Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΡΟΥΤΑ


Recommended Posts

Καλησπέρα κ χρόνια πολλα! καλή Χρονιά σε όλες!

Μόλις πριν από λίγο φάγαμε φρουτάκια!

Του έφτιαξα 1 αχλάδι, μισό μήλο, και 1/4 μπανάνας

και έφαγε τον μισό από τον πολτό που έγινε!

Τι λέτε? για αρχή είναι καλά? :dry:

Δέν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκε με τη γεύση! :(

περιμένω απαντήσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΦΡΟΥΤΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΛΕΙς ΕΝΑ ΕΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΛΕΝΞΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΜΟΙΑ ΑΛΕΡΓΙΑ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕλένηΧ έγραψε:

ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΦΡΟΥΤΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΛΕΙς ΕΝΑ ΕΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΛΕΝΞΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΜΟΙΑ ΑΛΕΡΓΙΑ????

Τα εσπεριδοειδή προκαλούν αλλεργίες.

Θα δω μέχρι αύριο και αν παρατηρήσω κάτι

θα αρχίσω ένα-ένα. Στην κόρη μου τα είχα δώσει

όλα μαζί κ δεν παρουσίασε κάτι.

Ευχαριστώ πολυ! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tο μισο???????Καλα πλακα μου κανεις!!!Κ αναρωτιεσαι αν ειναι καλα????????

Εμεις εχουμε ξεκινησει εδω κ 1 βδομαδα κ εχουμε κολλησει στις 3 κουταλιτσες με το ΖΟΡΙ!!!!Δε της αρεσει καθολου,ξινιζει τη μουριτσα της :( !!

Σας συγχαιρω!!!!!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια χαρα ειναι!

αυτα τα 3 συστηνουν οι παιδιατροι να μπαινουν μαζι ως πιο ακινδυνα...αν δεις πψς κατι τον πειραζει τοτε βγαζεις ενα ενα και βλεπεις :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

little-angel έγραψε:

Tο μισο???????Καλα πλακα μου κανεις!!!Κ αναρωτιεσαι αν ειναι καλα????????

Εμεις εχουμε ξεκινησει εδω κ 1 βδομαδα κ εχουμε κολλησει στις 3 κουταλιτσες με το ΖΟΡΙ!!!!Δε της αρεσει καθολου,ξινιζει τη μουριτσα της :( !!

Σας συγχαιρω!!!!!! :):)

Καλή μου και μένα τα ξίνιζε και κλαψούριζε,

αλλά με τη βοήθεια του άνδρα μου που έκανε

τον καραγκιόζη τα κατάφερε να το φάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bell έγραψε:

little-angel έγραψε:

Καλή μου και μένα τα ξίνιζε και κλαψούριζε,

αλλά με τη βοήθεια του άνδρα μου που έκανε

τον καραγκιόζη τα κατάφερε να το φάει.[/quote:1i993htl]

α καλα!!! εμενα προχθες για να φαει εκανε ο αντρας μου την φωκια με την μπαλα!!!! :laugh: :laugh: :laugh: αυτος λεει πως εκανε κεφαλιες αλλα εμενα φωκια μου θυμισε σε τσιρκο :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: χωρις παιχνιδι σπααααανια τρωμε παντως ακομα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

K μενα τον εκανε ο κακομοιρος αλλα τιποτα...ολοκληρο παιχνιδοτοπο το καναμε το σαλονι αλλα δε συγκινηθηκε...

Εβλεπε το κουταλι κ σπαραζε....τωρα τουλαχιστον δε κλαιει αλλα δεν ανοιγει το στομα με τιποτα,σφιγγεται!Με το ρυζαλευρο τα παμε καπως καλυτερα,ευτυχως!

Καλη αρχη κανατε,οποτε καλη συνεχεια ;)

Να τα χαιρεσαι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά υπάρχουν πολλά μωράκια που δεν τρώνε την φρουτόκρεμα... Κι εμένα ο δικός μου πια δεν θέλει ούτε να τη βλέπει :(;) Δεν ξέρω τι άλλο να κάνουμε... :(:( Ο καραγκιόζης πια για μας δεν λέει τίποτα... Τα βαρέθηκε όλα... Κάθε φορά του κάνω και κάτι καινούργιο, χαίρεται, γελάει αλλά το στόμα κλειστό. Μας έχει καταλάβει και μας παίζει... :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou bell. thelo na se rotiso kati an kai mporei na akoustei xazo. to milo pos tha ginei krema. to vazo sto multi kai apla to psolokovei. mou eipe o giatros na tin arxiso apo to milo alla den mporo na vro tropo na to kano poure. pos na to kano?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ΄Γωγώ,καλώς ήρθες στον κόσμο των...Θαυμάτων!!!

Εμάς η γιατρός μας μας είπε να ξεκινήσουμε με αχλάδι...Εκεί να με δείς...Το βαλα στο μπλέντερ,ψιλοκομμένο....Το βαλα στο μούλτι,το ίδιο....Απογοήτευση!Την παίρνω τηλ για να ρωτήσω αν πρέπει ν βάλω κ νεράκι για να λιώσει,όχι μου είπε,λιώνει!Πάω να πλύνω το μούλτι για να το ξαναδοκιμάσω,κόβω το δάχτυλό μου...Ένιωσα τόσο άχρηστη!!Έβαλα τα κλάμματα,κ πήρα τον άντρα μου τηλ να έρθει στο ΄σπίτι!!!Το αποτέλεσμα??Η Ολίνα έφαγε ρυζάλευρο,εγώ έκλαιγα όλη μέρα κ την επομένη έβαλα μεγαλύτερη ποσότητα φρούτου με λίγο βρσμένο νεράκι κ...ταράτατα!!!Έτοιμη η κρεμούλα...αλοιφή σου λέω!!!!Φιλάκια πολλά,η καλύτερη συνέχεια θα είναι όταν προσθέσεις κ άλλα φρούτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χθες όμως δεν ήθελε να φάει με τίποτα! :(

Μελανιαζε απο το κλάμα και ήταν κ πεινασμένος!

Τελικά του έκανα ρύζι - βανίλια την οποία λατρεύει.

Σε ανύποπτο χρόνο όσο έτωγ την ρυζόκρεμα του έβαλα μια

κουταλιά φρούτα, και μου το έφτυσε στα μούτρα. (μπήκε φρουτόκρεμα στο μάτι μου).

Το απόγευμα του έκανα μισή μπανάνα και μισό αχλάδι, ζεστό νερό και 3 μεζούρες ρύζι βανίλια. Με διάφορα καραγκιοζιλίκια τα καταφέραμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χθες όμως δεν ήθελε να φάει με τίποτα! :(

Μελανιαζε απο το κλάμα και ήταν κ πεινασμένος!

Τελικά του έκανα ρύζι - βανίλια την οποία λατρεύει.

Σε ανύποπτο χρόνο όσο έτωγ την ρυζόκρεμα του έβαλα μια

κουταλιά φρούτα, και μου το έφτυσε στα μούτρα. (μπήκε φρουτόκρεμα στο μάτι μου).

Το απόγευμα του έκανα μισή μπανάνα και μισό αχλάδι, ζεστό νερό και 3 μεζούρες ρύζι βανίλια. Με διάφορα καραγκιοζιλίκια τα καταφέραμε.

gogo81 βάλε λίγο ζεστό νεράκι και θα αλεστεί τελείως. Μετά για να γίνει πιο πηχτή βάλε κ λίγη κρεμούλα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις φάγαμε! Μετά βασάνων κ κόπων, αλλά το φάγαμε!

ακολούθησα την προαναφερθείσα συνταγή! 1/2 αχλάδι,

1/2 μπανάνα κ λίγη κρεμούλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...