Μετάβαση σε περιεχόμενο

κρεμα βρωμης(κουακερ)


Recommended Posts

καλησπερα

εχει δωσει καμια μαμα κρεμα με βρωμη?το γνωστο κουακερ?

μου ειπε η κοπελα που το το αγοραζα πως το βραζεις με γαλα αλλα η σκονη δεν βραζει...

εαν ξερει καμια θα με υποχρεωνε... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω της εδινα νιφάδες βρώμης με μπανάνα ,σταφίδες και ζεστό νερο . Μουλιαζαν 5 λεπά και μετά ήταν πολυ νοστιμες .

Το ιδιο κανεις και με τη σκονη . Σε ζεστό νερο την αφήνεις να μουλιάσει και να "φουσκώσει". Αν θελεις την βράζεις κιολας γιατι λες δεν βράζει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα σου πω πως το τρωω εγω ,βραζω για λιγο σε νερο βρωμη ή πιτουρο βρωμης προσθετω λιγο λαδακι κα μια κουταλια μελι και κανελα μιαμ το λατρευω σαν πρωινο τωρα για το μωρο θα δοκιμασω την ιδια συνταγη με τη διαφορα πως θα το κανω λιγο ζουμερο και αντι για μελι θα βαλω μπανανα ή γλυκοπατατα βρασμενη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λαλα μου η κοπελα μου ειπε να το βρασω(νιφαδες πηρα) με γαλα.αλλα εγω δινω ακομα σκονη..

θα το βρασω αμα ειναι με νερακι λιγο και θα προσθεσω και μπανανα..μελι ακομα δεν δινω, λιγο πιο μετα. γλαυκη ωραιο πρωινο!!! μπραβο σου! εγω μια τρωω υγιεινα και μια οτι προλαβω... :(

αλλα το μωρο το εχω ταραξει στο μουσλι και στο λαχανικο!! μεκοροιδευπυνε λιγακι αλλα δεν πειραζει.. :laugh: :laugh: :):) :woohoo: :silly:

αντε να παιρνουμε παραδειγμα σιγα σιγα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω για πρωινο για μενα το κανω με γαλα και προσθετω καρυδια η αμυγδαλα,σταφιδες, κανελα μελι και τελος μια κουταλια μαυρο ταχινι. Ειναι τελειο!(λιγο εκτος θεματος)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω το βραζω με γαλα μεχρι να μαλακωσει.Γινεται ωραια κρεμα εχω προσπαθησει να της το δωσω αλλα δεν θελει.Θα ξαναπροσπαθησω ομως γιατ κανει καλο και στην δυσκοιλιοτητα που εχει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσχετο αλλά μπαίνει και στο φαγητό έτσι δεν είναι;

Πχ μαζί με το κρεατάκι.Μπορεί να ανικαταστήσει και τα ζυμαρικά.

Εγώ πάντως έτρωγα βρώμη με γιαούρτι και μέλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALISPERA EGW KSERW ME NERAKI OPWS KAI STIN AISTHITIKI POU TI VRWMI TI VAZOUME STO PROSWPO ETSI TRWGETAI KIOLAS(AN KAI DEN EXW FAEI ETSI...DEN MOU ARESOUN OI KREMOULES...KAI I MIKRI MOU EINAI POLI MIKRI GIA KREMA)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΜΙΑ ΧΑΖΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ...

ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ

ΒΡΩΜΗ ???

Υ.Γ.ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΗ

ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΑ

ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΛΟ ΔΕΝ ΤΑ ΤΡΩΕΙ ...

ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λογικα μπορεις να δωσεις απο τοτε που μπορει το μωρο να φαει γλουτενη...δλδσταρι μακαρονια καιτετοια...αλλα οι αποψεις διαφερουν απο γιατρο σε γιατρο και γω την εχω αυτη την απορια....εχει μια πολυ ωρια βιολογικη κρεμα τησ holle με τια δημητριακα που βοηθαει στη δυσκοιλιοτητα νομιζω πρεπει ναχει και βρωμη μεσα τα το κοιταξω...αλλα ας μας πει καποια κοπελα βρωμη απο ποιο μηνα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...