Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΣΤΟ ΒΡΕΦΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑ ΠΑΛΙ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ; ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ.Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΣΑΝ ΙΔΡΩΤΗΡΙΑ.ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΜΕΤΩΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ¨ΙΔΡΩΤΗΡΙΑ¨΄ΕΧΟΥΝ 1 ΚΙΤΡΙΝΙΛΑ.ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΠΕΣΕ ΓΥΡΗ ΠΑΝΩ ΤΗΣ.ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΕΚΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΑΜΠΕΣ ΚΟΚΚΙΝΕς ΣΕ ΜΕΓΕΘΟς ΦΑΣΟΛΙΟΥ( ΟΧΙ ΓΙΓΑΝΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΝΟΝΙΚΟΥ ΦΑΣΟΛΙΟΥ) :laugh: ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΠΑΝΤΑ ΣΟΤ ΙΔΙΟ ΣΗΜΕΙΟ. 1 ΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΛΛΟΥ.ΔΙΑΣΠΑΡΤΑ.ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ;

:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

puppeta έγραψε:

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑ ΠΑΛΙ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ; ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ.Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΣΑΝ ΙΔΡΩΤΗΡΙΑ.ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΜΕΤΩΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ¨ΙΔΡΩΤΗΡΙΑ¨΄ΕΧΟΥΝ 1 ΚΙΤΡΙΝΙΛΑ.ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΠΕΣΕ ΓΥΡΗ ΠΑΝΩ ΤΗΣ.ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΕΚΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΑΜΠΕΣ ΚΟΚΚΙΝΕς ΣΕ ΜΕΓΕΘΟς ΦΑΣΟΛΙΟΥ( ΟΧΙ ΓΙΓΑΝΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΝΟΝΙΚΟΥ ΦΑΣΟΛΙΟΥ) :laugh: ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΠΑΝΤΑ ΣΟΤ ΙΔΙΟ ΣΗΜΕΙΟ. 1 ΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΛΛΟΥ.ΔΙΑΣΠΑΡΤΑ.ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ;

:laugh:

Puppeta ποσο μηνων ειναι η κορουλα σου? Αν ειναι κατω απο 3 μηνων ειναι μαλλον δερματιτιδα το ειχε και η δικια μου και θελει μια ειδικη περιποιηση με κρεμουλα και ειδικο αφρολουτρο.

Αν ειναι πολυ εντονα ομως θα χρειαστει σιγουρα να την δει ο γιατρος μπορει να θελει αλλες κρεμουλες και αγωγη διαφορετικη.

Στα δερματικα θελει πολυ προσοχη τα νεογεννητα θελουν πολυ συγκεκριμενη αποψη...Καλυτερα να την δει ο γιατρος της!Μην ανησυχεις ομως!

Θα περασει!

Να την χαιρεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα καλή μου. Τα είχαμε κι εμείς αυτά τα σπυράκια όταν ήταν νεογέννητος ο Φοιβάκος και μέχρι 3 μηνών. Εμάς η γιατρός διέγνωσε ατοπική δερματίτιδα και μας σύστησε την ενυδατική κρεμούλα της sebamed. Τη βάζαμε και στα μαγουλάκια και στο σημείο ανάμεσα στα φρύδια που είχε κάνει και την κιτρινίλα που αναφέρεις. Είναι σμίγμα αυτή η κιτρινίλα. Φυσικά το κάθε παιδάκι είναι ξεχωριστό και καλό θα ήταν να πάτε στο γιατρό σας πριν βάλετε οτιδήποτε. Περαστικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thouli έγραψε:

μαλλον του λειπει ο ξαδερφουλης του :P:P:P:P:P:kiss::kiss::kiss::kiss:

και ειναι κ ενας κουκλος!!!εμφανισα τις φωτο!!!!!!!!!μοντελο μοντελο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα κοριτσια πηγα στη γιατρο και διεγνωσε δερματιτιδα.και μου εδωσε ελαφρωσ κορτιζονουχα αλοιφη την daktodor και ειπε να την βαζω για 5 μερες.γιατι αν δε μπει λεει κορτιζονη δε θα φυγει..θα την βαλω και θα σας πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμενα ειχαν βγαλςι και τα δυο σπυρακια κοκκινουλικα οπως τα περιγραφεις σε ολο το προσωπο και το κεφαλι

ο γιατρος ηταν πολυ καθυσηχαστικος μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο

στα μωρακια και χρειαζεται απλως το δερματακι τους ενυδατωση

να τους βαζω ενυδατικη κρεμουλα κατα προτιμηση bepanthol ενυδατικη και θα φυγουν

οντως κρατησε 3 εβδομαδες και μετα απο κει και περα βαζω μετα το μπανακι το λαδακι που βαζω και στο κορμακι τους και δεν εχουν βγαλει τιποτα

περαστικα της να ειναι

και να σου ζησει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marker έγραψε:

Κι εμενα ειχαν βγαλςι και τα δυο σπυρακια κοκκινουλικα οπως τα περιγραφεις σε ολο το προσωπο και το κεφαλι

ο γιατρος ηταν πολυ καθυσηχαστικος μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο

στα μωρακια και χρειαζεται απλως το δερματακι τους ενυδατωση

να τους βαζω ενυδατικη κρεμουλα κατα προτιμηση bepanthol ενυδατικη και θα φυγουν

οντως κρατησε 3 εβδομαδες και μετα απο κει και περα βαζω μετα το μπανακι το λαδακι που βαζω και στο κορμακι τους και δεν εχουν βγαλει τιποτα

περαστικα της να ειναι

και να σου ζησει

να σου ζησουν και σενα..αυτα που σου λεωεγω ειναι σαν ιδρωτηρια..και ειναι κιτρινα ..σαν να μην παιρνει αναπνοη το δερμα εκει..εχει και κοκκινιλες αλλα δε ξερω απο που.ειναι αλλη μερα εδω και εκει..και τελευταια εβγαλε και σπιθουρια στο σωμα της..δε ξερω απο που ειναι αλλα δεν με πολυ ανυσηχει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω Σωσω μου

α!! οχι εμενα δεν εβγαλαν τετοια - τοτε εχει απολυτο δικιο ο γιτρος σου

οπως το περιγραφεις μοιαζει οντως με λοιμωξη

συνηθως το κιτρινο χρωμα υποδηλωνει πυον αρα και λοιμωξη (και παλι συνθηθως)

μακαρι να της περασουν γρηγορα - να εχει μια πολυ ηρεμη και γρηγορη αναρρωση

οσο για τα υπολοιπα σπυθουρακια μην ανυσηχεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σήμερα κλείνουμε την 6η εβδομάδα 🥰🥰🧿🧿.. Όχι όχι ξυπνούσε ανά 3ωρο για φαγητό...οι κολικοί μας συνήθως κρατάνε από τις 7 μέχρι τις 11 το βράδυ!!
    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...