Μετάβαση σε περιεχόμενο

οικολογικες πανες


Recommended Posts

τις ειχα δειξει στον αντρα μου γιατι καποια στιγμην ηθελα να παρω μερικες να τις δοκιμασω αλλα με το που ειδε οτι ειναι υφασματινες ξινισε

συγκαβουν μενουν υπολοιματα απο τα ουρα του μωρου πρεπει να πλενονται σε υψηλη θερμοκρασια δεν του αρεσε ως ιδεα και ετσι δεν τις εχω δυστηχως δοκιμασει

ασε που το ελεγε και στους γνωστους και τους ξινιζε και σε αυτους

δεν ειχαν και τις καλυτερες γνωμες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον..ελεος με τις οικολογικες...εγω τις εχω παρει οταν ηταν το παιδι 40 ημερων..τισ δοκιμασα και ηταν σα το φασουλετο..ουτε το φορμακι δεν εκλεινε..τωρα τις ξανα δοκιμασα..ειναι φασουλετος σε πιο αδυνατο..θελω πολυ να τις χρησιμοποιησω..αλλα της ειναι τεραστιες..θα πεεριμενω να παει 3 μηνων και παει λεγοντας..ελπιζω να τις βολευτω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω δεν πειράζει αν είναι σαν φασουλέτος...θα πάρεις εξωτερικά βρακακια από μαλλι που εφαρμόζουν πολύ καλά κι έτσι δε θα λερώνονται τα ρουχαλάκια. Πρέπει το εξωτερικό βρακάκι να εφαρμόζει πολυ καλά και να μην εξέχει καθόλου πάνα από εκείνο. Εγώ τις χρησιμοποίησα πρώτη φορά όταν ο γιος μου ηταν 5-6 μηνών και είχαμε μικροδιαρροες..αλλά τις είχα έτσι κι αλλιώς και στις απλές τις πάνες οπότε δεν είχε καμια διαφορα. Σημερα που είναι 20 μηνών δεν έχουμε καθόλου διαρροες κάτι που συμβαίνει σχεδόν απο τον 10ο μήνα. Μην απογοητεύεσαι!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕλένηΧ έγραψε:

τις ειχα δειξει στον αντρα μου γιατι καποια στιγμην ηθελα να παρω μερικες να τις δοκιμασω αλλα με το που ειδε οτι ειναι υφασματινες ξινισε

συγκαβουν μενουν υπολοιματα απο τα ουρα του μωρου πρεπει να πλενονται σε υψηλη θερμοκρασια δεν του αρεσε ως ιδεα και ετσι δεν τις εχω δυστηχως δοκιμασει

ασε που το ελεγε και στους γνωστους και τους ξινιζε και σε αυτους

δεν ειχαν και τις καλυτερες γνωμες

Δεν μπορείς να φανταστείς τι πόλεμο έχω δεχτεί από συγγενείς μου γι αυτές τις πάνες..σε πληροφορώ ότι δεν τις αλλάζω με τίποτα πλέον!!Δε συμπαθώ καθόλου τις συμβατικές γιατί βρωμάνε από τα πολλά τζελ που βάζουνε. Εχω βολευτεί τόσο πολύ που προετοιμάζομαι και για το 2ο. Δεν αληθευουν όλες αυτές οι φήμες...πάρε ένα δοκιμαστικό με 2-3 πάνες και θα σου λυθεί η απορία!!! ;) Και το πλύσιμο γίνεται στους 60 ...πόσο μεγάλη θερμοκρασία πια;;;; :side:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

ΕλένηΧ έγραψε:

Δεν μπορείς να φανταστείς τι πόλεμο έχω δεχτεί από συγγενείς μου γι αυτές τις πάνες..σε πληροφορώ ότι δεν τις αλλάζω με τίποτα πλέον!!Δε συμπαθώ καθόλου τις συμβατικές γιατί βρωμάνε από τα πολλά τζελ που βάζουνε. Εχω βολευτεί τόσο πολύ που προετοιμάζομαι και για το 2ο. Δεν αληθευουν όλες αυτές οι φήμες...πάρε ένα δοκιμαστικό με 2-3 πάνες και θα σου λυθεί η απορία!!! ;) Και το πλύσιμο γίνεται στους 60 ...πόσο μεγάλη θερμοκρασία πια;;;; :side:[/quote:6heh7gcq]

Χαχαχα, εγώ είπα στη μαμά μου προχθές ότι σκέφτομαι να παραγγείλω και μόνο που δεν λιποθύμησε... Νομίζω πως είναι ικανή να κάνει μέχρι και απεργία πείνας για να μην πάρω, χαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα...η μάνα μου είναι η χειρότερη εχθρός μου σε αυτό το θέμα!! <<Θα σου άρεσε να βάλεις μια πετσέτα στο εσώρουχό σου όταν έχεις περίδο;;; >> μου λέει;; Μα είναι δυνατόν;;; Γενιές και γενιές παιδιών μεγάλωσαν με αυτές τις πάνες και ήταν και χωρίς σχήμα.Ενα μεγάλο τριγωνικό πανί ήταν...ενώ τουλάχιστον αυτές έχουν το λαστιχάκι τους, το σχήμα συμβατικής πάνας, ενισχύσεις κτλ κτλ...έχουμε τα πλυντήρια..εντάξει προσωπικά το θεωρώ μεγάλη σπατάλη χρημάτων και φυσικών πόρων να χρησιμοποιώ συμβατικές και πιστεύω πως πρέπει να αφηνουμε στην άκρη την καλοπέρασή μας και να ακολουθούμε δρόμους πιο προχωρημένους(κι ας δείχνουν οπισθοδρομικοί..δεν είναι!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τιρογαριδακι...εχω παρει 2-3 πανες για δοκιμη και 1 εξωτερικο βρακακι..οταν βαζω την πανα,ειναι ηδη τεραστια και χωραει το δαχτυλο μου απο πλαγια και απο παντου..ειναι ψευτικη επανω της..δεν τολμαω να βαλς και το βρακακι..ελπιζω οταν μεγαλωσει λιγο και της ξανα δοκιμασω να ειναι καλυτερα..παντως θελω πολυ να τα χρησιμοποιησω..εσυ εχεις αυτες που ειναι ενα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι έχω αυτές που έχουν ξεχωριστό βρακάκι.΄Πάντως με αυτά τα βρακάκια...http://www.ecobaby.gr/product_info.php?products_id=110 δε νομίζω να έχεις πρόβλημα!!Καλύπτουν μέχρι και το πόδι και είναι ιδανικά ακόμη και για το καλοκαιρι αλλά και για όλη τη νύχ΄τα ώστε άποφευγονται οι ΄διαρροες αλλά και τα συγκάματα. Αν πάρεις αυτό το βρακάκι, πάρε και λανολίνη που θα βρεις στο ίδιο σάιτ. Πληροφορίες θα μάθεις από κει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορείς να αγράσεις ένα πράσινο απλό σαπούνι από το σουπερ μάρκετ και να πλένεις αυτό το βρακάκι. Αλλά λανολίνη θα χρειαστείς σίγουρα. Πάρε ένα για δοκιμή σε συνδυασμό με την πάνα που έχεις και δες...πιστεύω πως θα σου λυθουν τα προβλήματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεί αλλά εμένα μου φαίνονται λίγο ακριβές γι αυτό δεν τις προτιμησα..από πόσο μηνών τι΄ς έβαζες στο μωράκι σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω τις μπαμτζινιους πηρα κ ξετρελαθηκα,τις χρησιμοποιω ομως παραλληλα με μιας χρησης ,αν κ το ανεφερα στο σταθμο κ δεν φανηκανε αρνητικοι....ειναι ακριβες οντως ααμα σκεφτεις οτι στην Αμερικη εχουν μιση τιμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μισή τιμή;;;; Αμαν...ότι πουλάμε εμείς είναι πάντα στη διπλάσια τιμή..έλεος!! Καμιά φορά το ebay μπορεί να αποδειχτεί η ιδανικότερη λύση!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα τις βρεις εδώ...http://www.doubibou.com/shop/index.php/ ... ll-in-ones αλλά εγώ στο 2ο μωράκι θα προτιμουσα αυτές...http://www.ecobaby.gr/product_info.php?products_id=581

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.

ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟ SITE E? KΡΙΜΑ...

ΟΣΟ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΛΕΣ ΤΥΡΟΓΑΡΥΔΑΚΙ ΣΤΟ ΕCOBABY,ΩΡΑΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ONE SIZE.

ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ ΕΧΩ ΚΟΙΤΑΞΕΙ Κ ΣΤΟ GABI.GR K STO ECOBABY K ΣΤΟ ECOFAMILY K ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα νομίζω τις στέλνουν Ελλάδα...εγώ έχω πάρει ένα μέεθος από το ecofamily αυτές..http://www.ecofamily.gr/index.php?targe ... t_id=29854 αλλά όπως και να το κάνεις δεν μπορουν να προσαρμοστουν άριστα στο σώμα του μωρου..ενός μεγέθους είναι κι αυτές και τις έχω στο νου μου ως επιπλέον για το 2ο νινι...http://www.ecobaby.gr/product_info.php?products_id=11

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

Μπορεί αλλά εμένα μου φαίνονται λίγο ακριβές γι αυτό δεν τις προτιμησα..από πόσο μηνών τι΄ς έβαζες στο μωράκι σου;

απο μολις γεννηθηκε...κοιτα ειναι λιγο ακριβες αλλα αν υπολογισεις οτι θα της βαλει και το δευτερο παιδι γλιτωνω τουλαχιστον 4 χιλιαρικα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

Όχι έχω αυτές που έχουν ξεχωριστό βρακάκι.΄Πάντως με αυτά τα βρακάκια...http://www.ecobaby.gr/product_info.php?products_id=110 δε νομίζω να έχεις πρόβλημα!!Καλύπτουν μέχρι και το πόδι και είναι ιδανικά ακόμη και για το καλοκαιρι αλλά και για όλη τη νύχ΄τα ώστε άποφευγονται οι ΄διαρροες αλλά και τα συγκάματα. Αν πάρεις αυτό το βρακάκι, πάρε και λανολίνη που θα βρεις στο ίδιο σάιτ. Πληροφορίες θα μάθεις από κει.

ποτε ξεκινησες να τις χρησιμοποιεις τις πανες αυτες;ποσο χρονων ητνα το παιδι σου;;λανολινη γιατι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

agorazeis kanonika aπο το σαιτ οποια θελεις για δοκιμη..τισ πληρωνεις κανονικα..και αν σε βολευουν,παραγγελνεις πακετο με πολλες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω τις χρησιμοποιούμε από 6 μηνών περίπου . Η λανολίνη χρειάζεται για να διατηρεί το μάλλινο βρακάκι αδιάβροχο.Τα επιθέματα κάνουν πιο απορροφητική την πάνα..νομίζω και θεωρώ ότι είναι απαραίτητες..εμένα έχουν όλες οι πάνες μου τέτοια επιθέματα κα χωρίς αυτά πρέπει να αλλάζω το μικρό πιο συχνά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σήμερα κλείνουμε την 6η εβδομάδα 🥰🥰🧿🧿.. Όχι όχι ξυπνούσε ανά 3ωρο για φαγητό...οι κολικοί μας συνήθως κρατάνε από τις 7 μέχρι τις 11 το βράδυ!!
    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...