Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗ ΓΕΝΝΗΣΩ ΠΡΟΩΡΑ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια,ειμαι καινουρια και θα ηθελα να σας πω πως αισθανομαι γιατι απο χθεσ ειμαι αγχωμενη και στεναχωρημενη,ειμαι 26 βδομαδων και 3 ημερων.ο μπεμπησ ειναι 1 κιλου και ολα μια χαρα.λοιπον στον 3 μηνα εκανα περιδεση και καθε φορα διακοιλιακα μετρανε τον τραχηλο για να δουμε οτι ολα ειναι οκ.το μωρο εχει παρει θεση και ο τραχηλος ειναι 28mm.ο γιατροσ λεει καλοσ ειναι αλλα θα θελαμε να ναι 30 στο οριο.μου πε ξεκουραση και οχι περπατημα πολυ.εγω απο την αρχη ειμαι μονο ξαπλα για τουαλετα και φαι σηκωνομαι.βρε κοριτσια πειτε μου γιατι φοβαμαι.εχει υπαρξει αλλη κοπελα με τετοιο τραχηλο η παρακατω και γεννησε στον 9?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 81
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είχα πλήρη εξάληψη τραχήλου και διαστολή 3 εκατοστά από την 35η βδομάδα και γέννησα στην 39η.

Προφανώς η όλη κατάσταση θα είχε ξεκινήσει από πιο νωρίς, απλώς δεν το ξέραμε.

Δεν είχα κάνει περίδεση.

Συνέχιζε να προσέχεις, μη φοβάσαι και όλα θα πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν γνωριζω να απαντησω στην ερωτηση σου..

Θελω μονο να σου ευχηθω να πανε ολα καλα!Κ θα πανε!!!!

Προσπαθησε παντα να σκεφτεσαι θετικα κ να ακους το γιατρο σου κ τις συμβουλες του!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην στεναχωριέσαι...πέρασα σχεδόν τα ίδια..& λέω σχεδόν γιατί εμένα δεν μου έκανε περίδεση..

Το παρακολουθούσαμε συνέχεια.

Το μωρό από την αρχή είχε πάρει θέση & ήταν πολύ χαμηλά.

Οταν μπήκα στον 7ο σταμάτησα τη δουλειά & γενικώς τις πολλές μετακινήσεις.

Οταν μπήκα στον 9ο είχα 22mm,αλλά από εκεί & πέρα δεν με ξαναμέτρησε .

Στις 37εβδομάδων +4 μέρες γέννησα με καισαρική με ραντεβού & τώρα χαίρομαι το αγγελούδι μου.

Με το καλό να έρθει & το δικό σου το νινί. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟΝ 6ο ΜΗΝΑ ΗΜΟΥΝ ΠΕΡΙΠΟΥ ΟΠΩΣ ΕΣΥ. ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΑ, ΕΤΟΙΜΟ ΝΑ ΒΓΕΙ ΚΑΙ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ ΗΤΑΝ 39mm. ΟΠΟΤΕ ΜΟΥ ΣΥΝΕΣΤΗΣΑΝ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ. ΚΟΙΝΩΣ ΞΑΠΛΩΝΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΠΑΤΟΥΣΑ ΕΛΑΧΙΣΤΑ. ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΟΙΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ;;;; ΕΦΑΓΑ ΟΛΟ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ!! Η ΚΟΡΑΚΛΑ ΜΟΥ ΑΠΟΔΕΙΧΘΗΚΕ ΤΕΜΠΕΛΑ!! ΠΗΡΕ ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΟΥΝΗΘΗΚΕ ΕΚΑΤΟΣΤΟ!! ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΟ ΔΙΕΥΚΟΛΥΝΕ ΠΟΛΥ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΜΕ ΕΠΙΑΣΑΝ ΟΙ ΠΟΝΟΙ, ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΗΤΑΝ ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ, ΣΑΝ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΜΕ ΔΙΑΣΤΟΛΗ 8 ( ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ)ΚΑΙ Η ΟΛΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΚΡΑΤΗΣΕ 1 ΩΡΑ. ΟΥΤΕ ΚΛΥΣΜΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΟΥΤΕ ΜΕ ΞΥΡΙΣΑΝ!!(ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΕΤΟΙΜΗ)ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΔΙΟΤΙ ΠΟΝΟΥΣΑ ΕΛΑΧΙΣΤΑ. ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΝΑ ΤΑ ΠΑΣ ΕΤΣΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ! ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ!! ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εν τω μεταξυ εστειλα χθες ενα μυνημα σε ενα γυναικολογο μεσω ιντερνετ.η απαντηση του ειναι η εξης

ΤΟ ΜΗΚΟΣ ΤΟΥ ΤΡΑΧΗΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΝ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ, ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΟ- ΓΙ' ΑΥΤΟ ΚΑΝΑΤΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΔΕΣΗ.

ΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ, ΛΙΓΗ ΤΥΧΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΛΟΓΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ και του κου παρασχου η εξης

ομίζω ότι δεν θα έχεις πρόβλημα με την περίδεση.

Καλό είναι όμως να σταματήσεις τα utrogestan και ίσως το salospir.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανα μου να χαιρεσαι το μωρακι σου.ευτυχως εσενα ο τραχηλος ηταν 39mm εμενα ειναι μονο 28 καταλαβαινεις την διαφορα.τι να πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madojohn έγραψε:

Μην στεναχωριέσαι...πέρασα σχεδόν τα ίδια..& λέω σχεδόν γιατί εμένα δεν μου έκανε περίδεση..

Το παρακολουθούσαμε συνέχεια.

Το μωρό από την αρχή είχε πάρει θέση & ήταν πολύ χαμηλά.

Οταν μπήκα στον 7ο σταμάτησα τη δουλειά & γενικώς τις πολλές μετακινήσεις.

Οταν μπήκα στον 9ο είχα 22mm,αλλά από εκεί & πέρα δεν με ξαναμέτρησε .

Στις 37εβδομάδων +4 μέρες γέννησα με καισαρική με ραντεβού & τώρα χαίρομαι το αγγελούδι μου.

Με το καλό να έρθει & το δικό σου το νινί. :kiss:

απο ποτε ο τραχηλος σου πηγε 22?ποιο νωρις στον 7ο ηταν ανοικτοσ και σου πε ξαπλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο τράχηλος μου ήταν πλήρως εξαλημένος.

Στα 10 εκατοστά διαστολής, γεννάς.

Εγώ είναι 3 εκατοστά και λίγες μέρες πριν γεννήσω είχαν γίνει 5.

Ήμουν σε ετοιμότητα γιατί ανά πάσα στιγμή μπορεί να γεννούσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φανη μου ευχομαι να πανε ολα καλα...μην αγχωνεσαι αφου και ο γιατρος σου σου λεει να μην ανησυχεις....με το καλο το μωρακι σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω την αλήθεια δεν τα θυμάμαι & πολύ καλά..(λες & έχουν περάσει χρόνια ! :laugh: ).

Από την αρχή είχα μικρό..πχ θυμάμαι στην β αυχενική 21 εβομάδων είχα 28 & από βδομάδα σε βδομάδα μίκρυνε.

Μετά για 1 διάστημα έμεινε σταθερός.

Γενικά με τα φυσιολογικά όρια δεν είχα καμία σχέση.. :(

Αλλά πήγαν όλα καλά.!

Τώρα χειμώνας είναι θα απολαύσεις το ζεστό σου σπιτάκι ..

Εγώ τι να πω που μες το κατακαλόκαιρο έπρεπε να κάτσω μέσα??

Ομως δεν το έβαλα κάτω.

Να φανταστείς & τα μπάνια μου έκανα & τις βόλτες μου απλά είχα κόψει τα πολλά πολλά.

ΜΗν ανησυχείς αν ήταν κάτι κακό θα στο είχε πει ο γιατρός σου.

Καλή συνέχεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικά χαιρομαι που ενιωσα πολυ καλυτερα και πηρα μια βαθια ανασα γιατι δεν ειμαι η μονη απο την αλλη στεναχωριεμαι να υπαρχουν τοσεσ περιπτωσεις.κοριτσακια μου σας ευχαριστω πολυ πολυ και ελπιζω να κανουν τα ραμματα δουλεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fani γεια σου και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!είμαι στη 17η βδομάδα και έκανα και γω περίδεση τραχήλου γύρω στη 12η βδομάδα.. ο γιατρός μου είπε ότι τα ράμματα μας προστατεύουν και ας είμαστε 2-3 εκατοστά πιο κάτω από τα επιθυμητά όρια..επίσης μου είπε ότι σε κανένα μήνα όταν θα μεγαλώσει και άλλο το μωρό θα μου δώσει και μια ζώνη να φορώ για να μην ασκείται πίεση στον τράχηλο.μου έδωσε επίσης utrogestan για να τα βάζω ενδοκολπικά μέχρι να μπω στον 9ο μήνα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marina και γω παιρνω utrogestan αλλα δεν τα βαζω κολπικα.ποσα περνεις την ημερα?πολυ χαρουμενο αυτο που μου πες για την προστασια εστω και αν ειμαστε λιγο πιο κατω.πω πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EIA SOY KORITSAKI MOY...ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΞΑΠΛΑ ΑΠΟ ΤΟΝ 3 ΜΗΝΑ ΩΣ ΤΗΝ 32 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΥΣΤΗΡΑ.....ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΕΙΧΑ ΤΡΑΧΗΛΟ 1 ΕΚΑΤΟΣΤΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΛΛΛΑ ΕΙΧΑ ΑΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ...ΕΠΑΙΡΝΑ ΩΣ ΤΟΝ 4 UTROGESYTANE AΛΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΣΑΛΟΣΠΙΡ AI VS THN 32 BDOMADA PREPAR.....ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΗΝ 36 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΚΡΑΤΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΤΟΣΟ..ΕΣΠΑΣΑΝ ΤΑ ΝΕΡΑ ΜΟΥ ΔΛΔ....ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 13 ΩΡΕΣ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΤΕΛΙΚΑ...ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ ΕΝ ΜΕΡΗ ΜΕ ΤΗ ΣΑΛΟΣΠΙΡ......ΔΛΔ ΕΚΑΝΕ ΚΑΛΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ ΟΜΩΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΤΗΗΝ ΚΟΒΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΠΗΚΤΙΚΟ....ΕΓΩ ΔΕ ΠΡΟΛΑΒΑ ΓΙΑ ΤΙ ΕΣΠΑΣΑΝ ΤΑ ΝΕΡΑ..ΟΠΟΤΕ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΥΤΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΔΙΟΤΙ ΥΠΗΡΧΕ ΦΟΒΟΣΔΣ ΑΙΜΑΤΩΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΗΣΙΑΣ ΟΥΤΕ ΠΑΥΣΙΠΟΝΕΣ .ΑΝΤΕΞΑ 13 ΩΡΕΣ ΠΟΝΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΧΑΝΕ ΠΑΛΜΟΥΣ.ΑΝ ΕΙΧΑ ΚΟΨΕΙ ΤΗ ΣΑΛΟΣΠΙΡ ΚΑΙ ΓΕΝΝΟΥΣΑ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΜΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΥΣΙΠΟΝΕΣ-ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΤΕΞΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ..ΑΛΛΩΣΤΕ Η ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟΣ ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΙΟΛΑΣ ΚΑΙ ΒΟΗΘΑ ΣΤΗ ΔΙΑΣΤΟΛΗ....ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΩ ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΤΟ ΠΑΙΖΑ ΣΟΥΠΕΡ ΗΡΩΑΣ....ΕΓΩ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΟΧΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΧΩΡΙΣ...ΝΑΤΑ ΟΤΑΝ ΗΡΘΕ ΤΟ ΑΥΓΟ ΣΤΟΝ......... ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ...ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΘΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ...ΑΠΛΑ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΣ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΣΤΟ ΠΕ ΓΙΑ ΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΣΚΕΦΤΗΚΕ ΜΗ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΠΡΟΩΡΑ ΚΑΙ ΠΑΘΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΑΘΑ ΕΓΩ ΛΟΓΙΚΑ...ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝ ΚΑΛΑ...Ο ΚΟΣΜΟΣ ΝΑ ΓΚΡΕΜΙΖΕΤΑΙ ΕΣΥ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙΣ ΞΑΠΛΑ...ΗΡΕΜΙΑ ΟΧΙ ΚΛΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ...ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ...ΗΡΕΜΗΣΕ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ ΑΝΑΣΚΕΛΑ...ΦΙΛΑΚΙΑ...ΕΧΕΙ ΑΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ 9 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΝΑΙ ΑΚΙΝΗΤΕΣ ΤΕΛΕΙΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΝΙΝΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ....ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα και από μένα. Λοιπόν εγώ δεν έχω ιδέα για το θέμα. Μπορεί κάποια να μου εξηγήσει τι σημαίνει η εξάλειψη του τραχήλου; Τι γίνεται όταν εξαλείφεται ο τράχηλος; Εμένα μέχρι στιγμής δεν μου έχει πει τίποτα για τον τράχηλο πόσα εκατοστά είναι... πως τον μετράνε; από τον υπέρηχο ή κολπικά; Δώστε μου τα φώτα σας γιατί έχω αρχίσει να αγχώνομαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω πολυ για το κουραγιο που μου δινεις.να χαιρεσαι το μωρο σου.και γω μονο ξαπλα ειμαι αλλα χαλαλι του μωρου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιλησα σημερα με τον γιατρο μου και μου πε οτι απο την στιγμη που χω περιδεση και ειμαι ξαπλα να μην φοβαμαι.ασε που εμεινε μια βδομαδα ακομα για να μαστε σιγουροι οταν γεννηθει οχι ομωσ οτι θα γεννησω σε μια βδομαδα αλλα το πε για να με ηρεμησει οτι το μωρο θα ναι καλα.ε ναι αυτες τισ βλακειες να μην ελεγε δεν θα με αγχωνε.ειναι και λιγο τρελοκομειο παναθεμα τον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fani μου χαίρομαι που ηρέμησες λίγο..Συγνώμη που άργησα να σου απαντήσω λοιπόν utrogestan παίρνω όπως σου είπα ενδοκολπικά δύο κάθε βράδυ..Τη ζώνη θα μου τη δώσει σε κανά μήνα και θα πρέπει μου είπε να τη φορώ συνέχεια μέχρι τον ένατο για να μην ασκείτε βάρος στον τράχηλο από το βάρος του μωρού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

μολισ γυρισα απο το νοσοκομειο και ο τραχηλοσ εχει μειωθει κι αλλο πηγε στα 22mm.μου πε οτι βλεπει να την βγαζω τον γεναρη και μαλλον φλεβαρη με βλεπει για γεννα.κοριτσια ειμαι ΧΑΛΙΑ φοβαμαι για το μωρο ειναι εναμιση κιλο μονο.τι να πω και ειμαι και με περιδεση.συνεχεια ξαπλα μονο για τουαλετα και μειωθηκε κι αλλο.δωστε μου λιγο κουραγιο γιατι κοντευω να τρελλαθω,

__________________

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανή μου, δεν έχω δική μου εμπειρία να σου πω, αλλά μια γνωστή μου είχε κάνει κι εκείνη περίδεση και ήταν στο σπίτι συνέχεια... Τη μοναδική φορά που βγήκε από το σπίτι (γιατί προφανώς έσκασε η κοπέλα από το μέσα συνέχεια..) τελικά κατέληξε στην κλινική για γέννα. Νομίζω είχε γεννήσει σε μικρότερη βδομάδα απ' αυτήν που βρίσκεσαι εσύ τώρα... όλα αυτά έγιναν πριν 5-6 χρόνια... και το μωρό τώρα είναι μια κοπελάρα 5-6 χρονών!! :)

Σκέψου και το άλλο: πόσες φορές γεννιούνται δίδυμα πρόωρα κλπ, και το βάρος τους είναι 1-1,5 κιλό;; Μπαίνουν θερμοκοιτίδα, τα προσέχουν πολύ και μετά όλα πάνε καλά..

Γι'αυτό... Προσπάθησε να'σαι όσο πιο ήρεμη γίνεται... και όλα θα πάνε καλά! Θα'ρθει πιο νωρίς απ' ότι θα ήθελες, αλλά με το καλό να'ρθει το νινάκι σου και να πάνε όλα καλά!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκι δεν έχω εμπειρία δυστυχώς από περίδεση και κάτι άλλο σχετικό αλλά θα σου πω να μην αγχώνεσαι γαιτί το άγχος περνάει και στο ζουζούνι σου. να μην ανησυχείς και να δεις που όλα θα πάνε καλά και θα αγκαλιάσεις το μωράκι σου και θα τα ξεχάσεις όλα!!!! σου στέλνω την θετική μου ενέργεια και ένα καρμάκι από μένα!!!! ότι θελήσεις είμαι εδώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...