Μετάβαση σε περιεχόμενο

μαιευτηριο "γαια" στο ερρικος ντυναν


grousi

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια!!!!!!

σημερα μου μιλησε ο γιατρος μου για το καινουριο μαιευτηριο στο ερρικος ντυναν. θα τους παρω τηλ.αυριο να μιλησουμε γιατι εμαθα οτι εχει πολυ καλυτερες τιμες.μηπως γνωριζετε κατι?εχετε καμια πληροφορια????

ευχαριστω!!!!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 87
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

grousi μου ειδα και εγω εχτες στην τηλεοραση που το διαφημιζαν!!!Δειχνει να'ναι πολυ καλο και απότι ακουσα γυρω στο 30% φτηνοτερα απο τα υπολοιπα ιδιωτικα μαιευτηρια.Εφοσον ο γιατρος σου ξεγενναει και εκει θα σου ελεγα να πας εκει,δεν το συζητω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ!!!ΚΙ ΕΓΩ ΕΚΕΙ ΘΑ ΓΕΝΝΟΥΣΑ ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΕΚΤΑΚΤΗΣ ΑΝΑΓΚΗΣ ΚΑΙ ΓΙΑ 2 ΜΕΡΕΣ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ...ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΛΙΝΙΚΗ,ΕΧΕΙ ΜΟΝΑΔΑ ΝΕΟΓΝΩΝ ΚΑΙ ΠΗΓΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΟΥ ΜΗΤΕΡΑ!!ΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΕΧΕΙΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ροζι, ο γιατρος μου τωρα κανει τις απαραιτητες ενεργειες για να τον δεχτουν στη κλινικη!!!μου ειπε οτι μαλλον θα προλαβουμε!!!!αν δε βιαστει η μικρη μου,που δεν την βλεπω να βιαζεται,τοτε μαλλον παμε για γαια!!!!ποτε γεννησες????

μαρακι μου,ειναι πραγματικα πολυ χαμηλοτερες οι τιμες!!!!!!τα μισα χρηματα σχεδον!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gROUSI mou emathes times??mporeis na mas peis??

Na rwthsw kati akoma o giatro soy grousi m toy to zhthses kai tha paei sto gaia??

Emena einai sto mhtera alla an to oikonomiko kai apo oti vlepw kai san nosokomeio einai yperplhres kai neo tha me endiefere.Pws to lene??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο γιατρος με ρωτησε απο μονος του αν ενδιαφερομαι και ξεκινησε τις ενεργειες για να τον δεχτουν!!!!αλλα δε χανεις τιποτα να το πεις στον δικο σου!!!!

λοιπον,γαια λεγεται και συστεγαζεται με το ερρικος ντυναν.

απο τιμες: 4κλινο 3κλινο 2κλινο 1κλινο

1350 φυσιολογικος 2160φ.τ. 3250φ.τ. 5100φ.τ.

1650 επισκληριδιος 2550επ. 3750επ. 5750επ.

υπολογισε 200ευρω παραπανω αν κανεις καισαρικη.

και δε σε χρεωνουν τιποτα για τη ληψη βλαστοκυτταρων!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥχαριστω πολυυυυ!!!θα του το προτεινω και αυριο αν ειναι να μου πει τι γνωμη του.

Ξερω πως το λενε αλλα ξεχασα να γραψω στην προταση Πως το λενε στο γιατρο!!!

Αλλα εχεις δικιο δεν εχω να χασω τιποτα...εχω αυριο να του κανω 2 σημαντικες ερωτησεις για το κοστος (τα χρηματα του )και τωρα για το "γαια".Ασε δεν Ξερω πως να το φερω στην κουβεντα.....Θα γελατε αλλα ντρεπομαι τρομερα.Περιπου ξερω οτι ειναι τα μισα απο το δωματιο γιατι γεννησε μια φιλη μου πριν ενα χρονο με τον ιδιο αλλα you never know!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

yolle και εγώ ντρέπομαι...απιστευτες είμαστε! Την Πέμπτη που θα πάω λέω να πάρω την μεγάλη απόφαση να το συζητήσω...να ξέρουμε που βρισκόμαστε!

Κι εμένα είναι στο ΜΗΤΕΡΑ, λέτε να μπορεί να με ξεγεννήσει κι εμένα εκεί? Μακάρι να τον πάρουνε κι αυτόν στο ΓΑΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ειναι ντροπη βρε!!!!!!!! :laugh:

ρωτηστε να ξερετε!!!!!!!!!! :laugh:

μη νομιζετε ομως...εγω ηξερα περιπου απο μια φιλη μου και εφτασα να μπω στο μηνα μου για να τον ρωτησω!!!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

κοριτσια καλησπερα....επισκεφτηκα και εγω απο κοντα το γαια για να δω τα πραγματα απο κοντα..ειναι αρκετη η οικονομικη διαφορα απο το εξακλινο του ΙΑΣΩ με το 4κλινο του ΓΑΙΑ.και το κυριοτερο....για μενα τουλαχιστον...δεν γινεται ο πανικος που γινεται με τα αλλα ιδιωτικα μαιευτηρια...μια απιστευτη ησυχια!!!καθαριοτητα και κυριως σειρα,ιδιως τωρα με την νεα γριπη!!!ασε που δεν εχουν κρυφες χρεωσεις(βλεπε βλαστοκυτταρα,κτλ.).Υποστηριζουν πολυ τον αποκλειστικο θηλασμο και επειδη δεν εχει πολυ κοσμο το νοσοκομειο λογω του οτι ειναι νεο μπορεις να εχεις το παιδι περισσοτερες ωρες στο δωματιο. Αφηστε που το τετρακλινο ειναι σαν μονοκλινο μιας και δεν υπαρχει πολυκοσμια ακομα τουλαχιστον.Τωρα το προβλημα μου ειναι ο γιατρος,ο οποιος δεν δεχεται να με ξεγεννησει εκει αλλα μονο στο ΙΑΣΩ κατι που δεν το θελω αλλα δεν εχω και παραπονο απο τον γυναικολογο μου....Ετσι ειμαι χωρις γιατρο και γενναω στις 23/02/2010....Μου συστησε η νοσοκομα που με ξεναγουσε στο χωρο του νοσοκομειου καποιον αλεξανδροπουλο που ειναι και αντιπροεδρος του ΓΑΙΑ αλλα δεν ξερω ακομα τιποτα....εχει καμια να μου συστησει καποιο γυναικολογο μιας και ο γιατρος εχει την πιο μεγαλη σημασια....Περιμενω νεοτερα...ΣΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!

αν σε ενδιαφερει μπορω να σου στειλω τηλ.του γιατρου μου να μιλησετε....αυτος εχει κανει ηδη αιτηση και περιμενει να τον δεχτουν...εγω ειναι να γεννησω ανημερα χριστουγεννα και ελπιζω να εχουν ολοκληρωθει οι ενεργειες και να γεννησω γαια!!!!αληθεια...εχει παρκινγκ εκει????

με το καλο!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EXEI parking GROUSI ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ...ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΓΕΙΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΝΤΥΝΑΝ..ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΔΩΣΕ ΜΟΥ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΟΡΥ ΣΟΥ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΩ....

THANKS!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

grousi έγραψε:

καλησπερα κοριτσια!!!!!!

σημερα μου μιλησε ο γιατρος μου για το καινουριο μαιευτηριο στο ερρικος ντυναν. θα τους παρω τηλ.αυριο να μιλησουμε γιατι εμαθα οτι εχει πολυ καλυτερες τιμες.μηπως γνωριζετε κατι?εχετε καμια πληροφορια????

ευχαριστω!!!!!! :laugh:

grousi,αν θελεις μου δινεις τηλ. κ ονομα του γιατρου σου γιατι ψαχνω να βρω κ εγω γιατρο που να ειναι στο "γαια";;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΞΑΝΑ!ΛΟΙΠΟΝ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟ ΤΟΥ ΓΑΙΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΑΠΤΑ ΠΡΩΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!!ΞΕΓΕΝΑΕΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΑΘΗΝΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΣ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ ΑΨΟΓΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ!ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΞΕΓΕΝΝΗΣΕ ΛΟΓΩ ΑΝΑΓΚΗΣ 13/11 ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ 16 ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕ ΣΤΟ ΝΤΥΝΑΝ!ΟΠΟΙΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΑΣ ΣΤΕΙΛΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ!!!ΕΙΝΑΙ ΣΟΥΠΕΡ ΑΤΟΜΟ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα Κορίτσια!

Πριν λίγες ώρες έμαθα για το ευχάριστο γεγονός και τώρα εκτός από το ότι δεν ξέρω από που να αρχίσω... ψάχνω και για τον κατάλληλο γυναικολόγο!

Rozi, θα μπορούσες να μου στείλεις πληροφορίες για το γιατρό σου?

Το Ντυναν ακούγεται καλή πρόταση αλλά θα ήθελα να έχω κ τη γνώμη σας, πριν αποφασίσω....

Ο Αλεξανδόπουλος είναι αξιόλογος?

Thanks a million

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοριτσια γεννησα και δεν το προλαβα το γαια.πηγα στο λητω και εμεινα πολυ ευχαριστημενη!!!παρολα αυτα αν θελετε το τηλ του γιατρου μου πειτε μου.τωρα πρεπει να εχουν ολοκληρωθει οι διαδικασιες και να ειναι πλεον και στο γαια!!!!!

πολλα φιλια σε ολες!!!!!!!!!!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο εμενα κοριτσια,διανυω τον 5ο μηνα κυησης και το μονο που με αγχωνει ειναι η ιδεα της αναισθησιας.Παρ ολα αυτα ο γιατρος μου στον οποιο εχω απολυτη εμπιστοσυνη διοτι ειναι συγγενης μου με καθησυχαζει καθε φορα λεγοντας μου πως αυτα δεν πρεπει να με απασχολουν ειναι θεματα που αφορουν τους ιδιους.

Η αρχικη προταση ηταν πως θα γεννουσα στο Μητερα μιας και συνεργαζονταν με το νοσοκομειο αυτο ο γιατρος μου.Πριν 2 βδομαδες μου ανακοινωσε πως θα γεννησω στο Γαια.

Θελω να σας πω πως η ανησυχια μου σχετικα με το νοσοκομειο αυτο ηταν οχι τοσο το οικονομικο,που σαφεστατα απασχολει αρκετες μητερες αλλα αν οι γιατροι και ο εξοπλισμος ειναι αξιολογοι, μιας και αφορα καινουργια πτερυγα.

Η απαντηση του ηταν σαφεστατα καταφατικη,οποτε καλη μας συνεχεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!την δευτερα μιλησα με τον γιατρο μου και μου ειπε οτι πλεον ειναι στο δυναμικο του ΓΑΙΑ και οτι θα γεννησω εκει...

Λογω ιστιρικου και μονο τον ρωτησα για τυχον θερμοκυτιδες και προοροτητα και με καθυσυχασε οτι ειναι τα πλεον καταληλα και τα πιο συνχρωνα ακομα και απο το Ιασω...

Τωρα βεβαια ακομα εχει καιρο για να μαθω και αλλα πραγματα γιατι εχω αρκετο χρονο μεχρι να γεννησω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας κι απο μενα!ειμαι η Αγγελικη κι ειμαι 24w4d! εχω κι εγω τις αποριες μου.ο γιατρος μου ειναι στο Μητερα,απο οτι μου χε πει και στην αρχη ειναι κ στο γαια. προχτες λογω καποιων συσπασεων που ειχα με εστειλε στο μητερα για εξετασεις,μετα προεκυψε κι ενα προβλημα με το νεφρο..αφηστε τα.το θεμα ειναι οτι δωσαμε 600 € για τις εξετασεις,χωρις κανεις βεβαια να υπολογισει αν τα εχουμε.το Μητερα φανηκε οτι ειναι "φαρμακειο",για το γαια δεν ξερω.εχετε να μου δωσετε πληροφοριες για τιμες ή αν εχετε ρωτησει τον γιατρο σας?ευχαριστω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Σε μαιευτήριο δεν έχω επιλογή θα πάω εκεί που είναι ο γιατρός μου(και στον κήπο να μου έλεγε θα πήγαινα :P )αλλα όσες έχετε επιλογή κοιτάξτε το προσεκτικά:

Οι τιμές που αναφέρθηκαν παραπάνω(νομιζω απο την grousi)είναι μεγαλύτερες από τις επίσημες-αρχικές- τιμές του ΜΗΤΕΡΑ(που έχω κοιτάξει εγώ).Σίγουρα μιας και είναι νεά κλινική θα την έχουν πιο προσεγμένη και ακόμα θα έχει περισότερη ησυχία,αλλά για τις τιμές ας είμαστε πιο υποψιασμένες!Τα ιδιωτικά είναι επιχειρήσεις και δυστυχώς οι τιμές εξαρτόνται σε μεγάλο ποσοστο και από ολες τις υπόλοιπες χρεώσεις που δεν φαίνονται στο επίσημο αρχικο τιμολόγιο.

Υψηλές χρεώσεις για τις διάφορες μικροεξετάσεις του μωρου(προαιρετικές αλλά την ώρα εκείνη ότι σου πουν το κάνεις- κιας είναι οι πρωτες που θα κάνει και ο παιδιατρος βγαίνοντας),το παραμικρό παυσίπονο που θα πάρεις, η πρώτη φωτογραφία του μωρού(από αγνωστο φωτογράφο που μπαίνει στην αιθουσα νεογνων-εννοείται δεν σε ρωτάνε),χρέωση για βλαστοκύτταρα που δίνεις σε άλλη εταιρεία ...και δεν έχει τέλος! :S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σε όλες,

εμένα ο γιατρός μου έφυγε από το Μητέρα και πήγε στο Γαία. Το Σάββατο γέννησε μια φίλη μου στο Γαια και πηγα να τη δώ, όπως φαντάζεστε έψαξα τους χώρους και ρώτησα για τιμοκατάλογο. Βάση των όσων είδα, ρώτησα και μου επιβεβαίωσε η φίλη μου έχω να μοιραστώ μαζί σας τα παρακάτω:

1. Είναι πολύ περιποιημένο ως χώρος και με πάρα πολύ ωραία διακόσμηση (και τα δωμάτια και οι κοινόχρηστοι χώροι)

2. Στον 6ο όροφο είναι η γυναικολογική κλινική ενώ στον 7ο η μαιευτική (οπότε δεν είναι στον ίδιο όροφο άλλου είδους περιστατικά πέραν από εγκυμοσύνες)

3. Πολυ καθαρό

4. Πολύ εξυπηρετικό το νοσηλευτικο προσωπικο

5. Πολύ νόστιμο το φαγητό (επιλογή από μενου 3 πιάτων)

6. Τα βρέφη δεν τα βγάζουν την ώρα του επισκεπτηρίου!!!! Το επισκεπτήριο τηρείται αυστηρά 11.00-13.00 και 18.30 - 20.30! (εμένα με χαροποίησε πάρα πολύ αυτό)!

7. Σέβονται τις επιθυμίες σου πχ αν θες να το ταίζεις μόνο εσύ, στο φέρνουν κάθε φορά που κλαίει (ακόμα και αν έχει επισκεπτήριο και τους βγάζουν όλους έξω) ή αν μαζεύεις το γάλα με θήλαστρο σε ρωτάνε αν θέλεις να του το δώσεις κλπ

Σχετικά με τα δωμάτια:

1. To τετράκλινο είναι τεράστιο!!!! Έχει 2 μπάνια μέσα και η κάθε λεχώνα έχει δική της τηλεόραση (αν και δε νομίζω ότι βλέπει καμια τηλεόραση εκείνες τις ημέρες)

2. Το τρίκλινο δεν είναι ιδιαίτερα ευρύχωρο και έχει 1 μπάνιο

3. Το δίκλινο είναι πάρα πολύ μικρό (σαν τρύπα, περίπου το 1/3 του τετράκλινου - τουλάχιστον αυτό που είδα).

4. Το μονόκλινο είναι σούπερ μόνο και μόνο γιατί είσαι μονος σου :laugh:

Τιμοκατάλογος (χωρίς αμοιβή γιατρού, αναισθησιολόγου):

1. Τετράκλινο 1650 φυσιολογικός, 1950 καισαρική

2. Τρίκλινο 2550 φυσιολογικος, 2750 καισαρική

3. Δίκλινο 3740 φυσιολογικος, 3950 καισαρική

3. Μονόκλινο 5750 φυσιολογικος, 6200 καισαρική

Στις ανωτέρω τιμές η επισκληρίδιος χρεώνεται γύρω στα 200€ και το μαιευτήριο δε χρεώνει κάτι για τη λήψη βλαστοκυττάρων (το Μητέρα χρεώνει 300€).

Ελπίζω να μη σας κούρασα και να σας έλυσα κάποιες απορίες. Εμένα μου έκανε πολύ καλή εντύπωση και οι τιμές του είναι αντίστοιχες με το Μητέρα. Το σημαντικότερο είναι να έχουμε μια καλή γέννα και γερά μωρά...τα υπόλοιπα είναι πολυτέλειες που μας κάνουν να αισθανόμαστε καλύτερα!

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θελω να κανω κάποιες ερωτήσεις γιατί δεν γνώριζα για την κλινική ΄΄γαία΄΄.

Αρχικα για βλαστοκύτταρα:Εγω στο κοριτσακι μας(Γέννησα στο ΜΗΤΕΡΑ)τα φύλαξα σε ιδιωτικη τραπεζα και πληρωσα 1800ευρω στην τραπεζα αυτη.Στο ΜΗΤΕΡΑ δεν θυμάμαι να πλήρωσα κάτι.Όταν λετε ότι συλλέγονται δωρεαν,μετα πού φυλάσσονται?Σε δημόσια τράπεζα?Ή πάλι τα δινεις εσύ όπου θες?

Για τη μοναδα νεογνων.Εγω γέννησα 34η βδομαδα άρα αν υπαρχει κατι που με ανησυχει ειναι αν υπάρχουν οι απαραίτητες υποδομες για τέτοια υποστήριξη στην εντατική νεογνών.Υπαρχουν?

Ευχαριστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Αντριάνα,

σχετικά με τα βλαστοκύτταρα στο Μητέρα μου είπε ο γιατρός μου που ήταν μέχρι πριν ένα μήνα εκεί, οτι χρεώνουν τα 300€ για τη συλλογή.

Στο Γαια δε χρεώνουν κάτι για τη συλλογή, μετά τα δίνεις όποου θέλεις είτε σε ιδιωτική είτε στη δημόσια τράπεζα.

Επίσης, το Γαια έχει εντατική νεογνών με πλήρη υποδομή καθώς και προσωπικό.

Νεότερα θα σας πω με το καλό όταν γεννήσω και θα έχω ιδία πείρα για το Γαία.

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! 🥰 Με το καλο ν ερθει η μπουμπουκα σου!!!💖💖💖✨️✨️🙏🧿
    • Εννοειται θ σας γραψουμε τα νεα μας κ μακαρι το θεματακι ν γεμισει απο "θετικα" νεα!!! 🙏❤️ Πωωω φανταζομαι... εδω εμεις κ λιωνουμε απ τη ζεστη, ποσο μαλλον εσεις οι εγκυουλες!! Υπομονη γ τα θαυματακια σας!!✨️✨️ αξιζουν ολη την ταλαιπωρια μας!! 
    • Να χαίρεσαι την κορούλα σου αρχικά!! Εγώ θα σου παραθέσω την εμπειρία μου, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι σωστό αυτό που έκανα.  Έχω και εγώ μια μικρουλα  8 μηνών που είχε πολύ έντονο το αντανακλαστικό moro (αυτό που σαν νεογέννητα κουνάνε πολύ έντονα τα χεράκια και τρομάζουν). Σε τέτοιο βαθμό που ξυπνούσε ανά 10 λεπτά ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ. Απηυδισμένη μίλησα με την παιδίατρο, εξηγώντας της ότι η μικρή βολεύεται μόνο μπρούμυτα. Αλλιώς δεν κοιμάται ούτε εκείνη ούτε εμείς. Μου απάντησε ότι και η δική της κόρη μόνο μπρούμυτα μπορούσε να κοιμηθεί, οπότε με καταλαβαίνει και off the record μου είπε να την αφήνω έτσι όσο μπορώ να την έχω υπό την επίβλεψη μου. Βέβαια, εγώ είχα και ένα πολύ δυνατό νεογέννητο και έπειτα βρεφακι, που σήκωνε με τεράστια ευκολία το κεφαλάκι της. Έπειτα, γυρνούσε πολύ εύκολα από μπρούμυτα ανάσκελα (με το αντίθετο δυσκολευόταν), οπότε ήμουν και πιο ήσυχη. Την έβαζα όμως στο κρεβάτι μου όσο ήταν πολύ μωρό για να την ελέγχω μέσα στη νύχτα, και εννοείται λαγοκοιμομουν.  Μίλα και με τον παιδίατρο σου να σου πει την γνώμη του, ωστόσο εφόσον το μωράκι σου βολεύεται έτσι, θεωρώ είναι κρίμα να το αλλάζεις στάση και να το ξυπνάς. Όλα αυτά στα γράφω από την προσωπική μου εμπειρία, χωρίς να θέλω σε καμία περίπτωση να βάλω σε κίνδυνο οποιοδήποτε μωράκι με την άποψη μου!
    • Ουυυυ!!! Κ τι δν παιρνω...!!!😅 Προγεστερονη απ στομα ανα 8ωρο, κολπικη προγεστερονη ανα 12ωρο, κορτιζονη, σαλοσπιρ, φελισιν, χαπι θυροειδη, αντιπηκτικη ενεση καθε μερα κ επειδη δν μου φτανουν, παιρνω κ μια πολυβιταμινη 😂😂 α κ προβιοτικο!!!😇 Αλλα ευτυχως δν εχω τπτ... μονο λιγη υπνηλια καπως κ λιιιγη κουραση...
    • Με το καλό και σ' εσένα κοπέλα μου!!! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι μ' ένα γερό μωρό στην αγκαλιά!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...