Μετάβαση σε περιεχόμενο

τελικα την πέρασα ...


rena79

Recommended Posts

κορίτσια χάθηκα τόσες μέρες γιατί ήμουν κομμάτια στο κρεββάτι με πυρετό βήχα και πονόλαιμο... και η διάγνωση μετά από το μοριακό τεστ? H1N1!!!!μόλις η γιατρίνα μου στο Λαικό μου είπε το αποτέλεσμα του τεστ, κατατρόμαξα...μου είπε να σκεφτώ, να ρωτήσω τον γιατρό και να αποφασίσω αν θέλω να πάρω ταμιφλού που είναι κατηγορίας C φλαρμακο για την εκγυμοσύνη...(αυτό σημαινει ότι δεν έχουν γίνει μελέτες σε ανθρώπους για τα αποτελέσματα του στο έμβρυο)...βέβαια δεν το πήρα, ουτε ο γυναικολόγος μου το ήθελε... μόνο παναντόλ, και υπομονή. είχα 2 μέρες επίμονο πυρετό, (δεν το άφηνα να περάσει το 38,5, αλλά με τα παναντόλ δεν έπεφτε κάτω από το 37,4 και ξανανέβαινε αμέσως σχεδόν... και πονο στο λαιμό και στο στήθος... ευτυχώς κορίτσια μου μου πέρασε, είμαι ακόμα μέσα βεβαια στην απομόνωση.. ηταν όμως τρομακτικό...ελπίζω την ερχόμενη πέμπτη που έχω την αυχενική διαφάνεια, να είναι το σποράκι μου καλά και να μην έπαθε τίποτα από την γρίπη....θέλω από όλες σας την θετική σκέψη για να αναρρώσω και να έχω καλά παοτελέσματα στην αυχενική....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 52
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσακι μου καλη αναρρωση και μην αγχωνεσαι καθολου για το μωρακι μια χαρα ειναι και θα το δεις και εσυ.....και θα παθεις πλακα που θα κουναει χερακια...αντε λιγη υπομονη και ολα καλα θα πανε...φιλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοπέλα μου περαστικά σου εύχομαι να είσαι καλά και το μωράκι σου όλα να πάνε καλα!!!! Πω πω σκέφτομαι την αγωνία σου!!! Πως είσαι τώρα?? Πες μου σε παρακαλώ ήρθες σε επαφή με κάποιον που είχε την γρίπη? Εχεις ιδέα απο που την κόλλησες??? Αχ να'ξερες και εγω πως φοβάμαι!!!!

Σου εύχομαι όλα καλά απο εδω και πέρα και ο νέος χρόνος να σας βρεί όλους υγιέστατους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ! ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ! ΕΧΕ ΠΙΣΤΗ ΣΤΟΝ ΘΕΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ! ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ 32Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΤΕΙ ΣΠΙΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΚΑΙ ΣΕ ΝΙΩΘΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΣΟΥ! ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ! ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΣΟΥ, ΕΕΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικά! Φαντάζομαι την αγωνία σου!!! Μην ανησυχείς για το μωράκι σου, ολά θα είναι καλά. Αντιπυρετικά μπορεί να χρειαζόταν να πάρει κανείς και για ένα απλό κρύωμα ή κάτι άλλο. Δεν επιβαρύνουν. Αφού δεν πήρες βαριά αγωγή, ευτυχώς!Τουλάχιστον θα αποφύγεις το αγχος από δω και πέρα! Ήταν μια δυσάρεστη στιγμή που πάει και πέρασε!!!

Και πάλι περαστικά! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύχομαι και εγω περαστικα, εχεις την απολυτη συμπαρασταση μου και θελω και εγω να σου πω οτι σε καταλαβαινω απολυτα γιατι και εγω ειμαι στην 6η εβδομαδα κυησης και φοβαμαι εξισου.

Θα πανε ολα καλα ομως θα το δεις, καλα αποτελεσματα και περιμενουμε τα ευχαριστα νεα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το καλο ειναι οτι δεν πηρες τα δυνατα φαρμακα!!!Πιστευω οτι εαν κανει κατι κακο στο μωρο ειναι αυτα τα...πυροβολα!!!Τελικα πως μπορεις να αποφυγεις την γριπη και να εισαι ηρεμη??Ευχομαι περαστικα κ το μωρακι σου υγιεστατο!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικα κοριτσακι. Μην ανησυχεις αφου την εβγαλες μονο με παναντολ....μια χαρα θα ειναι το μωρακι σου... B)B)

Προσεχετε ολες οι εγκυουλες!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στην δουλειά μου δυστυχώς έχουμε πολλους "απερισκεπτους" που την τελευταια εβδομάδα πριν αρρωστήσω, έρχονταν στην δουλεια με 39 πυρετό... οπότε ήθελα δεν ήθελα ήρθα σε επαφή... πάντως κορίτσια λίγη προσοχή θέλει μονο και περνάει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μου γρηγορα περαστικα κ απο μενα!!!!!!!!!

Ολα καλα θα πανε μην ανησυχεις!!Προσεχε λιγο παραπανω κ ακου το γιατρο σου!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρένα μου,περαστικά σου εύχομαι και όλα καλά θα πάνε μην ανησυχείς η Παναγία να φυλάει και 'σένα και το μωράκι σου και την Πέμπτη να πάρεις μεγάλη χαρά για το μωράκια σου που θα κουνάει χεράκια και ποδαράκια!!!!!!!!!!!! Πράγματι είναι πολύ τρομακτικό και πιστεύω πως όλες μας οι εγκυούλες το φοβόμαστε!!!!!!!!!Δόξα το θεό να λές που δεν το πέρασες βαρυά!!!!!!!!!!!!!!!! Όλα είναι μια χαρά μην φοβάσαι καθόλου,περαστικούλια και περιμένουμε νέα σου!!!!!!!!!!!!

Χρόνια πολλά!!!!!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ.ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. ΤΑ ΠΑΝΑΝΤΟΛ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΑ.ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ.ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλα μου σου εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να είναι

οοοοοοοοοοοολα καλά και το παιδάκι σου να είναι μια χαρά

και η αυχενική σου να βγεί αστεράτη .

Καλή αναρρωση.!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικά σου!Ολα καλά θα πάνε και με την αυχενική.Το μωράκι είναι προστατευμένο μέσα μας και δεν παθαίνει τίποτα με την γρίπη.Αφου το πέρασες με παναντολ....όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη αναρωση σου ευχωμαι και ολλα θα πανε καλα θα το δεις.και το μωρακι σου θα ειναι καλα.καλες γιορτες να εχεις και να κρατησης το μωρακι σου αγκαλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περαστικα!ολα καλα θα ειναι!πιο πολυ μασ φοβιζει η ιδεα του αγνωστου.καλα θα ειναι το μωρακι σου θα το δεισ.γεροι,δυνατοι απο δω κ περα και οι δυο. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rena μου γλυκειά... περαστικά σου κοπέλα μου και σε σένα και το εμβρυάκι σου! Όλα θα είναι τέλεια θα δεις!!! Μην στενοχωριέσαι! Μια απλή γρίπη είναι κι αυτή κι απλά όλος ο ντόρος γίνεται για να πουληθούν τα εμβόλια! Ο μικρός της ξαδέρφης μου 3 χρόνων την πέρασε κι είναι μια χαρά! Το ίδιο κι ο μπαμπάς του που κόλλησε! Η ξαδέρφη μου είναι νηπιαγωγός και είχε ήδη κάνει το εμβόλιο! Εγώ πέρυσι, έπαθα γρίπη κι ο γιατρός μου είχε επιτρέψει μόνο ντεπόν κι αυτό όταν ο πυρετός ξεπέρναγε το 38. Ήμουν 2 βδομάδες στο κρεβάτι, με πόνο στα κόκκαλα, πυρετό 5 μέρες σχεδόν που το καταπολεμούσα μόνο με 3 ντεπόν την μέρα!! Ήμουν τότε νομίζω περίπου 4 μηνών έγκυος! Όλα πήγαν καλά.. και το μωράκι μου είναι υγιέστατο! Θα δεις.. όλα καλά θα πάνε! Ξέρω πολύ κόσμο που την πέρασε αυτήν την γρίπη και τελικά ήταν όπως όλες οι άλλες! Μόνο στα μέσα μαζικής ενημέρωσης πεθαίνει ο κόσμος.. μάλλον για να μας τρομοκρατήσουν και να κάνουμε τα εμβόλια που ξέμειναν στα ράφια! Καλή συνέχεια... κι εύχομαι με το καλό.. ένα γερό μωράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ. ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΘΑ ΦΟΒΗΘΗΚΕΣ ΜΟΛΙΣ ΣΟΥ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑΝ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΤΟΝ ΙΟ Η1Ν1 ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ. ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΣΕΙ . ΕΜΕΝΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΡΙΝ 20 ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ , ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ ΠΥΡΕΤΟ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΜΑΣ ΕΙΠΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΤΕΣΤ ΤΗΣ ΓΡΙΠΗΣ.ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ (ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΕΥΤΥΧΩΣ) ΕΙΧΕ ΠΑΕΙ Η ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΚΟΥΛΟΥΡΗ.

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΣΑΣ. ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ.

ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ , ΚΑΙ ΘΑ ΚΡΑΤΑΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΙΑ ΑΝΑΜΝΗΣΗ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.

ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΜΩΡΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα καλά βρε παιδί μου υπάρχει τόσο ανεύθυνος κόσμος που με πυρετό πάει στην δουλειά του και γενικώς κυκλοφορεί σε κλειστούς χώρους ιδιαίτερα μετά τον ντόρο που έχει γίνει με την νέα γρίπη???? Απορώ!!!

Ολα καλά θα πάνε κοριτσάκι μου μην ανησυχείς!!! Τουλάχιστον τώρα δεν θα έχεις τον φόβο μην τυχόν και την κολλήσεις :laugh: αφου συνέβη έχεις ξεμπερδέψει μ' αυτό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια σας ευχαριστω πολύ όλες.... τελικα το πιο ευχάριστο νομίζω ότι είναι ότι τώρα θα έχω αντισώματα και δεν θα φοβάμαι πια μην την κολλήσω.... νομίζω ότι αυτό είναι το καλυτερο δώρο... γιατί πριν φοβόμουν τόσο πολύ...πάντως ξέρω 3 περιστατικά στην οικογένεια μου που μπήκαν νοσοκομείο για 5-6 μέρες και την πέρασαν σοβαρά... ευτυχώς δοξάζω τον μικρό Χριστούλη που μόλις γεννηθηκε, που εγώ ήμουν τυχερή και την πέρασα σπίτι μου με λίγα παναντόλ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ συγνώμη δεν ήθελα να σε τρομάξω.. ήθελα να ξέρω αν υπήρχε συγκεκριμένος λόγος που στο έδωσαν πχ κάτι από τις εξετάσεις σου που θεώρησαν ανάγκη να πάρεις ή αν σου είπαν κάτι διαφορετικό.. ναι ρώτησε τους να δούμε τι θα σου πουν.. με ενδιαφέρει και εμένα γιατί η ενέργεια μου είναι στο πάτωμα.. εχθές ήμουν να πέσω.. αν και στον προγεννητικό που έκανα γενική είχα 37.. κάνω υπομονή για την ώρα.. όπως και να έχει εσύ θα εμπιστεύεσαι και θα ακολουθείς τις οδηγίες των γιατρών που σε παρακολουθούν και ξέρουν το ιστορικό σου και τον οργανισμό σου!  Παρεπιπτόντως ρώτησε και για το ιώδιο.. θυμάμαι είχες γράψει ότι το αποφεύγεις εξαιτίας του θυρεοειδή.. δεν ξέρω τι ακριβώς θέμα αντιμετωπίζεις με το θυρεοειδή αν δηλαδή έχεις όζους ή κάτι άλλο σοβαρό.. εμένα μου είπε ο γιατρός ότι χρειάζεται στην εγκυμοσύνη για το έμβρυο και το φοβήθηκα να σου πω γιατί έχω θυροειδιτιδα hashimoto αλλά μίλησα με την ενδοκρινολόγο και μου είπε να πάρω εφόσον μου δίνει γιατί είναι σημαντικό στην εγκυμοσύνη και πως το θυρεοειδή θα τον παρακολουθούμε απλά πιο στενά και αν πάει να ξεφύγει θα το ρυθμίσουμε.. οπότε φρόντισα η πολυβιταμινη να έχει μέσα.. εσένα σου είπε κάποιος γιατρός να μην πάρεις;  @Elli13 Σε ευχαριστώ πολύ! Οπότε καταλαβαίνω κορίτσια ότι καμία σας δεν παίρνει γενικότερα βιταμίνες πέρα από μένα και την @Θέτις Κ. στο πρώτο τρίμηνο, πέρα δηλαδή από τα άκρως βασικά.. να είναι όντως περιττά άραγε..; Καλά εγώ θα ακολουθήσω τις οδηγίες των γιατρών μου αλλά απορώ.. νόμιζα ότι όλες λίγο πολύ τις "φορτώνουν" και ήθελα να κάνουμε μια σύγκριση οδηγιών για να δω και τις απόψεις των δικών σας γιατρών.. Και ήθελα να σε ρωτήσω αν είσαι vegan και σου έδωσαν σίδηρο αλλά μετά διάβασα αυτό!! 🤣🤣🤣  Και εγώ από βορρά είμαι κοριτσάκι μου αλλά την αγάπη αυτή για το καρπούζι φέτα ή σταφύλι φέτα δεν μπόρεσε ποτέ να τη δεχτεί ο ουρανίσκος μου!!! 😝😂😂😂 Ο άντρας μου πάλι δεν μπορεί να τα τρώει διαφορετικά..🤢 Από πού είσαι αν επιτρέπεται;  Αλλά έχει αλλάξει και εμένα η γεύση μου σε πολλά.. ξεκίνησε μετά την ξηροστομια (ρώτησα το γιατρό είναι μέσα στα συνήθη συμπτώματα).. στην αρχή ξεκίνησε με τα γλυκά.. που ούτε τρώω γλυκά γλυκά αλλά φάση το πρωί που έτρωγα δημητριακά ολικής με μαύρη σοκολάτα και γάλα.. πλέον δεν κατεβαίνει με τίποτα.. κάτι μπισκότα βρώμης χωρίς ζάχαρη με μαύρη σοκολάτα της βιολαντα που παίρνω το ίδιο.. δυσκολεύομαι πολύ.. φρυγανιές ολικής με ένα κουταλάκι του γλυκού μέλι που έτρωγα.. το ίδιο... Τώρα έχει 3-4 μέρες που δεν κατεβαίνει με τίποτα η σαλάτα.. και όχι τίποτα άλλο, άντε τα γλυκά δεν με απασχολούν καθόλου, ποτέ δεν τα είχα σε αγάπη... Αλλά τη σαλάτα μου πάντα την είχα σε μεγάλη εκτίμηση!!! Την κάνω και περιποιημένη περιποιημένη με πάνω από 10 διαφορετικά λαχανικά και αβοκάντο μέσα , πολύ θρεπτική.. αλλά προχθές έφαγα μια πιρουνια και πήγα να κάνω εμετό..😱😱 δεν κατέβαινε!!! Πιέζω τον εαυτό μου να φάει όσο περισσότερο γίνεται πλέον γιατί ξέρω πόσες πολύτιμες θρεπτικές ουσίες περιέχει απαραίτητες για το μωράκι.. δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ διαφορετικά.. Καλημέρα κιόλας κορίτσια μου, καλή εβδομάδα να έχουμε..!
    • Το έχω ζήσει , ένιωθα κενή , ξέρω όλες σου τις σκέψεις. Ξέρω πως νιώθεις το ουράνιο τόξο όμως δεν θα αργήσει να έρθει . Πάρε οοοοολλλλοοο το χρόνο σου και ψυχολογικά αλλά και σωματικά θέλεις ηρεμία και χρόνο . Να θυμάσαι όμως ότι θα έρθει και θα σε γεμίσει όλο χαρά. Καλή δύναμη κοπέλα μου 
    • Έτσι είναι! Εμένα η μεγάλη τη βρώμη δεν την ήθελε. Δοκίμασα μια δυο τρεις, Ε μετά τα παράτησα 😂😂 ναι τραχανά λαχανικών! Η μεγάλη τον έτρωγε με κλειστά τα μάτια! Να δούμε η μικρή!
    • Πώς είστε γενικά κορίτσια;  Εγώ σήμερα είμαι σαν να με πατησε τρένο. Απίστευτος πονοκέφαλος όλη μέρα σχεδόν, δεν έχω καθόλου όρεξη, κοιμήθηκα 10 ώρες το βράδυ + 3 για μεσημέρι 🤣🤣 είμαι ένα ζόμπι πραγματικά, ούτε να περπατήσω δε βγήκα σήμερα και νιώθω λίγο τύψεις που είμαι σα τη χλαπατσα όλη μέρα...  Επίσης το άλλο το καινούργιο!!! Νομίζω έχω απέχθεια στη φέτα/μυζήθρα 😱😱😱 Το πρωί έφαγα μια μπουγάτσα με τυρί που είναι η αγαπημένη μου και μου φάνηκε τόσο απαίσια που νομίζα ότι έφταιγε που ήταν κατεψυγμένη. Τώρα το απόγευμα λιγουρευτηκα καρπούζι με τυρί (δε ξέρω αν το τρώτε κι εσείς, αλλά στη βόρεια Ελλάδα νομίζω είναι must συνδυασμός 😅) και η φέτα με αηδιασε άσχημα! Νόμιζα ότι ήταν ξινισμενη, ληγμένη, δε ξέρω. Ο σύζυγος ο καημένος έτρεξε να δει ημερομηνία και ήταν κομπλέ και μάλιστα μόλις την ανοίξαμε. Τι να πω, στεναχωρέθηκα, προσπάθησα να φάω 3-4 κομμάτια με το ζόρι μπας και, άλλα μου φαινόταν λες και έτρωγα κέρματα ένα πράγμα. Πολύ απαίσια γεύση 🥴
    • Η αλήθεια είναι ότι με έβαλες σε σκέψεις τώρα 😅 λοιπόν ο γυναικολόγος στην Ελλάδα όταν του έδειξα τα περιεχόμενα της πολυβιταμινης μου είπε συγκεκριμένα ότι το σίδηρο είναι σε χαμηλή περιεκτικότητα κι ίσως να κοιτάξω για κάποιο έξτρα συμπληρώματα. Μετά όταν πήγα στην αιματολογο στο εξωτερικό συμφώνησε και μου είπε να πάρω το σίδηρο όπως έπαιρνα και προ εγκυμοσύνης γιατί λέει οι ανάγκες σε σίδηρο πολλαπλασιάζονται στη εγκυμοσύνη. Έπειτα όταν είδα και τη γυναικολόγο μου την περασμένη εβδομάδα μου είπε κι αυτή ναι και μου έγραψε και το συμπλήρωμα. Να σημειωθεί ότι απ' τις τελευταίες μου εξετάσεις (7η εν) που της είδε η γυναικολόγος, ο αιματοκρίτης μου είναι μια χαρά (42.4). Δε ξέρω τι να πω, αφού 3 γιατροί είπαν να πάρω ξέρω γω... Θα τη ρωτήσω αύριο και θα πάρω και τον Έλληνα γυναικολόγο να διασταυρώσω πληροφορίες.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...