω ειμαι εγκυος δεν εχω καθολου συμπτωματα εγκυμοσυνης,περα απο πονο στο στηθος δεν αισθανομαι τιποτα αλλο..στις αλλες εγκυμοσυνες ειχα συμπτωματα σε αυτην γιατι δεν εχω ? μηπως σταματησε να αναπτυσεται?????? :(

ειχε καμια αλλη κοπελα παρομοιο συμπτωμα και να πηγαν ολα καλα ....?

δεν ειμαι και στα καλυτερα μου οπως καταλαβαινετε το μωρακι μου δεν δειχνει καθολου την παρουσια του αντιθετως θα ελεγα....

πειτε μου τι να κανω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να πας ΣΗΜΕΡΑ στον γυναικολογο σου , προκειμενου να μην "βασανιζεσαι" ψυχολογικα μεχρι το Σαββατο ..

Ολα θα πανε καλα αυτο ειναι σιγουρο , απλα θα νοιωσεις πολυ καλυτερα αν επισπευσεις το ραντεβου σου !

Καλη εγκυμοσυνη να εχεις !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κάνε μια χωριακή να ηρεμήσεις, εγώ έτσι έκανα και χαλαρωνα.

τα συμπτώματα διαφέρουν από εγκυμοσύνη σε εγκυμοσύνη.

όλα καλά θα πάνε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χοριακη ποτε να παω να κανω ?????

ειμαι στη δουλεια ....

αν πω στον αντρα μου παλι οτι εχω κακο προαισθημα θα στενοχωρεθει κι αυτος ...

αν παρω απο την αλλη τηλ το γυναικολογο να του πω να παω νωριτερα τι θα καταφερω ?????

να μην δουμε τιποτα μαλλον ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια κι απο μενα.μην πανικοβαλεσαι wendy.ολα καλα ειναι.κι εγω ειχα το ιδιο με σενα.νομιζα οτι δεν ημουν εγκυος οτι κατι επαθε το μωρο και σταματησε η εγκυμοσυνη μου και αλλες τετοιες βλακειες εβαζα με το μυαλο μου..απλα διαφερει εγκυμοσυνη με εγκυμοσυνη..μην ανησυχεις,ολα καλα θα ειναι.. :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγακι αληθεια δεν ειχες τιποτα???

και αναπτυσοταν κανονικα το μωρακι σου????πως γινεται αυτο βρε κοριτσια ????

ξεχασα να πω οτι εχω και υπνηλια αλλα σιγουρα ειναι απο τα παλιο utrogestan ....

θα κανω υπομονη κοριτσια δεν εχω αλλη επιλογη ..διαφορετικα θα αγχωσω κι αλλο τον αντρα μου και δεν θελω ...θα περιμενω μεχρι το σαββατο ...

απλα σας πριζω και τραβατε εσεις τις ανασφαλειες μου!!!!

αντε να δουμε μεχρι ποτε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κι απο μενα.Οπως λενε τα κοριτσια καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη.Αν ομως δεν αντεχεις παρε τηλ τον γυναικολογο σου και πηγαινε

ΣΗΜΕΡΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!ενα κλασικο παραδειγμα ειμαι εγω...δεν ειχα κανενα μα κανενα συμπτωμα..ουτε καν ειχε πρηστει το στηθος μου..και εγω αγχωνομουν αλλα το αγχος σιγουρα λειτουργει χειροτερα..πάντως αν θες να ηρεμησεις πηγαινε σημερα στο γιατρο, εξηξγησε του και ξαναπας το Σαββατο αν δε δειτε σημερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο αντρας μου ειχε βρει την ησυχια του αφου εγω ημουν συνεχεια στο κρεβατι και κοιμομουν :laugh: το οτι δεν αισθανεσαι τιποτα δεν παει να πει οτι το μωρακι σου δεν ειναι καλα.αναπτυσεται μια χαρα μη φοβασαι κουκλα μου. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

wendy τι έιναι αυτά που λες? Άλλες γυναίκες είναι στο 2ο μήνα και δεν έχουν καταλάβει κάν ότι είναι έγκυες. μη λες βλακείες σε παρακαλω να σκέφτεσαι θετικά για το μωράκι σου! Και εγω είμαι στη 6 εβδομάδα και το μόνο που έχω είναι υπνηλία και πρησμένο στήθος τίποτε άλλο! Καν δεν ήξερα ότι είμαι έγκυος πάλι τίποτα δεν θα καταλάβαινα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω LOULOU στην 6 εβδομαδα ειμαι!με το καλο να ερθουν τα μωρακια μας!

πηγες στον γιατρο σου ?εχεις κι αλλο παιδακι ?

κι εγω παντως αυτην την φορα ημουν σιγουρη οτι δεν ημουν γιατι απο την αρχη δεν ειχα καθολου συμπτωματα ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

wendy χαλαρωσε γαιτι καμια εγκυμοσυνη δεν ειναι ιδια με την αλλη!! στην πρωτη εγκυμοσυνη πραγματικα μεχρι την στιγμη που αρχισα να φουσκωνω δεν καταλαβαινα οτι ειμουνα εγκυος δεν ειχα απολυτως κανενα συμπτωμα εγκυμοσυνης, τα εκανα ολα σαν να μην υπηρχε καμια αλλαγη!!! Ενω σε αυτην τωρα τα εχω δει ολα!!!

το να αγχωνεσαι δεν ειναι οτι καλυτερο ουτε για σενα ουτε και για το σπορακι σου!!

βεβαια απο την αλλη παρε τηλ τον γιατρο σου να σου πει και εκεινος την γνωμη του!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όχι δεν έχω πάει ακόμα στο γιατρό μου γιατί τώρα είμαι επαρχία θα πάω την άλλη βδομάδα γιατι μου έδωσε προθεσμία μέχρι της 25 να έχω πάει για να ακούσουμε την καρδούλα του. όμως μου έδωσε τηλεφωνικός και παίρνω ασβέστιο και σίδηρο και έκανα και εξετάσεις αίματος που μου είπε! περιμένω να πάρω τις απαντήσεις και να πάω την άλλη εβδομάδα! Είναι το πρώτο μου παιδάκι μετά απο προσπάθειες 5 μηνών! Θα ανοίξω δικό μας θέμα με μωράκια που θα γεννηθούν Αύγουστο με Σεπτέμβριο του 2010 για να μιλάμε και να λέμε τις απορίες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Wendy μου, η κολλητή μου έχει δυο κόρες.

Και στις δυο είχε μηδέν συμπτώματα σε όλη την εγκυμοσύνη!!

Μηδέν! Τιποτα!! Μόνο προς το τέλος, κοντά στον τοκετό πρήστηκε το στήθος της, κατά τ' άλλα τίποτα!!

Επειδή καταλαβαίνω την ανησυχία σου, θα συμφωνήσω με τα κορίτσια, πήγαινε στο γιατρό όσο πιο σύντομα μπορείς για να ηρεμήσεις. Ένας άλλος τρόπος είναι να κάνεις χοριακή αλλά θα πρέπει να την επαναλάβεις μετά από 2-3 μέρες για να δεις την αύξηση...

Προσπάθησε να χαλαρώσεις λίγο γιατί σίγουρα το στρες δε βοηθάει το νινάκι σου! Εύχομαι όλα να πάνε καλά! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

Καλημερα κοριτσακια μου ..τι κανετε????

οπως ξερετε οι περισσοτερες ειμαι εγκυος στην 6εβδομαδα ..στον γιατρο μου δεν εχω παει ακομη εχω ραντεβου το Σαββατο ...Το προβλημα μου ειναι οτι ενω ειμαι εγκυος δεν εχω καθολου συμπτωματα εγκυμοσυνης,περα απο πονο στο στηθος δεν αισθανομαι τιποτα αλλο..στις αλλες εγκυμοσυνες ειχα συμπτωματα σε αυτην γιατι δεν εχω ? μηπως σταματησε να αναπτυσεται?????? :(

ειχε καμια αλλη κοπελα παρομοιο συμπτωμα και να πηγαν ολα καλα ....?

δεν ειμαι και στα καλυτερα μου οπως καταλαβαινετε το μωρακι μου δεν δειχνει καθολου την παρουσια του αντιθετως θα ελεγα....

πειτε μου τι να κανω ?

ΚΑΛΕ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΤΙΠΟΤΑ ΜΑ ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΙΠΟΤΑΑΑ.... :) ΜΟΝΟ ΣΥΧΝΟΟΥΡΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 19η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΝΙΩΘΩ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΔΙΣΚΙΛΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΡΙΞΗΜΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ..... ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΞΕΧΝΟΥΣΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ... :cheer: ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΞΕΦΝΙΚΑ ΕΧΤΕΣ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΜΕ ΚΛΩΤΣΙΣΕ 3 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ 2 ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ... :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ!! ;);) :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sifnaki με το καλο το μωρακι σου να εχεις μια ομορφη εγκυμοσυνη !

crazy μου σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου ευχομαι να γινεις κι εσυ μελλουσα μανουλα αυτο το μηνα και να συζηταμε μαζι τις αποριες μας ...

στις προηγουμενες εγκυμοσυνες ειχα συμπτωματα για αυτο και ολο αυτο το αγχος ....

τεσπα μαλλον θα κανω υπομονη...νομιζω αυτο ειναι το καλυτερο!!!!

υπομονη !!!! δυο χρονια υπομονη κανω ..στις δυο μερες θα κολλησω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην αγχωνεσαι!!!προβλημα υπαρχει,λενε οι γιατροι,οταν εχεις αναγουλες ζαλαδες,πρισμενο στηθος και ξαφνικα σταματησουν,εμεις εξαρχης δεν καταλαβαινουμε τιποτα!!!οποτε οκ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!!!!!!!!

ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ....ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ Κ ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΙΔΙΕΣ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι μου με το αγχος δε βγαζεις τιποτα, ανειναι να ηρεμησεις να πας στο γιατρο σου να σου φυγει κ η ιδεα. Οταν ημουν κ εγω εγκυος δεν ειχα το παραμικρο συμπτωμα!! Τιποτα, ουτε σουβλιτσες στην κοιλια τιποτα τιποτα σου λεω!!! Και αποκολληση που ειχα κ κοντεψα να το χασω το μωρο δεν ειχα παρει χαμπαρι που κανονικα ποναει η κοιλια.. Καταλαβα οτι ημουν εγκυος απο τον 7ο μηνα και μετα που ειχα δυσκοιλιοτητα, πολλες αναγουλες και πολλους πολλους εμετους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε χαλάρωσε,με το ζόρι να έχεις κάτι???????????

Άντε κοριτσάκι μου μη βασανίζεσαι άδικα,αγχώνεις κ το νινάκι σου έτσι!!!

Εγώ 9 ολόκληρους μήνες δεν είχα ΤΙΠΟΤΑ απολύτως...Ούτε αναγούλες,ούτε δυκοιλιότητες,ούτε εμετούς,ούτε πείνες,ούτε ζαλάδες,ΤΙΠΟΤΑ!!Απλά μετά τον 6ο άρχισε να φουσκώνει η κοιλίτσα μου,αυτό ήταν όλο!!!

Εύχομαι να σε πάει έτσι κ να το εύχεσαι κ εσύ γιατι μόνο έτσι θα κάνεις την εγκυμοσύνη την πιο απολαυστική περίοδο της ζωής σου!!!

Σε φιλώ γλυκά!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ!!ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ!!ΚΑΘΕ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ!!ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΙΠΟΤΕ!!!ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΛΕΩ ΤΙΠΟΤΕ..ΕΝΝΟΩ ΤΙΠΟΤΕ!!!!ΓΥΡΩ ΣΤΟΝ 6ο ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΠΟΝΑ ΛΙΓΟ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΗΝΑ ΑΡΚΕΤΗ ΚΑΟΥΡΑ!!!ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΥΣΝΗ ΠΟΥ ΔΥΑΝΥΩ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!!!ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΜΕΝΑ!!!!ΑΦΟΥ ΧΘΕΣ ΕΙΧΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΤΟΥ ΛΕΩ ΠΟΣΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΓΕΛΑΕΙ!!!!!ΓΙΑΥΤΟ ΗΡΕΜΗΣΕ..ΜΟΝΟ ΘΕΤΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ επίσης δεν είχα συμπτώματα ειδικά στην πρωτη εγκυμοσύνη. Στη νέα εγκυμοσύνη είχα περισσότερα συμπτώματα και νομιζα πως θα άλλαζε και το φύλο! Επίσης καθόλου μα καθόλου συμπτώματα ουτε στήθος ουτε τίποτα δεν είχα στην προηγουμενη εγκυμοσύνη του Απριλη και όλα πήγαιναν μια χαρά μέχριτην αυχενική. Μην κολλάς και μην κάθεσαι να απελπίζεσαι χωρίς λόγο..εξάλλου ότι είναι να γίνει θα γίνει..τουλάχιστον θα το μάθεις την ώρα που πρέπει..μην προδικάζεις!!Εγώ σε αυτή την εγκυμοσύνη εκεί που είχα ένα σωρό ανακατωσουρες ξαδφνικά την 9η εβδομάδα σταμάτησαν όλα μαχαίρι!!!Τρόμαξα λίγο αλλά έκανα υπομονή μέχρι το ραντεβου μς κι αποειχτηκε ότι όλα πήγαιναν μια χαρά. :) Καλή τυχή να έχεις μέχρι το τέλος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκια μου Βασουλα ,Θ Α Μ Α Σ Τ Ρ Ε Λ Α Ν Ε Ι Σ !!!!!!Ολα ειναι καλα ειναι πολυ νωρις να εχεις συμπωματα!Κανε μια χοριακη και πηγαινε με το καλο στον γιατρο.....που σιγουρα θα σου πει οτι το μπεμπακι μας ειναι μια χαρα!!!!!!Στο τελος δεν θα την παλεψει το σπορακι και θα φωναξει απο την κοιλια σου΄¨καλα ειμαι ρε μανα ,ηρεμισ娨σε φιλω :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Θα περιμένουμε λοιπόν τα νέα σου!! 😃😃
    • Ναι γιατί όχι! Δεν απαγορευτεί κάτι!!! Κάνει θαύματα σου λεωωω!!! Βασικά οδεύει με σωστά βήματα κ καθοδηγεί! Γιάννης Κουτουλακης ! Σε μια εβδομάδα!
    • Ναι θα ήθελα το όνομα του αν είναι εφικτό 🤗...Να είσαι επιφυλακτική αν αυτό δε βοηθάει 🤗 πότε θα ξανά πας ?
    • Κορίτσια χωρίς να σας ξέρω μου δίνετε δύναμη Κ κουράγιο!!! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!! Δεν ξέρω η καθεμία από εσάς σε τι φάση είστε αλλά εύχομαι να έχετε όλες αυτό που ποθειτε! Θα δείξει. .είμαι λίγο πιεσμένος αυτή τη περίοδο με τη δουλειά κάνω κ κοσμήματα Κ έχω Κ κάποια φεστιβάλ.αν θελετε να τα δείτε mariemma Art είναι σε ινστα και φβ!!!! Αυτό μου δίνει δύναμη Κ ξεχνιέμαι πάντα όταν δε είμαι καλά...κάθομαι Κ δημιουργω....
    • Τέλεια!! Τι να σου πω κορίτσι μου; Όντως δεν έχει λογική!! Αλλά γι αυτό ακριβώς δεν χρειάζεται να κοιτάξεις άλλο τη χοριακη από τη στιγμή που είδατε έμβρυο που αναπτύσσεται και ακούσατε και καρδιά ❤️ ❤️!! Λογικό να είσαι επιφυλακτική με το τι θα γίνει στη συνέχεια αλλά πιστεύω αυτό το σπορακι φαίνεται να είναι αποφασισμένο να μείνει!! Να έχεις μια καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη χωρίς άλλα απρόοπτα εύχομαι! Αν θελήσεις μας λες τα νέα σου από τον υπέρηχο την επόμενη εβδομάδα! Οτιδήποτε θελήσεις είμαστε εδώ!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...