Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ημικρανία που δε φευγει ...


Recommended Posts

Χρονια Πολλά , καλή χρονιά σε όλες αι εύχομαι το 2010 να φερει μπόλικα μωράκια σε όλες όσες είναι είναι έγκυες και σε όσες θέλουν να μεινουν. Εμενα η χρονιά δεν άρχισε και πολύ καλά, από το Σάββατο το βράδυ, έχω μια παράξενη ημικρανία που έρχεται καθε λεπτό διαρκει λιγα δευτερόλεπτα έντονα και μετα φευγει και ξαναέρχεται. Χθες πήρα παρακεταμόλη δυο φορές και δεν είδα καμία διαφορά έτσι σλημερα το πρωι πήρα το γιατρό ο οποίος δε με αντιμετώπισε και πολύ καλα΄. Μου είπε να πάρω αλλα 2 χάπια με ένα καφέ, να πινω πολλά υγρά να μετρησω την πίεση μου και θα μου περάσει οπωσδήποτε. Η πίεση είναι 11.5 με 7 τη μέτρησα σε φαρμακείο έωανα ότι μου είπε αλλα συνεχίζει ο πόνος. Ούτε μου είπε να με ξαναπάρεις αν δε σου περάσδει, θα περάσει σίγουρα, και αυτό με εκνεύρισε. έτσι απάθεια ? Μηπως είχατε κάτι παρόμοιο? γιατι ο νους μου πάει σε χειρότερα σενάρια και δεν ξερω τι να σκφτώ. Σας ευχαριστώ και απολογούμαι για την μεγάλη ιστορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια Πολλα!

Και εγω ειχα καποτε ημικρανιες και αυτο που με ανκουφιζε ηταν να βαζω το κεφαλι μου κατω απο παγωμενο νερο. Σου το συστηνω αν το αντεχεις φυσικα. Συνεχισε να πινεις πολλα υγρα. Ο πονοκεφαλος γενικα οφειλετε στην αφυδατωση του εγκεφαλου. Περαστηκα!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά!!!!!!!!!!

Εχω αντιμετωπίσει και 'γω το ίδιο πρόβλημα και με συνεχόμενο πόνο για 3 μέρες χωρίς να μπορώ καν να κοιμηθώ το βράδυ!!!!!!!!!!!!

Αυτό τελικά που με ανακούφηζε ήταν παγοκίστες στο κεφάλι και αργότερα λίγο βίξ στους κροτάφους και πίσω απο τα αυτιά!!!!!!!!!!!!

Εύχομαι να περάσουν..

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

perastika sou

eixa kai egw to idio provlhma ai mou krathouse 2 me 3 meres

ekleina tis kourtines na exei sto dwmatio skotadi, evaza vix stous krotafous kai pagokustes sto metwpo kai kamia fora evaza vix se mia nwph petseta, thn diplwna thn evaza sto psugeio kai meta sto metwpo mou

aaa, emena mou eipe o giatros oti htane logw twn ormonikwn allagvn autoi oi ponokefaloi

kalo kouragio kai ola ta perasoun

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΙΜΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΓΥΜΟΣΥΝΗΣ ΑΚΙ ΕΧΘΕΣ ΕΙΧΑ ΕΝΑΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ..ΤΕΛΙΚΑ ΠΗΡΑ PANADOL EXTRA ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΕ.ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΞΥΠΝΗΣΑ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΡΘΕ Η ΚΑΚΟΥΡΓΑ.ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΙΣ 16/1 ΛΕΤΕ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΠΑΥΣΙΠΟΝΟ???? :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anatolia έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΙΜΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΓΥΜΟΣΥΝΗΣ ΑΚΙ ΕΧΘΕΣ ΕΙΧΑ ΕΝΑΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ..ΤΕΛΙΚΑ ΠΗΡΑ PANADOL EXTRA ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΕ.ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΞΥΠΝΗΣΑ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΡΘΕ Η ΚΑΚΟΥΡΓΑ.ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΙΣ 16/1 ΛΕΤΕ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΠΑΥΣΙΠΟΝΟ???? :(

Δηλαδη ησουν εγκυος και το εχασες :( ?

Δεν νομιζω να παιζει ρολο το παναντολ εγω στην 9 εβδομαδα της εγκυμοσυνης μου πηρα αντιβιωση (με συνταγη γιατρου) και το μωρο δεν επαθε τιποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nm0113 έγραψε:

Χρονια Πολλά , καλή χρονιά σε όλες αι εύχομαι το 2010 να φερει μπόλικα μωράκια σε όλες όσες είναι είναι έγκυες και σε όσες θέλουν να μεινουν. Εμενα η χρονιά δεν άρχισε και πολύ καλά, από το Σάββατο το βράδυ, έχω μια παράξενη ημικρανία που έρχεται καθε λεπτό διαρκει λιγα δευτερόλεπτα έντονα και μετα φευγει και ξαναέρχεται. Χθες πήρα παρακεταμόλη δυο φορές και δεν είδα καμία διαφορά έτσι σλημερα το πρωι πήρα το γιατρό ο οποίος δε με αντιμετώπισε και πολύ καλα΄. Μου είπε να πάρω αλλα 2 χάπια με ένα καφέ, να πινω πολλά υγρά να μετρησω την πίεση μου και θα μου περάσει οπωσδήποτε. Η πίεση είναι 11.5 με 7 τη μέτρησα σε φαρμακείο έωανα ότι μου είπε αλλα συνεχίζει ο πόνος. Ούτε μου είπε να με ξαναπάρεις αν δε σου περάσδει, θα περάσει σίγουρα, και αυτό με εκνεύρισε. έτσι απάθεια ? Μηπως είχατε κάτι παρόμοιο? γιατι ο νους μου πάει σε χειρότερα σενάρια και δεν ξερω τι να σκφτώ. Σας ευχαριστώ και απολογούμαι για την μεγάλη ιστορά.

Υπεφερα κι εγω απο ημικρανια... Ελπιζω να σου εχει περασει ηδη!

Αν οχι, μην ανυσηχεις... Κανε οτι σου ειπε ο γιατρος σου "να πινω πολλά υγρά να μετρησω την πίεση μου και θα μου περάσει οπωσδήποτε", αλλα παρε την πιεση σου την ωρα που σε πιανει... για 3-4 μερες και γραψε τις μετρησεις, ξαναπαρτον τηλεφωνο αν παρατηρησεις υψηλη πιεση... Depon Maximum σε αφηνει να περνεις? Παρακεταμολη 1000mg. Αν ναι, παρε 1 στην αρχη... την ωρα που σε πιανει. Οχι περισσοτερα απο 2-3 τη μερα! Υπομονη... Οι πονοι στο κεφαλι ειναι χαλια... :( Εγω στην εγκυμοσυνη ειχα και θεμα με 1 δοντι... για πρωτη φορα στη ζωη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anatolia έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΙΜΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΓΥΜΟΣΥΝΗΣ ΑΚΙ ΕΧΘΕΣ ΕΙΧΑ ΕΝΑΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ..ΤΕΛΙΚΑ ΠΗΡΑ PANADOL EXTRA ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΕ.ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΞΥΠΝΗΣΑ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΡΘΕ Η ΚΑΚΟΥΡΓΑ.ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΙΣ 16/1 ΛΕΤΕ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΠΑΥΣΙΠΟΝΟ???? :(

Πολυ δυσκολο εως αδυνατο! :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α! Ναι, κι εγω ανακουφιζομουν με κρυο στο κεφαλι... :) Υπαρχουν αυτοκολλητα, κρυα επιθεματα... στο φαρμακειο. Ειναι για ανακουφιση απο πυρετο, αλλα βοηθανε και σε αυτη την περιπτωση, δεν θελουν ψυγειο, αλλα μπορεις να τα βαλεις για λιγα λεπτα... Εγω ειχα τα παιδικα και βολευτηκα, νομιζω οτι υπαρχουν και σε μεγαλυτερο μεγεθος για ενηλικες.

Και προσπαθησε να παραμενεις ηρεμη... :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα. Δεν ειμαι εγκυος ακομα αλλα απο ημικρανιες εψω πολλες....με πιανει παντα λιγο και μετα την περιοδο και αν δεν την προλαβω στην αρχη της, την εβαψα. Εμενα το μονο που με βοηθαει απο ολα τα παυσιπονα ειναι panadol extra αναβραζον που εχει μεσα και καφεινη. Εχω διαβασει οτι και εγκυος να εισαι το παναντολ δεν πειραζει γιατι ειναι παρακεταμολη....ασπιρινη δεν κανει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΠΙΡΙΝΗ ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΙ ΕΓΩ..ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ..ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ 10 ΜΕΡΕΣ ΝΩΡΙΤΕΡΑ?ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΧΩ ΚΑΘΗΣΤΕΡΙΣΗ :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anatolia έγραψε:

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΙΚΑ...ΔΗΛΑΔΗ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΑΥΤΟ?ΤΟΤΕ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΓΙΝΕ?ΤΙ ΝΑ ΠΩ...

Τιποτα δεν εγινε, αν ησουν πολυ στην αρχη... απλα δεν ηταν να γινει! Ειχα κι εγω μια παλλινδρομη λιγο καιρο πριν μεινω εγκυος στο γιο μου...

Η μονη εξηγηση οταν ειναι αρχη ειναι οτι δεν ηταν καλο το εμβρυο, αν επιβιωνε θα ειχε σοβαρα προβληματα και το πηρε πισω η φυση... Εγω δεν ειχα κανει καν εξετασεις πριν ξαναμεινω εγκυος! Μην στενοχωριεσαι... δεν βοηθαει... Πηγαινε στο γιατρο σου να σε δει, μηπως χρειζεσαι κατι... οταν τελειωσει η "περιοδος".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anatolia έγραψε:

ΝΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΠΙΡΙΝΗ ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΙ ΕΓΩ..ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ..ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ 10 ΜΕΡΕΣ ΝΩΡΙΤΕΡΑ?ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΧΩ ΚΑΘΗΣΤΕΡΙΣΗ :unsure:
ΑΣΕ ΠΟΥ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΝΑΩ ΤΟΟΟΟΟΟΣΟ ΠΟΛΥ
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι γιατί όχι! Δεν απαγορευτεί κάτι!!! Κάνει θαύματα σου λεωωω!!! Βασικά οδεύει με σωστά βήματα κ καθοδηγεί! Γιάννης Κουτουλακης ! Σε μια εβδομάδα!
    • Ναι θα ήθελα το όνομα του αν είναι εφικτό 🤗...Να είσαι επιφυλακτική αν αυτό δε βοηθάει 🤗 πότε θα ξανά πας ?
    • Κορίτσια χωρίς να σας ξέρω μου δίνετε δύναμη Κ κουράγιο!!! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!! Δεν ξέρω η καθεμία από εσάς σε τι φάση είστε αλλά εύχομαι να έχετε όλες αυτό που ποθειτε! Θα δείξει. .είμαι λίγο πιεσμένος αυτή τη περίοδο με τη δουλειά κάνω κ κοσμήματα Κ έχω Κ κάποια φεστιβάλ.αν θελετε να τα δείτε mariemma Art είναι σε ινστα και φβ!!!! Αυτό μου δίνει δύναμη Κ ξεχνιέμαι πάντα όταν δε είμαι καλά...κάθομαι Κ δημιουργω....
    • Τέλεια!! Τι να σου πω κορίτσι μου; Όντως δεν έχει λογική!! Αλλά γι αυτό ακριβώς δεν χρειάζεται να κοιτάξεις άλλο τη χοριακη από τη στιγμή που είδατε έμβρυο που αναπτύσσεται και ακούσατε και καρδιά ❤️ ❤️!! Λογικό να είσαι επιφυλακτική με το τι θα γίνει στη συνέχεια αλλά πιστεύω αυτό το σπορακι φαίνεται να είναι αποφασισμένο να μείνει!! Να έχεις μια καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη χωρίς άλλα απρόοπτα εύχομαι! Αν θελήσεις μας λες τα νέα σου από τον υπέρηχο την επόμενη εβδομάδα! Οτιδήποτε θελήσεις είμαστε εδώ!!!
    • Σε μια βδομάδα πάλι!!!! Και ότι γίνει!!! Μακάρι βρε κορίτσια δεν ξέρω τι να πω!! Πως γίνεται να έπεσε χτες η χοριακη στα 2.500 και να φάνηκε σήμερα ένα μωρό μεγάλο κ καρδιά? Ενώ ο σακος ήταν κενός με 3.500...τώρα τι έγινε???
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...