Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ


Recommended Posts

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΤΗΝ ΠΟΛΥΤΙΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.

Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 3ων ΜΗΝΩΝ..ΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ,ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΙΣΩΣ ΠΕΡΝΑΜΕ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΜΑΖΙ,ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ & ΤΗΝ ΔΕΙ,ΟΥΡΛΙΑΖΕΙ ΣΑΝ ΤΡΕΛΗ..ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ & ΕΓΩ ΔΙΠΛΑ ΤΗΣ ΕΝΩ ΤΗΝ ΑΛΛΑΖΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΣ ΜΙΛΑΩ,ΤΙΠΟΤΑ..ΤΗΣ ΕΔΩΣΕ ΝΑ ΠΙΕΙ ΓΑΛΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΠΕΙΝΟΥΣΕ ΠΟΛΥ,ΕΚΛΑΙΓΕ ΜΕ ΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ...ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΓΟΕΡΟ ΚΛΑΜΑ!!!ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΝΕΙ Κ ΜΕ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙ ΑΓΚΑΛΙΑ..Κ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΞΕΡΕΙ???

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΤΟΥ ΑΠΟΧΩΡΙΣΜΟΥ????ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΩΡΟ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΗ ΜΑΜΑ ΤΗΣ?ΤΙ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΙ ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ,ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΓΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ πχ ΟΑΕΔ & ΤΡΑΠΕΖΑ & ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟΥ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΩ ΜΑΖΙ..ΑΦΗΣΤΕ ΠΟΥ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΣΑΝ ΤΡΕΛΗ & ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ & ΚΛΑΙΕΙ & ΔΕΝ ΚΑΘΕΤΑΙ,ΕΝΩ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΗΡΕΜΟΥΣΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει το νινι,... :)

καλε 3 μηνων κ κανει διακρισεις? :blink::blink::blink:

εμενα ειναι 11 κ δε δειχνει να μη δε θελει να παει καπου...

ισως περναει καποια φαση τι να πω... :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μηπως έγινε κάτι που την τρόμαξε; Μπορεί να είναι απλά μια φάση. Μη το πιέζεις το παιδί. Σιγά σιγά θα τους δεχτεί ξανά.

Και εμένα έκλαιγε στο καρότσι, αλλά εγώ δεν είχα επιλογή. Έπρεπε να καθίσει και να κάνω τις δουλειές μου. Τώρα έμαθε, αλλά αν παραπονεθεί την παιρνω αγκαλιά. Της το αναγνωρίζω που κάθεται ήσυχα, οπότε αν ζητήσει να βγει το σέβομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To ιδιο θεματακι ειχαμε κ εμεις πριν λιγο καιρο!!!Μονο εμενα κ το μπαμπα ηθελε!Στους αλλους σπαραζε,αφου οι γιαγιαδες ειχαν καταστεναχωρεθει!Με το που τους αντικριζε ΚΛΑΜΜΑ,οχι αστεια!!!!

Εκει που κατεληξα,στην περιπτωση μας,ηταν πως δεν ειχε συνηθισει πολυ με αλλο κοσμο!Τους εβλεπε,αλλα οχι σε καθημερινη βαση!Συνηθως ημασταν ολη την ωρα οι 2 μας κ μετα ερχοταν και ο μπαμπας κ γινομασταν 3 :P !

Ειπαμε λοιπον να την κοινωνικοποιησουμε λιγο παραπανω ;)

Αρχισαμε τις επισκεψεις,πιο πολλες βολτες,φωναζαμε φιλους πιο συχνα,οταν ερχοντουσαν οι γιαγιαδες εγω την κραταγα λιγοτερο κ ετσι σιγα σιγα χαλαρωσε!

Βεβαια οι αδυναμιες της κ παλι δε κρυβονται :P;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalypso mou akribws to idio eixe pathei kai mena otan itan 3 minwn kai eixa katastenaxwrithei to ekane gia kana mina...kai meta tou perase...twra otan einai na figw mou leei ante geia kai mou kleinei tin porta sta moutra!!!!!min anisixeis fasi einai

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ..ΑΠΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ..ΑΝ & ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΝΑ ΜΗΝΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ..

ΑΘΗΝΑ ΜΟΥ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΣΑΒ/ΚΟ ΤΗΝ ΕΙΧΑΝ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΣΤΟ ΕΞΟΧΙΚΟ ΜΑΣ,ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ ΤΑ ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΟΠΟΤΕ ΕΚΑΤΣΕ..ΑΛΛΑ ΙΣΩΣ ΜΕ ΤΙΜΩΡΕΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΑΦΗΣΕΙ!!!ΧΑΧΑΧΑ!!!ΜΕ ΘΕΛΕΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ ΠΑΝΩ ΤΗΣ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ..

ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΟΛΛΗΣΕΙ Κ ΕΜΕΝΑ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξερετε τι με στεναχωρει βρε κοριτσια ? Ειλικρινα με στεναχωρει που τα φυσιολογικά τα εμφανιζουμε σαν προβλημα .

Δηλ ποιο ειναι το λογικο , το 3ων μηνων μωρο που ακομα νομιζει οτι ειναι ενα με τη μαμα να θελει ολους τους αλλους ? Να αφηνουμε το μωρο μερες σε αλλους ? Να μην δειχνει την σταδιακη προσκολληση του πανω μας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν και δεν αντιμετώπισα τέτοιο θέμα γιατί από την πρώτη μέρα είχαμε κόσμο και καθόταν με όλους όπως και τώρα, πιστεύω ότι το μωρό δεν πρέπει να το πιέσεις. Αν θέλει εσένα, πάρτο μαζί σου. Στη δική μου περίπτωση αν και είχα την πεθερά μου να μου το κρατάει σε απόσταση αναπνοής, ακόμα δεν τον αφήνω για πολύ ώρα. Ακόμα και στα έκτακτα τον παίρνω μαζί. Στις τράπεζες πάω μαζί του, παντού μαζί. Το μωρό νιώθει ασφάλεια και είναι ήρεμο. Όση ώρα και να τον αφήσω με γιαγιάδες δεν διαμαρτύρεται αλλά και όταν γυρνάω να τον πάρω, βλέπω τη λαχτάρα στα μάτια του και καταλαβαίνω ότι του λείπω. Για βράδυ δεν το συζητώ να τον αφήσω κάπου. Δε μου πάει η καρδια. Για το μωρό είσαι ο κόσμος του και θέλει να σε νιώθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα μεχρι 11 μηνων δεν πηγαινε σε κανεναν...αλλα κ εγω δεν ηθελα να τον δινω σε κανεναν ηθελα να τον εχω ολο δικο μου να τον χαιδευω κ να νιωθει την καρδια μου, μεχρι τοτε δεν εκλαψε σχεδον ποτε....απο τοτε που περπατησε τερμα κ οι αγκαλιες μια αγκαλια του ζηταω κ χρειαζεται να τον κυνηγησω το ζουζουνι.Αλλα οταν εχει κατι τρυφερες στιγμες ειναι ολα τα λευτα..ερχετε με αγκαλιαζει μουλεει παπαω κ μου δινει ζουζουνιαρικα φιλια....

καλα δεν συζητω οταν ηταν μωρακι που ολη την ημερα τον ειχα στην αγκαλια μου αλλα ηταν επιλογη μου...το ηθελα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

Ξερετε τι με στεναχωρει βρε κοριτσια ? Ειλικρινα με στεναχωρει που τα φυσιολογικά τα εμφανιζουμε σαν προβλημα .

Δηλ ποιο ειναι το λογικο , το 3ων μηνων μωρο που ακομα νομιζει οτι ειναι ενα με τη μαμα να θελει ολους τους αλλους ? Να αφηνουμε το μωρο μερες σε αλλους ? Να μην δειχνει την σταδιακη προσκολληση του πανω μας?

εχει απολυτο δικιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΛΑΛΑ Κ ΕΛΕΝΗΧ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΟ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΜΩΡΟ,ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΕΛΩ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ & ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΕΙΨΗ ΑΓΑΠΗΣ ΑΠΟ ΜΕΡΟΥΣ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΕΛΛΕΙΨΗ ΧΡΟΝΟΥ..ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΚΑΦΕ,ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ Κ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΕΙ ΠΕΡΑ & ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΤΟ 1ο ΒΗΜΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΝΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΕΓΩ..ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΑΛΛΙΩΣ..

Η ΚΑΘΕ ΜΑΜΑ ΤΟ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ..Η ΡΑΦΑΕΛ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΕΙΧΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΠΑΝΩ ΤΗΣ ΜΕΧΡΙ 11 ΜΗΝΩΝ,ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΕΝΟ ΟΥΤΕ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΤΟΥ,ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΑΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΜΩΡΩΝ ΠΟΥ ΣΕ ΑΝΑΛΟΓΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΚΟΛΛΑΝΕ ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΜΑ ΤΟΥΣ Κ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ..

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ ΚΑΘΕ ΜΑΜΑ ΚΡΙΝΕΙ ΑΛΛΙΩΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ,ΕΜΕΙΣ ΑΠΛΑ ΖΗΤΑΜΕ ΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΤΩΝ ΜΑΜΑΔΩΝ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ.ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΟΛΕΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalypso έγραψε:

ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ Κ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΕΙ ΠΕΡΑ ....

ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΑΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΜΩΡΩΝ ΠΟΥ ΣΕ ΑΝΑΛΟΓΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΚΟΛΛΑΝΕ ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΜΑ ΤΟΥΣ Κ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ..

Για γελια ή για κλαμματα ? Μου ρθε να γελασω οταν διαβασα μωρο 3ων μηνων να τα βγαλει περα μονο του αλλα βλεποντας πιο βαθια μου ρχεται να βαλω τα κλαματα γιαυτο το μωρο :(

Στο χρονο αγαπητη μου Καλυψω τα μωράκια περνουν την μεγαλυτερη φαση προσκολλησης με τη μαμα . Ειναι μια ΥΓΙΗΣ φαση που θα κανει το μωρο να νιωσει σιγουρια , να παρει οση αγαπη θελει απο τη μητέρα και να ανοιξει σιγα σιγα τα δικα του φτερα . Εχω βαλει ενα λινκ μετον ψυχιατρο Γιωσοφατ , "Αυτο το ειδατε" ειναι ο τιτλος . Ριξε μια ματια θα σε βοηθησει .

Ειναι η τελευταια φορα που απανταω σε ερωτημα σου μιας και δεν ειμαι απο τις μητέρες που "ταιριαζουν οι αποψεις σας " .

Μπορει εσυ να μην διαβαζεις αυτα που γραφω ομως εγω ξερω (και εκεινες μαζι μου ) οτι ο σπορος που ριχνω θα φυτρωσει και παλι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλυψώ μου κ εγώ συμφωνώ μαζί σου κ δε μπορώ να το πιστέψω ούτε κ να χαμογελάσω όταν βλέπω παιδάκια που πάς να τα μιλήσεις κ τσιρίζουν κ κρέμονται απο τη μαμά τους...Αυτό αν μη τι άλλο μου δείχνει έλλειψη κοινωνικότητας των γονιών...Γιατι ένα παιδάκι ποτέ δε φταίει..

Στη δική σου περίπτωσηπάντως είναι όντ ως πολύ μωράκι για να νιώθει το άγχος του αποχωρισμού,απλά νιώθει μεγαλύτερη ασφάλεια κοντά σου.Κάνε λίγο υπομονή,θα της περάσει μόλις αρχίσει να καταλαβαίνει κ μάθει ν απολαμβάνει τα παιχνιδάκια απο τους άλλους!!

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το εχουμε ξαναπει αλλα θα το ξαναπω!

Ολλα τα μωρακια περνανε πο φαση προσκολλησης!

Εμενα ειναι ενος ετους και δεν εχει ξεκολλησει απο πανω μου!

Απο την ημερα που γεννηθηκε μεχρι τωρα δεν θελει κανεναν αλλον εκτος απο εμενα!

Ειναι κουραστικο!

Ενα μωρακι για να καθετε μονο του και να παιζει, πρεπει να χωρτασει τηναγκαλια!

Πρεπει να περασει απο αυτην την φαση προσκολλησης για να ανεξαρτιτοποιηθει!

Οταν εμεις σαν γονεις, στερησουμε την αγκαλια και τις ατελειωτες ωρες

που ζητανε τα μωρα να τα κραταμε, αυτο θα εχει σαν αποτελεσμα στην μετεπιτα ζωη του να ζηταει να τραβηξει την προσοχη που δεν πηρε σε αυτο το σταδιο της ζωης του!

Κανε υπομωνη, και ολλα θα περασουν!

Θα περασουν και θα τα αναπολεις ολλα!

Δεν ειναι ευκολο να εισαι γονειος, να εισαι μανα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΑΛΑ ΜΟΥ ΜΕ ΕΧΕΙΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ & ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΟΥ Κ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΒΟΗΘΑΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΘΗΛΑΣΟΥΝ Κ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ,ΜΕ ΣΤΕΝΟΧΩΡΕΙ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΛΥΠΑΣΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ,ΓΙΑΤΙ ΑΣΦΑΛΩΣ Κ ΔΕΝ ΕΝΝΟΟΥΣΑ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΕΙ ΠΕΡΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 3ων ΜΗΝΩΝ ΜΟΝΟ ΤΟΥ!!!!! :blink: ,ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΑΤΥΠΩΣΑ ΣΩΣΤΑ΄'Η ΕΣΥ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΣΩΣΤΑ ΠΩΣ ΤΟ ΕΙΠΑ..ΔΕ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ & ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΙΣ ΕΚΤΙΜΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ..ΤΟ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΤΑΛΛΑΣΣΟΥΜΕ ΑΠΟΨΕΙΣ!!!ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΥΧΕΡΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟΥΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ,ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΡΧΙΖΩ ΤΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΜΟΥ & ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΩ..Κ ΤΟ ΟΤΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΕΝΩ ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΕΝΟΧΛΗΣΗ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ & ΜΕ ΑΝΗΣΥΧΗΣΕ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΧΡΟΝΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ & ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΣ!!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΠΟΡΟ ΠΟΥ ΛΕΣ,ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΧΕΙ ΦΥΤΡΩΣΕΙ ΠΟΛΥ ΒΑΘΙΑ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΜΜΥ & ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΒΟΗΘΗΘΕΙ ΑΡΚΕΤΑ.

ΟΚ????ΕΜΕΝΑ ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΚΑΒΓΑΔΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ,ΕΓΩ ΤΑ ΚΟΡΟΙΔΕΥΩ ΑΥΤΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalypso έγραψε:

ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΙ ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ,ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΓΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ πχ ΟΑΕΔ & ΤΡΑΠΕΖΑ & ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟΥ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΩ ΜΑΖΙ..quote]

Βρε κορίτσια η κοπέλα δεν στερεί την αγκαλιά της απλώς προβληματίζεται για το πως θα καθήσει για λίγο το μωρό της με τις γιαγιάδες προκειμένου η ίδια να κάνει κάποιες δουλειές και να επιστρέψει :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Καλυψώ....

η κόρη μου είναι 16 μηνών, τα πεθερικά μου ήρθαν επίσκεψη μετά ένα χρόνο από την γέννησή της (δλδ 1η φορά τους είδε! γιατί σαν νεογέννητο δεν πιστεύω ότι τους θυμόταν!!!),

η μόνη που την φροντίζει είμαι εγώ: καθαριότητα, φαγητό, παιχνίδι και ό,τι άλλο περιλαμβάνει η λέξη: φροντίδα!!! είναι φυσικό λοιπόν να είναι προσκολλημένη σε μένα......όταν, λοιπόν, ήρθαν ήταν 14 μηνών, την άφησα λίγο μαζί τους για να πάω στην κουζίνα και εκείνη έκλαψε και με αναζήτησε!!!!! αμέσως είπαν:" είναι κολλημένη μαζί σου και αυτό είναι κακό!!!!"

όχι δεν το θεωρώ κακό, θα το θεωρούσα κακό αν ήταν κολλημένη στον γείτονα!!!

Αν ήταν κολλημένη στον πατέρα της δεν θα έλεγε κανείς τίποτα αντίθετα θα έλεγαν: τι ωραία και θα χαίρονταν!!!

καθώς περνούσαν οι μέρες το κοριτσάκι τους συνήθιζε, καθίσαμε και όλοι μαζί και παίζαμε ασχολήθηκαν και οι ίδιοι και έτσι όταν εγώ έφευγα δεν έκλαιγε, δεν με αναζητούσε......μια μέρα την άφησα μαζί τους για να επισκεφθώ μαι φίλη που μόλις είχε γεννήσει...έλειψα για 90 λεπτά και κανείς δεν είχε πρόβλημα......

κάνε το ίδιο: καθίστε όλοι μαζί και παίξτε μαζί της και οι γιαγιάδες-παππούδες να ασχοληθούν μαζί της λίγο πιο πολύ από σένα, σιγά σιγά να φεύγεις από τον χώρο και θα δεις ότι θα μπορεί η μικρούλα να είναι μόνη της και με άλλους!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλυψώ μου , Καλυψώ μου ,πόσο σε καταλαβαίνω και κατάλαβα και τι ακριβώς εννοείς , όπως συμφωνώ και απόλυτα με τη Λάλα....

Και εγώ αντιμετώπισα το ίδιο θέμα με το γιο μου,στην ηλικία του ενός έτους και φοβήθηκα πως θα γίνει από τα παιδάκια που κρέμονται από τη μαμα τους....

Η αλήθεια είναι οτι είναι πολύ προσεκτικός στο που πηγαίνει και πότε , αλλά χωρίς να κλαίει....Κατά τα άλλα παίζει κανονικά με όλα τα παιδάκια και είναι άνετος με τον κόσμο , ΄τεράστια αλλαγή δηλαδή από αυτό που ζήσαμε....

Τι κάναμε?Τίποτα,τον παρότρυνα και δεν τον πίεσα ποτέ να πάει κάπου που δεν ήθελε....Το ξεπέρασε μόνος του.

Στην περίπτωσή σας,που είναι πολύ μικρό το μωρό , θα κάνεις το ίδιο ..Δεν θα την πιέζεις...θα πάρει το χρόνο της και θα ηρεμήσει , μην στεναχωριέσαι....Είναι λογικό να αντιδρά έτσι,τη μαμα της θέλει,ποιον να θέλει?

θέλω να σου πω πως επειδή αγχώθηκες και στεναχωρίεσαι , το μωρό τα αιασθάνεται αυτά και δεν είναι ήρεμω όταν την αφήνεις.Το σκέφτηκες αυτό?

Πίστεψε οτι είναι μί αφάση που θα περάσει ( και αυτή είναι η αλήθεια) και να δεις που θα το ξεπερ'ασετε...Με υπομονή και αγάπη!

Να τη χαίρεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalypso έγραψε:

ΒΡΕ ΛΑΛΑ Κ ΕΛΕΝΗΧ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΟ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΜΩΡΟ,ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΕΛΩ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ & ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ,

ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙΣ!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

3 ΜΗΝΩΝ ΕΙΝΑΙ!!!!! :side:

τΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ??σΙΓΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ

Δεν ειναι εφικτο και αργοτερα οταν επιστρεψεις στην δουλεια σου δεν θα ειναι πια προσκολημενη πανω σου αλλα στο ατομο που θα τη φροντιζει θα την παιρνει αγκαλια οταν κλαει και θα την παρηγορει

Ο αντρασ μου ηταν προσκολημενος στην γιαγια του και της ειχε μεγαλη αδυναμια γιατι αυτη τον μεγαλωσε και οχι η πεθερα μου

Εδω εσυ εχεις αναγκη απο μια αγκαλια καθε μερα (π.χ εγω θελω καθε μερα την αγκαλιτσα απο τον αντρα μου ειμαι εξαρτμενη απο εκεινον???)

σκεψου γιατι να μην θελει το μικρο αγκαλιτσες για να νιωθει πιο ασφαλες που δεν μπορει να κανει τιποτα απο μονο του και εξαρταται απο εσενα αποκλειστικα

Τωρα βεβαια εσυ με το δικο σου κανεις οτι νομιζεις καλυτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομιζω πως δεν ειναι σωστο να βγαζουμε συμπερασματα απο μια φραση που ειπε η κοπελα, την οποια σιγουρα δεν εννοουσε στην κυριολεξια αλλα ζηταει μονο μια αποψη...

Καλυψω μου εμενα ο δικος μου ειναι 9.5 μηνων και μεχρι 6 μηνων δεν ειχε προβλημα, πηγαινα σε οποιο δωματιο ηθελα τον κρατουσε ο αντρας μου η η μανα μου η οποιος αλλος κ δεν εκανε τιποτα.. Απο 6 μηνων και μετα δεν τολμαω να κουνηθω! Σηκωνει τον κοσμο απο τις τσιριδες. Ουτε με τον μπαμπα του δεν καθεται, δε με θελει ντε κ καλα να τον εχω αγκαλια απλα θελει να με νιωθει οτιειμαι κοντα.

Σε ποσο καιρο θα ξεκινησεις τα ιδιαιτερα? Νομιζω πως αυτο που λεει η Αργι ειναι αρκετα καλο.. Στην αρχη να καθεσαι μαζι τους κ να την εχεις αγκαλια την επομενη φορα δωστην σαυτους κ κατσε μαζι κ εσυ να εισαι κοντα. Τι να πω, ξερω πως ειναι φυσιολογικη αυτη η προσκολληση, ξερω πως ποικιλλει η διαρκεια και η ενταση απο παιδι σε παιδι.. Συμφωνω και με την καντινου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalypso γεια κ απο μενα...εγω απλως θα σου πω την δικη μου εμπειρια.Κ μενα ο μικρος μου περασε μια τετοια περιπου φαση που κρατησου απο 3μην εως 4,5 περιπου.Κ γω τον αφηνα στηις γιαγιαδες ή στον αντρα μου οταν επρεπε να παω σε μερη που ηταν δυσκολο να τον εχω μαζι μου.Καποιες φορες τον επιαναν τετοιες κρισεις, εκλαιγε κ δεν ηθελε κανεναν.Επισης, το εκανε κ οταν εβλεπε ξενο κοσμο στο σπιτι..Ηταν κ το διαστημα που ειχα τις ετοιμασιες για την βαπτιση τουκ ειχα απελπιστει.

Για να μην τα πολυλογω αυτο σταματησε ξαφνικα, δεν ξερω που οφειλεται κ ακομη δεν μπορω να καταλαβω θα σου πω το συνηθες οτι κ τα μικρα μας περνανε φασεις.Παντως, δεν νομιζω οτι αυτη η συμπεριφορα της σημαινει οτι απο δω κ περα δεν θα καθεται σε κανεναν,ελπιζω κ ευχομαι ν αλλαξει συντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης μπορείτε να πάτε όλοι μαζί στον π.χ. ΟΑΕΔ να μείνει η γιαγιά από έξω (ή όποιος άλλος είναι μαζί σας), να μπεις εσύ μόνη σου μέσα και η γιαγιά να πάει μια βόλτα με το καρότσι, να κάνει τον γύρο του τετραγώνου!!! και μετά θα ξαναέρθεις εσύ!!!

είναι και αυτό μια άλλη λύση!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλυψω, νομίζω οτι αδικως ανησυχείς. Φάση είναι και θα περάσει.

Και η κόρη μου πάνω στο χρόνο χρόνο την πέρασε.

Για να καταλάβεις για τι πράγμα σου μιλάω, όταν ήθελα να κανω μπάνιο ερχόταν και η αδερφή μου μαζι για να την κρατάει αγκαλιά και να με βλέπει. Όχι πως με αυτόν τον τρόπο δε σπάραζε, αλλά τουλάχιστον το έκανε διακεκομμένα. Της μιλούσα ξεχνιόταν για λίγο και μετά άντε πάλι κλάμματα.

Άσχημη φάση δε λέω, αλλά περαστική. (Τουλάχιστον για εμάς)

Δε νομίζω πως και σε σας θα ισχύσει το αντίθετο. Είναι πολύ μικρούλα ακόμη. Θα σου πρότεινα γα αρχή να βγαίνεις ενώ αυτή κοιμάται.

Σιγά σιγά θα συνηθίσει.

Όταν έχεις ανάγκη να εργαστείς και δεν έχεις την πολυτέλεια να κάθεσαι σπιτάκι σου με το παιδάκι σου, τότε και αυτό θα πρέπει να μάθει στους ρυθμούς της οικογένειας, αλλά είναι τόσο μικρούλι ακόμα.

Τέλος μη ανησυχείς, ούτε για το αν το παιδάκι σου θα γίνει κακομαθημένο ή κομπλεξικό. Καμιά φορά και εμείς οι νέες μαμαδες κάνουμε την τρίχα τριχιά. Μια χαρά θα μεγαλώσει και μια χαρά ανεξάρτητο θα γίνει! :)

Άντε και σε λίγο καιρό θα ανοίγεις θέμα και θα λες "σε ο,τι της λεω μου λέει οχιιιι"! :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ..ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΗΓΕ ΗΔΗ ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΙΑ Κ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΕΚΕΙ & ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΠΟΣΤ ΜΟΥ ΘΕΜΑ ΔΙΑΦΩΝΙΑΣ..

ΤΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΤΑ ΞΕΚΙΝΑΩ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΛΛΑ ΕΠΕΛΕΞΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΑΘΗΜΑ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΩΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ.

ΗΔΗ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΗΡΘΕ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ Η ΜΙΚΡΗ ΕΚΑΤΣΕ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ,ΒΕΒΑΙΑ ΗΜΟΥΝ & ΕΓΩ ΑΠΟ ΔΙΠΛΑ Κ ΜΕ ΕΒΛΕΠΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΦΗΣΕΙ Κ ΕΧΩ ΦΥΓΕΙ..ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΘΑ ΕΡΧΕΤΑΙ Κ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΠΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΑΖΙ ΤΗΣ.ΞΕΡΩ ΟΤΙ Η ΠΡΟΣΚΟΛΛΗΣΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΗ ΑΠΟ ΤΟΝ 6ο ΜΗΝΑ & ΜΕΤΑ,ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ Κ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ,Η ΜΙΚΡΗ ΘΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ.

Κ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥΣ & ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΗΚΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑ,ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΜΙΑ ΜΑΜΑ ΤΕΡΑΣ!!!!ΑΓΑΠΑΩ ΠΟΛΥ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ & ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΝΗΣΥΧΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΩΣΤΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σήμερα κλείνουμε την 6η εβδομάδα 🥰🥰🧿🧿.. Όχι όχι ξυπνούσε ανά 3ωρο για φαγητό...οι κολικοί μας συνήθως κρατάνε από τις 7 μέχρι τις 11 το βράδυ!!
    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...