Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΣΑΝ ΑΛΕΡΓΙΑ!! ΦΤΑΙΕΙ Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ;;


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 24 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΤΙ ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΣΑΝ ΑΚΜΗ. ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΤΗΝ ΘΗΛΑΖΩ, ΟΧΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ, ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ. ΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ;; ΤΑ ΑΚΤΙΝΙΔΙΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΘΕΩΡΗΘΟΥΝ ΥΠΕΥΘΥΝΑ;; ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΣΚΑΣΩ!! :blink::huh::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το πιο πιθανο ειναι να εχει βρεφικη ακμη.Δεν ειναι τιποτα,μην ανησυχεις!!Παρα πολλα μωρακια το περνανε!Μετα απο λιγο διαστημα φευγει μονο του!Ρωτα βεβαια τον παιδιατρο σου,αν ειναι αυτο ισως σου πει να βαζεις καποια κρεμουλα!Υποχωρει μονο του δεν ειναι τιποτα,οι δικες μας ορμονες φταινε κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα οταν το μωρακι εχει βγαλει τετοια σπυρακια που λεσ ηταν απο την διατροφη μου.δεν μπορουσα να φαω γλυκο γεμιζε το πρωσωπακι του.η παιδιατροσ μου μου εχει πει να θυμομαστε τι τρωμε καθε μερα και να κοιταμε πωσ ειναι το μωρο,αν βγαζει αλλεργια η εχει πονακια,αερια,τα κακα του(το χρωμα) να τα αποφευγουμε αυτα τα φαγητα.και να τα τρωμε σε πολυ μικρεσ ποσοτητεσ(κατι που ισωσ πειραξει το μωρο) να συνηθηζει το μωρο.και καλο ειναι τουσ πρωτουσ μηνεσ γενικωσ τι τρωμε.οχι φαγητα απ'εξω,μονο βραστα λαχανικα,προσοχι στα φρουτα,οχι μανηταρια,οχι σαλαμια(αυτα μου εχει πει η παιδιατροσ) :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

little-angel έγραψε:

Το πιο πιθανο ειναι να εχει βρεφικη ακμη.Δεν ειναι τιποτα,μην ανησυχεις!!Παρα πολλα μωρακια το περνανε!Μετα απο λιγο διαστημα φευγει μονο του!Ρωτα βεβαια τον παιδιατρο σου,αν ειναι αυτο ισως σου πει να βαζεις καποια κρεμουλα!Υποχωρει μονο του δεν ειναι τιποτα,οι δικες μας ορμονες φταινε κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης.

Ακριβώς αυτό, βρεφική ακμή από τις δικές μας ορμόνες... μου το είχε πει και ο παιδίατρός μου στην αρχή ότι μπορει να το πάθαινε. μην ανυσηχείς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οπως τα περιγραφεις μαλλον ειναι βρεφικη ακμη που σου ειπαν και τα κοριτσια

ειναι οι ορμονες και καθαριζει ακομα το μωρακι

εμενα τα ειχε σχεδον μεχρι 3 μηνων

μην ανησυχεις

καταλαβαινω δεν σ'αρεσει να βλεπεις ετσι το μωρακι και εγω παθαινα σοκ αλλα δεν ειναι κατι ανησυχιτικο

θα περασει

να το χαιρεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΟΥ..

ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ,ΕΜΕΝΑ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Κ ΑΚΟΜΑ Κ ΤΩΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΜΗΝΕΣ ΒΓΑΖΕΙ ΠΟΥ Κ ΠΟΥ,ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΟΡΦΗ ΣΜΙΓΜΑΤΟΡΡΟΙΚΗΣ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΤΙ ΑΝΥΣΗΧΗΤΙΚΟ..ΜΟΝΟ ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΟΡΟ ΤΗΝ ΠΛΕΝΩ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ..

ΠΟΙΑ ΜΟΡΦΗ ΕΧΟΥΝ?ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΑ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ Κ ΜΕΣΑ ΕΧΟΥΝ 1 ΑΣΠΡΑΚΙ?ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ,ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ Κ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΨΕΙΣ ΤΑ ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΚΑ...ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ.

ΠΑΝΤΩΣ Ο,ΤΙ Κ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ..ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ!! ΒΑΖΩ ΜΙΑ ΚΡΕΜΑ ΑΛΛΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΔΕΝ ΕΙΔΑ. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΣΥΝΤΟΜΑ! ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ!! ΒΑΖΩ ΜΙΑ ΚΡΕΜΑ ΑΛΛΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΔΕΝ ΕΙΔΑ. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΣΥΝΤΟΜΑ! ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ!! ΒΑΖΩ ΜΙΑ ΚΡΕΜΑ ΑΛΛΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΔΕΝ ΕΙΔΑ. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΣΥΝΤΟΜΑ! ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koιτα ,μπορει να κρατησουν μερες,βδομαδες ή κ μηνες!Μπορει να υποχωρουν λιγο κ αργοτερα να ξαναφουντωνουν!

Το σημαντικο ειναι οτι αν ειναι βρεφικη ακμη, πραγματικα δεν ειναι τιποτα το σοβαρο!Φευγει οντως μονο του!Εμενα μου ειχε πει η παιδιατρος αν ηθελα να βαζω λιγη απο την κρεμα που χρησιμοποιω για τα συγκαματα(την bepanthol εχω εγω)αλλα οτι δεν εχει κ πολυ νοημα,θα φυγουν σιγα σιγα μονα τους κ ετσι εγινε!Μην αγχωνεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalypso έγραψε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΟΥ..

ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ,ΕΜΕΝΑ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Κ ΑΚΟΜΑ Κ ΤΩΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΜΗΝΕΣ ΒΓΑΖΕΙ ΠΟΥ Κ ΠΟΥ,ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΟΡΦΗ ΣΜΙΓΜΑΤΟΡΡΟΙΚΗΣ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΤΙ ΑΝΥΣΗΧΗΤΙΚΟ..ΜΟΝΟ ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΟΡΟ ΤΗΝ ΠΛΕΝΩ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ..

ΠΟΙΑ ΜΟΡΦΗ ΕΧΟΥΝ?ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΑ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ Κ ΜΕΣΑ ΕΧΟΥΝ 1 ΑΣΠΡΑΚΙ?ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ,ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ Κ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΨΕΙΣ ΤΑ ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΚΑ...ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ.

ΠΑΝΤΩΣ Ο,ΤΙ Κ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ..ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ!!!

ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ. ΚΟΚΚΙΝΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΚΑΙ ΑΣΠΡΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ. ΣΑΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΥΟΝ. ΕΧΕΙ ΛΙΓΑ ΣΤΑ ΜΑΓΟΥΛΑ ΣΤΟ ΠΗΓΟΥΝΙ ΣΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΤΟΥ ΜΑΤΙΟΥ ΤΗΣ ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΑΥΤΙ ΤΗΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια απο τα ιδια και ο δικος μου.εχει την τελευταια βδομαδα και εκει που φευγουν εμφανοζονται αλλα. δεν τα πειραζω καθολου. η παιδιατρος μου ειπε οτι ειναι μαλλον απο τον ιδρωτα αλλα την περιμενω την Τεταρτη σπιτι και θα τα δει και αυτη καλυτερα και θα μου πει. παντως αν ειναι τα γλυκα εχω τα εχω πεθανει τις τελευταιες μερες και θα τα κοψω για να δω αν φταει αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι βρεφικη ακμη ,ειναι πολυ συχνη στα βρεφακια και οφειλεται στις ορμονες της μητερας!φευγει μονη της αλλα για να το βοηθησεις θελει πλυσιμο με υποαλλεργικο σαπουνι και για 3 μερες φουσιντιν Η .Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...