Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΡΟΥΔΕΣ ΕΛΠΙΔΕΣ? ? ?


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλη τη mammylandπαρέα!

κοριτσάκια μου την βοήθεια σας εσείς που τα έχετε περάσει, εσείς που κατανοείτε την αγωνία, εσείς που ξέρετε.. με σταθερό σχεδόν κύκλο απο 27-29 ημέρες.. περίμενα μέχρι χθες που ηταν 29μέρα.τίποτα όμως.. πόνος υπάρχει στην κοιλιά μερικές φορές σε σημείο τέτοιο που λέω μου ήρθε..αν και σήμερα δεν πονεσα καθόλου.αλλα γενικά τσιμπηματακια εδώ και καιρό υπάρχουν και μάλιστα περισσότερο όταν σήκωνα κατι βαρύ ένιωθα και τσίμπημα. πολύ λίγος πόνος στο στήθος.. σήμερα έχω πολύ δίψα.. (πριν διάβασα ότι έτυχε να το έχουν εγκυούλες , δεν το ήξερα) . αλλά γενικά δε νιώθω τίποτα. ούτε ότι θα μου ρθει ούτε ότι είμαι εγκυος.. ουτε και κανένα αλλο σύμπτωμα ύποπτο. Ήταν καμιά κοπέλα έτσι χωρίς ιδιαιτερα συμπτώματα ? να περιμένω η να κάνω τεστ? φοβάμαι την απογοήτευση..

λετε να έκανε χριστουγεννιάτικο δώρο ο χριστούλης μιας και εκείνες τις μέρες ήταν οι γόνιμες ?

Επίσης να συμπληρώσω ότι πρώτη φορά δε νιώθω την κοιλιά μου πρησμένη προ περίοδου, και επίσης από την ωορηξία και μετά τα υγρά δεν σταμάτησαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou koritsaki kai gw stin idia katastasi eimai panw katw...perimenw aurio kai elpizw na min mou erthei..prin 3 meres ekana ena self clear kai meta to 10 lepto edixe mia axni grammi kai apo empiries oi kopeles mou pan na min dwsw simasia...to mono pou exw einai ligo prismeno stithos kai kati tsimpimatakia den exw kati allo...makari autos na nai o tuxeros mas minas:)giati 9 mines prospathw kai katalaveneis...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου το εύχομαι Κέλλυ μου.. μακάρι να είναι θετικά τα νέα και για τις δυο μας! Εγώ δεν έκανα τεστ.. δεν τόλμησα.. στο παρελθόν απογοητεύτηκα και ορκίστηκα πως μόνο μετά από αρκετές μέρες καθυστέρησης θα κάνω τεστ όταν αυτή η πολυπόθητη καθυστέρηση εννοείτε έρθει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Εγώ όταν είχα μείνει έγκυος είχα τους γνωστούς πόνους περιόδου αλλά πολύ πιό ήπιους και αραιούς κυρίως την ημέρα που περίμενα, δεν πρήστηκε πολύ η κοιλιά μου όπως άλλες φορές και είχα πρησμένο στήθος. Κάτι μου έλεγε μέσα μου ότι είχε γίνει το θαύμα. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να συμβαίνει και σε εσάς το ίδιο!

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί δεν κάνετε μια β.χοριακή να σας φύγει το άγχος και να ξέρετε με σιγουριά???

Προσωπικά δεν είχα ΚΑΘΟΛΟΥ συμπτώματα. Λίγο στήθος πρησμένο, λίγο κούραση και λίγο όρεξη για φαγητό. Τίποτα άλλο !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marouli με το καλό το κοριτσάκι σας. εγώ δυστυχώς ούτε προαίσθημα νιώθω για θαυματάκι ίσως επειδή στο παρελθόν νόμιζα αλλά Δεν μου την έκανε την χάρη. σε ευαχριστώ για την ευχούλα σου .

nina σε ευχαριστώ για την απαντησούλα.. Η χοριακή είναι η πιο αξιόπιστη αδιαμφισβήτητα αλλά μια αρνητική χοριακή είναι ... :(

και συ δλδ χωρίς συμπτώματα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

boulou,εχω κι εγω αυτό με τον πόνο όταν σκύβω ή σηκωνω βάρυ και ιδιάιτερα όταν ειμαι ξαπλωμένη.περιμένω σε 4 μέρες.Μακάρι να είμαστε τυχερές,μακάρι...!Εχω κουραστεί κι εγω πια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι κορίτσια να γίνει το Χριστουγεννιάτικο θαύμα! Εγω δεν είχα καθόλου πόνους περιόδου που πάντα είχα μια βδομάδα πρίν καθώς και το στήθος μου. Τώρα τα συμπτώματα εμφανίστηκαν την ημέρα που περίμενα με πόνους περιόδου αλλά δεν μου ήρθε ποτέ γιατί περιμένω και εγω το μωράκι μου. Πόνους όμως έχω μέχρι και σήμερα...όχι συχνά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω την ιδια αγωνια με σενα εχω.σχεδον κανενα συμπτωμα μονο λιγα πονακια χαμηλα. 3 μερες καθυστερηση κι ενα αρνητικο τεστ!

γενικα παντωσ εκτοσ απο τον πονο κανενα συμπτωμα.περιμενουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε κορίτσια μακάρι......πάντως αυτα είναι συπτώματα! Περίνετε και αύριο και άμα είναι κάντε ένα τεστ! περιμένουμε νέα σας!...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NANA2 εύχομαι ενα τεράστιο +. θα μας την κάνει την χάρη που θα πάει...

Σ ευχαριστούμε λουλου .. με το καλό το μωράκι σου.

ΝΑΝΙ.. τι ειναι αυτό πάλι.. 3 μέρες καθυστέρηση και αρνητικό τεστ.. όταν μας κάνει τέτοια τερτίπια η ακατονόμαστη όταν εμείς αγωνιούμε πολύ με εκνευρίζει.. σου εύχομαι να έκανε λάθος το τέστ και να μην σου έρθει για τους επόμενους 9 μήνες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

boulou έγραψε:

NANA2 εύχομαι ενα τεράστιο +. θα μας την κάνει την χάρη που θα πάει...

Σ ευχαριστούμε λουλου .. με το καλό το μωράκι σου.

ΝΑΝΙ.. τι ειναι αυτό πάλι.. 3 μέρες καθυστέρηση και αρνητικό τεστ.. όταν μας κάνει τέτοια τερτίπια η ακατονόμαστη όταν εμείς αγωνιούμε πολύ με εκνευρίζει.. σου εύχομαι να έκανε λάθος το τέστ και να μην σου έρθει για τους επόμενους 9 μήνες!

ασε εγω να δεις νευρα.θα κανω κι ενα τεστακι αυριο το πρωι αν δεν εχει ερθει και την τεταρτη που εχω πιο πολυ χρονο θα παω για χοριακη.παντωσ εχω πονακια σαν να κατεβαινει.

καλη μας επιτυχια κοριτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

boulou ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΦΙΛΗ ΜΟΥ?????? ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΘΕΣΑΙ ???? ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕΣ ΤΟ ΤΕΣΤΑΚΙ ΣΟΥ????? ..ΤΡΕΧΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΟΥ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα !! :kiss::kiss:

φραουλίτσα μου.. να σου πω κάτι ??? :( Φοβάμαι να κάνω τέστ :unsure:

εντομεταξύ η καθυστέρηση καλά κρατεί.. σήμερα σηκώθηκα με πόνο στη μέση.. στήθος τα ίδια ανεπαίσθητα πονάκια. ο πονος στην κοιλιά γλυκός έρχεται που και που και φέυγει.

ΝΑΝΙ εσύ κανένα νέο απο το μέτωπο?

καλημέρα σε όλες!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

boulou έγραψε:

Καλημέρα !! :kiss::kiss:

φραουλίτσα μου.. να σου πω κάτι ??? :( Φοβάμαι να κάνω τέστ :unsure:

εντομεταξύ η καθυστέρηση καλά κρατεί.. σήμερα σηκώθηκα με πόνο στη μέση.. στήθος τα ίδια ανεπαίσθητα πονάκια. ο πονος στην κοιλιά γλυκός έρχεται που και που και φέυγει.

ΝΑΝΙ εσύ κανένα νέο απο το μέτωπο?

καλημέρα σε όλες!! :kiss:

σημερα το πρωι που ξυπνησα ειδα σταγονα αιμα,αλλα μετα τιποτα..δεν ξερω τι να πω.απογοητευομαι γιατι σημερα ειναι η 4 μερα καθυστερησης και αντι να χαιρομαι, στεναχωριεμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia egkumosunes mou murizontai edw mesa!!!ola kala 8a pane!eixa kai egw apogoiteutei apo to test tvn 5 hmerwn!to eixa kanei thn 8h mera sxedon kai htan arnhtiko!!!!omws to ekana giati eixa tromero pri3imo sto sth8os kai eipa mhpws??etsi sunexisa ka8hmerina th douleia me ta trela wraria ,or8ostasia,ligo upno..varos!

Ka8e mera eixa ponakia periodou kai mesh pou me pe8aine..nomiza htan apo kourash!

alla me th 2h mera ka8usterhshs to TEST HTAN++++

Giauto mhn xanetai elpides !!prsoxh pprolhptika!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατρινα μου με το καλο σου ευχομαι κ με εναν πονο!!!!!!η μπουμπου μας ειναι ΕΓΚΥΟΣ...μοιλς το ανακοιωσε στις ανακοινωσεις εγκυμοσυνης!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...