Μετάβαση σε περιεχόμενο

2 εβδομαδες καθυστερηση και 2 αρνητικα τεστ!!!


Recommended Posts

κοριτσακια καλημερα και χρονια πολλα!!!!!!!!!!

κοντευω να τρελαθω!!!!!!!

εχω κανει 2 τεστ το ενα την 6η μερα αρνητικο και το αλλο την 9η μερα απογευμα αρνητικο!!!

ο γιατρος μου ειπε να παρω χαπια αν περασουν 20 ημερες καθυστερησης για να μου ερθει περιοδος!!!

τι να κανω??????????

να τον εμπιστευτω????????

σας εχει συμβει τοσο καθυστερηση με αρνητικα τεστ που δειχνουν απο την 5η μερα συλληψης και να ειστε εγκυος??????

γιατι με τοσο καθυστερηση θα ησασταν και σε προχωρημενη εγκυμοσυνη...

ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ:

1.ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΙ ΑΙΣΘΗΣΗ ΔΥΣΦΟΡΙΑΣ.

2.ΠΡΗΣΜΕΝΟ ΣΤΗΘΟΣ.

3.ΠΟΝΟΣ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ-ΤΣΙΜΠΗΜΑ ΣΤΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα!!!

μου ετυχε!!! 8-10 μερες καθυστερηση, εχω σταθεροτατο κυκλο, εκανα 2 τεστ φαρμακειου απ'αυτα που ανιχνευουν την ορμονη απο την 5η μερα ΕΠΑΦΗΣ...τα εκανα το πρωι με τα πρωτα ουρα οπου η ορμονη ειναι πιο ψηλη,...βγηκαν και τα 2 πεντακαθαρα αρνητικα!!!

ο γιατρος μου μου'πε να κανω χοριακη, οπου εδειξε πως ημουν 4ων βδομαδων εγκυουλα!!!

πηγαινε και κανε χοριακη!!!

αντε και με το καλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ σε ταλαιπωρεί αυτή η περίοδος!

Ξέρεις τι να της κάνεις?

Πέταξε τα ημερολόγια και μην ασχολείσαι μαζί της.

Αν θέλει ας έρχεται αν δε θέλει δε πειράζει!

Ας στείλει κανένα μωρό στη θέση της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

IreneValadia έγραψε:

Πολύ σε ταλαιπωρεί αυτή η περίοδος!

Ξέρεις τι να της κάνεις?

Πέταξε τα ημερολόγια και μην ασχολείσαι μαζί της.

Αν θέλει ας έρχεται αν δε θέλει δε πειράζει!

Ας στείλει κανένα μωρό στη θέση της! Cheers_22.gif

:lol::lol:;) swsti!!!

kopela mou!pws vazeis tis eikonitses katw apo to keimeno?kai vgenoun sinexeia?pes!thelw na valw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάτω από το κείμενο σου γράφει αποστολή εικόνας – πατάς αναζήτηση – επιλέγεις την εικόνα που έχεις ήδη στα αρχεία σου και οκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααααα…… εννοείς το Καλή Χρονιά!

Πάτα πάνω και θα σε οδηγήσει σε μία σελίδα.

Εκεί θα γράψεις το κείμενο σου και θα το προσθέσεις μαζί με τα τικεράκια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να παρεις χαπια? δε θα πρεπε πρωτα να κανετε καποιον υπερηχο η καποια εξεταση τελοσπαντων μηπως εισαι εγκυος. αυτα τασυμπτωματα που λες τσιμπηματα και πρηξιμο τα ειχα σε εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρουλαχαλκιδα έγραψε:

να παρεις χαπια? δε θα πρεπε πρωτα να κανετε καποιον υπερηχο η καποια εξεταση τελοσπαντων μηπως εισαι εγκυος. αυτα τασυμπτωματα που λες τσιμπηματα και πρηξιμο τα ειχα σε εγκυμοσύνη.

kopela mou apla empisteutike ta test!!!

egw lew na kanw mia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια! ακουστε κατι περιεργο που μου συνέβη ! ειχα καθυστερηση 5 μερες. εκανα τεστ, αρνητικα βγηκαν. και χθες εκανα χοριακη και βγηκε 7,78 (με κατωτατο αρνητικο 3).ενας γιατρος ειπε ειναι θετικο αλλα πολυ νωρις αλλος γιατρος δεν το θεωρει. και σημερα μου ηρθε περιοδος........τι ειναι αυτη η μετρηση που ειχα? γιατι διαβαζω οτι απο 5 και πανω ειναι θετικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mairi2 έγραψε:

γεια σας κοριτσια! ακουστε κατι περιεργο που μου συνέβη ! ειχα καθυστερηση 5 μερες. εκανα τεστ, αρνητικα βγηκαν. και χθες εκανα χοριακη και βγηκε 7,78 (με κατωτατο αρνητικο 3).ενας γιατρος ειπε ειναι θετικο αλλα πολυ νωρις αλλος γιατρος δεν το θεωρει. και σημερα μου ηρθε περιοδος........τι ειναι αυτη η μετρηση που ειχα? γιατι διαβαζω οτι απο 5 και πανω ειναι θετικο.

gia vioximiki to kovw...diladi isoun egkios kai den proxwrise... :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Μαρινιω, αντε για μια χοριακη κοπελα μου, πριν αρχισεις χαπια κ αλλα τετοια .... μονο αυτη θα δειξει με σιγουρια!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοπελίτσα μου..εντάξει εμείς όλες δεν είμαστε γιατροί αλλά η λογική λέει πρώτα να κάνεις μια χοριακή να βεβαιωθείς κ μετά αν είναι αρνητική πάρε τα χάπια που σου λέει..αλλά μου κάνει εντύπωση πως ο γιατρός σου..έτσι αβίαστα σου προτείνει τα φάρμακα πρίν εξετάσει όλα τα υπόλοιπα ενδεχόμενα.Εγώ στη θέση σου πάντως θα έκανα πρώτα χοριακή.Δυο εβδομάδες είναι σοβαρή καθυστέρηση,εκτός αυτού πόσες φορές εδώ μέσα έχουμε πεί ότι τα τέστ του φαρμακείου δίνουν πολύ συχνά ψευδή αποτελέσματα!!!

Εσύ θα αποφασίσεις...πάντως περιμένουμε νέα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρινιω έγραψε:

κοριτσακια καλημερα και χρονια πολλα!!!!!!!!!!

κοντευω να τρελαθω!!!!!!!

εχω κανει 2 τεστ το ενα την 6η μερα αρνητικο και το αλλο την 9η μερα απογευμα αρνητικο!!!

ο γιατρος μου ειπε να παρω χαπια αν περασουν 20 ημερες καθυστερησης για να μου ερθει περιοδος!!!

τι να κανω??????????

να τον εμπιστευτω????????

σας εχει συμβει τοσο καθυστερηση με αρνητικα τεστ που δειχνουν απο την 5η μερα συλληψης και να ειστε εγκυος??????

γιατι με τοσο καθυστερηση θα ησασταν και σε προχωρημενη εγκυμοσυνη...

ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ:

1.ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΙ ΑΙΣΘΗΣΗ ΔΥΣΦΟΡΙΑΣ.

2.ΠΡΗΣΜΕΝΟ ΣΤΗΘΟΣ.

3.ΠΟΝΟΣ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ-ΤΣΙΜΠΗΜΑ ΣΤΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑ!!!!

καλη Χρονια και απο μενα κοριτσακι!!!

Ειδα τον τιτλο του ποστ και νομιζα οτι το ειχα βαλει εγω και το ειχα

ξεχασει!!!χαχαχα

Κι εγω μια απο τα ιδια μονο που εγω εκανα 1 τεστ αρνητικοτατο!!!!

Που ειναι η περιοδος ΟΕΟ?????

Εγκυος δεν ειμαι στανταρ γιατι με τοσες δουλειες και ταλαιπωριες τελευταια σιγουρα θα ειχα αποβαλει αν ημουν!!!

οοουυυυφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsiaaaa akoma tipotaaaaaaaaa :woohoo: :woohoo:

den adiathetisaaaa!!!

lete?????????????

na kanw ena testaki akoma ??????????

h' xoriaki kateutheian????????????????????????

OI thiles mou ginan kafe kai ponaei to stithos mou pristike!!!ti lete na einai auto????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοπέλα μου, κάνε ακόμα ένα τεστάκι αν είναι (όχι Predictor το έχω ξαναπεί)Ελπίζω να μην είναι καθυστέρηση από το άγχος σου κ να είσαι εγκυος.

Όσον αφορά την κοπελίτσα με χοριακή 7 δεν νομίζω ότι ήσουν έγκυος κ υπήρξε βιοχημική. Μάλλον δεν ήταν τίποτα. Εύχομαι όμως τον επόμενο μήνα να πάνε όλα καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινιώ μου,εύχομαι να είσαι εγκυούλα.Αυτό με τις θηλές μου φαίνεται πολύ καλο σημάδι και σίγουρα δεν είναι σύμπτωμα που εμφανίζεται πρίν την περίοδο.Κάνε αύριο δευτέρα μια χοριακούλα και περιμένουμε τα νεάκια σου πως και πως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...