Μετάβαση σε περιεχόμενο

ιδέες για φρουτόκρεμα


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια θέλω τη βοήθειά σας. Πείτε μου ιδέες για ποια φρούτα μπορώ αυτή τη περίοδο να προσθέτω στη φρουτόκρεμα της μικρής γιατί έχω στερέψει. Εντάξει ξεκινήσαμε με μήλο - αχλάδι - μπανάνα, κάποιες φορές βάζω και μισό πορτοκάλι στυμμένο, σήμερα της έβαλα και λίγο χυμό ροδιού.

Τι άλλο? Σκέφτομαι πως αν βρισκόμουν στη θέση της θα βαριόμουν κάθε μέρα τις ίδιες γεύσεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μήπως θα πρέπει να περιμένεις οδηγίες από τον παιδίατρο για να προθέσεις κι άλλα φρούτα στη διατροδή του μώρού?? Εγώ έτσι έκανα στην πρώτη και έτσι και τώρα. Θα πρέπει να τα δοκιμάζουμε και σιγά σιγα για το ενδεχόμενο αλλεργίας. Ρώτησε και τον παιδίατρο τι άλλο θα σας πρότεινε για τέτοια εποχή?? ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακομα μπορεις να βρεις σταφυλι,

η μανατρινι, δινει αλλη γευση!

οτι φρουτο εποχης βρισκεις στην λαικη!

μην τα βαζεις ολα μαζι... κανε πραλλαγες!

την μια μερα αφαιρεσε το ενα την αλλη το αλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Σακουλίνα

εγώ βάζω στον Στάθη μας που είναι 7μιση μηνών κάθε μέρα και διαφορετικά και δεν τα βαριέται.

Την μια ημέρα μηλο, μπανάνα, αχλάδι, πορτοκάλι.

Την επόμενη μήλο, μπανάνα, ακτινίδιο, μανταρίνι.

Την τρίτη ημέρα μήλο, μπανάνα, ακτινίδιο, ρόδι και προσθέτω οτι φρούτα βρω της εποχής. Η αλήθεια είναι οτι τον χειμώνα δεν υπάρχει μεγάλη ποικιλία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σακουλινα συμφωνω με τα κοριτσια απλα ηθελα να προσθεσω οτι εγω τησ βαζω και κανα 2 μπισκοτακια.τα μιραντα τησ παιρνω.ο παιδιατροσ μου το ειπε γιατι δεν πολυ ετρωγε την φρουτοκρεμα και τωρα την τρωει μια χαρα που ειναι γλυκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Σήμερα της έβαλα ρόδι και φάνηκε να της άρεσε, οπότε θα δοκιμάσω και τους υπόλοιπους συνδυασμούς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελευταία του βάζω λωτό (τρελλαίνεται), με 2 στιμμένα μανταρίνια, ένα κομματάκι μπανάνα, λίγο αχλάδι, λίγο μηλαράκι και δαμάσκηνο. Όλα σε μικρές ποσότητες για να μην βαρυστομαχιάσει κιόλα. Όλα είναι βιολογικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...