Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γεννησε η benadediktos(Κατερινα) μας!!!!!!!!!!!!!!


dimitra23

Recommended Posts

Γεννησε το Κατερινάκι μας!!!!!!!!!!

Μου εστηλε μήνυμα πως γέννησε σήμερα στις 10:30 με καισαρική ένα πανέμορφο μωράκι 3κιλάκια!!!!!!!!!!!!!!

Κατερινάκι μου να σας ζήσει!!!!να είναι γερό και καλότυχο το μωράκι σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλή λοχεία!!!!Σε περιμένουμε να μας πεις τα νεα σου!!!!!

φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει κατερινουλα!!!!!!!!!!ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!Ευχομαι να ναι υγιες και καλοτυχο!!!!!!!!!!!!!!Αντε...λιγες μειναμε ακομα απο την παρεα των Χριστουγεννων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι , να σαε ζήσει το μωράκι σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Περιμένουμε νέα σου!!!!!!!!!!!!

Εύχομαι να το βλέπετε πάντα γερό και ευτυχισμένο!!!!!!!!!!!!

Καλή λοχεία!!!!

Φιλιά πολλά κρητικοπούλα!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άιντεεεεεεεε.......

Πως μου κάθισε τώρα εμένα ότι γέννησε αγοράκι... :huh:

Χωρίς να το ξέρω... Αλήθεια.. Ξέρουμε το φύλο του μωρού?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το πέτυχες Ιφιγένεια... Καλά, η μικρή σου είναι στην φώτο ή κανένα μοντελάκι?? Σοβαρά ρωτάω... πάντως είναι κουκλί το νινι της φώτο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Απαντήσεις

    • Τα πονακια που νιώθεις πως είναι? Εγώ νιώθω ελαφρύ αλλά συνεχόμενο πόνο περιοδου στο κέντρο χαμηλά της κοιλιάς.  Ο γιατρός μου λέει φυσιολογικό αλλά δεν παύει να ανησυχώ. 
    • @marinamanoulitsa καταλαβαίνω πως όσα έγραψες στο @ditaki προέρχονται από αγάπη και καλές προθέσεις. Ωστόσο, προσωπικά θεωρώ πως, σε στιγμές όπως αυτές των baby blues, όπου αν δεν το διαχειριστείς μπορεί να οδηγήσει και σε επιλόχειο κατάθλιψη, αυτά τα λόγια ίσως δεν είναι τόσο βοηθητικά. Τότε κυριαρχούν συναισθήματα όπως απόγνωση, φόβος, άγχος και θλίψη, ιδιαίτερα όταν νυχτώνει. Και ενώ είναι καλό να ακούς ότι είσαι τυχερή γενικά, το μόνο που αισθάνεσαι ΄όμως  τη στιγμή που το ακούς, είναι ενοχές... Ίσως γι’ αυτό πολλές γυναίκες εδώ διστάζουν να μιλήσουν ανοιχτά για την επιλόχειο κατάθλιψη, τη θλίψη και τη μοναξιά που φέρνει η μητρότητα στην αρχή. Γιατί φοβούνται μήπως κάποιος τους πει ότι είναι τυχερές που έχουν μωρό, ενώ το μόνο που θα ήθελαν εκείνη τη στιγμή είναι να μιλήσουν για τα δύσκολα συναισθήματα που βιώνουν. Το να βιώνει κάποια θλίψη η και επιλόχειο κατά τη διάρκεια της μητρότητας δεν σημαίνει ότι δεν αγαπάει το παιδί της ή ότι δεν το θέλει. Ούτε ακυρώνει την προσπάθεια που έκανε για να το αποκτήσει. Η μητρότητα μπορεί να φέρει μαζί της πολύ έντονα και πολύ αντιφατικά συναισθήματα, και αυτό είναι απόλυτα φυσιολογικό Μιλήστε και ανοιχτείτε ελεύθερα.. 
    • Ωχ κορίτσι μου μακάρι να μην ταλαιπωρηθείτε πολύ με την ίωση,  εύχομαι γρήγορα περαστικά!!!
    • Ωχχχ περαστικά του.. υπομονή και κουράγιο. Εύχομαι να μην το κολλήσετε οι υπόλοιποι. Και μεις είχαμε δύσκολο βράδυ, με κλάματα και αφυπνίσεις. Εμένα να κλείνουν τα μάτια μου εντωμεταξυ να παραπαταω από τη νύστα στις 2 και μετά στις 4 και ξανά στις 6 το πρωί... Μετά τις 7 το απόγευμα θα έχω την χοριακη. Κυρίως με απασχολεί της Δευτέρας να έχει την αναμενόμενη αύξηση. Και όπως υποσχέθηκα στον άντρα μου, δεν έκανα τεστ σήμερα. Ετοιμάζουμε και τα γενέθλια της μικρούλας μου την Κυριακή (κανονική τα έχει την Τρίτη) και είμαι ενθουσιασμένη και συγκινημένη ταυτόχρονα!!
    • την βάζεις για tummy time ; αν ναι... ποση ώρα; εμένα δεν κάθεται... γκρινιάζει 😔
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...