Μετάβαση σε περιεχόμενο

εσεις τι κανετε??


Recommended Posts

δε ξερω τι να κανω με τη μικρη

δε δινει καθολου σημασια στα παιχνιδια της

δε μπορω να τη κατησω απασχολειμενη ουτε για ενα λεπτο

πρεπει να καθομαι και εγω μαζι της συνεχεια

αν πω να απομακρυνθω αρχιζει τη γκρινια

ερχεται μπουσουλοντας και τραβιεται στα ποδια μου

αρχιζει τα μαμαμαμαμαμα μεχρι να τη παρω

ουτε μια δουλεια δε μπορω να κανω

μιση ωριτσα θελω να κατσει να παιξει να στρωσω κανα κρεβατι

και τωρα αγκαλια την εχω

εσεις τι κανετε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααχ,τι μου θύμισες τώρα!!!Η δικιά μου είναι πλέον 6 χρονών,αλλά μέχρι να κλείσει τα 2,είμουν κ εγώ σε μια παρόμοια κατάσταση.Μέχρι στην τουαλέτα μαζί μου την έπαιρνα :P:P .

Να σου δώσω κάποια συμβουλή...δεν εχω...εγω αυτό που ανακάλυψα τοτε είταν το ότι την έβαζα στο καρεκλάκι του φαγητού κ όπου πήγαινα την είχα κοντά μου.Δηλ. έστρωνα τα κρεβάτια,μαζί κ αυτή,μαγείρευα στην κουζίνα..απο κοντά κ αυτή στο καρεκλάκι.Οχι ότι είχε παντα αποτέλεσμα,αλλά τουλάχιστον κατάφερνα κ έκανα τα βασικά.

Αργότερα ανακάλυψα τη στράτα κ κάπως ησύχασα,αφού ένοιωθε ότι μπορούσε να με ακολουθεί παντού.

Υπομονή...δεν έχω κάτι άλλο να προτείνω,δοκίμασε κάτι απο αυτά ή αν η δικιά σου είναι πολυ μικρούλα,βάλ΄την στο ρηλάξ.

Πάντως πιστεύω ότι είναι θέμα παιδιού.Εχω δεί μωρά σαν τα δικά μας κ εχω δεί κ άλλα που τα βάζουν μέσα στο πάρκο κ δεν βγάζουν μιλιά..

Καλό κουράγιο κ καλή χρονιά!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τΗΝ ΚΡΑΤΑΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ!!!!!αυτη την στιγμη για να μπορεσω να της αλλαξω την πανα και να γραψω χωρις να κλαιει νπου την αφησα κατω της εχω δωσει ενα μωρομαντηλο να γλυφει!!!Ακομα και σε αλλον να την δωσω δεν καθεται πανω απο μιση ωρα αγκαλια!!!!μιλαμε για πολυ κλαμα αμα δεν την εχω στα χερια!!!!!!και το πρωι θελει να την παιρνω αγκαλιτσα στο κρεββατι μας για να κοιμηθει και να φανταστεις οτι το δικο της κρεββατι ειναι κολλημενο με το δικο μας!!! :lol::lol::lol::lol: :silly: :side:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βεβαια οπως λεει και η αρια της την εχουμε μαθει ολοι τηνβ αγκαλια ενω μεχρι 3 μηνων δεν ειχε ιδιεταιρες προτιμησεις

αφου λεω οτι αυτο το παιδακι θα μεγαλωσει σαν τοι πιθικακι στα χερια!!!!αλλα το απολαμβανω τωρα που θελει τις αγκαλιες και τα χαδια γιατι σε λιγο θα μπουσουλησει και θα θελει να εξερευνησει τον κοισμο γυρω της και θα με εχει γραμμενη!!!Τωρα εσενα εχει μεγαλωσει αρκετα για να μπουσουλαει αλλα φαση ειναι θα περασςει απολαυσε τ5ο τωρα διαφορετικα για να μην βαριεται οταν εσυ θελεις να κανεις δουλιες δινε της κατι για να σε βοηθαει

θες βνα στρωσει το κρεββατι δωσε της να σου αλλαξει τις μαξιλαροθηκες η οταν θες να σιδερωσεις δινε της τα ρουχα να τα διπλωνει ολο και κατι θα καταφερει :P ετσι και δεν θα βαριεται να ζηταει ολη την ωρα αγκαλια και πιο ανεξαρτητο θα γινει και περισοτερη εμπιστοσυνη αυτοεκτιμηση θα αποκτησει και θα βρει και η μεση σου την υσηχια της ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aria ayto me thn agalia inai MEGALOS mithos ,apolayse to mwraki sou xoris na skutese to ayrio kai ti tha ginei .

konta ston xrono to pathenoun auto me thn proskolish ola ta mwra .

o dikos mou ekei pou kathotan akoma kai mia wra monos tou kai epaize tora mpousoulaei shnexeia apo pisw mou kai paei opou paw ....fash einai pernaei .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ 40 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ. ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΡΗΛΑΞ ΚΑΘΕΤΑΙ! ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΚΟΜΑΘΕΙ. ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΙΟΥ. ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΜΙΑ ΣΤΑΛΙΑ ΣΠΟΡΟΣ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ! υΠΟΜΟΝΗ ΠΑΝΤΩΣ, ΘΑ ΤΗΣ ΠΕΡΑΣΕΙ. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω τον βαζω στο καροτσι και οπου πηγαινω τον παιρνω μαζι.

Σκουπιζουμε ,σφουγγαριζουμε,μαγειρευουμε ,κανω μπανιο

τωρα βεβαια μπορει να ειναι και στο παιδακι.Εμενα απο

μικρο μεχρι τωρα που ειναι 9 μηνων καθεται στο καροτσι.

Στο παρκο δεν καθεται γιατι δεν τον εβαζα ποτε μεσα.

Οσο για τα παιχνιδια ουτε ο δικος μου τα θελει.Θελει

ολα τα αλλα,σημερα ηταν στην στρατα αγκαλια με το πιστολακι

των μαλλιων για κανενα μισαωρο,μετα πηρε ενα ταπερ,ενα

σουρωτηρι,μια κουταλα...και αμα μας δει με μπουκαλακι

της coca cola γινεται εξαλλος μεχρι να το παρει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

opos eipai kai h Aurore einai sto paidi ,egw neogennito to eixa shnexia agalia logo thhlasmou ,eixai katsikothei sto sththos mou kai en efeuge me tipota .

mexri 2,5 mhnwn etsi htan ekei kolimenos shnexeia sthn agalia mou .

meta pernouse kala sto rilax den eixe problima .

einai polu aneksartito mwraki kai thli ton xoro tou ,den kserw an shnebala kai egw sayto kaliptontas oles tou tis anages ...hthele agalia thn ixe den ton afina ,den hthele alo on afina katw .

den sou lew na thn exeis shnexia panw sou apo thn stigmh pou kathete monh ths alla na mhn exeis tipseis an thn perneis agalia otan thelei ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH έγραψε:

aria ayto me thn agalia inai MEGALOS mithos ,apolayse to mwraki sou xoris na skutese to ayrio kai ti tha ginei .

:):)

συμφωνω με την αφροδιτη απολαυσε το τωρα αργοτερα θα θες και δεν θα μπορεις οχι μονο γιατι θα μεγαλωσει αλλα και γιατι θα επιστρεψεις στην δουλεια η θα βρεις καποια δουλεια αν δεν εχεις τωρα ο χρονος περναει πολυ γρηγορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα!!!! Εμένα ο τζουτζούκος μου είναι μόλις 5 μηνών... και κάθεται παντού!! Στην αρχή μου έλεγαν κι εμένα αυτές τις μ@λακίες να μην τον παίρνω πολλές αγκαλιές γιατί θα μάθει... είναι θέμα παιδιού!!! Όπως κι ο βραδινός ύπνος! Πολλές φορές έχω τύψεις που τον αφήνω τόσες ώρες κάτω που τον παίρνω αγκαλιές!! Κι όταν πάμε κάπου επίσκεψη τον δίνω συνέχεια αγκαλιές για να μην νιώθει το παιδί απόρριψη! Γνώμη μου πάντα!! Όσον αφορά την μπουμπού σου.. προσπάθησε να την απασχολείς με διάφορα!! Όταν θες να στρώσεις το κρεββάτι, πάρτην μέσα και κάντε το σαν παιχνίδι! Διασκέδαση! Μπορεί να βαριέται το μωράκι σου να παίξει μόνο του και να σε θέλει! :) Καλή συνέχεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευτυχως η δικια μου κοιματαΙ εδω και μια ωρα

εκανα τις δουλιτσες μου και τωρα χαλαρωνω λιγακι μαζι σας

το θεμα ειναι οτι δε τη πειραζει να την εχω αγκαλια

απλα θελει να ειμαι μαζι της

αν κατσουμε κατω και παιζουμε μαζι δε τη πειραζει, καθεται

αν σηκωθω να παω λιγο παραπερα

μου ερχετε σιγα σιγα

ειναι μαλλον αυτο που λετε οτι βαριεται μονη της

εχω βρει και εγω αυτο το κολπο με το καθισματακι

οπου παω την εχω μαζι

ακομα και στη τουαλετα

μου κανει καλη παρεα .... :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΝΒΙΝΤΙ ΜΕ ΤΟ ΓΚΑΜΙ ΜΠΑΙΡ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΒΑΖΕΙΣ ΝΑ ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΧΟΡΕΥΕΙ ΕΜΕΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΒΑΖΟΥΜΕ ΑΥΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αστο!!!!!

εχουμε το yutube ανοιχτο ολοι μερα και χοροπηδαει

θα μαι καλο παιδι

αριστος μαθητης....

και οταν δε το βαζουμε στο yutube

το τραγουδαω εγω

μαζι με το σοφοκλη το καναρινι

τι αλλο θα κανω η μανα

μεχρι αρτιστα εχω γινει!!!! :P:P

ποια νινα λοτσαρη???

ξερεις τι βεντετα εχω γινει εγω???

πρωτη στο χορο και στο τραγουδι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σήμερα κλείνουμε την 6η εβδομάδα 🥰🥰🧿🧿.. Όχι όχι ξυπνούσε ανά 3ωρο για φαγητό...οι κολικοί μας συνήθως κρατάνε από τις 7 μέχρι τις 11 το βράδυ!!
    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...