Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΩΣ- ΠΟΤΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΤΕ ΤΟ ΚΟΥΝΗΜΑ ΓΙΑ ΥΠΝΟ??


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!! ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ Κ ΑΓΑΠΗ!!!!!

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΚΟΨΩ ΤΟ ΚΟΥΝΗΜΑ???? ΟΕΟ!!!???

ΚΟΝΤΕΥΕΙ ΧΡΟΝΩΝ Κ ΑΚΟΜΑ ΘΕΛΕΙ ΚΟΥΝΗΜΑ Κ ΟΧΙ ΠΕΡΑ ΔΩΘΕ ΑΛΛΑ ΝΑ ΨΙΛΟΧΟΠΟΠΗΔΑΩ ΣΤΟ ΚΕΒΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ ΜΕ ΠΑΙΘΑΙΝΕΙ Κ ΕΧΟΥΝ ΑΡΧΙΣΕΙ Κ ΣΠΑΝΕ ΑΓΓΕΙΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ :(:(:(

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΤΕ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙ ΔΕΣ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΝΕΟΙ ΓΟΝΕΙΣ>ΦΡΟΝΤΙΔΑ Κ ΠΕΡΙΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ>ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΚΟΙΜΙΖΕΤΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΣΑΣ..

ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΙΕΙ ΟΛΕΣ Κ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΑΜΕ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΦΑΤΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς για να κοιμηθεί την παίρνουμε αγκαλιά και κάνουμε βόλτες σε όλο το σπίτι.Αλλιώς τσιρίζει.

Καλό κουράγιο,ούτε εγώ ξέρω πώς να το σταματήσω και τώρα που θα έρθει και το δεύτερο παιδάκι μας θα είναι πιο δύσκολο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου καλημέρα...

Το μυστικό νομίζω είναι απλά να μη το ξεκινήσεις καθόλου!Εμείς μαθαίνουμε στα μωρά οτι πρέπει να κουνιούνται για να κοιμηθούν...

Εμένα η μπουμπού μου είναι 6 μηνών κ κοιμάται μοναχούλα εξ αρχής!Στην αρχή παιδεύτηκα πολύ γιατι όσοι γονείς έχουν κουνήσει τα μωρά για να κοιμηθούν μου έλεγαν να μη τη πάρω ποτέ στα χέρια!

Έτσι,δοκίμασα να την κουνάω στο ρηλάξ,έπειτα στο καροτσι...Μέχρι που βρήκα το τέλειο κόλπο!Της έριχνα μια πάνα στο κεφαλάκι,κ σε συνδυασμό με την πιπίλα την άφηνα κ την έπαιρνε ο ύπνος..Τώρα πια δε χρειάζεται ούτε πάνα στο κεφάλι,απλά την αφήνω ξάπλα,με την πιπιλίτσα της κ μια κουβερτούλα κ πιάνει το νόημα κ κοιμάται!

Δε ξέρω αν σε βοήθησα καθόλου,το ελπίζω όμως...Δοκίμασε κάτι απ αυτά,ίσως σε ζορίσει στην αρχή αλλα σίγουρα θα τα καταφέρεις..Φιλάκια πολλάάάά!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΠΩΣ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΕΙΧΕ ΚΟΨΕΙ ΜΟΝΟΣ ΕΝΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΚΟΙΜΟΤΑΝΕ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΧΑΡΗΚΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΝΑ,ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΜΑΘΗΜΑ ΧΟΡΟΥ ΓΥΡΙΣΑ!!!! :laugh: :laugh: :laugh: ΜΟΤ ΕΦΥΓΕ Η ΜΕΣΗ ΠΑΛΙ...

ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΓΙΑ ΚΟΥΝΗΜΑ?????

"ΤΣΙΚΙΤΣΙΚΙΤΣΕΛΑ, ΤΣΙΚΙΤΣΙΚΙΤΣΕΛΑΑΑΑΑ ΣΥ ΣΑΙ ΝΕΟΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΚΟΠΕΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ"

ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ?????

ΕΥΤΥΧΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΚΡΑΤΑΕΙ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ...ΟΥΦΦΦΦΦΦΦΦ

(ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΓΡΑΦΩ ΚΕΦΑΛΑΙΑ...ΝΑΙ ΝΑΙ ΦΩΝΑΖΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ) :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και η δικιά μου στην αρχή ήθελε κούνημα με τραγουδάκι, εγώ τραγουδούσα το "πέρα στους πέρα κάμπους"!!! μόνο με αυτό σταματούσε!!!

τώρα πώς σταμάτησα το κούνημα: απλά κάθησα σε μια πολυθρόνα-καρέκλα που έχουμε στο δωμάτιό της με εκείνη αγκαλιά (εννοώ το κεφαλάκι της στον ώμο μου) έκλαψε για λίγο αλλά δεν σηκώθηκα και αυτό ήταν ..... βάζει το κεφαλάκι της στον ώμο μου και μου αρέσει πολύ!!!! την πιάνει ο ύπνος και την βάζω στην κούνια της και τέλος.....καμμιά φορά αν δεν μπορεί να κοιμηθεί δεν βολεύεται και στον ώμο μου την βάζω στην κούνια της και κοιμάται χωρίς διαμαρτυρία γιατί προφανώς αντιλαμβάνεται ότι είναι πιο άνετα στην κούνια της!!! :laugh:

πρέπει να βρεις κάποιον τρόπο που βολεύει το παιδάκι σου γιατί κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό....!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VENI έγραψε:

"ΤΣΙΚΙΤΣΙΚΙΤΣΕΛΑ, ΤΣΙΚΙΤΣΙΚΙΤΣΕΛΑΑΑΑΑ ΣΥ ΣΑΙ ΝΕΟΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΚΟΠΕΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ"

ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ?????

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: ωραίο τραγουδάκι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ομοιοπαθούσα στο περίπου...

Η Αλεξανδρή μας αρχικά κοιμόταν μόνη της στην κούνια της με νανουρίσματα...

Τελευταία, 4 μήνες περίπου, θέλει κούνημα χαλαρά στο ριλάξ με δόνηση μόνο!

Δεν με ενοχλεί καθόλου, χαζεύει τα αστεράκια της, ακούει τη μουσική και σε λίγο χρόνο έχει κοιμηθεί, πιάνοντας τα χέρια μου! :)

Προχθές που την άφησα στην κούνια της νυσταγμένη, σηκώθηκε και προσπαθούσε να πιάσει τα αστεράκια της!!! :woohoo:

Άντε να δούμε μελλοντικά... :dry:

Όπως λέτε το ρεπερτόριο συγκεκριμένο... :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...