Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΩΛΕΙΑ ΣΥΖΥΓΟΥ ΣΕ ΤΡΟΧΑΙΟ


SO SAD

Recommended Posts

Είσαι πολύ τυχερή γιατί έζησες τον απόλυτο έρωτα έστω και για λίγο στο πλευρό του άντρα σου! Και το καλύτερο εχετε δύο παιδιά! Δεν χάθηκε τίποτα! Αντίθετα ο έρωτάς σας πολλαπλασιάστηκε! Ακόμα και αν δεν είναι κοντά σου στη μαγική στιγμή της γέννας, του το χρωστάς να είσαι χαρούμενη! Και κάπου εκεί θα βρεθούμε η κάθε μια με τον τρόπο της κοντά σου να μοιραστούμε τον ερχομό της κόρης σου!

Και όπως είπαμε: Με το καλό να ρθει και να το φτύσεις σαν κουκούτσι!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 197
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είσαι πολύ τυχερή γιατί έζησες τον απόλυτο έρωτα έστω και για λίγο στο πλευρό του άντρα σου! Και το καλύτερο εχετε δύο παιδιά! Δεν χάθηκε τίποτα! Αντίθετα ο έρωτάς σας πολλαπλασιάστηκε! Ακόμα και αν δεν είναι κοντά σου στη μαγική στιγμή της γέννας, του το χρωστάς να είσαι χαρούμενη! Και κάπου εκεί θα βρεθούμε η κάθε μια με τον τρόπο της κοντά σου να μοιραστούμε τον ερχομό της κόρης σου!

Και όπως είπαμε: Με το καλό να ρθει και να το φτύσεις σαν κουκούτσι!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είσαι πολύ τυχερή γιατί έζησες τον απόλυτο έρωτα έστω και για λίγο στο πλευρό του άντρα σου! Και το καλύτερο εχετε δύο παιδιά! Δεν χάθηκε τίποτα! Αντίθετα ο έρωτάς σας πολλαπλασιάστηκε! Ακόμα και αν δεν είναι κοντά σου στη μαγική στιγμή της γέννας, του το χρωστάς να είσαι χαρούμενη! Και κάπου εκεί θα βρεθούμε η κάθε μια με τον τρόπο της κοντά σου να μοιραστούμε τον ερχομό της κόρης σου!

Και όπως είπαμε: Με το καλό να ρθει και να το φτύσεις σαν κουκούτσι!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

το μονο που μπορω να σου πω ειναι να γινεις δυνατη σαν την μανα λιονταρινα. λυπαμαι πολυ παρα πολυ. γιατι????? δεν υπαρχει θεος????? τι δοκιμασιες πρεπει να περναμε ????? κουραγιο!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

O Θεός να σου δώσει φώτιση και δύναμη!!!

Πολύ στενάχωρο γεγονός...!!! :(:(:(

Να φανείς γενναία για το παιδί σου...!!!

Κάποτε θα σε ευχαριστήσει γι'αυτό!!!

Ο χρόνος μόνο θ'απαλύνει τον πόνο σου!!!

Λυπάμαι πολύ!!!Ο Θεός ν'αναπαύσει την ψυχή του!!!

ΥΣ.ένα ακόμη γιατί;;;;;;

καιρό παλεύω με τη λέξη...

άλλες φορές συνέρχομαι, άλλες απλά ενδόμυχα πάντοτε καταρρέω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχει περασει ενας χρονος και απο τοτε που μας εγραψες το μυνημα δεν ξερουμε πως ειναι η ζωη σου αυτη τη στιγμη λογικα εχεις φερει στο κοσμο το μωρο σου πες αμς τι κανεις πως εισια .Κορτσια αν καποια εχει ελοικιννια μαζι της ας μας ενημερωσει πως ειναι τα πραγματα και πως βιωνει ολες αυτες τις στιγμες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ SO SAD ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ???

ΓΙΑΤΙ ΧΑΘΗΚΕΣ ΑΠΟ ΕΔΩ???ΗΤΑΝ ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΓΑΜΕ ΕΙΧΕΣ

ΠΑΝΤΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΣΟΥ Κ ΤΗ ΓΛΥΚΑ ΝΑ ΜΑΣ ΓΡΑΦΕΙΣ....

ΑΠΟ ΤΟ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ....

ΓΡΑΨΕ ΜΑΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ...

ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ...ΦΙΛΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia egw milaw mazi ths syxna pikna sto facebook. Gennhse ena panemorfo koritsaki pou einai idio o mpampas ths.Einai kala kai oi 3 tous.Vlepw ta post ths pou leei oti vgainei eksw kai diaskedazei kai

poly to xairomai.Kserw omws oti ponaei poly akoma...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου εύχομαι να σου ζήσει το μωράκι σου! Η δοκιμασία που πέρασες -και περνάς- είναι τεράστια, όμως θα είσαι δυνατή για σένα, για το παιδάκι σου και τον άντρα σου που δε χάθηκε, γιατί ζει μέσα από τον καρπό του έρωτα σας που είναι και δικό του παιδί... Και όπως κάποτε είχε πει μια ψυχή 'όσοι αφήνουν απογόνους δεν πεθαίνουν ποτέ'

Καλή δύναμη κοπέλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εικικρινα δε ξερω τινα σου πω γιανα σου απαλυνω τον πονο σου....αυτο που ζεισ ειναι φοβερο.....αλλα ολοι λογικα θα σου πουν να σταθεισ στα ποδια σου για αυτο το παιδακι που εχεισ μεσα σου και θαρθει στον κοσμο συντομα....και σενα ο αντρουλησ σου καπου εκει μαζι σου θαναι....θα σασ βλεπει κοριτσακι μου....ξερω οτι με τα λογια δεν αλλαζει κατι απλα οπωσ το πεσ σφιξε τα δοντια και κρατησε στην αγκαλια σου το μονο κομματι που εχεισ απο τον αντρα σου.....γιατι πιστεψε με μονο αυτο αξιζει.....σου βγαζω το καπελο που αντεχεισ ειλικρινα......μπραβο σου .....να ξερεις οτι εδω ειμαστε ολοι για σενα ....προσπαθησε να σκεφτεισ το αγγελουδι σου μονο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 years later...

Κι όμως ...πέρασαν 4 ολόκληρα χρόνια .....απο τότε που έγραψα για 1τη φορά στο mammyland και συνέβησαν τόσα μα τόσα πολλά.

Θα ήθελα να ξεκινήσω απο ένα ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τη στήριξη , για τισ φιλίες για την έμπνευση και τη δημιουργία ενός ανάλογου site που έχει σχέση όμως με τη ΧΗΡΕΙΑ ...

Θα σας τα πώ όμως όλα...

Ο τοκετός ήταν μόλις 45 λεπτά και γεννήθηκε ένα υπέροχο κοριτσάκι που έμοιαζε και μοιάζει καταπληκτικά στο μπαμπά της ! Το ήλπιζα και το ευχόμουν ...

Την ώρα που σπάσαν τα νερά ...χτύπησε το κινητό και με ενημέρωναν ότι το μνήμα...ήταν έτοιμο !!!!!

Το μαιευτήριο ήταν " δύσκολη πίστα " και ο δρόμος του γυρισμού στο σπίτι ακόμα δυσκολότερη ...

Η περίοδος της λοχείας ...εφιαλτική αλλά η δύναμη που σου δίνει ένας καρπός έρωτα ...ήταν μοναδική.

Ο άντρας μου ήταν πάντοτε "παρόν" με "μυνήματα" σε μεταφυσικές διαστάσεις...

Φυσικά και χρειάστηκα ηρεμιστικά , φυσικά και λύγισα φυσικά και έκλαψα τόσο πολύ ( ακόμα και σήμερα κλαίω) αλλά όταν εξαρτώνται 2 ψυχούλες απο σένα δεν έχεις τη πολυτέλεια της συναισθηματικής κατάρευσης.

Πήρα βοήθεια απο ψυχολόγο απο ψυχίατρο απο τη ΜΕΡΙΜΝΑ http://www.merimna.org.gr/ ώσπου τα κατάφερα να ορθοποδήσω , να δυναμώσω να πεισμώσω να μεταλλαχθώ αλλά να τα καταφέρω να επιβιώσω.

Δύσκολη πορεία....πολλές στιγμές πόνου ...πολλές τραγελαφικές καταστάσεις με δημόσιες υπηρεσίες με ανεγκέφαλους ανθρώπους ....

Μέσα απο όλα αυτά τα χρόνια όμως γνώρισα κοπέλες απο το mammyland που είμαστε φίλες μέχρι σήμερα και που μου συμπαραστάθηκαν ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ .

Μέσα απο την ιστορία μου γνώρισα τη ΓΕΩΡΓΙΑ που θα σας γράφω την ιστορία της σε άλλο μύνημα

μέσα απο αυτή τη πορεία έγινα εθελόντρια της ΜΕΡΙΜΝΑΣ και με τη σειρά μου βοηθάω κι εγώ κοπέλες που βιώνουν απώλεια σε εγκυμοσύνη

Το mammyland εν μέρη ήταν το έναυσμα για να δημιουργήσω το δικό μου φόρουμ υποστήριξης http://www.xhreia.gr

Ενα ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στη ΛΕΝΑ γιατί χωρίς εκείνη δεν θα υπήρχε αυτό το φόρουμ κ εσείς.

Ενα ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στις κοπέλες για τη συμπαράσταση και σε όσες γνώρισα προσωπικά και σε όσες έστειλαν μυνήματα συμπαράστασης και αγάπης ..μου έκαναν τόσο μα τόσο καλό...

Μεγαλώνω τα παιδιά μου με πολύ αγάπη και αγώνα ..κυρίως συναισθηματικό αγώνα για να μεγαλώσουν ξέγνοιαστα και χαρούμενα

Είμαι καλά ή το λέω μέχρι να το πιστέψω....γύρισα και είμαι στη παρέα σας και πάλι

και χαίρομαι τόσο πολύ που σας ξαναβρίσκω εδώ

less sad but still sad....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν σου συνέβη αυτό το δυσάρεστο γεγονός και το είχες γράψει δεν ήμουν μέλος στο φόρουμ κι έτσι τώρα τα διάβασα όλα.Πραγματικά συγκλονίστηκα και συγκινήθηκα.Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και καλή επιστροφή στο φόρουμ.Να συνεχίσεις να είσαι δυνατή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διαβαζω τοση ωρα τα μυνηματα και δεν ξερω τι να σου γραψω.....δεν ημουν κι εγω μελος τοτε και τωρα ειδα το ποστ........εχω μια φιλη που βιωσε την κατασταση σου εχοντας τρια μικρα παιδια,τα μεγαλωνει μονη της με την βοηθεια των γονιων της....τι να πω οτι και να πω ειναι λιγο,σου ευχομαι να εχεις παντα τοση δυναμη οση βγαινει απο το μηνυμα που διαβασα και να μεγαλωσεις τα παιδακια σου με τοση αγαπη.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια να είστε καλά.

Κι εγώ χαίρομαι πολύ που είμαι πίσω . Να είμαστε καλάνα μεγαλώνουμε τα παιδάκια μας .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τοτε που σου συνεβη αυτο δεν ημουν μελος της παρεας αυτης...

τον Ιουλιο του 2008 συνεβη παραπλησιο περιστατικο σε συναδελφισσα και φιλη μου...

μια βδομαδα μετα απο τη βαφτηση της κορης της, που την απεκτισε με κοπο, ειμασταν ολοι μαζι παλι στην ιδια εκκλησια για την κηδεια του αντρα της που σκωτοθηκε σε τροχαιο!

οταν το ειχα μαθει ηταν η μονη φορα που ενιωσα οτι μιρμιγγιαζει το κεφαλι μου, οτι κατι θα παθαινα... ουτε οταν με ενημερωσαν οτι πεθανε ο πατερας μου δεν ενιωσα ετσι, γιατι εκεινο το περιμενα. αυτο ομως;;;

ο χρονος περασε αλλα ακομα το σκεφτομαι...

οταν βαφτιζα τα μωρα μου, το ειχα στο μυαλο μου... φοβομουν μη συμβει το ιδιο...

καθε τετοια ιστορια με τρελαινει.

το μονο που εχω να σου ευχηθω ειναι να εισαι καλα εσυ για να μπορεις να φροντιζεις τα καμαρια σου. να τα βλεπεις να μεγαλωνουν και να τα καμαρωνεις!

χαρηκα που επεστρεψες στην παρεα και σε "γνωρισα".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Ποπάκι!

Bienvenida otravez..ahora quedate conosotros! :lol::lol::lol:

Να χαιρεσαι τα παιδακια σου!!!

Η γιαγια μου ελεγε η αγαπη παει μπρος!

Τωρα να βλέπεις τα παιδια σου και να καμαρωνεις για την καλη δουλεια που κάνεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Ποπάκι!

Bienvenida otravez..ahora quedate conosotros! :lol::lol::lol:

Να χαιρεσαι τα παιδακια σου!!!

Η γιαγια μου ελεγε η αγαπη παει μπρος!

Τωρα να βλέπεις τα παιδια σου και να καμαρωνεις για την καλη δουλεια που κάνεις!

Gracias Dominique....mucho gusto verte aqui ... ;)

Σ' ευχαριστώ πολύ. Η αγάπη πράγματι πάει μπρός ...ιδίως όταν έχω αγκαλίτσα 2 καρπούς έρωτα ...μεγάλου έρωτα ...η αλήθεια είναι πως είναι δύσκολος αγώνας ...συναισθηματικός ....αλλά σφίγγεις τα δόντια και προχωράς μπροστά .

Μια μεγάλη αγκαλίτσα ...θα τα λέμε ...πες μου τα νέα σου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τοτε που σου συνεβη αυτο δεν ημουν μελος της παρεας αυτης...

τον Ιουλιο του 2008 συνεβη παραπλησιο περιστατικο σε συναδελφισσα και φιλη μου...

μια βδομαδα μετα απο τη βαφτηση της κορης της, που την απεκτισε με κοπο, ειμασταν ολοι μαζι παλι στην ιδια εκκλησια για την κηδεια του αντρα της που σκωτοθηκε σε τροχαιο!

οταν το ειχα μαθει ηταν η μονη φορα που ενιωσα οτι μιρμιγγιαζει το κεφαλι μου, οτι κατι θα παθαινα... ουτε οταν με ενημερωσαν οτι πεθανε ο πατερας μου δεν ενιωσα ετσι, γιατι εκεινο το περιμενα. αυτο ομως;;;

ο χρονος περασε αλλα ακομα το σκεφτομαι...

οταν βαφτιζα τα μωρα μου, το ειχα στο μυαλο μου... φοβομουν μη συμβει το ιδιο...

καθε τετοια ιστορια με τρελαινει.

το μονο που εχω να σου ευχηθω ειναι να εισαι καλα εσυ για να μπορεις να φροντιζεις τα καμαρια σου. να τα βλεπεις να μεγαλωνουν και να τα καμαρωνεις!

χαρηκα που επεστρεψες στην παρεα και σε "γνωρισα".

Η αλήθεια είναι πως τέτοιες φοβίες είναι λογικό να κατακλύζουν το μυαλό σου και το δικό μου και όμων όσων είναι ευαίσθητοι και συναισθηματικοί . όμως να μη το σκέφτεσαι .....σπάνια συμβαίνει ( ευτυχώς) και να ζεις μοναδικά τις στιγμές σου την αγάπη σου και να χαίρεσαι με την οικογένεια κ τον άντρα σου . όπως κ εκείνος εσένα. Κι εγώ χαίρομαι όταν " γνωρίζω" άτομα σαν κ εσένα . φιλιά να προσέχεις .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόπη χαρικα που ξανά έμαθα νέα σου και χαίρομαι πολύ που σε είχα γνωρίσει τότε απο κοντά.

χαθήκανε οι δρόμοι μας στην πορεία αλλα πάντα σε σκευτμουν στα δύσκολα και ποσο δυνατή είσαι.

Ήμουν τό τε έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι κιι τωρα όπως βλέπεις έχω και δεύτερο!! Ευχομαι τις δύσκολες εποχεςπου ζούμε ολα να σου πάνε καλά και να είσαι όπως τωρα δυνατή για τα κορίτσια σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόπη χαρικα που ξανά έμαθα νέα σου και χαίρομαι πολύ που σε είχα γνωρίσει τότε απο κοντά.

χαθήκανε οι δρόμοι μας στην πορεία αλλα πάντα σε σκευτμουν στα δύσκολα και ποσο δυνατή είσαι.

Ήμουν τό τε έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι κιι τωρα όπως βλέπεις έχω και δεύτερο!! Ευχομαι τις δύσκολες εποχεςπου ζούμε ολα να σου πάνε καλά και να είσαι όπως τωρα δυνατή για τα κορίτσια σου.

Αφροδιτούλα μου γλυκιά ...πόσο χαίρομαι που είσαι ακόμα σ' αυτό εδώ το forum . Κι εγώ θυμάμαι με πόση χαρά είχαμε συναντηθεί όλες μαζί ...ωραία ήταν ε;;;Δύσκολα για μένα αλλά είχα εσάς και μου κάνατε τόσο καλό ...όλες μαζί μια αγκαλιά .....

Να σου ζήσουνε τα γλυκούλια σου και να είσαι πάντα ευτυχισμένη.Πόσο χαίρομαι που μαθαίνω νέα σας κορίτσια.....πες μου για τα παιδιά σου για σένα ......4 χρόνια είναι και πολλά και λίγα ..αλλά είδες πόσο μας μένουν οι ωραίες στιγμές ;;;; Σ' ευχαριστώ που με σκεφτόσουν ....ίσως η θετική σας σκέψη να με έφερε εδώ που είμαι τώρα, Σ' ευχαριστώ για τις ευχές σου .((()))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγαπητή SO SAD η ιστορία σου είναι τόσο ίδια με την ιστορία μιας φίλης της μητέρας μου η οποία έμεινε έγκυος μετά από 10 χρόνια προσπαθειών και ενώ το είχανε ξεγράψει οτι μπορεί να αποκτήσουν παιδί κι ενω έπλεαν σε πελάγη ευτυχίας λόγω της αναπάντεχης εγκυμοσύνης λίγες μέρες πριν να γεννήσει συνέβη το μοιραίο και γκρεμίστηκαν τα πάντα.

Εμείς το μάθαμε τυχαία από το ραδιόφωνο γιατί ήταν σοβαρό τροχαίο και πάθαμε σοκ όλοι μας! Η φίλη της μητέρας μας ήταν με ηρεμιστικά μέχρι τη γέννα...να μη τα πολυλογώ πέρασε από όλα τα στάδια του πένθους από την πλήρη αφασία σε θυμό-οργή-κλάματα κλτ...και τώρα έχουν περάσει και πάνω από 15 χρόνια είναι πολύ καλά και προοδεύει τόσο επαγγελματικά (συνέχισε τις σπουδές της και πήρε κι άλλα πτυχία) όσο και προσωπικά και στην υγεία της.

Εύχομαι και σε σένα να πηγαίνουν όλα καλά απο εδώ και πέρα και να έχεις μόνο χαρές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Αγαπητη SO SAD δεν σε ξερρω...δεν ημουν καν μελος οταν σου συνεβη αυτο....Η αληθεια ειναι οτι το θεμα σου το διαβασα μερικες φορες αλλα δεν ειχα ττιποτα να σου πω για να νιωσεις καλυτερα..Τωρα εκατσα και διαβασα ολη την ιστορια...Δακρυσα,εκλαψα πονεσα απο τον πονο σου...Προσπαθησα να μπω στην θεση σου(ο αντρας μου ειναι συνεχεια στο δρομο....και ενα πολυ κοντινο προσωπο μου εχασε τον αντρα της οταν ηταν 1,5 μηνων εγκυος στο δευτερο παιδακι της) αλλα δεν μπορω να φανταστω πως νιωθεις....Μερικες φορες ο Θεος κανει λαθη...Καποιες τραγικα...Το μονο που εχω να σου ευχηθω ειναι να εχετε η μια την αλλη,την υγεια σας,παρα πολυ αγαπη και την οικονομικη δυνατοτητα να τις μεγαλωσεις οπως ονειρευεσαι....Σου ευχομαι τα καλυτερα για σενα και τα αγγελουδια σου...και να συνεχισεις να νιωθεις τον αντρα σου οπωτε τον εχεις αναγκη αλλα και οποτε θελεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...