Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

Αχ βρε κοριτσια ειμαι μια υπερβολικη μαμα ενος μωρου 20 μηνων και θελω την βοηθεια σας!Το μωρο μου δοξα το θεο ειναι ενα υγιες φυσιολογικο παιδακι ομως εγω με το παραμικρο συμπτωμα βαζω στο νου μου τα χειροτερα.Ακομα και αφορμη να μην εχω φοβαμαι να μην μου παθει κατι.Αυτες οι σκεψεις καποιες φορες με μπλοκαρουν με αποτελεσμα να χανω ωραιες στιγμες απο το παρον και να μην μπορω να χαρω τον λεβεντακο μου οσο θα το ηθελα!βεβαια ισως φταιει οτι ειχα παλλινδρομη πριν 2μηνες και ετσι εχω γαντζωθει απο τον μικρουλι,ισως διαφορες ιστοριες με αρρωστα παιδακια που ακουω κατα καιρους!Δεν ξερω τι να πω παντος δεν μου αρεσει να αγχωνομαι τοσο και για εμενα αλλα κυριως για το παιδι!Εσεις μανουλες εχετε φοβιες για τα μικρουλια σας???? :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε κοριτσια που εισαστε?????????????????????????????????????????????????κοιμαστε??????Μην αφηνετε μονη την αγχωμενη μανουλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα καλε?

Πολυ φυσιοογικο αυτο που νιωθεις!

Το ανχος της πρωτομανας!

Κοιτα να ηρεμησεις και μην τρελενεσαι!

Στο δευτερο παιδι θα εισαι διαφορετικη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου μου σε ευχαριστω με ανακουφιζει να ακουω οτι δεν ειμαι μονο εγω ετσι!Οσο για το δευτερο μακαρι να ερθει και να ειναι καλα!η κορη σου ειναι κουκλα! προσπαθω και εγω να βαλω μια φωτογραφια αλλα μαλλον ειναι μεγαλυτερη και δεν μου την ανεβαζει!σε φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην αγχεσαι..ετσι ειμαι κ εγω...μη σου πω κ χειροτερα.....αχ τι μας κανουν τα κριαρακια μας....εγω ημουν πολυ αγχωδεις μεχρι που εγινε αυτο με την μπεμπα..τωρα καπως ηρεμησα θελω να πω οτι σκεφτομαι παντα οτι υπαρχουν κ χειροτερα...

Μονο την γριπη φοβαμαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eγω δεν φοβαμαι την γριπη γιατι λογω δουλειασ εμβολιαστηκα.τισ τυχον παρενεργειες απο το εμβολιο φοβαμαι!!!!!!!!!!Ραφαελιτσα τι κανει το μπεμπε?εμενα εκανε μια φορα εμετο χωρις ευτυχως πυρετο.σε φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω θα κανω το εμβολιο...για παρενεργεις δεν φοβαμαι γιατι ολα τα αντιικα εμβολια εχουν παρενεργειες....οποτε καταλαβαινεις...

δεν φοβαμαι για μενα αλλα για το ζουζουνι μου....

μολις εφαγε ενα πιατο αρνακι κ τωρα πινει κ γαλα.....ειναι γαλατας τι να κανουμε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι το μωρακι το εχασα μαλλον απο ιωση ,ετσι ειπα να το κανω πριν βαλω μπρος για νεα εγκυμοσυνη!το σΣ-Κ θα παμε ναυπλιο και θελω να παρω και το μωρο αλλα φοβαμαι μηπωσ κολλησει τιποτα.τι λες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εισαι μονη σου!!!! ειμαι και εγω στην ιδια κατηγορια πιο ελαφρια βεβαια δεν εχω τοσο αγχος αλλα οταν παθει κατι εστω και το παραμικρο τρελαινομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΣΕ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ΜΟΝΟ...

ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ ΜΕ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ...ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ Κ ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ..Ο ΣΥΖΗΓΟΣ Τ ΕΚΑΝΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εβαλα να εμβολιαστουν και παππουδες γιαγιαδες που ερχονται σε επαφη με το μωρο!εξαλλου ειναι οπως το εμβολιο για την κοινη γριπη που γινετε τοσα χρονια μονο το στελεχος αλλαζει.αυριο δουλευω νυχτα απο 10βραδι ως το πρωι ,μην χαθεις ραφαελ.ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ σε ευχαριστω να ειναι καλα τα παιδακια μας και εμεις να τα μεγαλωνουμε οσο το δυνατον πιο ισορροπημενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφαελ μου γιατρος ειμαι,αλλα οι γιατροι με τους δικους μας ανθρωπους ειμαστε υπερβολικοι!εγω βεβαια ειμαι με ολους ως γνησια ζυγος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοριτσακι καρκινος.....αλλα πολυ μα πολυ αγχωδεις...τι να σας πω....

απο το αγχος ηξερα οτι η εγκυμοσυνη μου δεν θα παει καλα....το ενιωθα...κ μετα λεμε οτι ο uri geler κανει διαφορα..αμα παω εγω εκει θα τους στειλω όλους....

ιφιγενεις η κορη σου σου εχω ξαναπει μοιαζει με τον γιο μου...επιτελους τον κουρεψα κ μοιζει με αγορακι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ξυπναω καθε βραδυ 2-3 φορες για να βλεπω αν ειναι καλα και αν αναπνεει....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ασε , ψυχωση εχω παθει.

σε καλυψα ετσι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ανησυχείς, είμαστε πολλές! Και δεν περνάει ποτέ! Εγώ φαντάζομαι τα ίδια θα κάνω ακόμα & όταν γίνουν 40 χρονών!

Χθες ο μικρός (11 μηνών) πήδηξε απο την κούνια του (την οποία έχουμε στο κάτω κάτω επίπεδο, πως το έκανε δεν ξέρω!!!) & επειδή φοβόμουν μήπως έχει χτυπήσει στο κεφάλι την έπεσα στρωματσάδα δίπλα στην κούνια & το ξυπνούσα το έρημο κάθε 2 ώρες! Αν μπορούσε θα με έβριζε! Άσε που σήμερα επειδή τι να σου κάνουν τα παπλώματα που είχα στρώσει στρώσει στο πάτωμα, είχα μια μέση τι να σας πώ!!!

Α, και εννοείται πως όταν κοιμούνται τα ψιλισκουντάω για να βεβαιωθώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εχω εχω ενα αγορακι 9 χρονων και μια μπουμπου 3 μηνων. Με το γιο μου ξυπνουσα και κοιμομουν με το αγχος αν θα φαει αν αρρωστησει αν κοιμηθει με ενα αν στο στομα με τον αντρα μου ο μονιμος μας καβγας ηταν η συμπεριφορα η δικη μου προς το γιο μου μου ελεγε και λεει οτι το παιδι το πνιγω το καταπιεζω. Οταν εμεινα εγκυος μετα απο 8 χρονια λεω στον ευατο μου θα εισαι τελειως διαφορετικη σε αυτο το παιδι δεν θα κανω τα ιδια λαθη. Πιστεψτε με τα ιδια και χειροτερα ΠΟΛΥ ΑΓΧ :):) ΟΣ ο χαρακτηρας δεν αλλαζει διαφοροποιειται ναι δεν αλλαζει ομως ετσι συνεβει σε μενα. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΣΑΝ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ? ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 6 months later...

συμφωνω με την ελενη οτι ειναι το ανχος της πρωτομανας και εγω τα ιδια ειμαι ανχωνομαι με το παραμικρο και ειμαι γενικοτερα υπερπροστατευτικη μαμα αλλα ολες μου οι φιλες μου λενε οτι οταν κανω το δευτερο θα χαλαρωσω λιγο για να δουμε??,,,,,,,,,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...