Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΧΩΡΙΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΜΠΗΚΑ ΧΘΕΣ ΣΤΗΝ 6Η ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ ΑΝΗΣΥΧΩ ΠΟΛΥ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΔΗΛΩΘΗΚΑΝ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΑ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΕΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΜΕΤΑ ΩΣ ΔΙΑΜΑΓΕΙΑΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΑΠΟΤΟΜΑ.ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΠΟΥ ΠΩΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΣΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΤΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΙΣΗΣ ΚΑΙ ΜΕΤΤΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΟΥΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΠΙΠΛΟΚΗ ΤΗΣ ΚΥΗΣΗΣ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΚΟΥΜΠΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΙΞΙΜΟ.ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΧΝΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΟΤΕ ΠΑΥΣΙΠΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΡΚΟΥΝ ΜΟΝΟ ΛΙΓΑ ΛΕΠΤΑ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΠΗΓΑ 2 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΔΕ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΜΕΤΑ ΤΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΙΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΛΕΕΙ ΗΤΑΝ ΑΚΟΜΑ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ.ΤΙ ΛΕΤΕ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΩ???????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα rina@!!!Θα σου ελεγα να μην στεναχωριεσαι αδικα γιατι και εγω σε ολη μου την εγκυμοσυνη δεν εχω κανει ουτε μια φορα αιμετο,γενικα δεν ειχα κανενα συμπτωμα εκτος απο αυτα τα ψιλοπονακια που εχεις στην αρχη σαν να περιμενεις περιοδο!!!Υπερηχο εχεις κανει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΥΠΕΡΗΧΟ ΕΚΑΝΑ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ 2 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΔΕ ΦΑΝΗΚΕ ΤΠΤ ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΜΕΤΑ ΤΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ ΕΜΕΝΑ ΟΜΩΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟΣΟ ΑΡΓΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsaki μου καλημερα σου....αχ καλε μην ανησυχεις καθολου κια για τιποτα και εγω ετσι ημουν....καλε δεν χαιρεσαι που δεν εχεις εμετους ζαλαδες και τετοια.....και εγω το μονο που ειχα ητσν το στηθος μου και αυτα τα λιγα πονακια....και οταν ειχα παει να με δει με 10 μερες καθυστερηση δεν ειχαμε δει τιποτα μονο το νεδομητριο που ηταν πρησμενο και αυτο μας επιβεβαιωσε την εγκυμοσυνη μετα ειχα κσανα παει την αλλη εβδομαδα ειχαμε δει σακο αλλα τιποτα αλλο και μετα απο ενα μηνα σχεδον που ειχα ξαναπαει ειχαμε δει το μωρακι μας και την καρδουλα του που χτυπουσε....δηλαδη οταν ημουν πλεον 8 εβδοαμδων.....οποτε μην ανηχυσεις καθολου....φιλακια καλη συνεχεια στην εγκυμοσυνη σου....με το καλο το νινακι σου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα Ρινα!

Με το καλο και να έχεις μια ηρεμη και καλή εγκυμοσύνη!

Να μην φοβάσαι και να είσαι χαλαρή , να σκέφτεσαι παντα πως πας στο γιατρο σου για να δείτε το μωρακι σας να σας χαμογελαει! θετική σκέψη!

το σώμα μας και γενικά η σημπεριφορά του αλλαζει παρα πολυ με το που μενουμε εγκυες! Χαλαρωσε και μην σκεφτεσαι αρνητικα!!!Ολα αυτα είναι φυσιολογικα!!! Οτιδηποτε σε προβληματίζει και σε ανγχωνει να το συζητας παντα με το γιατρο σου!

Ειναι πολύ σημαντικό να έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου! Αυτο θα ε βγάλει απο πολλα τρυπακια του τύπου " εκανε καλε που μου έδωσε τις εξετασεις για ποιο μετα" ;)

Απολαυσε αυτο που ζεις χωρις άνγχος!!!! τα φιλια μου και οτι χρειαστεις εδω είμαστε!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rina@ καλημέρα!!Τον λίγο καιρό που ήμουν έγυος (λόγω παλίνδρομης στην 9η εβδομάδα) δεν είχα και εγώ ιδιαίτερα συμπτώματα εκτός από τα πονάκια περιόδου τα οποία όμως είναι απολύτως φυσιολογικά και λίγο πρήξιμο στο στήθος! Μην στενοχωριέσαι καθόλου! Λογικά και η κοιλιά σου στο μέρος της μήτρας πρέπει να είναι λίγο πρησμένη!!Αν παρατηρήσεις ότι ξεπρήζεται ( ή και το στήθος σου) τότε να ανησυχήσεις και να το ψάξεις. Λογικά ο γιατρός θα σου δώσει να κάνεις εξετάσεις όταν ακούσετε καρδούλα και μετά!!Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο μένα κορίτσια...!!!Εγω θέλω πολυ να μεινω εγκυος..Ακουστε για να μου πειτε γιατι θα σκασω!!!Επαιρνα αντισυλληπτικα και τα σταματησα 24 Νοεμβριου.Μου ηρθε περιοδος 28 Νοεμβριου.Αρα περιμενα περιοδο για 28 Δεκεμβριου.Εδω και 5-6 μερες εχω κατι πονους μικρους στην κοιλια που ερχονται κ φευγουν εχει πριστει το στηθος μου και ολο μου το σωμα και ζεσταινομαι...Ενω ξερω οτι με το χαπι θα μου ερθει περιοδος 28/12 και τα συμπτωματα περιοδου θα αρχιζαν γυρω στις 26-27.Εκανα τεστ και μου βγηκε αρνητικο..Μου ειπαν οτι επειδη ειναιπολυ νωρις δεν θα δειξει αν ειναι θετικο..Τι να κανω... :(:(:(:(:(:( ...????please...help me...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastasia...88 έγραψε:

Καλημέρα και απο μένα κορίτσια...!!!Εγω θέλω πολυ να μεινω εγκυος..Ακουστε για να μου πειτε γιατι θα σκασω!!!Επαιρνα αντισυλληπτικα και τα σταματησα 24 Νοεμβριου.Μου ηρθε περιοδος 28 Νοεμβριου.Αρα περιμενα περιοδο για 28 Δεκεμβριου.Εδω και 5-6 μερες εχω κατι πονους μικρους στην κοιλια που ερχονται κ φευγουν εχει πριστει το στηθος μου και ολο μου το σωμα και ζεσταινομαι...Ενω ξερω οτι με το χαπι θα μου ερθει περιοδος 28/12 και τα συμπτωματα περιοδου θα αρχιζαν γυρω στις 26-27.Εκανα τεστ και μου βγηκε αρνητικο..Μου ειπαν οτι επειδη ειναιπολυ νωρις δεν θα δειξει αν ειναι θετικο..Τι να κανω... :(:(:(:(:(:( ...????please...help me...!!!

anastasia moυ οντως ειναι που νωρις να δειξει το τεστ....κανονικα ειναι να σου ερθει στις 26 γιατι με τα χαπια εχουμε κυκλο ακριβως 28 ημερων....εγω οταν ειχα σταματησει τα χαπια και αδιαθετησα τον επομενο μηνα περιμενα να αδιαθετησω αλλα τιποτα....ποτε ευχομαι και για σενα το ιδιο....βασικα λενε οτι ειναι πιο ευκολο να μεινεις εγκυος ετα απο αντισυλληπτικα χαπια....τι να σου πω????μαλλον μπορει και να ισχυει....παντως εγω ειχα κανει και τεστ 3 μερες πριν αδιαθετησω και ειχε βγει αρνητικο και μετα ξανα εκανα μια εβδομαδα μετα και βγηκε αχνο θετικο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xeniak καλε μην αγχωνεσαι! δεν ειναι ολες που εχουν συμπτωματα και γενικα ειναι χαλια! ο,τι καλυτερο που δεν εχεις ενοχλησεις! οσο για τις εξετασεις, περιμενε να πας και στο 2ο ραντεβου,...το επομενο λοιπον και οχι δεν σημαινει κατι το αρνητικο!

χαλαρωσε καλε και απολαυσε την εγκυμοσυνη σου χωρις ενοχλησεις σε αντιθεση με πολλες!!!!(πχ εμενα!)

anastasia...88 ειναι παααααρα πολυ νωρις για τεστ!!!!

εγω ειχα σταθεροτατο κυκλο, 8-10 μερες καθυστερηση, εκανα 2 τεστ(απο αυτα που ανιχνευουν την ορμονη απο την 5η μερα ΕΠΑΦΗΣ) με τα πρωτα ουρα,

οπου η ορμονη ειναι πιο ψηλη... και εδειξαν και τα 2 ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ενω ημουν εγκυος 5 βδομαδων!!!

οποτε να πας για χοριακη, που επισης ειναι πολυ νωρις!!! περιμενε ακομη λιγο, γιατι αν πας νωρις ισως χρειαστει να επαναλαβεις την εξεταση!

τα αποτελεσματα βγαινουν σε 1 ωρα!

καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...