Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΕΤΡΩΜΑ ΚΟΙΛΙΑΣ-ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ 6ου ΜΗΝΑ


Recommended Posts

Ναι,κατάλαβα ποια είσαι,μάλλον!Ήμαρτον!Αν καθόσασταν δίπλα στην τηλεόραση,έφαγα και μια φρίκη...Νόμιζα ότι ο άντρας σου είναι φίλος του άντρα μου,κάποιος που έχουμε να δούμε πολλά χρόνια!

Ναι,ήταν η μέρα σήμερα...Ήρθα πρώτη φορά μόνη μου,και έπαθα και υπογλυκαιμία.Με χτύπησε σε υπνηλία μάλιστα,και με το ζόρι κρατήθηκα όρθια. :laugh:

Άκου να δεις τί γίνεται...Μικρός ο κόσμος!Απίστευτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγες κι εσύ στο Αλεξάνδρα την Τετάρτη το βράδυ;

Πες μου ότι ήσουν μία από τις δύο που έκραζε μαζί με μένα ο Άλεξ γιατί είχαμε ραντεβού 2 μέρες μετά και τρέχαμε σαν χαζές!

:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Δεν θα το πιστέψεις αλλά ΝΑΙΙΙΙ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ!!! Πήγα 1 ώρα πριν από σένα στις 9.30!!

Και να φανταστείς γιόρταζε και ο άντρας μου και άφησα τη γιορτή και έτρεχα στα νοσοκομεία!!

:laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

E αυτό θα πει σύμπτωση...!χαχαχα...Έλεος!Είχα κι εγώ συσπάσεις,και φοβήθηκε επειδή έχω διαβήτη μην του πάω για γέννα,αλλά δεν ήταν τίποτα εντέλει!

Καλημέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι ακριβώς νιώθετε και καταλαβαίνεται ότι είναι συσπάσεις? Ειμαι 18,5 εβδομαδων και εδώ και 3 εβδομάδες ένιωθα πονάκια χαμηλά και ένα βάρος στον τράχηλο. ειδικά αν κουραζόμουν. Πήρα μαγνήσιο, 1 φλακόν μέρα παρά μέρα 9έτσι μου πε ο γιατρός) Με βοήθησε πολύ και μια βδομάδα μετά ρέμησα. Εκανα όμως κάτι δουλειές στο σπίτι και άρχισαν τα πονάκια πάλι. Κυρίως αυτό το βάρος. Είναι τόσο έντονο που δεν μπορώ να περπατήσω, να κάτσω, να σηκωθώ, να γυρίσω στο κρεβάτι χωρίς να πονέσω σον τράχηλο. :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα siderenia

οι συσπάσεις είναι το πέτρωμα της κοιλιάς και κρατάει για μερικά δευτερόλεπτα. εγώ είχα συσπάσεις από πολύ νωρίς στην εγκυμοσύνη μου και καθ'όλη τη διάρκεια της επαιρνα 3 utrogestan για να ηρεμεί η μήτρα και προς το τέλος της εγκυμοσύνης μισό ytopar. καλό θα ήταν να μην κουράζεσαι και μίλα με τον γιατρό σου, αυτός θα σου πει αν αυτό που αισθάνεσαι είναι συσπάσεις, αν και δεν νομίζω να είναι. ευχομαι το καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα siderenia

οι συσπάσεις είναι το πέτρωμα της κοιλιάς και κρατάει για μερικά δευτερόλεπτα. εγώ είχα συσπάσεις από πολύ νωρίς στην εγκυμοσύνη μου και καθ'όλη τη διάρκεια της επαιρνα 3 utrogestan για να ηρεμεί η μήτρα και προς το τέλος της εγκυμοσύνης μισό ytopar. καλό θα ήταν να μην κουράζεσαι και μίλα με τον γιατρό σου, αυτός θα σου πει αν αυτό που αισθάνεσαι είναι συσπάσεις, αν και δεν νομίζω να είναι. ευχομαι το καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα siderenia

οι συσπάσεις είναι το πέτρωμα της κοιλιάς και κρατάει για μερικά δευτερόλεπτα. εγώ είχα συσπάσεις από πολύ νωρίς στην εγκυμοσύνη μου και καθ'όλη τη διάρκεια της επαιρνα 3 utrogestan για να ηρεμεί η μήτρα και προς το τέλος της εγκυμοσύνης μισό ytopar. καλό θα ήταν να μην κουράζεσαι και μίλα με τον γιατρό σου, αυτός θα σου πει αν αυτό που αισθάνεσαι είναι συσπάσεις, αν και δεν νομίζω να είναι. ευχομαι το καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα siderenia

οι συσπάσεις είναι το πέτρωμα της κοιλιάς και κρατάει για μερικά δευτερόλεπτα. εγώ είχα συσπάσεις από πολύ νωρίς στην εγκυμοσύνη μου και καθ'όλη τη διάρκεια της επαιρνα 3 utrogestan για να ηρεμεί η μήτρα και προς το τέλος της εγκυμοσύνης μισό ytopar. καλό θα ήταν να μην κουράζεσαι και μίλα με τον γιατρό σου, αυτός θα σου πει αν αυτό που αισθάνεσαι είναι συσπάσεις, αν και δεν νομίζω να είναι. ευχομαι το καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θελει ξαπλα,η κατασταση

κ γω ειχα συσπασεις πριν καν μπω στον 6ο μηνα!

αλλα κουραζομουν με δουλειες κ ψωνια

ητανε τοσο κρισιμη η κατασταση μου που οι συσπασεις ερχοτανε ανα 2,3λεπτα!

:woohoo:

κ εβγαζε κ ενα καρουμπαλο η κοιλια μου,που νομιζαμε πως ειναι το κεφαλι του μωρο!ο γιατρος τα παιξε οταν με ειδε μετα απο 10 μερες!

ημουν τυχερη,λεει!

απο τοτε επαιρνα prepar κ δοξα κ τιμη σε αυτον που τα ανακαλυψε,γεννησα εναν κοριτσαρο 3700!!!

απλα να σου πω οτι τις πρωτες μερες δεν μπορουσα να κουνηθω απο τις συσπασεις κ επινα μεχρι κ το νερο με καλαμακι!

να προσεχεις κ να ξεκουρασζεσαι κ μη φοβασαι τιποτα!

Με το καλο σου ευχομαι! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariagl ευχαριστώ για την απάντηση. Ουτροζεσταν έπερνα μέχρι 12 εβδομάδων λόγο μιας αιμορραγίας που είχα την 6η εβδομάδα, πάλι από κούραση και άγχος. Σήμερα είμαι πολύ καλύτερα από πονάκια. Μάλλον φταίνε οι δουλειές γιατί μόνο όταν κουράζομαι με πιάνουν και η αλήθεια είναι στις γιορτές το παράκανα. Ο γιατρός μου έδωσε μαγνήσιο οταν του το είπα και με βοήθησε πολύ! Σε συνδιασμό με την ξεκούραση οι πόνοι σταμάτησαν. Καλή συνέχεια να έχουμε όλες μας και γερά να είναι τα μωρά μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...