Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ


yolanda

Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα!

Σας αρέσουν τα επιτραπέζια παιχνίδια? Έχετε παίξει κατά το παρελθόν με την παρέα σας επιτραπέζια, όπως ΜΟΝΟΠΟΛΙ, RISK, CLUEDO κτλ? Ή δεν σας συγκινεί μια τέτοια ενασχόληση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου αρέσουν πάρα πολύ αλλά έχουμε πολύυυυυυυυυυυυ καιρό να παίξουμε. Το αγαπημένο μου με το οποίο ρίχναμε πολύ γέλιο το Ταμπού. Έχουμε παίξει και Μονόπολι και Scrable αλλά δεν κολλήσαμε τόσο όσο με το Ταμπού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τρελλαινομαι για επιτραπεζια :woohoo: !!!Εχουμε περασει καταπληκτικες βραδιες!!!

Απο τα αγαπημενα μου ειναι το Risk,το ταμπου,σκιτσογραφιες,παντομιμα,και το Jenga....σχεδον ολα!!Μικρη επαιζα πολυ Hotel,τωρα το βαριεμαι αυτο!

Πραγματικα ολη στην παρεα περναμε υπεροχα οταν παιζουμε!Δε ξερω γιατι αργουμε να το επαναλαβουμε :huh: ?Μαλλον το ξεχναμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΟ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΘΙΕΡΩΣΕΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΜΥΤΑΩ ΚΙΟΛΑΣ ΑΠΟΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ ΤΑ ΣΑΒΒΑΤΑ ΣΠΙΤΙ ΤΣΙΜΠΑΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ...ΞΕΚΙΝΑΜΕ!ΦΟΒΕΡΕΣ ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΑΚΕΣ ΒΡΑΔΙΕΣ1!!ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΛΙ ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΑ.ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΑ ΕΠΙΣΗΣ ΤΑ ΚΟΝΤΡΑ 10,ΚΑΙ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ!

ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΝΤΟΜΙΜΑ ΕΤΣΙ ΘΑ ΤΟ ΖΗΤΗΣΩ;ΘΥΜΑΣΑΙ ΤΗΝ ΟΝΟΜΑΣΙΑ ΤΟΥ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τρελλαίνομαι για τάβλι, τρίβιαλ, ταμπού και σκραμπλ!!!

Ο άντρας μου είναι μανιακός σκακιστής. Τώρα που γράφω, αυτός είναι σε σκακιστικό τουρνουά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emena με τρελαινουν τα επιτραπεζια..μπορω να παιζω με τις ωρες..αρκει να εχω καλη παρεα.αλλα επιεδη ειμαστε απο βορεια ελλαδα αλλα μενουμε στη νοτια, δεν εχουμε παρεες που τουσ αρεσουν α επιτραπεζια..οποτε οποιος ερχεται απο πανω και ειμαστε συνολικα 4 , παιζουμε..αλλα μου εχουν ληψει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λατρεύω τα επιτραπέζια παιχνίδια.Είμαι απο μικρή λάτρης της μονόπολι.Τι καλύτερο απο ένα Παρασκευόβραδο με καλούς φίλους,πίτσα,και ένα επιτραπέζιο; :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ μενα μ'αρεσουν πολυυυυυυ!! :silly: :silly: ειδικα η μονοπολη!!!οταν μεγαλωσουν λιγο τα μικρα μου θα λιωσουμε στις αγοραπωλησιες!! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ ΚΑΙ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ...

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΑΝΑΛΟΙΩΤΗ Η ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΣΤΟΝ ΧΡΟΝΟ... ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΑΜΠΟΥ!!! ΚΑΙ ΤΑ ΕΛΑΦΡΩΣ ΤΡΟΠΟΙΗΜΕΝΑ... ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟΙ ΚΑΒΓΑΔΕΣ!!! :cheer::cheer::cheer:

ΓΙΑ ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΝΤΑΣ SKRABBLE ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΛΕΞΙΚΑ... :huh:

ΕΙΧΑ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΓΕΛΟΙΩΔΩΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗ ΜΙΑ ΕΠΟΧΗ... :P

ΜΟΝΟΠΟΛΥ, ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ ΜΕ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΑΣ ΚΑΝΟΝΕΣ... ΤΟ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΝΤΑΛΑΓΗΣ!!! ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΤΑ 2 ΣΠΙΤΙΑ ΣΤΗ ΒΑΣ.ΣΟΦΙΑΣ, ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΤΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΣΤΗΝ ΦΥΛΗΣ?, ΝΑ ΒΓΩ ΑΠΟ ΤΗ ΦΥΛΑΚΗ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΖΑΡΙΩΝ, ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΑ ΔΙΠΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΟΤΑΝ ΞΑΝΑΠΕΡΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ? ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παλι ως επιτραπεζιο αντιλαμβανομαι την μπιριμπα!επαιζα για ωρες,σκοτωνομουν με οποιον κερδιζε,εβριζα και ολα αυτα τα κοσμια :)

εχω το χαρτι στο αιμα μου,κληρονομικο χαρισμα!(ΚΑΙ ΜΟΥ ΧΕΙ ΛΕΙΨΕΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑ ΜΑΝΑ!!!)

κατα τα αλλα το trivial μου αρεσει αλλα με μεγαλη παρεα για να γινεται τζερτζελο και φασαρια,αλλιως δεν το φχαριστιεμαι :laugh:

και εννοειται οτι στην ροζ κατηγορια ειμαι εξπερ!!!περα απο χαρτοπαιχτρα ειμαι και κουτσομπολα (ρεπορτερ στο STAR επρεπε να μαι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggeliki 30 έγραψε:

ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΤΑ 2 ΣΠΙΤΙΑ ΣΤΗ ΒΑΣ.ΣΟΦΙΑΣ, ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΤΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΣΤΗΝ ΦΥΛΗΣ?, ΝΑ ΒΓΩ ΑΠΟ ΤΗ ΦΥΛΑΚΗ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΖΑΡΙΩΝ, ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΑ ΔΙΠΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΟΤΑΝ ΞΑΝΑΠΕΡΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ? ;););)

ειναι σαφως καλυτερη επενδυση το ξενοδοχειο στη Φυλης,ζεστο χρημα που λενε.Αν και τα 2 σπιτια στη Β.Σοφιας ειναι σαφως πιο high,αλλα σε τετοιους καιρους αντε να βρεις αγοραστη/ενοικιαστη! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μ'αρέσουν πολύ τα επιτραπέζια παιχνίδια αλλά δυστυχώς έχω πολύ καιρό να παίξω κ μου λείπει αυτό..τα βλέπω τα παιχνίδια στη βιβλιοθήκη κ τα ξεσκονίζω..(όποτε το θυμηθώ κ αυτό..)

Μ'αρέσει πολύ η μονόπολη,το scrabble,το ταμπού,κλπ...Πολύ ωραίο παιχνίδι είναι και "Η μάχη των δύο φύλων" όπου χωρίζονται οι παίκτες σε 2 ομάδες,άντρες - γυναίκες, και στους άντρες ρωτάνε γυναικεία θέματα κ το αντίθετο στις γυναίκες..έχει πλάκα.

Επίσης πολύ ωραία παιχνίδια κ πρωτότυπα έχει η κάισσα όπως είπε κ η yolanda!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ λατρεύω τα επιτραπέζια αλλά έχω να παίξω από τότε που έγινα μανούλα :(

Στη προ παιδιών εποχή μαζευόμασταν κάθε Σάββατο και παίζαμε επιτραπέζια !! Έχουμε περάσει αξέχαστες βραδιές με πολύ γέλιο παίζοντας ταμπού! Για ένα διάστημα είχαμε κολλήσει και με το UNO :P ..ξημερώματα γυρίζαμε σπίτια μας! Πότε-πότε αναπολώ εκείνες τις βραδιές και μου λείπουν.. :dry:

Όταν μεγαλώσουν τα μικρά μου θα τα μάθω να παίζω μαζί τους :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι!!!Πολλά από όσα αναφέρθηκαν... :)

Θα ξεχωρίσω την κλασσική ''Μονόπολη'', τάβλι, παιχνίδια γνώσεων, τζέγκα και ξυλάκια (πάντοτε έχανα, διότι δεν φημίζομαι για τη σταθερότητα των χεριώ μου), ''όνομα-ζώα-φυτά...'', γκρινιάρη (με τη γιαγιά μου :) ) και φυσικά πολύ-πολύ χαρτί...ιδιαίτερα με τον αδερφό μου λιώσαμε και σάρωνα στα τουρνουά στα φοιτητικά μου χρόνια!!! :laugh:

Εμένα πάντως ακόμη και τώρα μου αρέσουν πολύ-πολύ τα παζλ!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bebadomama έγραψε:

aggeliki 30 έγραψε:

ειναι σαφως καλυτερη επενδυση το ξενοδοχειο στη Φυλης,ζεστο χρημα που λενε.Αν και τα 2 σπιτια στη Β.Σοφιας ειναι σαφως πιο high,αλλα σε τετοιους καιρους αντε να βρεις αγοραστη/ενοικιαστη! :P[/quote:1m9j36ki]

ΜΑΛΛΟΝ ΤΟΝ ΕΡΙΧΝΑ ΛΙΓΟ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΠΑΙΖΑΜΕ ΜΙΚΡΑ... ;) ΗΤΑΝ ΚΑΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟΣ...

ΕΝΤΩ ΜΕΤΑΞΥ Η ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ REAL ETATE ΜΑΛΛΟΝ ΣΥΜΠΙΣΤΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕ ΕΚΕΙΝΗΣ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗΣ! :cheer::huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

aggeliki 30 έγραψε:

ΜΑΛΛΟΝ ΤΟΝ ΕΡΙΧΝΑ ΛΙΓΟ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΠΑΙΖΑΜΕ ΜΙΚΡΑ... ;) ΗΤΑΝ ΚΑΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟΣ...

ΕΝΤΩ ΜΕΤΑΞΥ Η ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ REAL ETATE ΜΑΛΛΟΝ ΣΥΜΠΙΣΤΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕ ΕΚΕΙΝΗΣ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗΣ! :cheer::huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...