Μετάβαση σε περιεχόμενο

KILA EGKIMOSUNHS


Recommended Posts

ΟΥΤΕ ΠΟΛΛΑ ΟΥΤΕ ΛΙΓΑ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ!!!ΕΓΩ ΣΤΗΝ 1η ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ 9 ΚΙΛΑ!!ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΝΑ ΚΙΝΗΘΩ ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΠΛΑΙΣΙΑ!!!ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LOULOU trww kanonikotata.. apla prosexw ligo ta glika! apla to posa kila tha pareis pera apo thn diatrofh exartatai ki apo thn ginaika kai to swma ths..!

Biki 9 kilakia mono? mpravo sou! eisai apo tis poli-poli tuxeres!! Apo oso kserw omws meta ton 7o den perneis mono ena kilo to mhna alla polu perissotera, toulaxiston auto isxuei gia tis perissoteres gunaikes, opote esu isoun h tyxerh eksairesi!

apla elpizw ta 7 pou exw parei na mhn einai polla mexri stigmhs auto me provlimatizei!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΤΑ θΥΜΑΜΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ

2o 1/2

3o 1/2

4o 3

5o 3

6o 1

7o 2,5

8o 2,5

9o 2

Συνολο 15

Οταν το μωρο ήταν 6 μηνων τα ειχα χασει ολα χωρις ιδιαιτερη προσπαθεια

Και τωρα είμαι και 2 κιλα μείον από πριν μείνω έγγυος

ειμαι 55 κιλά.

Πιστεύω οτι είσαι κανονικα απλά να προσεχεις λίγο στο τέλος.

Εγω έκανα το λάθος και έτρωγα πολύ στην αρχή χωρίς λόγο γιατι πίστευα οτι ο μεταβολισμός μου ήταν όπως παλιά.

Καλη συνεχεια και μην σε απασχολουν τα κιλα θα φυγουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ απο 63 κιλά που ήμουν στην εγκυμοσύνη έβαλα 17!!!!!!!!!!και εφτασα τα 80 κιλά!!!!!να ξερεις οτι τα περισσοτερα μπαινουν μετα τον 7ο μηνα..δηλαδη τους 3 τελευταίους μήνες!!εγω γεννησα και στην 40η εβδομαδα οπώτε....αστα!!τωρα ειμαι 55κιλά!!!πιο αδυνατη και απο πριν με ύψος 1,68

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω μια απορία για κάτι που μπορεί να "μιλάει" και σε άλλες: τα λεγόμενα κιλά των γιορτών περιλαμβάνονται στα κιλά της εγκυμοσύνης; Αν ναι, έχω να πω ότι είναι άδικο :blush:

(Πήρα δύο στις γιορτές -καθόμουν δυο εβδομάδες λόγω αίματος και όλοι με μπούκωναν!- αλλά τα έχασα, γιατί είμαι μόλις στην 9η εβδομάδα και είναι λίγο νωρίς για... ενισχύσεις)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω απο την αρχη μεχρι τωρα που ειμαι στον 4ο εχω χασει 5,5 κιλα..λογω εμμετων

και τωρα που εχουν σταματησει οι εμμετοι,"εκλεισε" το στομαχι μου και δεν τρωω πολυ

δηλαδη ειμαι πιο αδυνατη απο πριν μεινω εγκυος :laugh: :laugh:

μακαρι να μη βαλω πολλα,δε θελω..θα συνεχισω να τρωω ισσοροποιημενα οσο μπορω για να παιρνει το μωρο μου ολες τις βιταμινουλες!!στην τελικη τα παραπανισια κιλακια σε μας πηγαινουν,οχι στο μωρο :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον εισαι πολυ καλα!εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη πηρα 18 κιλα!!!!!!!αλλα Ε-Τ-Ρ-Ω-Γ-Α!!!!θηλασ τεσσερις μηνεσ και μετα ξεκινησα διατροφη κι ενω μου ειχαν μεινει σχεδον 4κιλα να χασω εμεινα εγκυοσ στο δευτερο στο οποιο πηρα γυρω στα 13 κιλα τωρα ο γιος μου ειναι 6μηνων και εχω χασει ηδη τα 10!!!τα συμπερασματα δικα σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλους! εγώ σε 5 μέρες μπαίνω στον 5ο και έχω χάσει 4 κιλά χωρίς να έχω καθόλου εμετούς και ναυτίες απλά από την αρχή το έριξα στην υγιεινή διατροφή (λαχανικά, φρούτα κλπ). Επίσης, είμαι πολύ τυχερή γιατί με την εγκυμοσύνη μου κόπηκε η όρεξη για γλυκά (ενώ ήμουν γνωστή γλυκατζού)!

Ο γιατρός λέει ότι αν συνεχίσω έτσι λογικά δε θα πάρω πάνω από 6-8 κιλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ διατροφή προσπαθώ να κάνω mdion, εδώ και λίγες μέρες. Φρούτα, σαλάτες με τόνο ή κοτόπουλο, γιαουρτάκια, δημητριακά με γάλα κ.λπ. Ελπίζω να μην παραλείπω κάτι σημαντικό. Εσύ τι τρως από πρωτεΐνες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από πρωτείνες τρώω μοσχάρι (μπιφτέκια) και ψαρονέφρι (χοιρινό)! Τρώω τουλάχιστον 3-4 φορές την εβδομάδα κρέας με βραστά λαχανικά (μπρόκολο, κολοκύθια,χόρτα κλπ), μια φορά την εβδομάδα όσπριο (φακές λόγω αναιμίας), μια φορά λαδερό (συνήθως σπανακόρυζο λόγω αναιμίας) και οπωσδήποτε μια φορά την εβδομάδα ψάρι φρέσκο! Εμένα ο γιατρός μου, μου είπε να αποφεύγω τον τόνο (όχι πάνω από 2 φορές τον μήνα) και μόνο φρέσκο. Γενικά, μου έχει πει να αποφεύγω τέτοιου είδους κονσέρβες και έτσι "στερούμαι" τον τόνο ενώ μου αρέσει πολύ!

Ελπίζω να σε βοήθησα!

Σου εύχομαι ολόψυχα να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Θα περιμένουμε λοιπόν τα νέα σου!! 😃😃
    • Ναι γιατί όχι! Δεν απαγορευτεί κάτι!!! Κάνει θαύματα σου λεωωω!!! Βασικά οδεύει με σωστά βήματα κ καθοδηγεί! Γιάννης Κουτουλακης ! Σε μια εβδομάδα!
    • Ναι θα ήθελα το όνομα του αν είναι εφικτό 🤗...Να είσαι επιφυλακτική αν αυτό δε βοηθάει 🤗 πότε θα ξανά πας ?
    • Κορίτσια χωρίς να σας ξέρω μου δίνετε δύναμη Κ κουράγιο!!! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!! Δεν ξέρω η καθεμία από εσάς σε τι φάση είστε αλλά εύχομαι να έχετε όλες αυτό που ποθειτε! Θα δείξει. .είμαι λίγο πιεσμένος αυτή τη περίοδο με τη δουλειά κάνω κ κοσμήματα Κ έχω Κ κάποια φεστιβάλ.αν θελετε να τα δείτε mariemma Art είναι σε ινστα και φβ!!!! Αυτό μου δίνει δύναμη Κ ξεχνιέμαι πάντα όταν δε είμαι καλά...κάθομαι Κ δημιουργω....
    • Τέλεια!! Τι να σου πω κορίτσι μου; Όντως δεν έχει λογική!! Αλλά γι αυτό ακριβώς δεν χρειάζεται να κοιτάξεις άλλο τη χοριακη από τη στιγμή που είδατε έμβρυο που αναπτύσσεται και ακούσατε και καρδιά ❤️ ❤️!! Λογικό να είσαι επιφυλακτική με το τι θα γίνει στη συνέχεια αλλά πιστεύω αυτό το σπορακι φαίνεται να είναι αποφασισμένο να μείνει!! Να έχεις μια καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη χωρίς άλλα απρόοπτα εύχομαι! Αν θελήσεις μας λες τα νέα σου από τον υπέρηχο την επόμενη εβδομάδα! Οτιδήποτε θελήσεις είμαστε εδώ!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...