Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ!!!


Recommended Posts

Κοριτσια εχω ενα μικρο θεματακι....

Εχω σταθερο κυκλο 27-28 ημερων.....χτες ηταν η 28η ημερα...ακόμα δεν εχω αδιαθετησει....χτες εκανα ενα τεστ αλλα εδειξε αρνητικο...

Εχει καμια σας εμπειρια με αρνητικο τεστ κ εγκυμοσυνη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ραφαέλ,τα τεστ κάνουν και λάθη.Δεν θέλω όμως να σου δλωσω ελπίδες και μετά να απογοητευτείς,αν δεν είσαι.Περίμενε λίγες μέρες ακόμη και αν συνεχιστεί η καθυστέρηση τρέξε για χοριακή!Αν είχατε ελεύθερη επαφή δεν είναι καθόλου απίθανο να είσαι έγκυος ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ το ξερω κ δεν νομιζω να ειμαι...αλλα λεω γιατι να εχω εστω κ μια μερα ενω ο κυκλος ειναι παντα σταθερος....δεν αγχωνομαι κ καθολου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφαελ μου σου εφραψα και στο αλλο ποστ να κανεισ χοριακουλα!!

εγω πριν 2 χρονια ειχα αρνητικο τεστ,πηγα για χοριακη και ημουν εγκυος.ασχετα αν δεν προχωρησε η εγκυμοσυνη(απεβαλλα αμεσως) το τεστ ειχε κανει λαθος! οποτε... χοριακουλα και ολα θα πανε τελεια!!!! χριστουγεννα ειναι,ο αγιος βασιλης εκανε δωρακι εγω λεω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ραφαέλ έτσι ένιωθα κι εγώ, ότι τώρα θα μου'ρθει.. και αχ θα μου'ρθε τώρα.. κι έτρεχα στην τουαλέτα και τίποτα! Με τρεις μέρες καθυστέρηση, αρνητικό τεστ! Στις πέντε μέρες έδειξε θετικό!

Όλα είναι πιθανά!

Εύχομαι να'ναι λάθος το αρνητικό τεστ και να'σαι εγκυούλα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφαελ μου τη θετικη μου ενεργεια να εισαι κουκλιτσα μου και να ξερεις οτι θα χαρω σαν να ειμαι εγω!περιμενουμε ευχαριστα,πηγαινε και για καμια χοριακη εγω εκανα 2 πριν την καθυστερηση θυμασαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφαελ απο προσωπικη μου εμπειρια συνηθως τα τεστ βγαινουν σωστα αλλα στη δικη σου περιπτωση υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να ειναι λαθος γιατι εχεις πολυ λιγο καθυστερηση...υπαρχει πιθανοτητα να μην το ανιχνευει το τεστ ακομη...

ή κανε μια χοριακη ή αν αντεχεις περιμενε μερικες μερουλες ακομη και αν δεν σου ερθει (που σου το ευχομαι) ξανακανε ενα τεστακι.....

φιλακια πολλα και καλη τυχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλυτερα να κενίς χοριάκη ετσι και αλλίως τα λεφτα είναι ιδια και δεν εχει ποσοστό λάθους. Εγώ είχα καθηστέρηση 2μήνες έκάνα τεστ και όλα αρνητικα γυρω στα 3 τεστ. Και μόνο η χοριάκη έδειξε οτι ήμουν έγκυος 8 εβδομάδων!!!! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να κανεις χοριακη,αλλα να τους πεις να βγαλουν τα αποτελεσματα υην ιδια μερα,μην μας φαει η αγωνια Πρωτοχρονιατικα!!!!!!!!!! :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maggy έγραψε:

Kαλυτερα να κενίς χοριάκη ετσι και αλλίως τα λεφτα είναι ιδια και δεν εχει ποσοστό λάθους. Εγώ είχα καθηστέρηση 2μήνες έκάνα τεστ και όλα αρνητικα γυρω στα 3 τεστ. Και μόνο η χοριάκη έδειξε οτι ήμουν έγκυος 8 εβδομάδων!!!! ;);)

SE PARAKALW EPEIDI SIMERA THA KANW TO DEUTERO TEST!!!

PES MOU POIA MARKA PIRES????????

KAI EVGENAN OLA ARNHTIKA KAI H XORIAKH THETIKI?????

PWS GINETE AYTO????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσακια αδιαθετησα.....μαλλον ειναι ορμονικο....κ ειχα καθυστερηση 2 ημερες...τι να πω η ηλικια μαλλον.αντε τον επομενο μηνα κ βλεπουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην μου στεναχωριεσαι ραφαελ μου,ξερω πως ειναι...εγω τηνπρωτη μερα που μου ηρθε ημουνα καλα την 2 αρχισα να πεφτω ψυχολογικα και τωρα αρχιζω και σκεφτομαι τον επομενο μηνα και αν δεν μεινω παλι............... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν στεναχωρεθηκα καθολου...αφου δεν προσπαθησαμε...απλα ειχε γινει κατι κ λεγαμε μηπως....απλα ειχα καθυστερηση κ λεω μηπως....

απο το νεο ετος...καλυτερα κιολας γιατι το 2009 δεν μου ειχε μπει καθολου καλα...ελπιζω το 2010 να ειναι καλο.....

απλα οταν εχεις ετσω κ μια πιθανοτητα αλλαζει τελειως η ψυχολογια βρε κοριτσια....εγω πετουσα ολες τις ημερες...σκεφτειτε να μεινω τι εχει να γινει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επερνα το Self clear και predictor επισης αν θελεις να το πιστεψεις ήμουν τοσο σιγουρη οτι δεν ειμαι εγκυος που πηγα στον γιατρο εκανα τεστ παπ και μου εκανε και απο τα δικα του τεστ καιτιπότα η εγκυμοσυνη να ήταν λίγων ημερων βασικα εκει και δεν φαινοταν αλλα εγω σου συνηστω την χοριακη και αν εισαι θα σου πουν και την βδομαδα που εισαι ;);)

αντε καλη επιτυχια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαι νέα εδω αλλα με όλο το θαρρος αλλα δεν ειναι σωστος ο τροπος που σκεφτεσαι τι θα πει τον αλλο μηνα εγω 6 μηνες προσπαθουσα και δεν ελεγα ποτε θα μεινω εγκυος απλα έλεγα αν κατσει και δεν τα λεω τωρα εκ του ασφαλους τα λεω γιατι ειναι αληθεια. Θα κάνεις ερωτα για το ευχαριστιεσαι οχι για να κανεις παιδι και μια ερευνα δείχνει οτι τα παιδια που είναι ευτυχισμένα ειναι αυτα που οι γονεις του απολαμβάναν την "πράξη" Αν το βρω θα στο στε΄λω :P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maggy μου ασχετο αλλα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη εμεινα μετα απο περιπου 6 μηνες...μιλαμε για τρελο αγχος....αφου μολις αδιαθετουσα ελεγα δεν υπαρχει περιιπτωση να μεινω ποτε.βεβαια δεν ειχα επαφη ποτε στις γονιμες γιατι τοτε ημουν ασχετη κ δεν ηξερα ποτε ειναι.....τεσπα εμεινα κ εχω ενα γιο.....οχι απλα ευτυχισμενο τρισευτυχισμενο....πανεξυπνο κ ζουζουνι...αχ το κουκλι μου...ο μονακριβός μου....η ζωη μου.....αχ...αχ...αχ....αχ.

στην δευτερη εγκυμοσυνη ηξερα οτι αφου μενω κ ηξερα κ τις γονιμες δεν θα αγχωθω κ εμεινα με την πρωτη....βεβαια η μπεμπα δεν γεννηθηκε ποτε αλλα εγω το αγαπω κ αυτο σαν να υπαρχει....για μενα δεν παιζι ρολο το αγχος κ τοσο πολυ...αμα ειναι να μεινουμε θα μεινουμε....απλα πρεπει να βρουμε την σωστη ημερα.γιαυτο κοριτσια καθε μερα ζουζουνιες κ κατι θα καταφερουμε οχι σαν εμενα που μονο αυτες τις ημερες δεν καναμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφελ κανουμε 4 κοριτσια παρεα και οι 4 μετα τους 5-6 μηνες μειναμε εγκυες το αγχος μονο κακο κανει μια γνωστη μου να σκεφτεις οτι δεν επιανε παιδι και την ειπε ο γιατρος οτι δεν μπορει να κανει παιδια με φυσικο τροπο στεναχωρηθηκε αλλα το πηρε αποφαση οτι δεν θα πιασει και θα κανει σπερματεγχηση και εμεινε εγκυος τελικα μονη της γιατι ξεαγχωθηκε δεν το σκεφτοταν μετα απο ενα μηνα οποτε κατι λεει αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...