Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η γεννηση του αγγελου μου.. [natali.str]


Recommended Posts

Λοιπον κοριτσια μου ισως να εχουν περασει πολλες μερες απο την γεννηση του αγγελου μου..

Ειναι κιολας 28 ημερων το θαυματακι μας..αλλα νιωθω την αναγκη να σας περιγραψω την δικια μου εμπειρια..

πρωτη του Δεκεμβρη..και εμεις εχουμε ραντεβου με τον γιατρο το απογευμα..[να σας πω πως ειχε διαγνωστει πρωορος τοκετος πριν απο 3 μερες και οτι τον αναβαλαμε με φαρμακο και ετσι θα βλεπαμε αν πηγαινε καλα το φαρμακο ωστε να μεγαλωνε 2 εβδομαδες ακομα το αγγελουδι μας]

Πραγματικα αγωνια με κυριευσε απο τοτε που το εμαθα..θα 'ναι καλα αραγε ο μικρος μας?αναπαντητα ερωτηματα που με περιτρυγυριζαν..

Ξεκιναμε απο το σπιτι 4 η ωρα φτανουμε στο μαιευτηριο συνανταμε τον γιατρο και του ειπα πως κανω εμετους [ηταν μια παο τις παρενεργειες του φαρμακου] και εκεινος αποφασισε πως δεν μπορουμε να το συνεχισουμε αλλο λεγοντας μου πως δεν πρεπει να χανω πολλα υγρα και τετοια..η ωρα 5 και μας ανακοινωνει πως σε λιγο θα αρχισει ο τοκετος..

Μου περνουνε αιμα..μετα παμε σε δωματιο..εκει πεφτει ξυραφι και κλυσμα..

Ο γιατρος αποφασιζει πως ηρθε η ωρα να μου σπασει τα νερα..με βαζουν στον τοκογραφο..εκει πεεεεριμεεεεναμε...η διαστολη 7..

Μετακινουμαστε σε αλλο δωματιο..και εκει αρχισαν τα βασανα..ο γιατρος στο επιμαχο σημειο και εγω να εχω αλλαξει 300 χρωματα μου ελεγε η μαια ποτε να σπρωχνω..εεεσπρωχνα εγω..ειχα γινει κοκκινη..αλλα το μικρο μου τιποτα δεν ελεγε να βγει..μιλαμε για ποολυ πονο..

Ηταν μεσα και ο Νικητας και εκεινος να μου λεει ελα ελα σπρωξε και του κανω εμα πια με επρηξες ελα σπρωξε εσυ..γελαγανε ολοι με τον πονο μου..

:blush:

Μετα κατι εκανε η μαια στην κοιλια μου καποια στιγμη που δεν καταλαβα..την πιεζε απο εδω την πιεζε απο εκει..

Και σε καποια στιγμη βγαινει λιγο το κεφαλι αλλα ετσι οπως σταματισα να σπρωχνω μπηκε λιγο μεσα..απογοητευση...

Μην σας τα πολυλεω 9 η ωρα της αφηξης του..Σαστισμα..συγκινηση..χαρα..περιτα τα λογια για την περιγραφη εκεινης της στιγμης..

Ο αγγελος μου ηταν πια μαζι μας..μετα απο αρκετη αγωνια ηταν στην αγγαλια μου..2300 και 43 ολοκληρα εκατοστα.. :woohoo:

Απλα τον λατρευουμε..και μας εχει γεμισει χαρα..

Θηλαζουμε κανονικοτατα και ο μικρος ειναι υγιεστατος..

Κοριτσια σας ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου για την υποστηριξη ολο αυτο τον καιρο...τα φιλια μου και μετο καλο να μπει ο καινουργειος χρονος.Ο,τι επιθημειτε..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακουγεται απλα συγκλονιστικο...να τον χαιρεστε κοπελα μου και οι στιγμες σας απο εδω και περα πλημμυρισμενες ευτυχια...να σας ζησει και καλη χρονια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natali.str να σας ζήσει ο άγγελός σας,να είναι γερός και να τον χαίρεστε!! Πολύ όμορφη περιγραφή... γέλασα εκεί που λες στον σύζυγο σου "έλα να σπρώξεις εσύ"!!!! Καλά του είπες!!!! Να είσαι καλά και να προσέχεις το μωράκι σου! Με το καλό και εμείς να ζήσουμε αυτή την εμπειρία!! Φιλάκια, καλή χρονιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλακι μου να σου ζησει κοριτσι μου!!!

Οτι επιθυμεις για τα παιδακια σου!!!

Χαιρομαι που ολα πηγαν μια χαρα! :):):)

Καλη δυναμη!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας ζησει .............να τον χαιρεστε

γερος κ καλοτυχος να ειναι παντα στην ζωη του

μονο τετοιες χαρες να σς δινει παντα

καλες γιορτες να εχετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλι μου, να σας ζησει ο μικρουλης σας, να ειναι γερος και καλοτυχος...!!! :)

Να χαιρεσαι ολα σου τα παιδακια, καλη χρονια να εχεται και πολλα φιλακια...!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναταλακι μου να το χαιρεστε το αγγελουδι σας!!να σας ζησει!!παντα γερο κ ευτυχισμενο!!!!!!!! :)

καλη αναρρωση να εχεις!!! :)

με το καλο κ ο νεος χρονος!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ σου ζησει ο αγγελος σου!!!!!!!!να ναι γερος κ ευτυχισμενος στην ζωη του.......Αναμφιβαλα τα ομορφοτερα σου Χριστουγεννα!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...