Μετάβαση σε περιεχόμενο

κοριτσια χρειαζομαι βοηθεια!!!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

κοριτσακια μου οπως διαβασατε χρειαζομαι βοηθεια απο κοπελες μς σταθερο κυκλο!!!!σε αυτον τον κυκλο αρχισα τα σερπαφαρ κ σημερα ειναι η 12 η μερα του κυκλου μου!!!!κανονικα μου πε η γιατρος οτι θα κανω ωορρηξια 12η με 14η μερα..εχω θερμοκρασια σωματος 36.7 κ θερμοκρασια κολπου 37.3...εχω η δεν εχω ωορρηξια;;;;;;δεν μπορω να καταλαβω..εχω πονο στο στηθος κ τσιμπηματακια χαμηλα λες κ περιμενω!!!!δεν εχω ξανανιωσει ετσι μιας κ εχω αστατο κυκλο....βοηθηστε με !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 65
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΓΕΙΑ ΣΟΥ KALI!!!!

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΤΥΧΕ ΠΟΤΕ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΜΕΤΡΗΣΩ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ....

ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ...

Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΩΡΗΞΙΑ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΕΛΑΦΡΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 0,5C ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΕΦΤΕΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΟΥ ΞΑΝΑΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ.ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΕΧΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΤΡΑΣ ΤΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΕΙΣ...

ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΥΓΡΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΒΛΕΝΝΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ ΔΙΑΥΓΗΣ, ΛΕΠΤΗ ΚΑΙ ΣΧΗΜΑΤΙΖΕΙ ΣΑΝ ΚΛΩΣΤΕΣ ΕΙΣΑΙ ΣΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΣΟΥ...

ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΕ ΒΙΒΛΙΟ ΔΕΝ ΣΟΥ ΤΑ ΛΕΩ ΕΤΣΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ..ΟΤΑΝ ΑΥΤΗ Η ΒΛΕΝΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΧΥΡΕΥΣΤΗ ΚΑΙ ΕΛΑΤΤΩΘΕΙ Η ΠΟΣΟΣΤΗΤΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΧΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ...

ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ ΛΙΓΟ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μήπως με ένα τεστ ωορηξίας διαπιστώσεις πιο αποτελεσματικά την ωορηξία σου αν και αυτό πρέπει να το κάνεις την προηγούμενη μέρα της ωορηξίας. Αν είσαι ήδη στην μέρα της ωορηξίας δεν θα σου δείξει κάτι. Μόνο αν είναι αύριο η ωορηξίας σου θα στο δείξει. Με τη θερμοκρασία εγώ δεν έβγαζα πάντα ξεκάθαρα άκρη... Με τα τεστ είναι όμως πολύ εύκολο να ξέρεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν τώρα το είδα!!

Εγώ με τα σερπαφαρ, είχα πολύ έντονη ωορρηξία!!Με πονάκια και τσιμπήματα. Η θερμοκρασία ήταν αστατη και δεν καταλάβαινα και εγώ. :unsure:

Απλά επειδή κ εγώ είχα άστατο κύκλο απο τα πονάκια το καλαβαινα.

Πάντως να σου πω οτι τα πηρα 3 μήνες , δεν με έπιασαν και απο τότε που τα σταμάτησα (2 μήνες τωρα) ο κύκλος μου σταθερότατος , με όλα τα συμπτώματα που θα μπορούσα να έχω. Οτι θές έδω είμαι!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω γιουλακι!!!δηλαδη δεν πετυχες εγκυμοσυνη;;;;;εγω πηγα ξανα την πεμπτη κ μου βρηκε ωοθυλακιο 20χ16 μου πε κ να ερθω σε επαφη εκεινη την μερα την επομενη κ την μεθεπομενη,,απλα εχω πονακια χαμηλα αριστερα εκει μου ηταν υο αυγουλακι μου!!!!!εκανα συστιματικο .........κ ελπιζω να πετυχει!!!!κ να μεινω εγκυος επιτελους!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalli5 εύχομαι να έχει αρχίσει να σχηματίζεται ένα σποράκι στην κοιλίτσα σου!!!!

Εγώ έχω σταθερό κύκλο αλλά ποτέ δεν έχω μπει στη διαδικασία να μετράω θερμοκρασία. Πάντως τα συμπτώματα τις ωορηξίας είναι αυτά που αναφέρει η DIMIT. Εγώ την καταλαβαίνω από τα πονάκια και τα υγρά.

Τα σερπαφαρ τί είναι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα δεν με έπιασαν, για κάποιο λόγο :( αλλά έχω ακούσει τα καλύτερα απο κοπέλες για τα σερπαφαρ.

Μακάρι όλα να πάνε καλά και να γονιμοποιήθηκε ....σου το εύχομαι. Αλλά και αν όχι μη το βάλεις κάτω οι περισσότερες κοπέλες που γνωρίζω στο 3ο μήνα τους έπιασε για τα καλά :P το σερπαφαρ και είχαν σποράκι!!!

Πάντως εφόσον πηγαίνεις στο γιατρό για έλεγχο , μη μετράς τη θερμοκρασία σου , γιατί με τα χάπια "παίζει" κάπως και δεν είναι αξιοπιστο στη περιπτωσή μας!! Πάντως να ξέρεις πως με τα χάπια αυτά η περίοδος εμφανίζεται 17-18 μέρες μετά την ωορρηξία και όχι 14 όπως συνήθως. Επίσης να ξέρεις πως θα έχεις και έντονα συμπτώματα περιόδου.

Πάντως περίμενε να περάσουν τα Χριστούγεννα και κατα τις 28 κάνε ενα τεστάκι ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALLI5 έγραψε:

κοριτσακια μου οπως διαβασατε χρειαζομαι βοηθεια απο κοπελες μς σταθερο κυκλο!!!!σε αυτον τον κυκλο αρχισα τα σερπαφαρ κ σημερα ειναι η 12 η μερα του κυκλου μου!!!!κανονικα μου πε η γιατρος οτι θα κανω ωορρηξια 12η με 14η μερα..εχω θερμοκρασια σωματος 36.7 κ θερμοκρασια κολπου 37.3...εχω η δεν εχω ωορρηξια;;;;;;δεν μπορω να καταλαβω..εχω πονο στο στηθος κ τσιμπηματακια χαμηλα λες κ περιμενω!!!!δεν εχω ξανανιωσει ετσι μιας κ εχω αστατο κυκλο....βοηθηστε με !!!!

Καλημερα,επειδη εχω κανει "διατριβη" :P στο θεμα ,θα σου πω.Καταρχας τα serpafar τα παιρνεις για να κανεις περισσοτερα αυγουλακια κ επειδη εχεις αστατο κυκλο να μπορει να προγραμματιστει η ολη ιστορια της ωορηξιας κ.τ.λ.Ωορηξια θα κανεις τις μερες που σου ειπε ο γιατρος,12η με 14η.Δεν υπαρχει περιπτωση να μην κανεις γιατι για αυτο το λογο τα παιρνεις.Μπορει κ να το καταλαβεις,μπορει κ οχι.Η θερμοκρασια σιγουρα θα σε βοηθησει να το καταλαβεις,αλλα απο τη στιγμη που παιρνεις τα χαπια δεν χρειαζεται να μπεις σε αυτη τη διαδικασια.Σκεψου οτι ο οργανισμος σου τωρα δουλευει σαν μηχανη με αυτα τα χαπια.

Επισης,κατι πολυ σημαντικο,επειδη αυτα ειναι ορμονες κ ειναι τιγκα στη χοριακη γοναδοτροπινη(ορμονη που ανιχνευετε στην εγκυμοσυνη),μην κανεις το λαθος κ κανεις τεστ,πριν απο την ημερα που θα σου πει ο γιατρος σου γιατι θα σου βγει θετικο κ μπορει κατα πασα πιθανοτητα να ειναι ψευδες.Την πατησα εγω ετσι για αυτο στο λεω.

Υπομονη κ καλη επιτυχια κ οσο μπορεις οχι αγχος.Οτι αλλο μπορω να βοηθησω στη διαθεση σου. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου χιλια ευχαριστω!!!!!!!σημερα εχω ξυπνησει με εντονους πονους χαμηλα αριστερα μου κ εχω ατονια πολυ!!!!!τι να εχω παθει;;;;να παρω τηλ την γιατρο να της το πω;;;;;τι λετε;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εχω πολυκυστικες και πηρα σερπαφαρ για να κανω σιγουρη ωορρηξια γιατι δεν ειχα σταθερο κυκλο....στον τριτο μηνα εμεινα εγκυος....τους δυο πρωτους ειχαμε αγχωθει πολυ...ευχομαι καλα αποτελεσματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα ολες οι κοπελες μενουυν στον 3ο μηνα ετσι;;;;;;απο οτι καταλαβα!!!!!!!υπομονη κ θα δειξει!!!!!αρετη ειχες κ συ τετοια πονακια χαμηλα!!!!!ποναω λες κ θα αδιαθετησω!!!!!κ εχω κ ενα σαν μπουκωμα νιωθω απο κατω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΠΗΡΑ Κ' ΕΓΩ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΑ SERPAFAR,ΑΠΟ ΤΗΝ 2Η ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ 6Η ΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ,ΔΥΟ ΧΑΠΑΚΙΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΩ.ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΧΩ ΔΥΟ ΑΥΓΟΥΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΕΤΟΙΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ 11 ΜΕΡΑ.ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ.......ΓΙΑΤΙ ΕΣΑΣ ΣΑΣ ΤΑ ΔΙΝΟΥΝ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΜΗΝΕΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πω δεν ξερω βρε κοπελα μου!!!!!!κοριτσακια σημερα ολη μερα εχω 36.8 λετε να ανεβει κι αλλο η θερμοκρασια κ να εκανα συλλυψη;;;;;;απαντηστε μου κ πειτε μου την γνωμη σας!!!!!!!!παντως μιλου μου θα εχουμε καλα αποτελεσματα πιστευω!!!!!!απαντηστε μου σας παρακ΄λω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ,ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ...ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΤΗΝ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΣΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ?ΜΕ ΥΠΕΡΗΧΟ ΕΝΝΟΩ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!μιλου μου ωορηξια εκανα την πεμπτη που μας περασε ειχα ενα αυγουλακι στην αριστερη ωοθηκη 20χ16 μου ειπε οτι ηταν κ να ειχα επαφη ια 3 συνεχομενες μερες!!!!!!κ γω απο την μερα που μου τελειωσε η περιοδος καναμε.......μερα παρα μερα κ πολλες φορες κ καθε μερα μεχρι κ προχθες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το σπέρμα όμως δεν γίνεται πολύ πιο αδύναμο

αν κάνουμε πολλές φορές την μέρα?

΄

Βέβαια κανείς δεν ξέρει σίγουρα....οπότε εύχομαι να τα καταφέρατε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!ΑΧ,ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΥΓΟΥΛΑΚΙΑ ΜΑΣ...ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΟΩΡΡΗΞΙΑ ΠΟΝΑΩ ΧΑΜΗΛΑ.ΣΑΝ ΕΝΑ ΜΠΟΥΚΩΜΑ ΝΑ ΤΟ ΠΩ...ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ?

ΠΑΝΤΩΣ ΛΕΤΙΣΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ...ΚΑΘΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ!!!! :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσάκια μου......

Αν και μπορεί να είναι και ψιλοάσχετο......

Κανονικά λένε οι γιατροί κάθε 2 μέρες.......

"Για να είναι πιο δυνατό το σπέρμα"......

Αλλά και πιο αραιά αν μπορείς......

Ίσως να είναι και καλύτερα......

Να δυναμώνει κι άλλο......

Milou μου....... τί κάνεις κοριτσάκι μου??????? Εξαφανίστηκες......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε κοριτσια λετε να μην εγινε τιποτα τελικα!!!!!!!γιατι μου πε η γιαατρος απο την μερα της ωορηξιας καθε μερα μια φορα για 3 μερες;;;;;;;αχ ανχωθηκα τωρα κ αρχιζω να απογοητευομαι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι αγαπίτσα μου.....

Μόνον απογοήτευση δε χρειάζεσαι τώρα.....

Ψηλά το κεφάλι και θα έρθει και η δική σου η σειρά.....

Θα το δεις.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην απογοητεύεσαι.

Ξέρεις πολύ καλά ότι όλα μπορούν

να συμβούν σε αυτή την ζωή και εξάλλου κανείς δεν έχει πει

ότι όταν το κάνουμε πολλές φορές την ημέρα ότι δεν μένουμε έγγυος. ;) :silly: :laugh:

Άντε να ανεβαίνουμε λίγο.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι να μεινω γιατι εχω κουραστει τωρα 2 χρονια...μονο 2 αποτυχημενες μου τυχανε κ ακομα αδελφακι δεν μπορω να δωσω την κορουλα μου που το θελει τοσο πολυ!!!!!!!μακαρι να εχει γινει το θαυμα κ να μην με αφησει ετσι ο αι βασιλης!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια βοηθηστε με σας παρακαλω!!!!εχω τρελαθει 2 μερες!!!καθε μερα η θερμοκρασια μου ανεβαινει σημερα εχω 37.2 κ 37 εκει κυμαινομαι κ απο χθες το βραδυ εχω μια πικρα στο στομα μου που δεν λεει να φυγει...οτι κ να εφαγα τιποτα..η πικρα επικρατει κ δεν εχω ορεξη να καλοφαω!!!!!τι εχω παθει;;;;;βοηθεια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALLI ΜΟΥ,

ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ....ΑΤΟΝΙΑ,ΠΟΝΟΥΣ ΧΑΜΗΛΑ,ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΓΕΥΣΗ!ΠΗΡΑ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΘΗΣΥΧΑΣΕ.ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΙ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΔΥΟ ΑΥΓΟΥΛΑΚΙΑ(ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ?)ΤΙ ΝΑ ΠΩ?

Υ.Γ.ΓΙΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΙΠΟΤΑ ΜΟΝΟ:''ΣΤΑΜΑΤΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ''

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μιλου μου!!!!εγω ειχα ενα αυγουλακι την περασμενη πεμπτη που πηγα κ ηταν ετοιμο να σκασει!!!!εγω επερνα 1 χαπι για 5 μερες απο την 3 μερα εως την 7 μερα!!!!!ο καθε γιατρος βλεπω εχει τα δικα του!!!!ισως γι αυτο εσενα να σου ειπε για 2 μηνες μονο επιδη η [ποσοτητα των χαπιων αυτων δημιουργει κυστες!!!!!ευχομαι να χουμε σπορακια κ ολα τα αλλα θα μας περασουν!!!το γελιο ειναι οτι χθες ο αντρουλης μου ειχε ορεξη κ επιδη του πα οτι ποναω μου ειπε οτι τιποτα δεν θα κανουμε μηπως μηπως εγινε το σπορακι.....λες;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...