Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ταχω πάρει...απιστευτα!


tirogaridaki

Recommended Posts

Σημερα είχαμε τη νονά του μικρού μας επίσκεψη απο τις 7.30...κι έφυγε μόλις τώρα δηλαδή 12.30!!Βέβαια αν περνουσαμε καλά δε θα ήταν προβλημα, όμως εκτός του ότι βλέπαμε μονο ότι έχει η τηλεόραση , όταν ήρθε η ώρα να πάει ο μικρός για ύπνο , εκείνος έκλαιγε συνέχεια μέχρι που έφυγε..ανέβαινα εγώ να τον ηρεμήσω, ανέβαινε ο άντρας μου κι εκεινη στον κόσμο της..εγώ να έχω το νου μου αν θα καταφέρει ο άντραςμου να τον κοιμήσει και να σταματήσει να κλαιει κι εκείνη να μου λεει ΄τα δικά της..ήθελα να της πω να φύγει εκείνη τη στιγμή..κάθε φορά τα ιδια..να κάθεται μέχρι αργά τη νυχτα..δεν το αντέχω αυτό το πράγμα...για να μην πω για το γεγονος ότι δεν έφερε κάτι του παιδιου Χρισουγεννιάτικα..σας τα έχω ξαναπει..αντε αυτό το παραλείπω και το αδιαφορώ αλλά δεν μπορώ τις αρμένικες βιζιτες και κυρίως να μην καταλαβαίνει ο άλλος ποτε να βάλει τέλος σε μια επισκεψη και ποτε να μη μιλήσει και καθόλου αν χρειάζεται..

είναι καλή κοπέλα..πολύ καλή, όμως σημερα αγανάκτησα πολύ περισσότερο από άλλες φορές και χαμπάρι δεν πήρε και ξέρει ότι αυριο έχουμε ταξίδι αρα και πολλές υποχρεώσεις!!!Τι να πω...έχω τα νεύρα μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω ρε συ Φανουλα....αν ειναι δυνατον!!!Τα αυτονοητα!Ηρθε επισκεψη κ εκατσε μεχρι τα μεσανυχτα?Σε σπιτι με μικρο παιδι?Ημαρτον!Παντως συγχαρητηρια για την υπομονη σου εγω θα της ειχα πει με τροπο να την "κανει σιγα-σιγα" ανασταστωσε κ το παιδι χωρις λογο?Κ τι νονα ειναι που δεν εφερε ουτε ενα παιχνιδακι στο παιδι?Οσο κ οικονομικο προβλημα να εχεις ενα "μπιχλιμπιδι" μπορεις να το αγορασεις?Ημαρτον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην κοσμάρα της...

Σε τέτοιες περιπτώσεις παίρνεις το μωρό επί τόπου και πας να το κοιμίσεις...

Φαντάζομαι θα το αντιληφθεί...

Και εγώ καθόλου δε γουστάρω τα πολύωρα...

Όπου πάω 1 ώρα με το ρολόι...

Βέβαια πρόπερσι είχαμε κάτι φιλοξενούμενους που όπως τα ψάρια μας βρώμισαν... :laugh: :angry:

Καλές ετοιμασίες και καλό ταξίδι!!!

Να περάσετε πολύ-πολύ καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θέλω να κακολογώ..πιστεύω ότι επειδή δεν έχει ακόμη παιδί δεν ξέρει να λειτουργεί και να σκέφτεται με αυτό τον τροπο...και κάνω τα στραβά μάτια απέναντι στο παιχνίδι..εντάξει..όπως είπε δεν ήξερε τι χρειαζόταν ο μικρός, όμως προσωπικά κουράστηκα να έχω το νου μου στον μικρό ο οποίος κι αυτός δεν ήξερε τι ήθελε κι εκείνη να μου λέει τα δικά της και να χαμογελάω ταυτόχρονα...έχω πονοκέφαλο αυτή τη στιγμή.΄..περίμενα να μου δείξει λίγο ένδιαφέρον..να μου προτείνει κάτι..όχι να λέμε άσχετα για να γελάσουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρίνα μου σε ευχαριστώ νασαι καλά αν και με τέτοιους ανέμους..δύσκολο το βλέπω να φεύγουμε..αυτή τη στιγμή θα έχουμε γυρω στα 8 μποφόρ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Φανή μου κι εμένα οι ευγένειες αυτές με τρώνε, νευριάζω, χαλάω τη διάθεσή μου και οι άνθρωποι που είναι γαϊδούρια παραμένουν γαϊδούρια...Κατατρχήν ακόμα και να ήθελε να καθίσει τόσες ώρες, έχεις μωρό παιδί, είσαι έγκυος, έχεις ανάγκη από ξεκούραση και έχεις και ταξίδι...Τόση αναισθησία πια;;;;;

Και συν τοις άλλοις, βλέπεις το μωρό να κλαίει...Πώς κάθεσαι κυρά μου;; Παρ'τα πραγματάκια σου και ξεκουμπίσου...ΗΜΑΡΤΟΝΝΝΝΝΝΝΝ!!!!!!

Για να μη σχολιάσω το ότι ήρθε σε ένα παιδάκι με άδεια χέρια...Δεν ντράπηκε;;;

Εμένα ήρθαν χθες οι νονοί της μικρής μου (ζευγάρι είναι) και της έφεραν φόρεμα, καλσόν, κορδέλα, παιχνίδι, κουβέρτα, γλυκά για το σπίτι και σοκολάτα για τη μικρή...Ασχέτως που δεν τρώει ακόμα...Απορώ με τέτοιους νονούς...

Φανούλα μου μη συγχύζεσαι στην καταστασή σου κοπέλα μου!!!!!Απλώς την επόμενη φορά που θα έρθει πες της εκ των προτέρων ότι δε θα μπορεί να μείνει για πολύ γιατί κάπου έχετε να πάτε...Α!!!Και για να της την πεις και για το δώρο, μπορείς να της το θέσεις ως εξής..."Επειδή προφανώς τα φέρνεις δύσκολα βόλτα να σου δώσω λεφτά να πάρεις κάτι στο μικρό και να πούμε ότι είναι δώρο από σενα...;;;Θα χαρεί πολύ ο μικρός!!!!!"

Και θα την ξεφτιλίσεις και θα καταλάβει πόσο γαϊδούρα είναι...Αλλά την έχω ικανή να τα πάρει τα λεφτά!!! :laugh: :laugh:

Συγγνώμη Φανούλα που μιλάω έτσι για την κουμπάρα σου, αλλά με εκνευρίζει η αναισθησία κάποιων ανθρώπων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχεις και άδικο..να πω ότι είναι η 2η φορά που έρχεται μετά τη βάφτιση και δεν φέρνει τίποτα...δε μένει Ρόδο και όποτε έρχεται στο νησί θέλει να μας δει ..αλλά το θέμα είναι ότι δε φέρνε κάτι στο παιδί..καμια φορά!Και δεν αχολείται και μαζί του..Τι καταλάβαμε από την επισκεψη; Πιο πολυ κουραση παρά απολαυση..για όλους μας..κρίμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φανουλαααααααααα!!!! χρονια πολλα!!!! η κοιλιτσα τι κανει???? το παιδακι σου??? αχ αχ αυτες οι ευγενειες μας εχουν φαει ολες!!!! απαπα δεν μπορω αλλο,εδω εμεις που δεν εχουμε παιδι ακομα και πολλες φορες ημαστε κουρασμενοι και δεν το καταλαβενουν και τσαντιζομαστε! σκεψου με παιδι και κοιλιτσα τι γινεται......α μην ειαι και πολυ ευγενικη γιατι δεν εισαι τωρα σε φαση να αγχωνεσαι με κανεναν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τιρογαριδάκι είσαι και εγκυούλα!Τίποτα δεν αντιλαμβάνεται;;;

Μάλλον φύρανε...

Όσο για το δώρο όπως προαναφέρθηκε έστω ένα συμβολικό...τί γαιδουριά!!!

Στους αγενείς ή έστω όσους δεν στροφάρουν χρειάζεται αγένεια...

Προσωπικά πολλές φορές ήμουν θύμα λόγω της ευγένειάς μου αλλά πλέον δεν χαρίζω κάστανα...

Έχει ανέμους;;;Ελπίζω να επιστρέψουν στο σακί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και τι να έλεγα ρε κορίτσια;; Ηθελα να της πω <<φυγε σε παρακαλώ..>>αλλά δεν είναι σωστό..είμαστε φίλες χρόνια..δεν ξέρω πως θα το έπαιρνε..΄΄οσο για το δώρο δεν ασχολουμαι πλέον...ότι προσφέρουν προσφέρω κι εγώ και τέλος..έχω μικρύνει την γενναιοδωρία μου στο ελάχιστο και μόνο σε αυτους που σέβονται το ενδιαφέρον που τους δείχνω..αλλά όσο νάναι μια κατανόηση απέναντι στο παιδί κυρίως και μετά σε μένα την ήθελα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρινιω έγραψε:

TIROGARIDAKI ALLH FORA NA KSES!!!

ALATAKI PISW APO THN PORTA KAI GIA POTE THA GINEI MPOUXOSSSSS :lol::lol::lol::lol::lol:

PIANEI... ;)

TO EXW KANEI... :blush::blush::blush:

FILIA!!!

χαχαχχαχα :laugh: εν τω μεταξύ μικρός πήγε και της έριξε νερό αλλά μάλλον δεν έπιασε..χαχαχαχα..μάλιστα μας θυμισε ένα στιγμιοτυπο από του Κωνσταντίνου και Ελένης και το συζητούσαμε..κάτι ήξερε ο μικρόςχεχεχεχε.... :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

εν τω μεταξύ μικρός πήγε και της έριξε νερό αλλά μάλλον δεν έπιασε..χαχαχαχα..μάλιστα μας θυμισε ένα στιγμιοτυπο από του Κωνσταντίνου και Ελένης και το συζητούσαμε..κάτι ήξερε ο μικρόςχεχεχεχε.... :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρέ αμα δεν παίρνουν χαμπάρι..και την πόρτα να τους δείχνεις πάλι στον καναπέ σου αραχτοί θα είναι!!!!χεχεχεχε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

μωρέ αμα δεν παίρνουν χαμπάρι..και την πόρτα να τους δείχνεις πάλι στον καναπέ σου αραχτοί θα είναι!!!!χεχεχεχε...

Τότε η λύση είναι μία...

Σηκωτοί και έξω... :laugh:

Εγώ πάντως χασμουριέμαι σαν τον βόα... :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα τυρογαριδάκι μου...τι να πει κανεις?

Εμένα γιορταζε η βαφτιστήρα μου προχθες (Χριστίνα) και ενω δεν κάνει να πολυκουνιέμαι (οδηγία γιατρού), ο άντρας μου με πνευμονια και 39 πυρετο, αλλα η μικρούλα μου τι εφταιγε που ήθελε τη νονα της? Σηκώθηκα και πηγα που λες και επειδη δε μπορούσα να κουβαλήσω το δωρο που της πήρα μόνη μου λογω όγκου & βάρους, πήρα ενα γλυκο και μια κουκλα απο το ζαχ/στειο και πήγα. Και φυσικά αυτα δε τα λέω για να με "συγχαρείτε" αλλα γιατι τα παίρνω με την αναισθησία ορισμένων! Αν είναι δυνατον!

Μια που ανοιξες σχετικο θεμα να ρωτήσω κατι?

Την επιλογή νονου πως την κάνετε? Απο υποχρεωση? Κολλητούς φίλους? Κουμπάρους?

Έχω λίγο προβληματιστει για εκεινη την ωρα...με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alexdim έγραψε:

Την επιλογή νονου πως την κάνετε? Απο υποχρεωση? Κολλητούς φίλους? Κουμπάρους?

Έχω λίγο προβληματιστει για εκεινη την ωρα...με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aπλά αναρωτιέμαι, αν όντως πρέπει να διαλέξουμε με κριτήριο "σε μια στραβη" κάποιος να μεγαλώσει τα παιδιά μας, η με ποιόν θα εχει περισσότερο χαβαλε? Εμένα οι κουμπάροι μου ας πουμε μένουν θεσ/νίκη και είναι ψιλομεγάλοι σε ηλικία, (45αρηδες+). Οι κολλητοί μας είναι τα μυαλά στα κάγκελα οι περισσότεροι...δεν ξέρω...

εμενα με νευριάζει πάντως όταν μας καλαρέσει που μας κανουν αυτη την τιμή κάποιοι άνθρωποι και νοιαζόμαστε για τα ρούχα, μαλλια και την γκράντε εμφάνιση στη βαφτιση (λες και θα πάρουμε οσκαρ) και μετα ποιος σε ειδε ποιος σε ξέρει και αντε να γελάσουμε λίγο...!

Μιλάω απο προσωπικη πείρα, κάπως έτσι είναι ο δικός μου νονός και πάντα με νευρίαζε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πω βρε φανουλα η γαιδουρια ειναι γαιδουρια και δεν αλλαζει

καταρχας ειρθε να δει το βαπτιστηρι τηε και μονο αυτο δεν ειδε,ειρθε με αδεια χερια στο παιδι που τα παιδια κακα τα ψεματα κοιτανε τους νονους με λαχταρα στα χερια

και το χειροτερο απο ολα....δεν εχει καμια μα καμια επαφη και επικοινωνια με το παιδι γιατι αν ειχε θα μπορουσε να πηγαινε να τον ηρεμισει η ακομη και να τον βαλει για υπνο.

οι νονες του δικου μου μπορει να μην ερχονται συχνα στο σπιτι μας λογω του οτι δουλευουν αστατα ωραρια ειναι ομως τυπικες στα δωρα και στις υποχρεωσεις τους.

φροντιζω εγω και οποτε πηγαινω για δουλειες και ειναι στο σπιτι τους περναω με τον μικρο για βολτα και πολλες φορες τον εχουν ταισει,τον εχουν κανει μπανιο,τον εχουν κοιμησει με λιγα λογια εχουν πραγματικη επαφη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Alexdim ξέρω τι εννοείς και εγώ τέτοια νονά είμαι αν και δεν τον βλέπω συχνά , δεν ξεχνώ ποτέ να πάρω δωράκι και τον παίρνω ποτε ποτε για πιτσα,λουνα παρκ κι έτσι..και νομίζω ότι αυτό είναι και το φυσιολογικό..η επιλογη πάλι θεωρουσα ότι έγινε μετα καλύτερα δυνατά κριτήρια...επιλέξαμε ανθρώπους που τους είχαμε δίπλα μας από παιδιά...με την κουμπάρα μου είμαστε φιλες κολλητες από το λύκειο, φαίνεται όμως πως δεν γνώριζα πολλά στοιχεία του χαρακτήρα της...το ίδιο και ο άντρας μου που επέλεξε έναν κολλητό του φίλο για κουμπάρο..εκείνος μπορείς να πεις ότι είναι κάπως καλύτερος ευτυχως..

Πάντως σας είπα, δεν περίμενα δώρο και δεν απαιτώ κυρίως γιατί έχω πάρει το μάθημά μου και πλέον έχω κοψει πολλά οπότε δε με νοιάζει κιολας...πριν με πονουσε πιο πολύ καθως έδινα πολλά, τώρα όχι. Αλλά με κουρασε το γεγονος ότι δεν μπηκε στον κοπο να αντιληφθει πόσο κουραστηκό ήταν αυτό που έκανε...εκνευρίστηκα τόσό πολύ..οποτε έρχεται η συγκεκριμένη παρακαλάω από μέσα μου να φύγει...δε μου αρέσει αυτό που λέω αλλά κάθεται με τις ώωωρες και δε λέμε και τίποτα ουσιαστικό...τηλεόραση βλέπαμε...το παιδί πανω στο δωμάτιό του να κλαίει ,να ανεβοκατεβαίνουμε ποτε εγώ ποτε ο άντρας μου κι εκείνη τα άνοστα αστεία της...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katrina έγραψε:

tirogaridaki έγραψε:

Τότε η λύση είναι μία...

Σηκωτοί και έξω... :laugh:

Εγώ πάντως χασμουριέμαι σαν τον βόα... :laugh:[/quote:14ronrhl]Ααα..αυτό το κάνω κι εγώ!!ε δεν μπορώ να κρύψω κιόλας ότι κουράστηκα..κι οποιος κατάλαβα κατάλαβε!!!!χεεχεεχε... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρινιω έγραψε:

TIROGARIDAKI ALLH FORA NA KSES!!!

ALATAKI PISW APO THN PORTA KAI GIA POTE THA GINEI MPOUXOSSSSS :lol::lol::lol::lol::lol:

PIANEI... ;)

TO EXW KANEI... :blush::blush::blush:

FILIA!!!

Χαχαχα!!!2-3 φορες το εχω κανει αυτο κ εχει πιασει ΟΛΕΣ!!!Εγω ομως γυρναω κ τη σκουπα αναποδα :silly: !!

Τιρογαριδακι την επομενη φορα λαβε τα μετρα σου ;) !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου κάνει τρομερή εντύπωση η στάση της νονάς.Έρχεται στην Ρόδο ενώ μένει κάπου αλλού,σας επισκέπτεται και αδιαφορεί για το παιδί;Είναι πολύ περίεργο!Το βαφτιστήρι της θα έπρεπε να είναι ο κύριος λόγος της επίσκεψης ακόμη και χωρίς δώρο,που το θεωρώ απαράδεκτο γιατι πλέον μπορείς να βρεις πολύ οικονομικά παιχνίδια.Δεν μετράει η τίμη αλλά η κίνηση.Ας ξεπεράσουμε το δώρο όπως είπες και εσύ.Με το παιδί γιατι δεν ασχολείται; :angry: Τι αναισθησία Θεέ μου!Τι να πεις σε τέτοιο άτομο;Κάποια πράγματα πρέπει να είμαστε σε θέση να τα αντιλαμβανόμαστε όταν έχουμε αναλάβει κάποιες υποχρεώσεις!Και δεν φτάνει που ήρθε ,έκανε και την κατάστση ακόμη δυσκολότερη.Γιατι να μην προσφερθεί να κοιμήσει εκείνη το μωρό;Δεν φαντάζομαι να της έλεγες ναι.Αλλά η κίνηση θα μετρούσε,και πάλι..

Την κόρη μας θα την βαφτίσουν δυο πολύ καλοί μας φίλοι,ζευγάρι.Η κοπέλα είναι 20 και ο νεαρός 24.Ειλικρινά,με έχουν γεμισει με δώρα!!!Άσε η λαχτάρα τους για το μωρό :woohoo: Έχω εντυπωσιαστεί.Είμαι και εγώ φοιτήτρια,δεν μένω στην πόλη μου,είμαι μακριά απο την οικογένεια μου και ξέρω πόσο δύσκολη είναι η φοιτητική ζωη, από οικονομικής πλευράς :dry: Εκείνοι έχουν λοιπόν ένα ελαφρυντικό και θα μπορούσαν κάλλιστα να μην μου έχουν φέρει τίποτα για το μωρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιτα έγραψε:

Τι να πω ρε συ Φανουλα....αν ειναι δυνατον!!!Τα αυτονοητα!Ηρθε επισκεψη κ εκατσε μεχρι τα μεσανυχτα?Σε σπιτι με μικρο παιδι?Ημαρτον!Παντως συγχαρητηρια για την υπομονη σου εγω θα της ειχα πει με τροπο να την "κανει σιγα-σιγα" ανασταστωσε κ το παιδι χωρις λογο?Κ τι νονα ειναι που δεν εφερε ουτε ενα παιχνιδακι στο παιδι?Οσο κ οικονομικο προβλημα να εχεις ενα "μπιχλιμπιδι" μπορεις να το αγορασεις?Ημαρτον!
συμφωνω απολυτα αννιτακι ετσι ειναι οπωσ τα λεσ!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...