Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΧΩ ΜΠΕΔΕΥΤΕΙ..ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ!


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ!ΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ?ΕΓΩ ΚΑΛΑ!!!ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ!!!ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΘΕΛΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ:ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΛΟΓΩ ΟΡΘΟΣΤΑΣΙΑΣ.ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΩ,ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ.ΟΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΘΕΣΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΠΟΣΤΟ,ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΣΤΙΓΜΗ.ΚΑΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΜΕΡΕΣ ΛΟΓΩ ΕΟΡΤΩΝ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ..ΕΝΝΟΩ Π.Χ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΑΠΟ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΤΟΝ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ,ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΑΝΑΡΡΩΤΙΚΗ ΑΠΟ ΤΩΡΑ?'Η ΝΑ ΠΑΩ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ?Ή ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ?ΑΝΑΡΡΩΤΙΚΗ ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΑΠΑΠΕΙΛΟΥΜΕΝΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ?ΧΑΝΕΙΣ ΜΗΠΩΣ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΡΡΩΤΙΚΗ?ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΣΥΓΧΥΣΗ..ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΤΕ?ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!!!!! ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΗΝ.ΑΛΛΑ Η ΣΥΓΧΥΣΗ ΠΟΥ ΕΛΕΓΑ..! :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία (το πέτυχα;) με το ιστορικό σου, το καλύτερο είναι να σταματήσεις τη δουλειά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Σου εύχομαι να σου πάνε όοοολα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι χαρηκα πολυ για το νινακι σου!Θα πας Σαββατο στον γιατρο και θα σοτ δωσει βεβαιωση πως η κυηση εχει προβλημα(χτυπα ξυλο)θα πας σε γιατρο του ΙΚΑ και μετα στο ΙΚΑ και τον εργοδοτησου!Καθε μηνα θελει ανανεωση η αδεια.Με το καλο ,να προσεχεις :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά! έγραψε:

Μαρία (το πέτυχα;) με το ιστορικό σου, το καλύτερο είναι να σταματήσεις τη δουλειά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Σου εύχομαι να σου πάνε όοοολα καλά!!!

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ(ΚΑΙ ΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ)..ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαμα Παναη έγραψε:

Μαρακι χαρηκα πολυ για το νινακι σου!Θα πας Σαββατο στον γιατρο και θα σοτ δωσει βεβαιωση πως η κυηση εχει προβλημα(χτυπα ξυλο)θα πας σε γιατρο του ΙΚΑ και μετα στο ΙΚΑ και τον εργοδοτησου!Καθε μηνα θελει ανανεωση η αδεια.Με το καλο ,να προσεχεις :kiss:

ΔΗΛ.ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΙΚΑ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ?ΑΠΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΩΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ-ΣΑΒΒΑΤΟ ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΟ ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ..ΘΑ ΗΤΑΝ "ΓΑΙΔΟΥΡΙΑ"ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΩ Π.Χ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΣΤΑΜΑΤΑΩ?'Η ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία με το καλό να έρθει το μωράκι σας.

Εγώ όταν χρειάστηκε να σταματήσω με αναρρώτική στον 6ο μληνα έπραξα ώς εξής. Πήγα στο γιατρό ο οποίος μου είπε οτι έπρεπε να σταματήσω την δουλειά, μου έδωσε ένα χαρτί στο οποίο έγραφε το πρόβλημα και το οποίο ο συζυγός μου πήγε την επόμενη ημέρα στην δουλειά. Τον διευθυντή μου να σου πω την αλήθεια τον είχα ενημερώσει το απόγευμα με το που βγήκα απο τον γιατρό. Όντως κάθε μήνα χρειάζεται να την αναννεώνεις και παίρνεις λίγο λιγότερα χρήματα απο οτι έπαιρνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μετα απο την δευτερη εγκυμοσυνη μου που εχασα το μωρακι μου εχω να σε συμβουλευσω για το εξης(να μου τα θυμηζεις αυτα που σου λεω τωρα οταν μεινω ξανα εγκυος γιατι τα ξεχναω)ΜΗΝ αγχωνεσαι για ΤΙΠΟΤΑ και ιδιαιτερα για την δουλεια και ακομα ιδιαιτερα για τους συναδελφους σου!!!!!!Το Α και Ω ειναι να εισαι εσυ οσο το δυνατον καλα και ηρεμη για να ειναι και το μωρουλι!Να εισαι σιγουρη πως στην δουλεια κοιτανε ολοι το συμφερον τους κοιτα λοιπον και εσυ ...το δικο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια χαρα μκ23 μου!!!! τι κανεις???εγω πηρα αδεια την επομενη μερα που εμαθα πως ειμαι εγκυος...

πηγα στο ικα με το χαρτι του ιατρου μου,μου εδωσε αδεια μετα απο πολυ παρακαλετο και νευρα (διοτι οι ικατζηδες δεν δινουν ευκολα αδεια για να πας στο ιατρειο τους και να τους τα σταζεις και μετα θα σου δωσουν).και ημουν νυχτερινη καθωτι νοσηλευτρια και πηρα 12 το μεσημερι στη δουλεια και ειπα δεν παταω το βραδυ βρειτε αλλο ατομο.-

Βεβαια το τι βρησιμο εφαγα πισω απο την πλατη μου δεν λεγεται αλλα χεστηκα...χαχαχχα ισγα μην πηγαινα μεσα στη γριπη των χοιρων να δουλεψω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσάκι μου δεν θα πεις ποτέ στην δουλεία οτι θέλεις

αναρρωτική άδεια ,ΔΕΝ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ ΣΤΟΥΣ ΕΡΓΟΔΟΤΕΣ.

Οταν θα πας στον γιατρό σου πες του να σου γράψει άδεια και μόλις

φύγεις απο εκει πάρε τηλ. στη δουλειά και ενημέρωσέ τους οτι

εχεις αναρρωτική (παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα,θα τους πεις )

Μη νομίζεις οτι νοιαζεται κανένας για το αν μας συμβεί κατι σε αυτές τις περιπτώσεις στον εργασιακό χώρο ΟΛΟΙ ΚΟΙΤΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΡΤΗ ΤΟΥΣ

ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΡΕΜΑΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ .

"ΟΥΔΕΙΣ ΑΝΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΤΟΣ" εμένα στη δουλεΙΆ ξέρεις πόσοι κάνουν κοπάνα

μες τις γιορτές για να πάνε εκδρομές και οχι για σοβαρούς λόγους όπως εσυ? και οι υπόλοιποι τραβάμε τα μαλλιά μας ,ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ .

Και απορώ γιατί το σκέφτεσαι ακόμη σου εχω απαντήσει και σε προηγούμενο

post αλλά και πάλι σε βλέπω διστακτική ,για 200ευρω περικοπές απο την ασφάλεια σου δεν αξίζει να βάλεις σε τέτοια ταλαιπωρία τον εαυτό σου και το μωρό πάνω απ ολα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!ANGEL,ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ.ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΧΕΙΡΙΣΤΩ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΗ ΜΕ ΑΥΤΑ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ.ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΤΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΑΝΑΡΡΩΤΙΚΗ.ΟΠΟΤΕ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΤΗ ΓΝΩΡΙΖΩ.ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΤΕ,ΟΤΙ ΔΕΝ ΝΟΙΑΖΟΝΤΑΙ..ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!ΟΥΤΕ ΤΑ ΑΦΕΝΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ!!!!ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΝΟΧΛΗΘΟΥΝ ΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ.ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΣΩΣΤΑ,ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα πας στον γιατρο κ θα του πεις την κατασταση που επικρατει στην δουλεια{ορθοστασια κ τετοια.....}κ εκεινος θα σου δωσει βεβαιωση κ θα πας στον γιατρο του ικα να σου δωσει αδεια κ μετα καθε μηνα θα την ανανεωνεις περνωντας απο επιτροπη!!!!δεν ειναι τιποτα μην ανησυχεις!!!!!καλο θα κανει μια αδειουλα να ηρεμησεις κ να χαλαρωσεις απολαμβανοντας την εγκυμοσυνη σου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ngel έγραψε:

Βρε κοριτσάκι μου δεν θα πεις ποτέ στην δουλεία οτι θέλεις

αναρρωτική άδεια ,ΔΕΝ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ ΣΤΟΥΣ ΕΡΓΟΔΟΤΕΣ.

Οταν θα πας στον γιατρό σου πες του να σου γράψει άδεια και μόλις

φύγεις απο εκει πάρε τηλ. στη δουλειά και ενημέρωσέ τους οτι

εχεις αναρρωτική (παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα,θα τους πεις )

Μη νομίζεις οτι νοιαζεται κανένας για το αν μας συμβεί κατι σε αυτές τις περιπτώσεις στον εργασιακό χώρο ΟΛΟΙ ΚΟΙΤΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΡΤΗ ΤΟΥΣ

ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΡΕΜΑΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ .

"ΟΥΔΕΙΣ ΑΝΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΤΟΣ" εμένα στη δουλεΙΆ ξέρεις πόσοι κάνουν κοπάνα

μες τις γιορτές για να πάνε εκδρομές και οχι για σοβαρούς λόγους όπως εσυ? και οι υπόλοιποι τραβάμε τα μαλλιά μας ,ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ .

Και απορώ γιατί το σκέφτεσαι ακόμη σου εχω απαντήσει και σε προηγούμενο

post αλλά και πάλι σε βλέπω διστακτική ,για 200ευρω περικοπές απο την ασφάλεια σου δεν αξίζει να βάλεις σε τέτοια ταλαιπωρία τον εαυτό σου και το μωρό πάνω απ ολα .

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΎΤΩΣ!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...