Μετάβαση σε περιεχόμενο

λετε να;


Recommended Posts

γειας σας κοριτσια μου!Καλη Χρονια να χουμε!τα νεα μου ειναι πως μετα την αποβολη που ειχα στις 23 οκτωμβριου,περιοδος μου ρθς στις 30 νοεμβριου,απο την 9η μερα με παρακολουθουσε η γιατρος μου,για να βρουμε ωορηξια ,και τελικα ειχα την 17η μερα,σημερα ειναι 6 ιανουαριου,και περιοδος δεν μου ηρθα;λετε ρε κοριτσια;Χρονια Πολλα και σε οσες και οσους γιορταζουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 77
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Λοιπόν αν κατάλαβα καλά έχεις καθυστέρηση ε? Πως και δεν έκανες τεστ εγκυμοσύνης να δεις? Αντε γρήγορα για τεστ!!! Σου εύχομαι να έχεις ενα ΘΕΤΙΚΟΤΑΚΟ αποτέλεσμα.

Περιμένουμε τα εύχαριστα νεα σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eyxomai να ειναι θετικο,να εχεις ενα σπορακι μεσα σου ομως η συμβουλη περιμενε μεχρι τη δευτερα και μετα κανε μια β-χοριακη οχι τεστ στα ουρα γιατι αν ειναι πολυ μικρο δεν δειχνει ενω στο αιμα ειναι σιγουρο......ακου με ειμαι παρασκευαστρια και γνωριζω τη δουλεια μου.....κανε λιγη υπομονη και ευχομαι να ειναι γεματη η κοιλιτσα σου......κοριτσια αντε και σε εμας οσες δεν εχουμε ας το 2010 να μας μπει καλα και να μας φερει μια εγκυμοσυνη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ksenioulaki έγραψε:

κοριτσια αντε και σε εμας οσες δεν εχουμε ας το 2010 να μας μπει καλα και να μας φερει μια εγκυμοσυνη....

Απο το στόμα σου και στου καλού Θεούλη το αυτι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν υπολογισουμε πως εχεις κυκλο 30 ημερών,εχεις καθυστερηση τωρα 6-7 μέρες. ;) Θερμόμετρο έβαλες?

σου εύχομαι μεσα απο την καρδια μου να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα νέα.

Τι σκεφτεσαι να κανεις,χοριακη ή τεστ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο κυκλος μου ειναι 32-34 μερες,λεω να περιμενω μεχρι δευτερα για τεστ,ειμαι ηρεμη αυτη την φορα,θα σας πω απο δευτερα!το θεμα μου ειναι να εξελιχθει καλα,δεν ειμαι απαισιοδοξη,απλα συγκρατημενη..αντε να γινουμε μανουλες οσες προσπαθουμε καιρο και ειχαμε ατυχιες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia xronia polla k kali xronia...euxomai to 2010 na ferei stn kathe mia apo sas oti pothei perissotero...Vasika eimai kainourgia edw k tha ithela tn voitheia sas...loipooooon...exw ta sumptwmata ts periodou(dld prismeno stithos,ponos katw xamila)alla gia prwti fora exw k nautia k pono xamila stn mesi...afiste pou simera eidika to prwi me pethane to stomaxi mou..zalizomoun kiolas...den mporousa na sikwthw apo to krevati..kata to mesimeri mou perase k twra pali exei arxisei na me enoxlei...an eimai egkuos tha exoun perasei 11 meres apo tn sullipsi..lete na eimai????? :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακι!Καλη χρονια κ σε εσενα.Λοιπον για αυτο που ρωτας...δεν υπαρχει απαντηση.Εγω θα ευχηθω να εισαι εγκυος κ ολα αυτα που νοιωθεις να στα προκαλει το σπορακι σου που μεγαλωνει.Δυστηχως απο τα συμπτωματα σχεδον ποτε δεν βγαζουμε ακρη...Χαλαρωσε κ κανε υπομονη (δυσκολο το ξερω) κ αν εχεις καθυστερηση,που το ευχομαι,κανε ενα τεστακι.Δεν υπαρχει αλλος τροπος.Πολλα φιλια κ καλη επιτυχια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Euxaristwwww zoumpi...na sai kala...makari na mn mou erthei aurio...na se rwtisw ligo k kati allo??kapoioi mou lene oti na perimenw na exw 10 meres kathusterisi k meta na kanw to test k alloi mou lene oti deixnei apo 5 meres kathusterisis..epeidi den exei tuxei na ksanakanw test(einai i prwti fora pou niwthw kapws perierga)Mipws mporeis na mou peis esu an ksereis pote prepei na ginei to test gia na deiksei???euxaristw prokatavolika k an den exeis paidaki sou euxomai olopsuxa na apoktiseis grigora ena...!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katekargi ,για τεστ του εμποριου καλο ειναι να περιμενεις μια εβδομαδα για σιγουρια,αν ομως πας για β χοριακη εξεταση και απο την πρωτη μερα φαινεται η εγκυμοσυνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Apo tn prwti mera????eimai foititria nosileutikis k an ola pane kala meta apo autin tn eksetastiki tha to parw to ptuxiouli mou...auto prwti fora to akouw...les na paw vre vaster mou na kanw b xoriaki???entwmetaksu twra 2 meres niwthw oti i thermokrasia mou einai pio psili alla vazw thermometrok einai 36.8 dld sta fusiologika ts...exei auto simasia??thelw na pw einai simadi oti mporei na eimai egkuoula??i praksi egine tn mera pou eixa woriksia..sou euxomai k sena k mena ena ninaki k grigoraaaa..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

β χοριακη ανεβαινει απο την στιγμη που εγινε η συλληψη,οποτε εννοειται,και μια μερα να χεις καθυστερηση θα ειναι ανεβασμενη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katekargi έγραψε:

Euxaristwwww zoumpi...na sai kala...makari na mn mou erthei aurio...na se rwtisw ligo k kati allo??kapoioi mou lene oti na perimenw na exw 10 meres kathusterisi k meta na kanw to test k alloi mou lene oti deixnei apo 5 meres kathusterisis..epeidi den exei tuxei na ksanakanw test(einai i prwti fora pou niwthw kapws perierga)Mipws mporeis na mou peis esu an ksereis pote prepei na ginei to test gia na deiksei???euxaristw prokatavolika k an den exeis paidaki sou euxomai olopsuxa na apoktiseis grigora ena...!!!!

Sorry που δεν απαντησα αμεσως(μαγειρευω κι'ολας).Λοιπον επειδη τον τελευταιο καιρο που προσπαθω για το 2ο(εδω κ 15 μηνες),εμαθα καλα πολλα πραγματα κ εφαγα κ πικρες επειδη παντα βιαζομουν κ εκανα τεστ,θα σε συμβουλευσω να περιμενεις.Ακομα κ για χοριακη περιμενε να εχεις 5 μερες καθυστερηση κ πανω.Και ολα αυτα για να μην απογοητευτεις.Πολλα λεγονται αλλα πιστευω τον γιατρο μου που μου λεει να μην εμπιστευομαι τα τεστ φαρμακειου κ για χοριακη να περιμενω πρωτα μια καλη καθυστερηση κ μετα.Η ορμονη της εγκυμοσυνης δεν αχνινευεται σε ολες τις γυναικες στον ιδιο χρονο η η συλληψη εχει γινει αργοτερα απο τοτε που υπολογιζεις..για αυτο εσυ παρε το σιγουρο δρομο κ καλη επιυτχια!Αληθεια εχεις καθυστερηση;ο κυκλος σου ποσες μερες ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

A na xairesai to paidaki sou tote zoumpi mou k me to kalo k sto deutero....loipon exw kuklo 28 hmerwn k kanonika perimenw simera...alla akomi den mou irthe.. :) Exeis dikio oti mporei na mn egine k i sullipsi tn mera pou upologizeis...emeis eimastan diakopoules k einai k duskolo na pw me akriveia pote egine...pantws otan eixa woriksia kaname agkalitses..tha perimenw ligaki opws les gia na mn apogoiteutw...

Oso gia sena vaster sou euxomai ta kalutera....ante tha perimenw nea sou..elpizw i xoriaki sou na einai sta ypsiiiiii!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω με την ζουμπι,η ωορρηξια δεν ειναι σιγουρη ποια μερα ακριβως γινεται και διαφερει απο οργανισμο σε οργανισμο και απο κυκλο σε κυκλο.....εγω πριν 2,5 χρονια που ειχα μεινει εγκυος εμεινα πανω στην καθυστερηση,τοτε εγινε η συλληψη δηλαδη εκει που περιμενα να μου ερθει περιοδος εγω εμεινα εγκυος βεβαια οταμ ημουν 2 μηνων απεβαλλα αλλα δεν πειραζει εχει και ο θεος για μας....και που λες ειχα κανει τεστ στα ουρα βγαινει αρνητικο κανω β-χοριακη παλι αρνητικο παιρνω τηλεφωνο τη γιατρο μου και μου λεει αν δεν σου ερθει μεχρι τελος μηνα παρε πριμολουτ να σου ερθει,ερχεται τελος μηνα και λεω δεν κανω αλλη μια χοριακη ετσι απλα πριν παρω τα χαπια και το ειχα σιγουρο το αποτελεσμα αρνητικο ελα που ομως βγηκε θετικο,τελος παντων παντων θελω να πω οτι οταν εισαι στις πρωτες μερες η πρωτες 2 εβδομαδες δεν φαινεται,καλο ειναι κοριτσια vaster kai katekargi να περιμενετε μεχρι δευτερα και μετα β-χοριακη και σας ευχομαι ολοψυχα να ειναι θετικα τα αποτελεσματα και να ερθει συντομα και η δικη μας ωρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Se euxaristw polu ksenioulaki...na sai kala...tha perimenw ennoeite...apla thelw na kserw to suntomwtero gia na prosexw k sto nosokomeio...kanw tn praktiki mou k se 2 mines teleiwnw...elpizw telika na exw ena sporaki stn koilitsa mou..;):) Euxomai k se sena olopsuxa o kainourgios xronos na sou ferei ena glukouli mwraki...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω πολυ katekargi μακαρι γιατι το θελω παρα πολυ εδω και 3,5 χρονια που προσπαθουμε με μια αποτυχημενη εγκυμοσυνη πριν 2 χρονια......και εννοειται πως αν εισαι θελει προσοχη ειδικα που εισαι νοσηλευτρια απα πα αν εισαι εγκυος να σταματησεις αμεσως,εγω ειμαι παρασκευαστρια δουλευω στα εργαστηρια και οταν ανεβουμε πανω στις κλινικες για αιμοληψιες απο τους ασθενεις δεν μπορω,δεν αντεχω την μυρωδια και ολα τα σχετικα που εσεις οι νοσηλευτες το ζειτε περισσοτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Auto einai ena megalo thema...asta na pane ta nosokomeia stn Ellada einai sta xalia tous...egw eimai stn monada entatikis therapeias k kourazomai perissotero giati ekei nai men antistoixei enas nosileutis se 2 astheneis alla exoume eksoloklirou tn frontida tous k den sou kruvw oti den einai k oti kalutero..eidika an eimai egkuoula...to na sikwnw vari k na eimai oli tn wr orthia den nomizw na mou kanei kalo..alla ti na kanoume???etsi einai oi douleies...les na eimai vre ksenia mou???ax to theloume tooosoo polu...parolo pou den to eixame programmatisei...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συνηθως εκει που δεν το περιμενουμε μας ερχεται και καποιοι πιανουν και με την πρωτη μακαρι να εισαι και εσυ απο αυτους τους καποιους και σταματα να αγχωνεσαι αν εισαι δεν κανει καθολου καλο στο μωρο.εχεις σταθερη περιοδο καθε μηνα ποτε περιμενες να σου ερθει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...