Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ουρολοιμωξη???


Αννιώ

Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα! Εχω τρελλαθει απο την αγωνια μου...Πηρα την γιατρο να της πω για τις αυπνιες μας και οτι ξυπναει καθε 1 ωρα και θα κανουμε εξεταση για ουρολοιμωξη...

Εχω αγχωθει...εχετε παρομοια εμπειρια????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ξαδερφάκι μου είχε ουρολοίμωξη απο την γέννηση του! και αργήσαμε να το καταλάβουμε το μωρό. Αυτό που μας ανησύχησε και τρέξαμε στο γιατρό ήταν το ότι τα ούρα είχαν μια άσχημη μυρωδιά. Τελικά ήταν ουρολοίμωξη και με την θεραπεία έγινε μια χαρά το μωρό. Περαστικά σας εύχομαι και να μην είναι τίποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιώ έγραψε:

Κοριτσια καλημερα! Εχω τρελλαθει απο την αγωνια μου...Πηρα την γιατρο να της πω για τις αυπνιες μας και οτι ξυπναει καθε 1 ωρα και θα κανουμε εξεταση για ουρολοιμωξη...

Εχω αγχωθει...εχετε παρομοια εμπειρια????

αννιω μου καλημερα! Μην ανυσηχεις! καμια φορα οι γιατροι καποιες εξετασεις τις ζητουν προληπτικα ή για να σχηματισουν αποψη οταν το παιδι δεν μας δειχνει σημαδια. Στους μεγαλους οταν δεν νιωθουμε καλα το πρωτο που μας ζητανε ειναι γενικη αιματος και ουρων για να υπαρχει εικονα. Εγω θα σου ελεγα να κοιταξεις και τα αυτια του παιδιου διοτι μπορει να εχει ωτίτιδα χωρις εμφανή συμπτώματα. Ευχομαι να εισαστε καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η κορη μου ειχε ουρολοιμωξη 3 μηνων μωρακι

δεν μου εκανε πυρετο και το καταλαβα γιατι ειχα παρατηρησει οτι εκλεγε πριν κανει πιπι της

Αν νομιζεις οτι εχει κατι πηγαινε την αμεσα στον παιδιατρο

εγω επειδη δεν ειχε πυρετο την πηγα μετα απο 2 βδομαδες που αγανακτησα πλεον γιατι δεν ειχε ορεξη ουτε να φαει γιατι ειχα τηλεφωνησει στον γιατρο και μου ειπε να την παω Οοοοοοταν θα εκανε πυρετο

:angry::(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To πρωτο πραγμα που αναζητουν να μαθουν οι γιατροί ειναι αν υπαρχει ουρολοίμωξη...!

εμενα καθε φορα για εξεταση με εστελνε...ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ..

απλά ειναι συνηθης αιτια...και οταν οι μαμαδες λεμε κλαιει το μωρο , δεν κοιμαται..δεν τρωει...απεθυθειας σου λενε για ουρολοιμωξη ..

Θα κανεις την εξεταση ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ γιατι ποτε δεν ξερεις..αλλα λογικα να ειχε ουρολοιμωξη ΟΛΗ ΜΕΡΑ δεν θα ησυχαζε ...εσυ ειεπς οτι το βραδυ μονο το περνατε αυτο..

Ευχομαι να μην ειναι τιποτα...αλλα καντε την εξεταση και περιμενουμε νεα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να προσεξεις να κανεις σωστα τη συλλογη των ουρων....ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ως προς την εγκυροτητα της εξετασης!

καλυτερα πηγαινε στο κεντρο να τα συλλεξετε μαζί τα ουρα...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μετα απο 3 προσπαθειες ανα μισαωρο δεν καταφερα να γεμισω το σακουλακι.Μαλλον δεν τα βαζω σωστα τα ατιμα...Κι εγω αμφιβαλλω οτι εχει κατι αλλα θα την κανω την εξεταση.Το απογευμα θα την παρω και θα παμε ή στο μικροβιλογικο ή στην παιδιατρο. Εχω σκασει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...