Μετάβαση σε περιεχόμενο

κοστος σπερματεγχυνσης


Recommended Posts

φιλεναδιτσες καλησπερα!!! σας σκεφτομουν οοοοοοοοοοολη μερα!!!! :)

δεν ξερω τι εχω παθει,ειμαι στα πολυ κατω μου αυτο τον καιρο...περασαν 2 χρονια και νινακι δεν εχω στην αγκαλια μου...και οσο να'ναι ειμαι λιγο down....

ετσι αποφασισα να προχωρησω ενα βημα παραπερα και να παρω καποια βοηθεα για να προκληθει επιτελους αυτη η ριμαδα η ωορηξια(που εχω οταν το θυμαται εκεινη!!!!) και να κανω σπερματεγχυνση μπας και δω καμια ασπρη μερα....να κανουμε και το γλεντι που σας εχω υποσχεθει!!! :)

ηθελα λοιπον να μου δωσετε γνωμες για γιατρους σε πειραια και αθηνα και το κοστος που εχει η σπερματεγχυνση, γιατι δυστυχως εχω ενα θεματακι και δεν μπορω να παω στον δικο μου γιατρο.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩ!!!! :):):):):):kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε μικρουλα!αν μπορεις διωξε το αγχος..πιστεψεμε σου κανει μεγαλο κακο,και στην υγεια σου και στο οτι προσπαθεις για μωρακι ειληκρινα...δες το ολο θεμα διαφορετικα.. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να κανω και εγω μια ερωτηση????

ποιο το κοστος σε εξωσωματικη και ποια η διαφορα απο τη σπερματεγχυνση και ποια συμφερει ποιο πολυ τελικα???? :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου κοριτσακι μου

λοιπον επειδη προσφατα εκανα σπερματεγχυση

τηνπροηγουμενη πεμπτη δηλαδη και περιμενω

τα αποτελεσματα......

μου στοιχησε 370 ευρω στην κλινικη του παντου...

καλη επιτυχια σου ευχομαι σε οτι και αν αποφασισεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειρινακι μου με το καλο ευχομαι να εχεις σπορακι και να σου πουν τα καλιτερα νεα σε μερικεσ μερεσ!!!!

η κλινικη του παντου που ειναι????????

370 ευρω οοοοοοολα μαζι???? εκανες και προκλιση ωορηξιας???? αχ εχω πολλες αποριες!!!! εξηγησε μου πως γινεται!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον η κλινικη ειναι στο χαλανδρι και λεγεται γενεσις

προκληση δεν καναμε ειπαμε με τον γιατρο να το παμε φυσικα την πρωτη φορα και αν δεν...την επομενη θα κανουμε προκληση.

δεν ποναει καθολου ειναι λες και κανεις τεστ παπ

εδωσε σπερμα ο αντρας μου το πηραν πανω το εμπλουτισανε και μεσα σε 5 λεπτα ειχαμε τελειωσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ αληθεια?????????? τοσο ευκολο?????????? πως ενοιωθε ο αντρας σου που πηγε να δωσει σπερμα? μωρε φοβαμαι μηπως ντραπει,μηπως νοιωσει ασχημα.........

στο χαλανδρι εμενα 2 χρονια,και αλλα 2 στην αγιαπαρασκευη. οποτε ξερω απο εκει. που περιπου ειναι??? καμια ιστοσειλδα εχει????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα σε μαλωσω... να μην πας πουθενά ακόμη!

και εγω 2 1/2 χρονια προσπαθουσαμε με τον αντρα μου

και φετος το καλοκαιρι τσουπ ηρθε!

μερα παρα μερα θα ερχεστε σε επαφη, mh soy γινει εμονη ομως και θα δεις

όλα θα πανε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ενιωσε ασχημα γιατι πριν ενα μηνα ειχε παει να κανει σπερμοδιαγραμμα και δυστυχως βγηκε χαλια απο το αγχος του...οποτε του ειπα κοιτα να χαλαρωσεις γιατι εξαλλου εγω θα τραβηξω τα πιο πολλα αν δεν μπορουμε να πιασουμε φυσιολογικα...

ευτυχως ομως βελτιωθηκε το σπερμα πηρε και κατι βιταμινες που του εδωσε ο γιατρος μου πηρε βασιλικο πολτο και εγινε τουρμπο!!!!!!

μην αγχωθειτε καθολου γιατι θα φερει αντιθετα αποτελεσματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mikroulaxristos έγραψε:

αχ αληθεια?????????? τοσο ευκολο?????????? πως ενοιωθε ο αντρας σου που πηγε να δωσει σπερμα? μωρε φοβαμαι μηπως ντραπει,μηπως νοιωσει ασχημα.........

στο χαλανδρι εμενα 2 χρονια,και αλλα 2 στην αγιαπαρασκευη. οποτε ξερω απο εκει. που περιπου ειναι??? καμια ιστοσειλδα εχει????

ειναι πολυ κοντα στο μητερα εχει και σελιδα μπες να δεις

πατησε κωνστντινος παντος και θα σου βγαλει

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειρινακι ευχαριστω πολυυυυυυυυ!!!!! τοση ωρα ειχα χαθει μεσα στις σελιδες του γενεσις. ονειρευομουν κανονικα....... ευτυχως εχει πολυ θεληση ο χριστος μου για το παιδι...σχεδον κανει σαν εμενα...προχθες που αδιαθετησα δακρυσαν τα ματακια του...θελει πολυ ενα μωρουλι. οποτε θα του εξηγησω και εγω ομορφα τι θα συμβει και δεν θα αγχωθει.. να μωρε ξερεις...εκεινος ειναι το μωρο μου,δεν θελω να τον φερω ποτε σε φαση ασχημη...αλλαειναι και μαφια αυτος,δεν θα κολησει,το ξερω..

mpounita δεν εχω καθολου αντοχες....τοσα αρνητικα τεστ και χοριακες..τοση προσπαθεια και τοση προσμονη.....δεν ξερω,ακομη ειμαι στη σκεψη..σχεδον αποφασισμενη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...Βρε μικρουλιτσα μου,να σε ρωτησω κ εγω (σαν παλιαααα καραβανα),εξετασεις εχετε κανει;Μηπως,λεω..μηπως θα επρεπε να αρχισετε απο εκει;Να κανετε κ οι δυο σας τις βασικες κ μετα αν,αν δειξουν κατι ,τοτε σκεφτεστε για σπερματεγχυση κ διαφορα τετοια.Εγω θα σου δωσω μια συμβουλη σαν να μιλαγα στην αδελφη μου,εαν δεν συντρεχει λογος μην μπαινεις σε τετοιες διαδικασιες.Καταλαβαινω το ποσο το θελετε,καταλαβαινω την αγωνια σου,καταλαβαινω οτι ερχονται στιγμες(συνηθως οταν ερχετε η περιοδος)που αγανακτεις,καταλαβαινω τα παντα,αλλα....

Ποσο χρονων εισαι;το αντρουλακι σου ποσο ειναι;;Γιατι να μπεις σε τοσο ψυχοφθορες καταστασεις χωρις αιτια;Γιατι μικρουλακι μου ειναι πολυ ψυχοφθορες,περισσοτερο απο ολα αυτα που εχεις νοιωσει μεχρι τωρα.

Λοιπον αν θελεις ακουσε με κ δεν θα χασεις.Προσπαθησε να χαλαρωσεις κ μαζι με σενα να χαλαρωσει κ το αντρουλακι σου.Αν νομιζεις πως ηρθε η ωρα να κανεις κατι παραπανω,πηγαινε στο γιατρο σου κ καντε κ οι δυο τις απαραιτητες εξετασεις(αν δεν τις εχετε κανει),ξερεις τωρα,ελεγχο ωορηξιας,υπερηχο,σπερμοδιαγραμμα κ.τλ.Αν ολα ειναι καλα,χαλαρωσε κ απολαυσε την αγαπη σου κ τον ερωτα με τον αντρουλη κ το μωρο θα ερθει,ειναι καθαρα θεμα τυχης.Αν κ μονο αν οι εξετασεις δειξουν κατι,τοτε προχωρας στο επομενο βημα.

Στα γραφω ολα αυτα με ολη μου την αγαπη κ πολυ φιλικα κ βαση της εμπειριας που εχω.Σε καταλαβαινω ποσο αγωνιας,ομως σε καποια ζευγαρια χρειαζετε περισσοτερος χρονος.Η ξαδερφη μου 5 χρονια παντρεμενη,με ολες τις εξετασεις ενταξει κ εγγυος δεν εμενε..πως να μεινει που τους ειχε φαει το αγχος;;;Ξερεις τι χρειαστηκε για να μεινει εγγυος;;;Ενα διημερο στην Αραχωβα τα προπερασμενα χριστουγεννα.Αληθεια...πηγανε εκδρομουλα,ξεχαστηκανε..κ τσουπ!Εσκασε μυτη ο γιοκας κ μετα απο 1 χρονο ξαναμεινε εγγυος κ τωρα εχει κ καμαρωνει 2 αγοραρους!

Sorry αν σε ζαλισα,αυτα ειχα να σου πω...τωρα αν επιμενεις σε αυτο που ρωτας (σπερματεγχυση κ.τ.λ),εχω εντρυφησει στο θεμα!!!Οτι θες μπορω να σε βοηθησω κ τιμες κ διαδικασια κ ολα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!!!!!!θα ηθελα κ γω να μαθω ποσο κοστιζει αλλα ολο το πακετο απο την αρχη ως το τελος.....κ εμενα χθες μου πε η γιατρος μου οτι αν δεν μεινω κ αυτον τον μηνα να παω να κανω σαλπηγγογραφια κ σπερματοδιαγραμμα κ εαν υπαρξει προβλημα να κανουμε μια σπερματενχυση να τελειωνουμε!!!κ γω μικρουλα εχω κουραστει παρα πολυ!!!!!αλλα κ απο την αλλη ακοτω οτι η σπερματενχυση ειναι μια αποτυχια!!!!!!!!δεν ξερω τι να κανω....παντως εχθεσ που ηταν η 14ημερα καναμε ερωτα ..γενικα κανουμε ερωτα απο την 7η μερα αλλα μερα παρα μερα μονο 13 κ 14 καναμε συνεχομενες!!!λετε να χω καλα αποτελεσματα κ να μην χριαστω σ[ερματενχυση;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALLI5 έγραψε:

καλημερα κοριτσακια μου!!!!!!θα ηθελα κ γω να μαθω ποσο κοστιζει αλλα ολο το πακετο απο την αρχη ως το τελος.....κ εμενα χθες μου πε η γιατρος μου οτι αν δεν μεινω κ αυτον τον μηνα να παω να κανω σαλπηγγογραφια κ σπερματοδιαγραμμα κ εαν υπαρξει προβλημα να κανουμε μια σπερματενχυση να τελειωνουμε!!!κ γω μικρουλα εχω κουραστει παρα πολυ!!!!!αλλα κ απο την αλλη ακοτω οτι η σπερματενχυση ειναι μια αποτυχια!!!!!!!!δεν ξερω τι να κανω....παντως εχθεσ που ηταν η 14ημερα καναμε ερωτα ..γενικα κανουμε ερωτα απο την 7η μερα αλλα μερα παρα μερα μονο 13 κ 14 καναμε συνεχομενες!!!λετε να χω καλα αποτελεσματα κ να μην χριαστω σ[ερματενχυση;;;

Κalli MOY,καλημερα.Θα σου πω καποια πραγματα που ξερω κ που εχω συμπερανει απο την εμπειρια μου μεχρι τωρα.Καταρχας η σπερματεγχυση αφορα κ εχει θετικα αποτελεσματα σε ζευγαρια που:1ον η γυναικα δεν εχει φραγμενες σαλπιγγες κ ειναι καθ'ολα ενταξει κ 2ον οταν το σπερμα ειναι παρα πολυ κοντα στα φυσιολογικα επιπεδα.

Η φυσιολογικη τιμη ενος σπερματος ειναι στα 2ml ογκου να υπαρχουν 20.000.000 σπερματοζωαρια κ η συνολικη κινητικοτητα να φτανει το 50%.

Η διαδικασια ειναι απλη.Η γυναικα στην 3η μερα του κυκλου της ξεκιναει κ περνει καποια χαπια(συνηθως τα serpafar)τα οποια ειναι ορμονες κ βοηθουν στο να αναπτυχθουν περισσοτερα ωοθηλακια.Αυτα τα περνει για 4 μερες.Αυτο γινετε για να υπαρχουν περισσοτερες πιθανοτητες για συλληψη,αλλο να υπαρχει ενα ωαριο,αλλο δυο.Την 12η μερα του κυκλου πηγαινει στο γιατρο,κανει υπερηχο κ ο γιατρος μετραει τα ωοθηλακια που εχουν αναπτυχθει.Αν εχουν φτασει εκει που πρεπει(γυρω στα 18 χιλ.),το ιδιο βραδυ κανει η γυναικα μια ενεση (την pregnyl),η οποια ειναι κ αυτη ορμονη(χοριακη γοναδοτροπινη)κ βοηθα στο να σπασουν τα ωοθηλακια κ να απελευθερωθουν τα ωαρια.

Την αλλη μερα το πρωι το ζευγαρι πηγαινει στο κεντρο που θα κανει τη σπερματεγχυση.Ο αντρας δινει σπερμα κ αφου το εμπλουτισουν,ο γυναικολογος το τοποθετει με ενα καθετηρα κοντα στις σαλπιγγες της γυναικας.Δεν ποναει καθολου,φαντασου οπως κανουμε ενα τεστ-παπ.Αφου τελειωσει αυτο (5-10' κραταει),σε αφηνουν λιγο ξαπλωμενη.Μετα σηκωνεσαι κ συνεχιζεις την ημερα σου κανονικα,πας στη δουλεια σου κ.τ.λ.

Υπαρχει περιπτωση να δεις λιγο αιμα,αλλα ειναι φυσιλογικο(ισως δεις λιγες σταγονιτσες λογω του καθετηρα που περναει απ'τον τραχηλο).

Μετα απο 14 μερες,κανεις εξεταση β χοριακης για να δεις αν εχεις συλλαβει.Ομως μονο μετα απο 14,οχι πιο νωρις,γιατι λογω των ορμονων μπορει αν κανεις τεστ πιο μπροστα να βγουν τα αποτελεσματα ψευδως θετικα.

Το κοστος ειναι αναλογως σε ποιο κεντρο θα πας να την κανεις.Εγω στο ΜΗΤΕΡΑ εδινα καθε φορα 140 ευρω στο νοσοκομειο και 100 στον γιατρο μου.

Οπως σου ειπα κ στην αρχη,πιστευω κ με βαση αυτα που εχω αποκομισει,μεχρι στιγμης πως η σπερματεγχυση δεν εχει μεγαλη διαφορα απο το να κανεις σεξ με τον αντρα σου.Δηλ.στην ουσια ειναι το ιδιο πραγμα.Αξιζει να το επιχειρουν ζευγαρια που δεν εχουν ιδιαιτερα προβληματα κ απλως εχουν αργησει να συλλαβουν.Αλλα κ παλι οπως εγραψα κ σε μια αλλη κοπελα σε αλλο post,αν ολα ειναι ενταξει καλυτερα το ζευγαρι να κανει υπομονη κ η εγκυμοσυνη να ερθει φυσιολογικα απο μονη της.Ειναι μεν απλη διαδικασια αλλα δεν παυει να ειναι ψυχοφθορα.

Ασφαλως μπορεις κ να την κανεις κ σε φυσικο κυκλο,χωρις δη.να παρεις καθολου ορμονες,αυτο παντα σε συννενοηση με το γιατρο σου.

Πολλα εγραψα,ελπιζω να σε βοηθησα εσενα αλλα κ αλλες κοπελες που ειδα οτι ενδιαφερονται να μαθουν.Οτι αλλο θες στη διαθεση σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γλυκια μου ζουμπι εγω εδω κ 2 μηνες εχω αρχισει τα σερπαφαρ κ πηγιανω στις γονιμες μερες κ με ελενχει...αυτον τον μηνα ειχα 2 αυγουλακια ενα σε καθε ωοθηκη κ το ενα ηταν 20χιλ κ το αλλο 13 κ μου πε να χω επαφες αυτες τις μερες!!!!σημερα μαλλον απο χθες βραδυ εχω πονακια λες κ θα αδιαθετησω!!!!αλλα μου προτινε σπερματενχυση μετα ομως απο σαλπηγγογραφια !!!!εγω δεν θελω να κανω ...θα ηρεμησω κ εαν δεν μεινω αυτον τον μηνα θα το αφησω κ οποτε θελει ας ερθει!!!!ηδη εχω ενα κοριτσακι !!!!!!!ποσο κρατανε οι γονιμες μερες ξερεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι γονιμες ειναι οι 2 πριν την ωορηξια κ οι δυο μετα απο αυτην.Ομως κανεις δεν σου λεει οτι δεν μπορεις να μεινεις εγγυος κ λιγο αργοτερα η λιγο νωριτερα...ο γιατρος μου μου ειχε πει οτι αν ολα ειναι οκ,τοτε γονιμες ειναι κ οι 365!!!!

Να σου ζησει το κοριτσακι σου,ποσο ειναι;; η δικια μου ειναι 6 χρονων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααα!τωρα ειδα οτι ειναι 5,5,να τη χαιρεσε!!!Αν επιτρεπεται αφου εχεις ηδη ενα παιδακι γιατι ψαχνεσε;;Εννοω αφου μπορεις κ μενεις εγγυος γιατι αγχωνεσε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω ζουμπι μου!!!!!αρχισα να ψαχνομαι γιατι προσπαθουμε 3 χρονια με αποτελεσμα να εχω το 2008 μια παλινδρομη κ το σεπτεμβρη του 2009 την 2 παλινδρομη !!!!να φανταστεις την κορη μου την επιασε πανευκολα!!!εσπασε το προφυλαχτικο μια φορα κ αυτην τη φορα εμεινα εγγτυος στα 18.5!!!!!!κ το ηθελα πολυ αυτο το παιδακι κ δεν το εχω μετανιωσει στιγμη που μου στερησε την εφηβεια μου!!!!αντιθετα ευχαριστω τον θεο που μου την εφερε στην ζωη μου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ζουμπι μου σε ευχαριστω πολυ για οσα μου γραφεις...εγω εχω κανει ολες τις απαραιτητες εξετασεις,ορμονικες και δεν συμαζευεται!!! η διαγνωση...κυστες στα δεξια και συμπτωματα συνδρομου πολυκυστικων(τριχοφυια -παλι καλα που εχει εφευρεθει το λειζερ) ,φουσκωμα τοπικα στη κοιλιτσα, σπυρακια μερικες φορες(ποια εγω,που δεν ειχα ουτε στην εφηβεια μου) και φυσικα δεν κανω καθε μηνα ωορηξια...

ο χρηστος δεν εχει κανει ειδικες εξετασεις. μονο γενικες στις οποιες ζωη να χει ειναι μια χαρα. σπερμοδιαγραμμα δεν εχει κανει. μηπως ν απαμε να κανει και με τα αποτελεσματα στο χερι να παμε στο γιατρο????

δεν ξερω,μερικες φορες νοιωθω πως τσαμπα προσπαθουμε. εγω δεν κανω ωορηξια παντα...οποτε τι παιδι περιμενω να πιασω..???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν αντεξα..πηρα τον γιατρο μου αποψε το βραδυ και μου ειπε να μην σκεφτομαι αρνητικα,να παερνω το Glucophase και να κανω οσο μπορω διατροφη γιατι μονο αυτα τα δυο ειναι τα φαρμακα για τις κυστες μου και για την υπογονημοτητα...να παω κανενα ταξιδακι και να μην σκεφτομαι..κοριτσια τι να κανω????? να χαθω απο ολους και απο ολα....εχω πει πολλες φορες μεσα μου να μην μπαινω εδω στο μαμυ γιατι γινεται εμμονη μετα το θεμα με το παιδι... αλλα παο την αλλη σας αγαπω τοσο πολυ που δεν μπορω να μεινω μακρυα σας.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALLI5 έγραψε:

σε ευχαριστω ζουμπι μου!!!!!αρχισα να ψαχνομαι γιατι προσπαθουμε 3 χρονια με αποτελεσμα να εχω το 2008 μια παλινδρομη κ το σεπτεμβρη του 2009 την 2 παλινδρομη !!!!να φανταστεις την κορη μου την επιασε πανευκολα!!!εσπασε το προφυλαχτικο μια φορα κ αυτην τη φορα εμεινα εγγτυος στα 18.5!!!!!!κ το ηθελα πολυ αυτο το παιδακι κ δεν το εχω μετανιωσει στιγμη που μου στερησε την εφηβεια μου!!!!αντιθετα ευχαριστω τον θεο που μου την εφερε στην ζωη μου!!!!!!

Καλα!!!!!!Τετοια συμπτωση!!!!Και εγω την κορη μου,ετσι την επιασα!!!!Μια μονο φορα που συνεβη το "ατυχημα" κ ηταν αρκετη...ε,δεν ειναι να κουφαινεσε;;;Καλα εγω τωρα εχω το θεματακι με το σπερμα του αντρουλη,εσυ ομως;;;Τι σου ειναι η ζωη ρε...ε,ρε πλακες που μας κανει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...