Μετάβαση σε περιεχόμενο

βοηθεια εμοροιδες


Recommended Posts

emfanistikan sti diarkia tis egimosinis apo diskiliotita, einai tora 3,5 mines pou genisa kai akoma den lene na eksafanistoun.ekana kai therapia me kati xapia kai ipotheta alla apla malakosan kai den me ponane.otan eixa genisi kai piga spiti eklega gia 2 evdomades sinexia apo ton pono,den mporousa na paro to moraki mou agalia na to thilaso giati den mporousa katholoou na katso oute na perpatiso giati parelie to aristero mou to podi kai epefta kato,gia tetio pono milame! tora toulaxiston den ponao alla den feugoun.giati....!!!:unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιζει ρολο αν εισαι δυσκοιλια!Ισως και η διατροφη σου να μην ειναι πλουσια σε φυτικες ινες και να το κανει χειροτερο!Προσπαθησε να μην κανεις καθιστικη ζωη και να περπατας!Να ριχνεις και ζεστο νερο εκει,βοηθαει!Με τον καιρο πιστευω θα φυγουν!Τουλαχιστον ετσι εφυγαν σε μενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιζει ρολο αν εισαι δυσκοιλια!Ισως και η διατροφη σου να μην ειναι πλουσια σε φυτικες ινες και να το κανει χειροτερο!Προσπαθησε να μην κανεις καθιστικη ζωη και να περπατας!Να ριχνεις και ζεστο νερο εκει,βοηθαει!Με τον καιρο πιστευω θα φυγουν!Τουλαχιστον ετσι εφυγαν σε μενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιζει ρολο αν εισαι δυσκοιλια!Ισως και η διατροφη σου να μην ειναι πλουσια σε φυτικες ινες και να το κανει χειροτερο!Προσπαθησε να μην κανεις καθιστικη ζωη και να περπατας!Να ριχνεις και ζεστο νερο εκει,βοηθαει!Με τον καιρο πιστευω θα φυγουν!Τουλαχιστον ετσι εφυγαν σε μενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerina mou i diatrofi mou einai kali kai pigeno toualeta kanonika xoris diskolia oso gia to zesto nero...xm den ksero, o giatros mou eixe pei mono krio,mexri pou ekana kai kompreses kai me pagakia:laugh: se euxaristo poli elpizo na mou figoun kai emena.:unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerina mou i diatrofi mou einai kali kai pigeno toualeta kanonika xoris diskolia oso gia to zesto nero...xm den ksero, o giatros mou eixe pei mono krio,mexri pou ekana kai kompreses kai me pagakia:laugh: se euxaristo poli elpizo na mou figoun kai emena.:unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerina mou i diatrofi mou einai kali kai pigeno toualeta kanonika xoris diskolia oso gia to zesto nero...xm den ksero, o giatros mou eixe pei mono krio,mexri pou ekana kai kompreses kai me pagakia:laugh: se euxaristo poli elpizo na mou figoun kai emena.:unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elisavet μου εγώ το έπαθα μόλις γέννησα.'Ηταν φρικτό:(

Λοιπόν,έβαζα μια φυτική αλοιφή,κ πλύσιμο με δροσερό νεράκι,ΟΧΙ ζεστό.Έτσι μου είχε πει η γιατρός.;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elisavet μου εγώ το έπαθα μόλις γέννησα.'Ηταν φρικτό:(

Λοιπόν,έβαζα μια φυτική αλοιφή,κ πλύσιμο με δροσερό νεράκι,ΟΧΙ ζεστό.Έτσι μου είχε πει η γιατρός.;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elisavet μου εγώ το έπαθα μόλις γέννησα.'Ηταν φρικτό:(

Λοιπόν,έβαζα μια φυτική αλοιφή,κ πλύσιμο με δροσερό νεράκι,ΟΧΙ ζεστό.Έτσι μου είχε πει η γιατρός.;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή μου ελισάβετ δυστυχώς δεν θα απαλλαγείς ποτέ από τις αιμορρόΪδες:( Απλά θα υπάρχουν εξάρσεις και υφέσεις.Θα πρέπει πάντα τα κακά σου να είναι μαλακά, να μην είσαι πολύ ώρα στην τουαλέτα (π.χ διαβάζοντας εφημερίδα), να αποφεύγεις τα κόκκινα σταφύλια, το αλκοόλ, τα μπαχαρικά, τα πικάντικα, τα καυτερά. Να πλένεσαι μετα την τουαλέτα σου και σε περιόδους έξαρσης μπορείς να βάζεις μία ειδική αλοιφή. Επίσης να γεμίζεις την μπανιέρα με νερό είτε ζεστό είτε κρύο είτε χλιαρό όπως ανακουφίζει εσένα, συνήθως το χλιαρό προς κρύο και να κάθεσαι μέσα. Έχω και εγώ αυτό το πρόβλημα και σε καταλαβαίνω απόλυτα! Πονάει πολύ:S :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή μου ελισάβετ δυστυχώς δεν θα απαλλαγείς ποτέ από τις αιμορρόΪδες:( Απλά θα υπάρχουν εξάρσεις και υφέσεις.Θα πρέπει πάντα τα κακά σου να είναι μαλακά, να μην είσαι πολύ ώρα στην τουαλέτα (π.χ διαβάζοντας εφημερίδα), να αποφεύγεις τα κόκκινα σταφύλια, το αλκοόλ, τα μπαχαρικά, τα πικάντικα, τα καυτερά. Να πλένεσαι μετα την τουαλέτα σου και σε περιόδους έξαρσης μπορείς να βάζεις μία ειδική αλοιφή. Επίσης να γεμίζεις την μπανιέρα με νερό είτε ζεστό είτε κρύο είτε χλιαρό όπως ανακουφίζει εσένα, συνήθως το χλιαρό προς κρύο και να κάθεσαι μέσα. Έχω και εγώ αυτό το πρόβλημα και σε καταλαβαίνω απόλυτα! Πονάει πολύ:S :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή μου ελισάβετ δυστυχώς δεν θα απαλλαγείς ποτέ από τις αιμορρόΪδες:( Απλά θα υπάρχουν εξάρσεις και υφέσεις.Θα πρέπει πάντα τα κακά σου να είναι μαλακά, να μην είσαι πολύ ώρα στην τουαλέτα (π.χ διαβάζοντας εφημερίδα), να αποφεύγεις τα κόκκινα σταφύλια, το αλκοόλ, τα μπαχαρικά, τα πικάντικα, τα καυτερά. Να πλένεσαι μετα την τουαλέτα σου και σε περιόδους έξαρσης μπορείς να βάζεις μία ειδική αλοιφή. Επίσης να γεμίζεις την μπανιέρα με νερό είτε ζεστό είτε κρύο είτε χλιαρό όπως ανακουφίζει εσένα, συνήθως το χλιαρό προς κρύο και να κάθεσαι μέσα. Έχω και εγώ αυτό το πρόβλημα και σε καταλαβαίνω απόλυτα! Πονάει πολύ:S :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

ΟΜΟΙΟΠΑΘΟΥΣΑ :blush::S

ΑΦΟΥ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΗΔΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ,ΟΠΩΣ ΕΙΠΑΝ Κ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΤΕΙΣ ΡΙΧΝΟΝΤΑΣ ΝΕΡΟ..ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΖΕΣΤΟ,ΚΡΥΟ,ΚΡΥΟ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ!!

ΘΑ ΣΕ ΤΖΟΥΖΕΙ ΕΝΤΟΝΑ ΙΣΩΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΝΑΚΟΥΦΙΖΕΣΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΝΟ-ΦΑΓΟΥΡΑ..Κ ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ "ΜΑΣΕΥΑΝΕ"

Κ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ!!!!ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ "ΕΠΙΣΚΕΨΗ" ΣΤΗ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΝΑ ΠΛΕΝΕΣΑΙ,ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΣΚΟΥΠΙΣΜΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...