Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ????


Recommended Posts

και εγωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

δεν ξέρω αν θα την κάνω τον άλλο μήνα αλλα θα την κάνω

τωρα μαζευω δυναμη

θα είναι η πρωτη μου και φοβαμαιιιιιιιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ. ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 2 ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΟΜΩΣ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ. ΔΕΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΑΠΛΑ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ!!!ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.......ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΧΡΙΣΤΙΝΑ33 ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΛΙΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγωωωω κορίτσια!Περιμένω περίοδο στης 4/2 και την επομένη ξεκινάω!Στις 27 έχω ραντεβού στο γιατρο να μου πει λεπτ...

Είναι η πρώτη μου φορά αλλα δεν αντέχω άλλο!Εχω απο τώρα αγχος αλλά για το αποτέλεσμα!Κορίτσια ας δώσουμε θετική ενέργεια η μία στην άλλη και νομίζω ότι όλα θα πάνε καλά!!!!

Είστε ασφαλισμένες σε κάποιο ταμείο?τι θα κάνετε με τα φάρμακα?

Α! μήπως είστε απο Θεσ/νίκη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα

ήθελα να ευχηθώ σε όλες σας πολύ καλή επιτυχία και καλή αρχή σ'αυτή τη μεγάλη σας προσπάθεια. Είμαι κ εγώ στο ίδιο λούκι. Έχω 3 μέρες που έκανα ωοληψία και τώρα περιμένω το οκ να πάω για την εμβρυομεταφορά.

Καταλαβαίνω απόλυτα πώς νιώθετε. Η ψυχολογική πίεση είναι μεγάλη και εγώ αυτή τη στιγμή σε αναμμένα κάρβουνα κάθομαι. Φοβάμαι για την εξέλιξη των εμβρύων, για το αν θα μείνουν μέσα μου κ.τ.λ.

Εγώ κάνω στη Θεσ/νίκη. Όποια κοπέλα θέλει να μάθει κάτι ευχαρίστως να βοηθήσω.

Με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου καλημερα!!!!!!Εγω τον επομενο μηνα μαλλον η το μεθεπομενο θα κανω την δευτερη προσπαθεια με 5 εμβρυακια απο καταψυξη!!!

Ολη η πρωτη προσπαθεια ηταν ευκολη..ακομη και η αναμονη..οι τελ 3 μερες ηταν οι πιο αγχωτικες!!Και το αρνητικο αποτελεσμα που πηρα!!!Βεβαια κατα 90% εγινε απο λαθος του μικροβιολογικου..και αυτο μου δινει θαρρος αρκετο για την επομενη προσπαθεια!!

Ποτε μου δεν φοβηθηκα την εξωσωματικη..μετα το εξωμητριο που ειχα και ενα 8μηνο προσπαθειων επιπλεον ημουν σιγουρη πως η μονη λυση ηταν η εξωσωματικη και απλα ανυπομονουσα!!!

Μην φοβαστε..μωρακια θα κανουμε ολες!!!

Καλη επιτυχια σε ολες κοριτσια μου!!!!!!

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lenitsa κι έγω στη Θεσ/νικη θα κάνω!Εχεις ακουστα το κέντρο Γυναικολογίας και Γονιμότητας του Τσάκου?

Και κατι αλλό θέλω να ρωτήσω!Θα κάνω το πρωτόκολο που ξεκινά απο την δεύτερη μέρα του κύκλου.Ποια μέρα θα πρέπει να δώσει σπέρμα ο άντρας μου, ποτε γίνετε η ωοληψία και πότε η εμβρυομεταφορά?Θα μου τα πει βέβαια και ο γιατρός μου αλλά αν ξέρεις περίπου πες μου.

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχει πολύ θετικά αποτελέσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΣΤΙΣ 24/12 ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ :):):) .ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΕ ΥΓΙΗ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΜΑΣ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΓΩ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΕΣΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΕΙΣΤΑΙ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο άντρας δίνει σπέρμα την ημέρα που γίνεται η ωοληψία. Αν αρχίσεις τη 2η ημέρα του κύκλου, περίπου μετά από 10 ημέρες γίνεται η ωοληψία και μετά από 2-3 ημερες η εμβρυομεταφορά, αφού στο διαστημα το 2-3 ημερών αυτών, σε ενημερώσουν τηλ. πόσα ωάρια γονιμοποιήθηκαν, δηλαδή πόσα έμβρυα έχεις. Εγώ έχω μία αποτυχημένη εξωσωματική πριν 2 μήνες. Μάλλον θα ξαναπροσπαθήσω, αφού εξετάσουμε λίγο τον παράγοντα σπέρμα, διότι σε εμάς το πρόβλημα είναι αυτό. Την έκανα στη Θεσσαλονίκη και πάλι εκεί θα πάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ. ΤΙΣ ΔΥΟ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΕΙΣ ΤΙΣ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ Embryolab ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΚΕΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ.ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙ ΑΥΤΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΟΥΛΑΝΤΕΡ έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ. ΤΙΣ ΔΥΟ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΕΙΣ ΤΙΣ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ Embryolab ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΚΕΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ.ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙ ΑΥΤΟ?

Και εγώ μάλλον τον Φεβρουάριο θα κάνω την 2η μου εξωσωματική.

Την πρώτη την έκανα στο γένεσις αλλά δεν έμεινα πολύ ευχαριστημένη οπότε τώρα λέω και εγώ να δοκιμάσω στην εμβρυολαβ.

Δεν ξέρω και εγώ πολλά για αυτό το κέντρο οποία ξέρει ας μας δώσει πληροφορίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ξεκίνησα ενέσεις στις 2/1 μακρύ πρωτόκολο. Περιμένω αυτές τις μέρες τη περίοδό μου. Τέλος του μήνα ελπίζω αν όλα πάνε καλά να κάνω την ωοληψία. Να είναι η τυχερή για όλες μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΕΔΩ ΚΑΙ 1,5 ΧΡΟΝΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΛΟΓΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΟΥ ΣΠΕΡΜAΤΟΣ :( teri ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ Ο ΤΣΑΚΟΣ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΛΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ ΓΛΥΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ.ΕΓΩ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΚΙΝΗΘΟΥΜΕ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ..ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΠΕΙ.ΤΟΥ ΕΧΩ ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ..ΑΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΙΔΡΥΤΙΚΟ ΜΕΛΟΣ ΣΤΟ EMBRYOLAB ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ τον εμπιστεύομαι πολύ!Μετά απο 2 χρόνια προσπαθειών αν και μου είπε ότι η μόνη λύση μας είναι η εξωσωματική, μου έδωσε πολύ καλές πιθανότητες και αυτό λόγο της ηληκίας μας.Εγω είμαι 28 και οάντρας μου 31!Ελπίζω να πάνε όλα καλά γιατι έχουμε ταλαιπωρηθεί πολύ.Εγω με ενδωμητρίωση και ο άντρας μου μετα απο κυρσοκήλη.Δε φοβάμαι καθόλου την διαδικασία.Αυτό που με αγχώνει είναι μήπως κάνω κάποιο λάθος με τα φάρμακα.Ε!και λίγο το αποτέλεσμα!Γιατί είναι η μόνη μας ελπίδα.Ομως τώρα που μπήκα στη διαδικασία είμαι πραγματικά πιο ήρεμη, θα το νοιώσεις κι εσύ αυτό!Φιλια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evelinaki, κι εγώ στο γενεσισ έκανα πριν 2 μήνες, την πρώτη εξωσωματική μου, η οποία δεν πετυχε. το πρόβλημα μας είναι το σπέρμα. Γενικά έμεινα ευχαριστημένη όμως, άσχετα με το αποτέλεσμα. Εσύ σε ποιον γιατρό έκανες εκει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TERI ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 27 ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ 30.ΜΕ ΕΜΕΝΑ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΟΛΑ ΟΚ. Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ.ΕΣΕΙΣ ΚΑΝΑΤΕ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ ΤΗΝ ΚΙΡΣΟΚΗΛΗ Η ΠΑΤΕ ΚΑΤ¨ΕΥΘΕΙΑΝ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια, ξεκινάω με μακρύ πρωτόκολλο μάλλον 19-01 ενέσεις καταστολής. Δεν με αγχώνει η διαδικασία πήρα μια μικρή γεύση ενέσεων από την σπερματέγχυση, κοντεύω 34 και θα την κάνω Πάτρα...

Καλή μας επιτυχία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lina_ έγραψε:

evelinaki, κι εγώ στο γενεσισ έκανα πριν 2 μήνες, την πρώτη εξωσωματική μου, η οποία δεν πετυχε. το πρόβλημα μας είναι το σπέρμα. Γενικά έμεινα ευχαριστημένη όμως, άσχετα με το αποτέλεσμα. Εσύ σε ποιον γιατρό έκανες εκει?

Λινα εγώ εκανα με τον Κολυμπιανάκη.

Εσύ ποιον γιατρό έχεις?

Τώρα πότε θα ξαναπροσπαθήσεις?

Καλή επιτυχία εύχομαι σε όλες μας.

Που θα πάει θα τα καταφέρουμε.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...